Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   571 / 581
(#) djjosy1976 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Igen így néz ki kb... A forrasztás nem lenne macerás, csak tudnám pontosan hol kell... Győri vagyok.. Te?
(#) djjosy1976 hozzászólása Márc 26, 2023 /
 
Ha lesz időm max hétvégén kiveszem és teszek fel róla fotót. Hátha akkor be tudnád rajzolni rajta.... Ha esetleg közben csinálsz ilyet tegyél fel nekem róla pár fotót légyszíves.
(#) Dino71 válasza djjosy1976 hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Pilisszentiván. A az egymás melletti három db relé túloldalán kell kivágni a műanyagot.
(#) djjosy1976 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 27, 2023 / 2
 
Rendben. Ha jól látom a fotón az középen van. 3db relé. Valahol láttam is a neten hogy kivágták ahogy itt is írjátok... Hétvégén lesz rá alkalmam... Úgy gondolom így már menni fog... Köszönöm a segítséget.
(#) Remci hozzászólása Márc 27, 2023 /
 
Üdv!
A képen látható Indesit vezérlő panelen lévő,piros nyíllal jelzett induktivitást nem tudja véletlen valaki, hogy milyen értékű lehet? Netes kép, a nálam lévő panelen annyira meg van barnulva,hogy nem lehet leolvasni róla. A képen lévőt 1 mH-nek nézem,de nem vagyok benne biztos. Előre is köszönöm.

P1260674.png
    
(#) djjosy1976 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Szia
Kint a panel. Viszont ezt az oldalt el kellene távolítani. Alatta lenne az a rész ahol ki kellene vágni. Valamiért ezt a panelt nem tudom kiszedni... Kép alapján tipp?
(#) djjosy1976 válasza djjosy1976 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Fel kellett melegíteni
(#) Dino71 válasza djjosy1976 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Szia! Hát pedig ez az egyszerű része. Csak ki kell pattintani és utána a relék túloldalán kell kivágni a fehér műanyagot
(#) djjosy1976 válasza Dino71 hozzászólására (») Márc 31, 2023 / 1
 
Be volt ragasztva.. Siker
(#) villmen hozzászólása Ápr 4, 2023 /
 
Sziasztok.
Segítségeteket kérném, tapasztalt szakember tanácsa kellene. Adott SAMSUNG elöltöltős mosógép WF60F4E.....
Hibajelenség, (hibakód nincs): Mondjuk elindítom az öblítés centrifugálás programot, tölt valamennyi vizet, és kész, nem lép tovább, nem forgatja meg a dobot és a kijelzőn villog az öblítés üzemmód.
Szintérzékelőre tippeltem aliexpressről rendeltem egyet, de nem javult meg. Kék membrános vasmagos szintérzékelő van benne, az IC-je a vezérlő panelon van.

Választ előre is köszönöm.
(#) Dino71 válasza villmen hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Szia! Motor szénkefe, vagy az elektronikában a motor relék 12V os lábai kivannak repedve a forrasztásnál. Az előtted lévő hozzászólások is erről szólnak.
(#) villmen válasza Dino71 hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Szia Dino71.
Köszi a gyors választ, ja tényleg hasonló hibáról írnak, megpróbálok hozzáférni a relé lábaihoz, mégegyszer köszi.
(#) palko0125 válasza villmen hozzászólására (») Ápr 4, 2023 /
 
Először kezdd a szénkefékkel. Az egyszerűbb és valószínűbb hiba. Aztán, ha mégsem, akkor menj a relék irányába.
Üdv, Palkó.
(#) villmen válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 5, 2023 / 2
 
Szia palko0125.
Szia Dino71.
Mindketőtöknek igaza volt. Tegnap megforrasztottam a relék 12v-os tekercs lábait, körbe volt repedve, de sajnos nem hozta meg a várva várt eredményt. A mosógépet elindítva centrifuga üzemben, a motor relé kattant, de nem indult, kézzel megpörgetve "óvatosan"a motort elkapta a fordulatot és nekiált forogni, de nagyon szikrázott körtűz volt ezért kikapcsoltam, tehát szénkefe plusz megelőzve a következő hibát megforrasztottam a rellé lábait.

Köszönöm a segítséget.
(#) lacib hozzászólása Ápr 15, 2023 /
 
Sziasztok. Van egy beko mosógép (sajna a tipusa nem beazonositható) esetleg egy fényképet tudok prezentálni.
A probléma hogy a program választó bármely állásában csak kimondottan centrifugálni akar semmi mást nem csinál. Ha valakinek lenne ötlete szivesen megfogadnám..
(#) lacib válasza lacib hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
itt egy kép ha segit valamit.

Kép: Hivatkozás

Beko.png
    
(#) uniman válasza lacib hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Ha kinyitod az ajtaját...?

adattab.jpg
    
(#) mlaci989 válasza lacib hozzászólására (») Ápr 15, 2023 / 1
 
Szia!
Ez egy Beko WKL.... Ha mindég csak centrizni akar inditáskor, érdemes / logikus lenne megnézni a motor relét - reléket meg a triakot.
(#) lacib válasza uniman hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Kinyitottam ott sincs semmi..
(#) lacib válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Holnap megnézhetem de a centri programot viszi végig ,vizet nem ereszt be mint a mosó programnál..
(#) pipi hozzászólása Ápr 16, 2023 /
 
Hali! Whirlpool AWE7109 mosógépre panaszkodik az asszony hogy mosás után időnként kiskörömnyi barna foltok jelennek meg a ruhaneműn. (Kicsit hangos is a gép) Mi okozhatja, valami esetleg rozsdásodik, és belecsöpög a dobba?
Köszi
(#) Dino71 válasza lacib hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Akkor ott a gond, hogy nem vesz vizet. vízszelep vagy a vezérlő triackja.
(#) Dino71 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 16, 2023 / 1
 
Szia!Csapágycsere.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2023
(#) palko0125 válasza lacib hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
De centrizik is rendesen és ha hagyod akkor végigmegy vagy csak felpörög a motor ciklikusan?
(#) mlaci989 válasza lacib hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Probáld indisd el és várd meg a végét. Ez a gép befejezi az elözö esetleg félbehagyott programot. Vagy reset a start gombal hosszan nyomni 3" (másodpercig) akkor lenullázodik a program.
(#) lacib válasza palko0125 hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Végig viszi rendesen ,de ahogy mondtam a program választó gomb bármely állásában csak a centri indul még akkor is ha közben áramtalanitva van a gép.
(#) palko0125 válasza lacib hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Hmmm, és a programválasztó fordítása nem “fura”? Gondolok itt arra, hogy elképzelhető, hogy a programválasztó gomb tengelye elforog és az encodert nem forgatja!? és emiatt mondjuk folyton a centri programon van.
Ezt ellenőrizd.
(#) lacib válasza mlaci989 hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Köszi a tippet. A start gomb megnyomása meghozta a várt eredményt igaz kb 10 mp-ig nyomtam de most rendesen müködik.
(#) még1MbR hozzászólása Ápr 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Elöltöltős mosógépnél (Electrolux EWS105410W), ha nagyon meg van kopva/sérült a tengelyen lévő réz csúszógyűrű (ahol a szimering fut), mit szoktatok csinálni?
Melegítéssel leszedhető ez a gyűrű?
Az lenne a legjobb, akkor kapna egy esztergált újat.
Van ugye még az is, hogy eltérő helyen futó szimeringet betenni, de csak igényesebb lenne egy új gyűrű.
Köszi.
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Na, kipróbáltam, gázégővel melegítve lejön a gyűrű!
Tehát cserélhető
Következő: »»   571 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem