Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » HESTORE.hu
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek
Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő. Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Köszi az ötletet, ez úgy néz ki, beválik.
Nem tudom honnan ollóztad ki ezt a pár sort, de ez a helyretétel valahogy nem stimmel.
Azt mivel magyarázod, hogy az üvegszálas nyákok fúrásakor a szénacél fúróként árult fúrókkal több száz furatot tudok kifúrni gond nélkül? Ugyanakkor a HSS fúróknak max 20-30 furat után már elmegy az éle, ez stimmel. Konkrétan egy ilyen fúróval ma délelőtt 400 körüli furatot fúrtam ki, és az utolsó is ugyanolyan hibátlan, mint az első. Ez ugye szénacél az áruház leírása alapján. Míg korábban ezzel a fúróval már a huszadik furat után fúrás helyett már csak marcangolta ugyanazt az üvegszálas lemezt. Úgy hogy légy szíves nézz utána jobban, szívesen veszem a korrekt, pontos leírásokat, amik fedik is a valóságot, és a tapasztalatokat.
Lehet, hogy a HE szénacélnak írja, amivel 400-at fúrtál, de nem az. Az anyag keményfém ( Tungsten carbide, Wolfram carbide, Hartmetal és Krupp szabadalom Widia ). Igaz, szén és wolfram elegye, de nem acél.
Tehát a szénacél -> alacsony egyéb ötvöző tartalmú szén és vas. HSS -> Erősen ötvözött acél.
És a TME is hibásan szénacélnak hívja.
Az eredeti leírásban hartmetall-nak van jelölve.
Elfogadom a keményfém jelzőt ezekre a fúrókra.
Most már csak az a kérdés, hogy egy kereskedő miért nem tudja mindezt? Hiszen a BUNGARD maga is "Tungsten Carbide"-nek nevezi az anyagát, ami "Keményfém", még a GOOGLE fordítója szerint is. Vajon hogy lett ebből szénacél a HESTORE adatlapján? Másik idétlen dolog, hogy ezekre a HSS fúrókra meg azt állítják, hogy alkalmas üvegszálas lemezek fúrására. HÁT NEM!! A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2023
Nekem meg hamis tranzisztort küldtek,holott az eredeti volt feltüntetve…de szerencsére kicserélték eredetire…
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2023
Sajnos a kereskedők sokszor nem tudják, hogy mit árulnak. (tippelek, talán így gondolják: carbid=szén-acél) Amit írtam pár évtizedes CNC technológusi - fejlesztőmérnöki háttérrel mertem leírni.
(Elrettentő példa: TESCO-ban sikerült venni "HSS" D3-as fúrót amit kézzel derékszügbe lehetett hajlítani!) A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2023
A faterom 70-es évekből származó HSS fúrószárai jobbak, mint a barkácsáruházban most kaphatóak.
Igen, láttam hogy gépész vagy.
Én is tanultam anyagtechnológiát és onnan rémlik a vas-szén állapotábra, de már nem nagyon emlékszem a lényegére. Ezért is nem éreztem ellentmondásnak azt, hogy talán létezhet olyan szénacél ötvözet, ami elég kemény a feladatra. De a BUNGARD eredeti adatlapja egyértelműen leírja, hogy ezeknek a fúróknak az anyaga bizony keményfém, "hartmetal", Tungsten Carbide. Ez minden műszaki számára egyértelmű kellene hogy legyen. A HESTORE beszerzői ennyire fogalmatlanok lennének? Nyilván olvassák ezt a rovatot is, és mégsem korrigálják azokat az egetverő butaságokat, amiket a fúrók mellé írogatnak? Nem értem.
Igen ebben van igazság, HSS jelölést simán ráírják az erősen ötvözött acélokra. Az anyag összetétel szabvány szerint viszonylag széles tartományban mozog. Ha csökkentik a vanádiumot ami a kopásállóságra van jó hatással és helyette némi bevonatot tesznek rá, vagy növelik pl. a széntartalmat, az első fúrásoknál nem látszik különbség. Kínai szerszámoknál pedig senki nem tudhatja, hogy mit vett....
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2023
"A HESTORE beszerzői ennyire fogalmatlanok lennének? Nyilván olvassák ezt a rovatot is, és mégsem korrigálják azokat az egetverő butaságokat, amiket a fúrók mellé írogatnak? Nem értem."
Kereskedők. Nyilván csak a gyártó szövegét vették át. Egyébként a kopásállóság forgácsolószerszámoknál a hőállóságtól is függ. Nemcsak a keménységtől. Némelyik 30 éves 1mm-es fekete fúróm jobban bírja az üvegszálat, mint ezek az új fényesek. A fater régi HSS fúrói meg inkább szürkék, mint fényesek.
Sziasztok!
Tegnap próbáltam egy ilyen erősítőmodult, de szerintem meg sem közelítettem a 100W-ot... 24V-on 0,6A volt az áramfelvétel, bár két 6Ohm-os hangszórón.... Fejhallgató kimenetről hajtottam meg. Mi kell ennek hogy jobban szóljon?
Milyen tápról járattad ?
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2023
Szia!
A táp egy labortápegység volt, 10A-es korláttal...
Az erősítőket nem úgy mérik.
Tedd rá a szkópot a mélynyomó kapcsaira, A legmagasabb feszültségtüske értékét oszd el a hangszóró ellenállásával, majd szorozd vissza a feszültségtüskével. Ja igen, és ezt a lehető legmagasabb frekvencián tedd, ahol a hangszóró ellenállása már jelentősen megnövekszik. Persze ennek köze sincs a valódi szinuszos teljesítményhez, de valahogy így addják meg a gyártók, hogy ne lehessen őket hazugságon kapni. Sőt olyan is van, komplett gagyi hangrendszereknél, hogy azt az elméleti maximum lökést adják meg teljesítményként, ahol az egész hóbelebanc megsemmisűl. Egyéblként valós 100W sztereó teljesítmény minőségi hangfalakkal rád bontja a házat.
"Egyébként valós 100W sztereó teljesítmény minőségi hangfalakkal rád bontja a házat. "
Na hát ez az.... itthon 2*60W van, de nagyságrendekkel nagyobbat szól... Lehet, hogy ez a kis modul ennyit tud?
Sziasztok!
Az adott ellenálláshoz (2.4M 1%), egy FET adatlapot hoz: https://www.hestore.hu/prod_10025399.html?he
Kedves István!
Nagyon szépen köszönjük az észrevételt, az említett adatlapot javítottuk! Köszönjük!
Üdv kérdésem az lenne hogy ennek a müszernek kell e külön shönt vagy benne van a müszerben?
Bővebben: Link
3 A-es változatot vettem (Bővebben: Link), abban benne volt. Ez sem lehet másként, különben valahonnan lehetne tudni, milyen sönt való hozzá. Adatlapot nem találtam.
Valószínű benne van a sönt mert a nagyobbaknál (40A-től fölfele) már a műszer elején fel van tüntetve hogy full scale (F.S.) DC 60 mV
Bővebben: Link A 30 amperesnél meg írja is hogy direct, azaz közvetlenül mér: Bővebben: Link (Ez a BEW meg a KDSI szerintem ugyanaz.) A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2023
Sziasztok kollégák.
Valaki rendel mostanában a Hestoreból? Sajnos két apróság kimaradt a rendelésemből, és utólagos rendelés kiegészítésre már nincs lehetőségem. Ha netán a közeljövőben valaki rendel, kérem írjon rám üzenetet, átküldeném azt a két alkatrész cikkszámát. Amit aztán sima levélként megkapok. Ha hajlandó lennétek erre a némi fáradtságra, azt megköszönném. Kellemes napot!
Hívd fel a vevőszolgálatot, segíteni szoktak.
Már hívtam őket. Nincs lehetőség a rendelés kiegészítésre már. Korábban hozzá tudtam rakni, de már kicsúsztam az idő keretből.
Mivel a termékekhez nem lehet értékelést írni, ezért ide írom.
Értékelés: EM-80001 RGB LED kit könnyen összeszerelhető, a panelbe akár 10mm-es LED is beültethető. 9V-ról üzemel, a mellékelt csavaros szorító helyett ez a nyitott tápaljzat is beültethető a panelbe az oldalsó lábának lecsípésével. Az áramkör a három színt kapcsolgatja, érdemes valami tejfehér tömör fényvezető anyagot tenni a LED elé, hogy a kevert színek is látszódjanak. Tulajdonképpen ez egy 14 fokozatú színkeverő, csak önmagában nem keverednek össze eléggé a LED-ből kilépő színek.
Sziasztok, lehet tudni valamit az ólmos forrasztócin vásárlásról?
Nemrégiben volt már itt kérdés.
Jogszabály vonatkozik minden kereskedőre kivétel nélkül (EK rendelet), így szakmai/szakirányú/stb vásárlók vásárolhatnak és használhatnak ólmos ónt. Szakképesítést / szakmai felhasználást pedig a kereskedő felé igazolnod kell. Általában elég vagy a tevékenységi kör ha egyéni vállalkozó vagy, ha pedig magánember, akkor szakképesítést igazoló szak oklevél/diploma ilyesmi. |
Bejelentkezés
Hirdetés |