Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanyszerelés
 
Témaindító: kumpl, idő: Júl 16, 2008
Témakörök:
  1. A témában tilos, a villamosenergia termelésének, elosztásának, nagyipari alkalmazásának kitárgyalása! A mélyreható szakmai kérdések, magyarázatok kitárgyalása: Szakmai.
  2. A forrasztott / rossz a wago / jó a wago kötés témakörök többször kitárgyalásra kerültek, ezért arról kérjük ne nyissatok új vitákat. Műszaki tény, hogy gyári vezetékösszekötők (pl. rugós/csavaros kapcsok, stb) a szabvány megfelelősség miatt kerülnek alkalmazásra (MSZ EN 60204-1:1995 15.1 szakasza, illetve MSZ HD 60364-5-52:2011 szabvány 526.2. pontjának 1. megjegyzésében felsorolt követelmények/indokok a forrasztott kötés elkerülésére épületvillamosság esetében) mert tanusítottak, míg a forrasztott kötés alapesetben nem tanusított, csak és kizárólag akkor ha külön bevizsgáltatod az adott forrasztott kötést. Ide kapcsolódó általatok írt hozzászólások: #1, #2, #3, #4, #5
Lapozás: OK   920 / 965
(#) Atis57 válasza erbe hozzászólására (») Ápr 9, 2023 / 1
 
Szia!
S ha forditva fordul elő? E autóból a lakás áramellátása.Ma nálunk volt rá példa--áramszünet reggel6 előtt, egészen 16,00. ig.

Nem hiába ez a jól szervezett ÉMÁSZ...alig 100kmről jött az ügyeletes.
(#) erbe válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Mutattak már itt korábban is házi töltésről képet,. Kisebb autónál nem is foglalkoztam vele, no de éppen TESLÁt?
(#) sany válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Ez érdekes, ez miért fontos?
(#) gyuszo válasza sany hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 1
 
Mert ha laza a kötés, melegedni fog és emiatt leold. Ha túlhúzod,az nem jó a vezetéknek se és a kismegszakító szerkezete károsodik.
Az elosztó, kismegszakító dobozt gondosan kell szerelni. Használj nyomatékkulcsot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2023
(#) ötfelezős válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Nem tudom. Az én gyakorlati tevékenységeim az ELMŰ területére estek, ott sosem találkoztam ilyennel, de még csak beszélni sem hallottam ilyenről ismerősöket.
(#) kendre256 válasza ötfelezős hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Salgótarjáni ÉMÁSZ-os szerelővel beszélgetve kérdeztem, hova megy legtávolabbra. Ha jól emlékszem, Mezőkövesdet mondott... Az még hab a tortán, hogy elvileg műszak kezdésre kellene ott lennie... Nyilván ez ritkán fordul elő, de megesik időnként.
(#) Teaway válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
És lehetőleg pontosan a csavarfejnek megfelelő fejjel kell húzni, mert ezt hajlamosak elfelejteni.
(#) sany válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Ilyet nem tanítanak, sajnos.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 2
 
És még sok minden mást, például nyák visszarajzolást sem.
Szakközépben, műhelygyakorlat részeként simán beleférne pedig szerintem...
(#) granpa válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Mérőcsere nálunk: nyíregyházi és nyírbogáti szerelők cseréltek. Alvállalkozókkal dolgoznak.
(#) tothgyula válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
A KKL 25mm2-es sorkapocsba érvéghüvely nélkül is megfelelő kötést tudsz csinálni alukábel esetén.A fő földelősín a lényeg, hogy ott egyenként legyenek bekötve a vezetékek, szabványos módon. Ha kell érvéghüvellyel!Ha jó kötést csinálsz és megfelelő nyomatékkal meghúzod,30évig nem lesz vele gondod.
(#) sany válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Ezt én értem. De vajon hány "sima" villanyszerelő használ ilyen eszközt!? A sima csavarhúzó helyett. Beszerzek egyet én is.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
A nyomaték csavarhúzó kifejezés sem hangzott egyszer sem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2023
(#) gyuszo válasza sany hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 1
 
Talán itt többet megtudsz : 2023. április 18-án Villanyszerelő Konferencia lesz a Lurdy Házban. Ez az a rendezvény, amelyet egyetlen villanyszerelőnek sem kell bemutatni. Ez az a rendezvény, amely tényleg egy őszinte szerveződés, amit villanyszerelők rendeznek villanyszerelőknek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2023
(#) Audience válasza sany hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Nálunk a mérőcserénél is az akkus csavarozóval "ráröcögtette" és kész is volt. Gumisoknál is ritkán látni én még villanyszerelő kezében sosem láttam.

Amikor Nokia telefonokkal dolgoztam ott volt nyomaték csavarhúzó. Nélküle pillanatok alatt kijött a menet.
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Ápr 10, 2023 /
 
milyen nyomaték csavarhúzót használtok?
(#) ötfelezős válasza kendre256 hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Lehet itt némi félreértés.
(#) Audience válasza Józsibácsi59 hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 1
 
Én ilyet, illetve egy ehhez nagyon hasonlót.

Bővebben: Link
(#) zaza99 hozzászólása Ápr 13, 2023 /
 
Sziasztok!
Biztosítékok, szerelvények meghúzásához szeretnék nyomatékadaptert. Wiha easy Torque electric 41343 /2.5Nm/ néztem. Mi a tapasztalatotok vele? Fúrógéppel vagy csavarbehajtóval hajtjátok?
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2023

41343.JPG
    
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Ápr 13, 2023 /
 
Én is hasonló okokból gondolkozom ezen, bár szerintem kisebb induló értékűt kelleni választani. Mi a meglátásod?
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Ápr 13, 2023 /
 
(#) Bakman válasza zaza99 hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
A képen rajta van a jelölés, hogy nem alkalmas gépi használatra.
(#) zaza99 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 13, 2023 /
 
Igen, közben felfedeztem én is. Köszi.
(#) gyuszo válasza Audience hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Igen ezt látja egy külső szemlélő. De ami mögötte van, az más. Valóban egy akkus csavarhúzó, de az egy adott nyomaték értékre van beállítva és ezt csak erre a célra használja .
(#) Audience válasza gyuszo hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Hát, egy ideális világban simán, de ami mérőcseréket az elmúlt évben láttam ott bizony érzésre a nyomatékhatárolót beállította oda ahol gondolta majd hosszan "röcögtette". Amit próbáltam megtudni milyen bitet használnak mert elképesztően nem koptak, a nap végén nem látszott rajta a használat pedig nem időnként kiforgott a horonyból.
(#) jimmi12 hozzászólása Ápr 15, 2023 /
 
Sziasztok, családiház szigetelésébe vágtam a fejszémet, viszont a villannyal meggyűlt egy picit a bajom. Van egy rég fa szekrény a ház oldalsó falán (valamikor ez volt a villanyóra szekrény), amit szeretnék megtartani (kicserélni újabbra). Jelenleg 1db 3fázisú és 2db egyfázisú csatlakozó van benne. A probléma ott kezdődik, hogy 15cm szigetelés fel lett reagasztva, glettelve, színezve még nincsen. A meglévő vezetékezést szeretném úgy kiváltani, hogy a kékkel jelölt nyomvonalon "bemarnám" a MU3-as védőcsövet a szigetelésbe, ezt rgasztóhabbal rögzíteném, ezután lenne hálózva, gelttelve, színezve. Ez mennyire járható út? Olvasgattam a témában, de nem találtam erre vonatkozó leírást.
(#) tothgyula válasza jimmi12 hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Azt mindíg vedd figyelembe,hogy az elágazó dobozok MINDÍG HOZZÁFÉRHETŐEK LEGYENEK. Sajnos van tapasztalatom,hogy néha simán lehőszigetelik,és ha baj van keresheted az égett kötést vagy hibát.Utánfűzéskor is komoly feladat ez!
(#) Józsibácsi59 hozzászólása Ápr 16, 2023 /
 
A mai időszakban a lehető legnagyobb hiba a szigetelés ilyen módon elkészített kivitelezése! Megy ám a fejvakarás, jajgatás amikor a leszinezett ház szigetelését több helyen meg kell bontani. Legalább szerelőnyilást tennének be, ennek elkerülésére. Nem is említve, hogy a nikecell milyen jól ég, ha hozzásegíti egy Alu-réz sodrott kötés.
(#) Bakman válasza jimmi12 hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Jelen állás szerint nem sok egyéb lehetőség van, hajrá. A nyomvonalat annyiban módosítsd, hogy a cső direkt, megszakítás nélkül menjen a fa szekrénybe.
(#) mraulajos hozzászólása Ápr 16, 2023 /
 
Hali!
A képen látható egy fázisú kis fogyasztásmérő, ha ismerős valakinek? Lehet nullázni, vagy úgymond egyszer használatos.? Persze tisztában vagyok vele, ha felírom, és onnan figyelem, az is megoldás.
Következő: »»   920 / 965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem