Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   172 / 230
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 27, 2023 /
 
Esetleg kössétek össze családlátogatással, vagy szerintem biztosan van a környéken olcsó szállás...
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 29, 2023 /
 
Sziasztok!

Aki esetleg jönne a Lőrinci börzére (és véletlenül ilyesmiben is jártas) keresnék fogaskerék lefejtőmarót.
Fontos hogy nem szegmensmarót hanem a csiga alakú gépi lefejtőmaró érdekelne modul 0.75-1.0-1.25 ös méretekben.
Akinek esetleg akad ilyen és részt vesz a börzén kérem vegye fel velem a kapcsolatot.
Előre is köszönöm, és elnézést az OFF-ért.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Lőrinci börzére ingyen vihetőként elvigyem a kiolvasott Aero/Aranysas újságokat?
Csak akkor viszem el, ha tutira jön érte valaki.

"B" terv Békéscsaba, hasonló feltételekkel.

"C" tervről ne is beszéljünk...
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
B Érdekelne.
Mikori lapszámok?
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Akkor Tiéd a pakk.
Nem fogom leltározni/listázni, csak az utolsó olvasott/felesleges példányt bezárólag szatyrozom.
Két évnél visszamenőlegesen sokkal többre ne számítsál...
Előtte azért szóljál rám, mert sajnos gyorsan felejtek mostanság.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2023
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 29, 2023 /
 
Köszi. Akkor lemondok róla.
2 éven belül megvan.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 29, 2023 / 1
 
A korábbiakat meg már elajándékoztam, például elektroncső fórumtársunk szerintem még talán javában olvassa.
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Ápr 29, 2023 / 3
 
Akkor előrevivő irányban, csabai találkozóval kapcsolatban, mai napon a következőkre jutottunk, hosszas egyeztetések után:
Gery78 fórumtársunk vállalta a teljes felelősséggel kis terem/audifül menedzselését erre az évre, beleértve az ajtónyitástól, végig moderáláson keresztül, a teljes rendrakásig.
Én vállaltam catering részről Méteresben "szent HE kaja -> Marhapöri és sós főtt krumpli" rendezését, és VIP meghívottaknak ingyen kaja kuponokat, a szokott módon.
Valamit viszek majd tombolára is, de idén oszcilloszkóp nem várható.
Granpa gondoskodik arról, hogy minden igéret megvalósuljon, és a recepciós lányok se' unatkozzonak.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 30, 2023 / 1
 
Közben további egyeztetések után arra jutottunk, én már előző nap lemegyek és ott alszom.
Így terepszemle és helyszíni egyeztetés nem hajnalra csúszik, meg esetleg tudok segíteni (már ha ez az) mohinger-nek (ha kell még bármit is, mert önállóan is megoldott eddig mindent ).
(#) ha4023 hozzászólása Ápr 30, 2023 / 1
 
Lehet en is csaban alszom, igy talan penteken, ha lehetseges, akkor be is tudnek pakolni keso delutan
(#) mohinger hozzászólása Ápr 30, 2023 / 2
 
Gafly és Gyuszi és Geri és mindenki!

Nagyon szépen köszönöm a segítségetek felajánlását! Köszönettel elfogadom!

Üdv!
(#) Gafly hozzászólása Máj 2, 2023 /
 
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Jó volt, kár hogy nem jött el senki a HE-ről.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
No, ha már nem lehettem (lehettünk) ott, hát néhány fényképet (esetleg leírható élményt) légy oly szíves közzétenni!
(#) proli007 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2023 / 1
 
Ez nosztalgia villamos? Legalább az lehetett volna, ahol hátul a peronon fel kellett húzni a rácsot, nehogy kiessél. A hosszanti fapados, fent a derékszíjjal, amivel a klajzi rángatta a csengőt..
Na, az nosztalgia.. De én felültem volna, csak nem jár erre még vonat sem, nem hogy villamos.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Máj 6, 2023 / 2
 
Cikket nem terveztem írni, de pár fénykép és komment...

Az áramátalakító (10 kVac -> 600 Vdc) belül azért állítólag jobban néz ki.
Meg nem azért van ott az a kúp, hogy onnan lőtték halomra annó a ruszki megszállókat.

Konnektorról is lehet táplálni a villamosokat, képen éppen Combinó táplálkozik (600 Vdc), CAF az eszik natív 400 Vac-t is.

Sok vita volt arról, hogy "vas kereke" van-e a villamosnak.
Gumis!
Meg áthidalás és bronzkefe, hogy menjen az áram.

Csoportemelő nagyon durva. Én azt hittem fix, de úgy kell mindegyiket helyére tologatni.

Megkérdeztük, hogy vannak-e durva javítások?
Amikor kinyitjuk a dobozt, és az IGBT-t ecsettel kell kiszedni, arra van van külön kifejezés...

Kálmán kedvéért fényképeztem esztergát fotellel. Ganzban persze szebb és nagyobb volt, de az életérzés...

Mostani villamokban már nincsen is tengely, csak utánzat. Régen minden jobb volt...
A törpök is.

A hókotró nagyon cuki, de mikor volt nálunk hó?

Vontató moci is aranyos.

Modernizált UV vezetőfülke még egészen áttekinthető...
(#) Gafly válasza proli007 hozzászólására (») Máj 6, 2023 / 2
 
Hajónapló, kiegészítés.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Máj 7, 2023 / 2
 
Bocsánat, a motorok lemaradtak...
Érdekesség, hogy állítólag abban a tartályban nitrogén van.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2023
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Abban az alváz alatti (alvázbanlévő) tartályban?
Mire szolgál, mit csinál?
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Sajnos nem figyeltem eléggé , de kizárásos alapon vagy fék, de méginkább lengéscsillapító lehet. Bővebben: Link De ehhez aztán tényleg nem értek.
Amin viszont nagyon meglepődtem, hogy állítólag ha lemerül az akkumulátor, akkor mozgásképtelen a villamos, és legalább egy óra, ameddig annyira fel lehet tölteni, hogy el lehessen vele indulni.
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Idézet:
„már nincsen is tengely, csak utánzat.”

Portálhídnak hívják, így lehet a jármű padlószintjét csökkenteni, fordított beszerelésnél pedig növelni a hasmagasságot (pl. terepjáró teherautóknál).
Hozzá kell tennem, régen tényleg minden jobb volt.
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Ha tartály volna, biztos levegő lenne, mivel a homokszóró sűrített levegővel működik... Ha meg Siemens, akkor hidraulika olaj.
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
A homokszórót (legalábbis a tégebbiekben) teljesen véletlen még tudom is.
De mi megy nitrogéntartályról?
(#) szs válasza teglascs hozzászólására (») Máj 7, 2023 / 1
 
Na ja.
Voltak szűk keresztmetszetek, jó rá emlékezni.
De vágytunk ám bővebb keresztmetszetekre is.
Lehet, hogy az az idő van. De lehet, hogy szűkült.
Ŕégen minden jobb volt, ami jobb volt.
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Máj 7, 2023 / 1
 
Gondolom, belső égésű versenymotorok (?).
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 

Az a nagy vicc, hogy még akik használni szeretnék, azok is elhiszik, hogy a nitrótól megy jobban a kocsi
(aki kíváncsi rá, elmondom:
-az autódba levegő kerül, 78/21 aránya a nitrogénnek/oxigénnek.
-ha "nitro"-zol, akkor 66/33 arányú keveréket juttatsz be (időlegesen).
tehát: nem a nitrogéntől, hanem az oxigéntöbblettől jutsz plusz teljesítményhez)
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Valójában én is úgy gondolom, a légrugózáshoz lehet köze a nitrogénes tartálynak.
Bár ezt teherautókon/buszokon sűrített levegővel szokták -de hát ott van egy belsőégésű motor, ami állandóan termelhet akár sűrített levegőt is.
Lehet, a villamosnál egyszerűbb ez a nitrogénes dolog?
(#) SzervízMacska válasza szs hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Eleve nem tudom, mire vonatkozott az eredeti kérdésed. Esetleg volt Gafly villamosos képei közt nitrogén palackot ábrázoló? Mert én csak általánosságban írtam a versenyautót. Azt is csak filmeken láttam, ahol egy fedeles kapcsolót felpattintanak, aminek hatására lángcsóva tör elő a kipufogóból és kilő az autó, maga mögött hagyva a mezőnyt. Nyilván, ha ez nem filmtrükk, aakkor a nitro palackon kívül van ott még sok más módosítás is, a turbó nyomástól elkezdve a vezérlés módosítása stb. Csak ezek nyilván nem látszanak…
(#) szs válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Erre vonatkozott:
Bővebben: Link
Ott mondja, hogy a tartályban nitrogén van.

Az autós dologra csak válaszoltam, lehetőleg röviden, de offként, lényegtelen is itt
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2023
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Erről folyik a polémia...
Okos kérdéseket nem itt, és nem nekem kell feltenni, hanem tetszettek volna eljönni.
Következő: »»   172 / 230
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem