Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Monitor probléma
 
Témaindító: devid, idő: Márc 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 35
(#) Zeerocool válasza Zeerocool hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
ok, megnézem mijenek vannak benne, aztán elmegyek venni. Mostmárcsak azért imádkozok, hogy énis tuléljem...
(#) Slope válasza Zeerocool hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
jahj mindég ezek a kondi kiszáradások, meg hasonlók. Ne mondja nekem senki hogy egy 10 évesnél fiatalabb elkó kiszárad, de még öregebb sem nagyon. feltéve hogy nem szúrtad fel, nem adtál fordított polarítást, vagy a névlegesnél nagyobb feszt. A "csöves" korszakban még jellemző hiba volt. A mai alkatrész és készülékgyártók, nem engedhetnek meg maguknak ilyen minőséget.
Én kizártnak tartom, és felesleges pénzkidobásnak... de Te tudod
(#) Zeerocool válasza Slope hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Hát az alapvető bajom, hogy én nemtudom Szeretném megmenteni ha lehet, de eddig max venti fordulatszám szabájzot forrasztottam ösze, de érdekel az elektronika, villamosmérnöki szakot is megjelöltem egyetemen, csak most ijenekhez full nemértek. Főleg az ijen nagyfeszültségü dolgokhoz. ha modntok valamit, akkor azt kiprobálom esetleg ha tudom, de se jobbat se roszabbat nemtok rá kitalálni. Egyetem végéig (ha felvesznek) meg nemakartam félretenni a monitort
(#) Slope válasza Zeerocool hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
hát elsőnek ezt mondom hogy az "ijen" az ilyen.
Másodszor az egyetem után is ugyanúgy fogod vakarni a fejed

Szóval javítás távsegítséggel... szoftveres hibát könnyebb így javítani az biztos
Ha tudsz legalább egy képet tegyél fel a belvilágról, úgy sem egyszerű, de így mégkevésbé.
(#) szabi83 válasza Zeerocool hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
az LY-t nem ismered úgye?

Slope -> :dumcsi:

(#) Zeerocool válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
ööö a helyesirásom nem az erős oldalam Csak arra gondoltam, hogy esetleg találkozhattatok már hasonlo hibával. Nade mind1, a "javítás távsegítséggel" télleg nem megoldás, végülis nem halok bele, csak 15k-t sajnáltam rá, hogy egy 2 hétig működött:| Képet nemtok feltenni rola, mert csak a telcsimben van fényképező, ami az aksi lemeritésére jo max.

Szoftverben télleg könyebb, ugymár levezényeltem egy debian install+config ot De valahogy nemigazodok ki igy pl egy nyáklemezen, vagy kapcsolási rajzon, hogy pl egy helyre miért kell egy dióda vagy kondi, vagy miért nem... .Azt tudom hogy mit csinálnak, de hogy gyakorlatban hova és miért kell, azt nem.
(#) Zeerocool válasza Zeerocool hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Csak vaéahogy furcsának talűltam, hogy nem egy ki-be kapcsoláskor, vagy hasonlo, hanem egy pdf olvasásakor szállt el, minden előzmény nélkül. Eddig csak ugy halt meg monitorom, hogy szépen lassan a szinek, vagy pl másiknál a fényerő... , de ez csak bedobta az unalmast.
(#) Slope válasza Zeerocool hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Hát ha majd jösz a "felsőbb" körökbe belédverik hogy mi mért ott van ahol. a gond csak annyi hogy papíron nagyon szépen menni fog, az életszag meg vagy jön vagy nem... ez már alkati kérdés.
egy ilyen "kütyü" lelkivilága jóval összetettebb egy ventilátor szabályzónál, szóval próbálkozz be vele inkább egy szervízben. Persze azok meg rablók... (a bennfentes)
Na mind1... kapcsolás, vagy fotó nélkül nem tudok segíteni.
Sok sikert a felvihez!
(#) Zeerocool válasza Slope hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
Kösz.
(#) Slope válasza Zeerocool hozzászólására (») Máj 28, 2006 /
 
továbbra is fenntartom azon véleményem, hogy a nagyfesz résznél nyikkant meg 1(-2) alkatrész, és ez tiltja le a tápot... üresjárásit kéne nézni, esetleg terhelés mellett, de inkább ne vagdosd szét a panelt, így legalább a bőröd sem fog belilulni egy félrecsúszott mozdulat után
(#) PCB válasza Slope hozzászólására (») Máj 29, 2006 /
 
Szia !

Feltételezéseid a kiszáradás ellen igazak, abban az esetben ha ez egy hagyományos trafós táp lenne.
Abban 40 év után is jó a kondi.
De ez egy kapcsoló üzemútáp, ebben a kondik gyorsabban haláloznak el. talán a freki miatt.

Másrészt természetesen nem az összes kondi szárad ki,csak nem lehet megmondani pontosan hogy melyik.
Ezért jó az összeset kicserélni, főleg azokat amelyek olyan helyen is vannak hogy nagyobb hő éri.

"A mai gyártók nem enged..........."
Dehogynem hiszen a legolcsóbb anyagból készítik
2-4 éves időtartamra a készülékeiket.

Legutólján amit javítottam az egy asztali DVD , 2 éves
és a 220µF/400V -os kondi ugy ahogy volt kifolyt.

Szóval először a kondik, utána jöhet a többi.....
(#) Gab_Bee válasza PCB hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Halle MindenkiNet!

Azzal a problémámmal fordulok felétek, hogy van egy régebbi Compaq P75-ös monitorom! Nagyon szépen működött 2 évig (használtan vettem) és már egy hete azt csinálja hogy kikapcsol! vagyis el megy róla a kép... és az egyébként állandóan zölden világító power gomb sárgán villog! Ja és a lényeg hogy ki sem lehet kapcsolni, csak úgy ha kihúzom a 230V-bol! És ha újra bedugom akkor műxik egy darabig... ez kb 0-5 órás intervallumba megcsinálja vagy 10-szer! Tom hogy hülyeségnek hangzik de az ütés használ neki! :yes: mert akkor vissza jön a kép, de utánna megint elmegy... Ja és nagyvalószínüséggel egy bizonyos hőmérséklet után kezdi el csinálni a hülyeséget...

Tudtok nekem segíteni?
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
Gab_bee

Ui:. először csak 1-et 2-t villan egy kicsit ,mintha mágneseződés lenne a közelében és utánna "elszáll"
(#) PCB válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Szia !

Sárgán villog, akkor nincs szinkron.
Kontakt hiba, érdemes a VGA részt át forrasztani,
fólia szakadást keresni....stb.
Egyszerű hiba lesz, csak nem mindig sikerül rátalálni egyből.

Üdv!
(#) Master_of_the_web válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Van nekem egy Belinea 10 20 20 típusú monitorom, ami 1999 -ben készült a hátoldalon lévő felirat szerint. Egyik bekapcsolásról a másikra meghalt. Ezután ahányszor bekapcsolom, gyors kattogás hallatszik belőle, szerintem valamilyen relé szállhatott el, vagy valami letiltja a tápot, még a zöldszínű power LED sem világít. Szét is szedtem, de ezután sem lettem sokkal okosabb, mivel van benne relé egy pár...

Szeretném megmenteni, mivel nagyon jó képe volt, és nagyon szerettem használni. (Bár az új LCD moncsit is szeretem) Pont jó lenne a műhelyemben lévő PC-hez.
Szóval lécci segítsetek! Köszi előre is!
(#) Norberto válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Lehet, hogy a sorkimenője ment tönkre (azaz zárlatos lett) :no: :no: :no:

Úgy tudom, emiatt lehet az, hogy a tápegység sem tud elindulni...

Ui: ez a probléma ilyen idős monitornál simán előfordulhat
(#) Gab_Bee válasza PCB hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
"Kontakt hiba, érdemes a VGA részt át forrasztani"
Ezt én hol találom meg benne? mert nem nagyon vagyok jártas a monitorok terén!
(#) milan válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Valahol VGA kábel (az a vezeték, ami az alaplapra,vagy videó kártyára metgy)bemenete körűl lehet.
(#) Gab_Bee válasza milan hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Értem! És akkor azt csak forrasszam újra?
(#) PCB válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Szia !

Nem indul a táp, a kondikat cseréld ki a tápban elsőre.
Addig mással ne foglalkozz, ne keress semmit.

Üdv !
(#) PCB válasza milan hozzászólására (») Szept 21, 2006 /
 
Szia !

Azért a video rész ennyire nem egyszerű
De innen meg nem mondom mi hol van abban a monitorban

Üdv!
(#) blokkmetal hozzászólása Nov 23, 2006 /
 
Sziasztok!
Van egy Wescom CX-1500 típusú 15"-os monitorom, 1998-2000-es évjárat lehet. Egy a villanyóra-szekrénybeli hiba okozta áramingadozás után meghalni látszott. Tünete: Bekapcsoláskor villog a led az előlapon, mint mikor nincs bekapcsolva a gép, de a monitor igen. Magyarán nem "röffen" be, mikor a gépet indítom. Van ötletetek a hibára? Én nagyfesztrafó hibára gondolok, csak az a gond, hogy nem tudom hol keressem a monitor belsejében meg hogy néz ki ( mint egy normál trafó??? ) Köszi előre is a segítséget!
(#) PCB válasza blokkmetal hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Szia !

Akkor azt javaslom, a leírtak alapján, hogy ne is keresd. Felesleges.
Ha hozzád nőtt és nem akarsz megválni tőle, vidd szerelőhöz.

Másrészt:

1, Lehet táp ami nem kapcsol be
2, Lehet szinkron IC ami elhunyt

Szívesen segítenék, de ha a nagyfesz trafót sem ismered fel, egy csavart sem érdemes kihajtanod.

Üdv !
(#) blokkmetal válasza PCB hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Foglalkozom hobbielektronikával, tudom hogy néz ki egy trafó és nem egy műszert építettem/javítottam. Felismerek egy trafót, de ami az én fogalmaim szerint általában trafó szokott lenni (olyat is láttam már párat, kicsit, nagyot, nagyon kicsit és nagyon nagyot) nem láttam benne ilyesmit. Nem akartam nagyon szétkapni, míg nem érdeklődök körbe. Szerintem csak el van rejtve eléggé rendesen. Egyébként köszönöm a válaszodat, megnézem a tápját és az említett IC-t. Jövő héten ráérek, majd akkor megnézem, mert nálam a hibakeresés soha nem volt kis kaland. Na meg kötél idegek...
(#) PCB válasza blokkmetal hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Szia !

Ok, akkor ha levetted már a burkolatot láttad is a nagyfesztrafót, mert az a "fekete" nagydarab az amiből a "piros" vezeték megy a képcső tetejére.
Azt ne tapogasd mert 20KV körül van.
Nézd meg, hogy a képcsövön van -e fűtés.

Ha villog a led az mint irtam már általában 2 dolog miatt fordul elő, táp nem tud elindulni, néha hallhatóan kattog is. Ez nem nagy probléma szokott lenni.
Másik, hogy nincs szinkron, ezért villog akkor is ha a PC nincs bekapcsolva, ez húzósabb, kell hozzá rajz.

Nagyfesztrafót úgy tudod ellenőrizni, hogy megméred
a lábain a feszültséget, ehhez sem árt a rajz ha nem tudod melyik lábán mennyi feszültséget kellene mérni.
Ezt én sem tudom mert nem ismerem ezt a monitor tipust. Ha szerencséd van a PCB-re oda van írva.

Idézet:
„mert nálam a hibakeresés soha nem volt kis kaland. Na meg kötél idegek...”


Ez annál is nagyobb falat, sokszor olyannak is, aki nem holnap lát ilyent először.

Üdv!
(#) blokkmetal válasza PCB hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Hali!
Köszönöm szépen a segítséget. Ezzel el tudok indulni, jövő héten lesz rá időm, megnézem. Egyébként lehet azért fogalmaztam fentebb féreérthetően, mert rengeteget dolgoztam a héten és azt se tudtam én hol vagyok, nem hogy trafó "kollega".
(#) Balázs válasza blokkmetal hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Sziasztok!

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a multiméteres méricskéléssel óvatosan, mert a 20kV meg a sorkimenő trafó szórt mágneses tere nem feltétlenül tesz jót neki... Nem azt mondom, hogy nem végezz méréseket, csak óvatosan csináld mert egy rossz mozdulat, és annyi a multiméternek.

Nameg a testi épségre is vonatkozik, de ha a hálózati áram nem jelent gondot, akkor valszeg a nagyfesz sem fog.
(#) PCB válasza Balázs hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Szia !

Hát igen, ehhez a dologhoz kicsit több kell mint a
"láttam már ilyent"

Üdv !
(#) László zs hozzászólása Nov 26, 2006 /
 
Én kikapcsolt állapotban mérném meg a sorkimenőt meghajtó tranyót multiméter diódavizsgálójával - vigyázz mert a körben kondik is vannak amik feltöltve maradhatnak így a műszer akár tönkre is mehet, mérésnél jobban jársz ha kiforrasztod (időnként én is így csináltam)- (általában a régebbieknél a sorkimenőt körülvevő alumíniumra van fogatva - nagy fekete (esetleg egy kicsi rézzel) egy csavarral van felfogatva három lába van) ha zárlatos akkor ez terheli be a tápot. Ha zárlatos a tranyó akkor nem csak ez lehet a hibás hanem más is!!!!!!! csere után szinte rögtön kiderül: vagy elszáll, vagy melegszik, vagy működik.

Ui.: az a legjobb ha először a készüléket alaposan szemügyre veszed belülről (megfeketedett panel, forrasztási hibák, púpos kondik stb.)

A trafókra visszatérve amit eddig láttam legnagyobbat az 314,5tonna!!! volt egy fázisa (1100MVA-es)- nem hiszem hogy ilyen lenne a monitorodban mert akkor a házadat beárnyékolná .
(#) blokkmetal válasza László zs hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
Nohát!
Nekiálltam, de teljes káosz!! Találtam egy kapcsi rajzot, CX-1500 csak a modell neve. A modell száma C-1527. Ez 100%, hogy az övé. Az eredeti pdf-ből csináltam PrintScreen --> Ctrl+V -vel, mert az kegyetlen nagy és csak spéci progival lehetett megnyitni. Most már tudunk miről beszélni, hogy látjuk, mit is kéne nézni. Amiket mondtatok azokat megkeresem rajt (ha megtalálom)...
(#) szabi_o hozzászólása Jan 12, 2007 /
 
Sziasztok,
Sampoo Alphascan 410 monitorom van, (vadi újan vettem évekkel ezelőtt) mindeddig tökéletesen működött, de egy pár napja időnként a kép egy par tizedmásodpercre vízszintesen összezsugorodik (kb 2/3-ára), majd visszaáll. Mindemellett be is hajlik. (tűpárna)

Nagy tapasztalatom nincs e téren, de tudom hogy ha tovább használom így, akkor nagyobb mértékben fog károsodni. (a sórvégfok bíztos elszáll)
Ennek a bekövetkezését szeretném megelőzni a segítségetekkel.

Köszi előre is, Szabi.
Következő: »»   2 / 35
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem