Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   572 / 581
(#) még1MbR hozzászólása Ápr 30, 2023 / 1
 
És akkor már beírom ide, hátha valakinek később jól jön:
Electrolux EWS106410W csapágy méretek:
6204 2RS (20x47x17mm hátsó csapágy)
6205 2RS (25x52x15mm első csapágy)
30x52x10/12mm szimering
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2023
(#) antikzsolt válasza még1MbR hozzászólására (») Ápr 30, 2023 /
 
Egy úriember vagy.
(#) palko0125 válasza még1MbR hozzászólására (») Ápr 30, 2023 / 1
 
Hello.
Én úgy csináltam az ilyet, hogy leesztergáltattam kisebbre, és olyan méretre, hogy egy méretlépcsővel kisebb szimeringet teszek bele.
Üdv, Palkó.
(#) még1MbR válasza palko0125 hozzászólására (») Máj 1, 2023 /
 
Igen , ez is jó megoldás sokszor.
Viszont ebben az esetbena 30-as után a 29mm-es méretben nincs 52mm-es külső átmérőjű szimmering.
(#) még1MbR válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 1, 2023 / 1
 
Közben kiderült, hogy van, addig google-ztam
(#) nyuzsu hozzászólása Máj 13, 2023 /
 
Sziasztok,
EWM09312CA vezérlőről van esetleg valakinek kapcsolási rajza? Vagy hol keressem?
Üdv,
nyuzsu
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2023
(#) proli007 válasza nyuzsu hozzászólására (») Máj 13, 2023 /
 
Hello! Pld..
(#) nyuzsu válasza proli007 hozzászólására (») Máj 13, 2023 /
 
Hello,
Az a baj, hogy nekem a motor vezérlő része kellene. Azt nem találom. A gép bekapcsol, addig semmi gond sicsen. Csak amikor elindítok egy programot, akkor felpörög dob kb. 400as fordulatra, aztán megáll. Utána nem csinál semmit, Hibakód sincs. Ezt szeretném kideríteni hogy mi okozhatja.
(#) Dino71 válasza nyuzsu hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Szia! A motoron a tachogenerátort ellenőrizzed vagy szakadt, vagy a tengelyen lévő mágnese lelazult megforog.
(#) SzilCsong hozzászólása Máj 14, 2023 /
 
Sziasztok
beko wue 6636 xa
kb 1,5 éves és ezt a hangot produkálja:
BEKO

Érdekes, hogy csak ezen az alacsony fordulatszámon csinálja, amikor pörgeti, akkor nem Direct drive hajtásos
(#) Dino71 válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Szia! Csapágyhang szerintem.
(#) SzilCsong válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Szia
van-e értelme garanciával erőlködni, ráadásul neten rendeltem, tehát minden számla/megrendelő ott van (volt) a gmail fiókba, az meg randomszerűen kitörölte, se a TV, se a Hűtőgép, se ez....
(#) még1MbR válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Még garanciális gép és csapágyas?
Az kemény. Az otthoni Elektroluxom nagycsaládos használat mellett is bírt 8 évet.
Persze azt még nem tervezték meg ennyire jóra a visszafejlesztő mérnökök.
(#) SzilCsong válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
Nem tudom, hogy csapágyas, ezért kérdeztem, mert fura módon csak bizonyos fordulaton csinálja.
Úgy tűnik hiába garaciális, nincs meg a számla, a gmail velem szívózik, miközbe percenként 400 óra értelmetlen YT feltöltés nem gáz...
(#) még1MbR válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
A dobot fogd meg kézzel és mozgasd meg fel-le irányban, van e lógása. Plusz ellenőrizd, nem került e bele az üst és a dob közé szorulva melltartóvas pl.
Az is csúnya hangokat tud adni.
(#) SzilCsong válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 14, 2023 /
 
semmi lógást nem tapasztalok, lehet, hogy belenézek a hátulját lekapom
(#) SzilCsong válasza még1MbR hozzászólására (») Máj 14, 2023 / 3
 
Nakérem, ez aztán a gyors javítás, a szíjtárcsa lógott a tengelyen és ez okozta a hangot.
Vélhetően a kínai betanított munkás nem húzta meg kellő nyomatékkal a 21 kuncsnyílású csavart.
Azért cumi, mert eddig abba a hitbe voltam, hogy direct drive-os, úgy emlékszem így hirdették.
De jó lett az a lényeg
(#) szixi hozzászólása Máj 14, 2023 /
 
Sziasztok!Candy mosógép 01 ajtózár hibakódot mutat.javítható-e a zár,vagy cserélni kell.a gép egy gyermekotthonban van,ahol naponta többször használják kb 3 éve.előre is köszönöm!
(#) nyuzsu válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 20, 2023 / 1
 
Szia, ellenőriztem, ahogy írtad, az volt a probléma. Most viszont hogy visszaszereltem mindent, bekapcsolom a gépet, és magától el kezd szivattyúzni, és nem akarja abbahagyni. Ez mitől lehet?
(#) antikzsolt válasza nyuzsu hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
A vízszint érzékelő a helyén van? Nekem leesett egyszer fejre állt és egyből úgy érzékelte magas a vízszint.
(#) nyuzsu válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Igen, azt ellenőriztem.
(#) nyuzsu válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Ha belépek szervíz menübe E23 hibakód.
(#) antikzsolt válasza nyuzsu hozzászólására (») Máj 20, 2023 / 1
 
szivattyú probléma lehet. Ellenállás probléma a motoron belül. Bővebben: Link
(#) nyuzsu válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 20, 2023 /
 
Köszönöm, azóta már megoldódott.
(#) Puzola hozzászólása Jún 5, 2023 /
 
Üdv Mindenkinek .
Adott egy indesit WIE107ESEX mosógép evo2 es panellal.
Áram alá helyezésre automatikusan TEST felirat villog a kijelzön és lefuttat egy 5 perces test programot itt hiba kód nincs minden helyesen megcsinál.Vizet enged be ,fűt ,forgatja a dobot kiszivattyúz és centriz.
Ha lefutott a tesz program és kézzel bármilyen programot kapcsolok és elinditom ,semmi nem indul csak kb 3 mp múlva kiirja a kijelzőn hogy "End"
Ha a mosogépet áramtalanitom és vissza áram alá helyezem megint automatikusan a TEST programot inditja.
Epromot ujra irtam a gyári BIN el. A helyzet ugyan az .Ha az epromot kiveszem F09 van tehat látja.
2,74 es SW van a prociban ...ez lehet megsérülve ?
Új panel kell ???
Esetleg valakinek valami infó ?
Előre is köszi.
(#) franky710 hozzászólása Jún 28, 2023 /
 
Sziasztok Szakik!
Tudnátok nekem segíteni?Van egy Fagor FE- 738 mosógép nálam a motor vezérlő elektronikája elromlott. egypár ellenállás elfüstölt benne.
Tudnátok segíteni abban milyen értékűek voltak,? Az elektronika képét felrakom mellékletben.
Az R 16, R 51, R29, R28 ról lenne szó.
Köszönöm a segítséget előre is.
Üdv M.Feri
(#) macilaci38 hozzászólása Jún 29, 2023 /
 
Üdv.
Van egy Electrolux EWT1262 ifw típusú mosógépem ami a következőket produkálja : a kívánt program elindítása után egy rövidet centrifugázik illetve pörög a dob utána megáll és nem csinál semmit.Vizet tölteni sem akar .Ha újra keresek másik programot csak a start szünet gomb villog nem reagál semmire.
Sajnos előzménye is van a problémának:egy facsavar valahogy bekerült a dob és az üst közé és a csavar kilyukasztotta a dobot .Szivattyú működik direktbe leégve nincs.
Jó lenne a hibakódot kiolvasni belőle valahogy....ha lehet egyáltalán
Köszönöm a segítséget
(#) palko0125 válasza macilaci38 hozzászólására (») Jún 29, 2023 / 2
 
Szia!
Ez úgy fest, hogy motor tacho probléma. Azért pörögfel, mert “nem lát” visszajelzést a motorról, hogy mekkora a fordulat.
Ha volt folyás az is lehet, hogy a motor csatlqakozója beázott. Ellenőrizd először ezt, aztán a tacho tekercsét majd a tacho mágnesét, hogy fixen van e a tengelyen.
Ezek után tudunk tovább menni.
Üdv, Palkó.
(#) palko0125 válasza franky710 hozzászólására (») Jún 29, 2023 / 2
 
Szia!
R16 és R51 = 10kOhm
R29 = 22k
R28 = 15k
És természetesen először azt kellene ellenőrizni, hogy mitől füstöltek ezek le. Kövesd le, hogy milyen perifériákhoz csaktalkoznak ezek az ellenállások és ellenőrizd őket zárlatra.
Üdv, Palkó.

IMG_0870.jpeg
    
(#) macilaci38 válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Köszönöm szépen megnézem
Következő: »»   572 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem