Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   105 / 1165
(#) wg_kezdo hozzászólása Júl 22, 2008 /
 
Találtam egy nagy fényerejű ledet, de nem tudok róla semmit. Ezeknek is van adatlapjuk valahol? Típusszámom nincs csak ennyi:
LED 5mm, PIROS 4500 mcd, 625 nm, 17°

Az előtét ellenállást akartam kiszámolni illetve, hogy hány wattot is fogyaszt ebből 10 db és milyen akksit vegyek hozzá. Beállítottam 2V, 20mA-re de azért nem merném kipróbálni .
A gugliban nem találtam használható infót, bár lehet, hogy rosszul kerestem.
(#) idlob válasza mex hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Köszönöm szépen a segítséget!
Egyébként kezdettől fogva ss92-ként kerestem, most hogy mondtad, a google az "ss92 fet"-re ezt az oldalt (is) kidobta, e szerint ez bss92 amire van már találat dögivel katalóguson is. Pfffff. Elbénáztam na. :vigyor5:
(#) Remci hozzászólása Júl 23, 2008 /
 
Sziasztok!
Tud valaki segíteni abban hogy ez vajon micsoda? A felirat, már amennyire olvasható ez:

PAT
MICROTEMP
4415A /bár ez alig olvasható/
CAANW 216 C/vagy G/

Ez valami hőelem lehet? Köszi előre is a segítséget!

000_0028.jpg
    
(#) zoly15 válasza Remci hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
szia!
Ez nagyon hőelemnek néz ki!
216C fokos ha jól olvastad mérd meg a multimétereddel szakadásvizsgálóval ha nem sípol akkor hancsik...
(#) Remci válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Köszi

Akkor jól sejtettem.
Mértem, de nem sípol egyik irányba sem, ilyen formán halott.
Mégegyszer köszi a segítséget
(#) korbye válasza Remci hozzászólására (») Júl 23, 2008 /
 
Szia!

Ez egy pár forintos cucc, nekem is van itthon HQ.-ba vettem amikor kávéfőzőbe kellett cserélnem egyszer, és vettem többet! Azt hiszem pont ezzel a hőfokkal!
De a tiéd már ránézésre is megpörkölődött kicsit! Ha kell szivesen adok, még van 4db! (írj!)
Gondolom nem újdonság, de azért leírom: Ezeket nem ajánlott forrasztani mert elszállhatnak a hőtől!

:eek2:
Üdv.
(#) Sendi hozzászólása Júl 25, 2008 /
 
Helló Mindenkinek.

Van egy LCD kijelzőm, de semmit nem tudok róla.
Ismeri valaki?
A külső méretei: 80mmx70mmx20mm
Semmi felírat (kívül) nincs rajta.

Köszönettel
(#) szarkamatthew hozzászólása Júl 25, 2008 /
 
Hali!

van egy kondim kicsi szürke gyufa alakú a tetején egy ilyen karakter sorozat:AV.1K63

Az érdekelne, hogy ez hány farados lehet?

kössz!!
(#) Qwert76 válasza Sendi hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Szedd le a borítást, és elvileg látni fogod a vezérlő IC-t rajta. Az-az IC, ahová a szalagkábel adatvezetékei csatlakoznak.
Azért írtam adatvezetéket mert két szál A,K a háttérvilágítás ha van rajta, aztán van a tápfesz Gnd és 3,3V vagy 5V esetleg más feszkó, és van a kontraszt. Ez egy vezeték lehet.
Erre vigyázni kell, mert a polaritása is lehet a GND-hez képest negatív és pozítív is egyaránt.

De ha megnézed a vezérlő IC adatlapját, akkor már sokminden adott, csak ki kell mérned hogy melyik adatvezeték hol megy ki.
Itt látod azt is hogy SPI,I2C bus, Soros, Párhuzamos vezérlés kell neki.
A Kontraszt sem vészes, mert általában egy polarizált kondit elvileg találsz ezen az ágon is valahol. Megnézed hogy a GND és a kontraszt vezeték között a kondi negatív oldala merre néz. Ha GND, akkor Pozítív a kontaraszt feszkó, ha fordítva akkor negatív. Áramkorlátos labortáppal szoktam szépen emelni a feszt és egyszer csak viola!
Ha nincs az IC-n típus jelzés az gáz.
Jöhet a mazsolázás.. én nem vállalnám be. Időben nem éri meg. Főleg ha hibás...

Első az adatlap.
(#) Qwert76 válasza szarkamatthew hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 


Sajnos nincs most időm átbogarászni, de
talán ezek között megtalálod.

http://www.google.hu/search?hl=hu&q=1k63+capacitor&meta=
(#) zoz11 hozzászólása Júl 25, 2008 /
 
Szisztok
Ma bontottam egy SEAT TOLADO típusú autót 1996-os évjáratút, és találtam benne egy ilyen elektronikát a bal hátsó ülés alatt! Szerintetek ez mi lehet?
(#) Qwert76 válasza zoz11 hozzászólására (») Júl 25, 2008 /
 
Ez valami konfort modul lehet.
Ha minden igaz akkor valami digitális kommunikációval vezérli a reléket, illetve ellenőriz külömféle állapotokat. De lehet hogy tévedek. Még én nem láttam ílyet.
(#) Hujikolp hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
Egy jó régi kerámia kondenzátoron vannak színes csíkok, ezeknek hogyan lehet meghatározni az értéküket? Fentről a színek: Vörös, sárga, fehér és barna. Ha ellenállás lenne akkor 24000 MOhm lenne.
(#) Sendi válasza Qwert76 hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Helló Owert76.

Szétszedtem a kijelzőt .
A következő ic-k vannak benne.
OKI M6370 és SLA 6080
Egyébként vadi új.
És van itt egy két kép is, hátha valaki felismeri.
Köszönettel
(#) KTobi válasza Hujikolp hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Szia!

Hasonlít a kettő, de nem ugyan az. Ez én egyszer leszedtem a fórumról, és már volt akinek feltöltöttem, most 2 perc alatt megtaláltam, mivel tudtam a pontos nevét a csatolmánynak. Bővebben: Link Tessék, ég egyszer nem akarom feltölteni.
A helyesírásomat ne nézd
Üdv. Tóbi
(#) denes44 hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
A következő alkatrészek helyett mit tudok használni ami nem SMD (bár végülis ha nem túl kicsi jöhet ), és van a hestore-ban:
- BAS16 (75 V 250 mA SMALL SIGNAL DIODE SOT-23)
- BAT54 (30V 0,2A DUAL SOT-23 SCHOTTKY) ez dupla cucc, de jó két külön diódából is
- PS2561 optocsatoló
- NE-2 neon izzó (link)
(#) dtomi86 hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
Sziasztok
A bss elektronikán találtam egy órajel generátort, amit egy digitális órába tennék. Van azonban benne 3 (majdnem egyforma) alkatrész amiről sajnos nem tudom, hogy micsoda. Ha egymagában állna akkor logikai ÉS kapura gondolnék, de a beültetési rajza mást sugall. Csatoltam a képet, és bekereteztem rajta a kérdéses alkatrészt. Valaki meg tudná mondani, hogy valójában mi ez?
(#) Doncso hozzászólása Júl 27, 2008 /
 
Sziasztok, éppen ma kaptam egy ilyen nem is tudom micsodát egy valaggal, esetleg ha valaki megtudná mondani ,hogy ez egyáltalán micsoda azt nagyon megköszönném neki. Igyhát feladom a leckét , lássuk ki tudja a megoldást.
(#) Doncso válasza dtomi86 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Szia, ez egyetlen darab 74LS00-ás logikai TTL-ic, bárhol lehet kapni,kb 50ft, ha jobban megnézed ott vannak a lábkiosztások. Egyébként amiket bekereteztél az IC-n belül lévő ÉS kapuk. De nincs jelentősége, mert a kvarcon, az ellenállásokon és a kondikon kivül benne van egyetlen IC-ben.
(#) dtomi86 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
köszönöm a választ!
(#) Doncso válasza dtomi86 hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Szivesen
(#) Hujikolp válasza KTobi hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Köszi, hasznos kép


Ha EZ SOT-23 kivitel, akkor ENNÉL miért van az írva? (az árak alatt)
(#) Baxi hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Hi Mesterek.

Én flopy meghajtóban keresnék hall jeladót.
Ezt a kütyüt nem tom azonosítanni, talán Ő lenne az?
Ugyanis nem találtam meg benne
kép1
kép2
(#) Medve válasza Baxi hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Ez inkább egy optokapura hasonlít.
(#) SzalaiGyörgy hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Üdvösség a hozzáértőknek! Pitiáner kérdésem a következő.
Kb 5x3x1mm méretű, négy drótlábú, fekete téglalap forma alkatrész, ANA608 alatta pedig 17122 felirattal. Fellelési helye egy multi boltban vásárolt napelemes, Led-es akkumulátoros kerti lámpa belseje. Találtam róla infót a hálón, de nekem kínai. Egy akku cellát tölt, azután Led-et hajt róla. De hogy csinálja? Jól jönne egy érthető adatlap. Egy szebb Led-et kötöttem a bolti béna fehér helyére, ez kétlábú, RGB, automata színváltós. Nagyon látványos lenne, de nem kap elég áramot. Ezért törekszem. Találkozott már valaki közelről ilyen varázslattal?
(#) Settenke hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Hi!
Most próbálkozom először fórumon.
Kaptam egy kínai gyártmányú 24 v-os Speedygo elektromos rollert, elég jó állapotban. De a vezérlőelektronikája galyra van. Mivel kifuó szériás, nem lehet hozzá alkatrészt kapni. Tud-e valaki segíteni egy kapcsolási rajzzal a témában?
Megpróbáltam újra építeni a nyákot, de állandóan maxi áramot kap a motor bármit is probálkoztam, és közben ezt is rövidre sikerült zárnom nagy igyekezetemben.
(#) mazso1988 hozzászólása Júl 30, 2008 /
 
Sziasztok
egy pici segítségre lenne szükségem keresgettem diódákat és találtam két fajta típust is de egyikhez sem találtam adatlapot típusok:
sy 320/2
sy 320/3

igazából a minimum ráköthető feszültség érdekelne mert az áramkörben amiben használni szeretném 400V egyenfeszültség fog lenni.
de ha esetleg valaki tudná mennyi a max áthajtható áram amit elbjr azt megköszönném.
segjtséget előre is köszönöm.
(#) llaci56 válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
A minimum fesz 0,6V.
(#) mex válasza mazso1988 hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Elöljáróban:egyik sem felel meg a 400V-os feszültségre..De itt meggyőződhetsz róla:

Üdv
(#) Medve válasza Settenke hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Hello, szerintem próbálkozhatsz egy közönséges PWM szabályzóval (555+FET) az adott teljesítményre, feszültségre méretezve. Vagy kell tudnia valami extrát is?
Bővebben: Link
Következő: »»   105 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem