Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   133 / 137
(#) icserny válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 7, 2023 / 1
 
Szeretném felhívni szíves figyelmedet az ST Microelectronics AN4566 Extending the DAC performance of STM32 microcontrollers című "alkalmazási mintapéldájára".

A 2020. december 17-i és 2021. január 22-i előadásaimban bemutattam, hogy hogyan lehet az STM32F446RE mikrovezérlőjével DMA segítségével táblázattal adott adatokat kiküldeni szimultán két DAC csatornán. Engem a sebesség nem izgatott, tehát Timer6-tal ütemezett kiküldést kellene "áthangolni". A hozzászólásom elején említett iromány reményeim szerint űtbaigazítást ad, hogy melyik STM32 mikrovezérlőből mit és hogyan lehet kicsiholni (a sebességet illetően).
(#) KoblogPerGyok válasza icserny hozzászólására (») Júl 7, 2023 /
 
Köszönöm!
Megnézem!
(#) KoblogPerGyok válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 7, 2023 /
 
Amúgy minden ok, megy minden ahogy kell.

El nem merem mondani miért nem volt jó!
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2023

Mukodik.jpg
    
(#) etilalkohol válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 7, 2023 /
 
Ha nem titok, illene elmondani....
(#) KoblogPerGyok válasza etilalkohol hozzászólására (») Júl 7, 2023 / 2
 
Nagyon ciki....

Két tápegység ment. Elfelejtettem az egyik kábelt csatlakoztatni, nem volt jó a GND sem. Azaz elsőnek mindenképpen ellenőrizni kell, hogy tuti, 10000%, hogy mindkét eszköz ugyanarról a tápról megy-e, illetve az analizátor GND csatlakozása azon van-e, aminek a logikai szintjét mérjük. (Mert ugye USB-ről kap tápot, de mér, ezért nem árt, ha jó GND-n is van...) Nekem sikerült összekevernem a sok pakolás közben és meg voltam győződve, hogy a logika, és a program a hibás. Mikor beültem a kocsiba 40Km után egyszercsak beugrott. És lőn.

3 eszköz, sok szint, több GND. Mikor leszedtem az USB-ről az ESP-t már megvolt a hiba...

Mondom, nagyon ciki, de ez van.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2023
(#) etilalkohol válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 7, 2023 /
 
Így utólag már a negatív fesz érték is egyből érthető....
Akkor ESP32 + létrával, mekkora freki hozható ki elfogadható minőségben?
(#) Gafly válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 7, 2023 / 1
 
Tudod egyáltalán nem gond elismeri a tévedést, különösen ha mások is tanulhatnak belőle.
Persze, körberöhögnek, meg minden, de ettől legalábbis az én szememben inkább hitelesebb leszel.
Vagy marad az alternatíva:
Idézet:
„Az agresszív kismalac biciklizik. Épp arra sétál a kisnyúl, amikor a malac egy jókorát borul a bringával.
- Jaj, kismalac, nem ütötted meg magad?
- Kuss! Én így szoktam leszállni!”
(#) KoblogPerGyok válasza etilalkohol hozzászólására (») Júl 7, 2023 / 1
 
Nem biztos. A létra GND-je és a jelek az ESP-ből jönnek, nincs táp. Azzal az a baj, hogy a létra nem használt lábait földre kell kötni, különben a mellette lévők feszt kapnak. Ezt az ESP lábai nem oldják meg. Azaz mikor 0-t írunk a lábra, akkor áram folyik az ESP belseje felé, olyan eszközökön keresztül, amin nem kellene.

De megnézem mégegszer, mert már ez is gond lehet. Azonban mint írtam egy kérdésben:

"Azaz a kérdés az, mi történik, ha az ESP output pinre szoftveresen 0-t írunk, miközben kap 2V-ot?"

A válasz az volt, hogy nem sok jó. Ez a open drain kapcsolással hozható kapcsolatba, de nem foglalkoztam vele, nehogy tönkretegyem az ESP-t.

De jogos a feltevésed, körül kell járnom a kérdést jobban, hogy megértsem pontosabban.

Most azonben borozni fogok, miközben icserny kolléga videóit nézem...

Szuperek a videók!!!!
(#) usane válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Júl 11, 2023 /
 
Ha a letra egyik bemenete a 2V akkor az nem gond, mert a letra ellenallasai korlatozzak az aramot. 1-2 mA-nel nem fog tobb folyni rajta. Viszont meg mindig nem ertem miert ne huzna le foldre az ESP a labat.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2023
(#) elektromos hozzászólása Júl 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Egy NTP órát szeretnék készíteni OLED-el, és WIFI-vel, és ESp32-vel.
Azt szeretném kérdezni, hogy épített már valaki ilyet?
A netről már vagy 10 félét építettem, de egyik sem kapcsolódik a WIFI - hez.
A beírt SSID, és PASSW jó, mert a telómmal megy a SSID és PASSW.
Ezt is próbáltam a sok közül : NTP OLED
A WIFI része működik, mert tudok hállozatokat keresni vele, de ahhoz nem kell jelszó.
Valakinek valami ötlete?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2023
(#) etilalkohol válasza elektromos hozzászólására (») Júl 15, 2023 / 1
 
Nekem a wifi az ntp -ig így van megírva (még bonyolítottam is, de a lényeget ki tudod venni) és működik (jelszót nem használok):
#include <WiFi.h>
#include "time.h"
#include <Wire.h>
#include <RTClib.h>

RTC_DS3231 rtc;

struct tm timeinfo;

// The name and password of your own server that appears in the wi-fi list
const char* ssid = "fenyveshegy";
const char* password = "";

//változók saját
//int lapoz,szamlalo, szamlalo_kezdet;
unsigned long esp_ido; // ESP idő tárolása
int lapozo_mp, esp_mp, rtc_mp;
int x;
boolean irany, nincs_rtc=false, nincs_ntp=false;


void setup() {
pinMode(12, OUTPUT); //óra léptetés 1 kimenet
digitalWrite(12,LOW); // óra léptetés 1 kimenet
pinMode(14, OUTPUT); //óra léptetés 2 kimenet
digitalWrite(14,LOW); // óra léptetés 2 kimenet
pinMode(27, OUTPUT); // jelző led kimenet
digitalWrite(27,LOW); // jelző led kimenet
pinMode(26, INPUT_PULLUP); //gomb léptetés bemenet
Serial.begin(115200);
delay(500);
Serial.println();
Serial.print("Connecting to ");
Serial.println(ssid);
WiFi.begin(ssid, password);
while (WiFi.status() != WL_CONNECTED and nincs_ntp==false) {
x++;
delay(100);
Serial.print(".");
digitalWrite(27,!digitalRead(27));
if(x>300) { // kb. 1 peerc
Serial.print("Nincs wifi, DS3231-et próbálom olvasni: ");
delay(1000);
nincs_ntp=true;
}
}
x=0;
if (nincs_ntp==false) { // ha volt wifi akkor keressük az ntp-t
Serial.println("");
Serial.println("WiFi connected.");
Serial.println("IP address: ");
Serial.println(WiFi.localIP());
// SNTP
const char* ntpServer = "hu.pool.ntp.org";
// TimeZone rule for Europe/Budapest including daylight adjustment rules (optional)
// See at: https://leo.leung.xyz/wiki/Timezone
const char* time_zone = "CET-1CEST,M3.5.0,M10.5.0/3";
configTzTime(time_zone, ntpServer);
delay(5000); // ez a késleltetés kell, hogy mélyalvás után is frissítse az netes időt
Serial.println("Connecting to sntp server");
while (!getLocalTime(&timeinfo) and nincs_ntp==false) {
x++;
Serial.print(".");
delay(5000); // ez a késleltetés kell minimum 2.5 sec, hogy mélyalvás után is frissítse az netes időt
digitalWrite(27,!digitalRead(27));
if(x>10) { // kb. 1 perc
Serial.print("Nincs NTP idő, DS3231-et próbálom olvasni: ");
delay(1000);
nincs_ntp=true;
}
}
esp_ido=millis(); // eltároljuk az esp idejét, amikor megtudtuk az NTP időt
Serial.println(&timeinfo, "NTP time: %A, %B %d %Y %H:%M:%S");
}
// WIFI lekapcsol
WiFi.disconnect(true); // disconnect WiFi
WiFi.mode(WIFI_OFF); // as it's no longer needed */
Serial.println("WiFi lekapcsol");
(#) elektromos válasza etilalkohol hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Köszönöm segítségedet!
A routerben megadott password-t nem kezeli az ESP32.
Nélküled soha nem jöttem volna rá!
(#) icserny válasza elektromos hozzászólására (») Júl 16, 2023 / 2
 
Nekem volt már olyan eszközöm, ami azért nem kapcsolódott, mert a routeren beállított 6 karakteres jelszót túl rövidnek találta. A nem ASCII kódok is gondot okozhatnak a különféle kódábrázolások miatt. Most egy 8 karakteres full ASCII jelszót használok, ezzel mindenki boldog, az ESP32 is.
(#) pipi válasza elektromos hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
A wifi titkositási mód is okozhat galibát, routerban próbáld átállítani. Jelszó min 8 karakter
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2023
(#) usane válasza elektromos hozzászólására (») Júl 19, 2023 /
 
Es ha jol emlekszem a rejtett WiFI-t sem szereti.
(#) Bell hozzászólása Júl 23, 2023 /
 
Sziasztok!
ESP8266-ra feltöltöttem az ESP_Easy_mega_20230507_normal_ESP8266_4M1M_VCC.bin firmware-t.
Egyszerű hőmérő (DS18B20) adatokat szeretnék MQTT-vel továbbítani.
Megszüntetve a GPIO0 földre zárását és újraindítva nem jelenik meg a wifi hálózaton.
Nem állítottam be SSID-t, se jelszót, de régen sem okozott ez gondot, mert wifin beállítható volt minden.
Mit rontok el?
(#) Ragathol válasza Bell hozzászólására (») Júl 24, 2023 / 1
 
Keres uj WIFI AP -t ESP_easy valami nevvel, a jelszo configesp, config oldal a 192.168.4.1 ip cimen van, ott tudod a sajat WIFI -d nev/jelszo parast beirni.
(#) Bell válasza Ragathol hozzászólására (») Júl 24, 2023 /
 
Köszönöm a választ!
Régebben használtam már ilyen modult, de most nem tudom semmivel rávenni a működésre.
Már abban se vagyok biztos, hogy ezt az ESP-015-öt ugyanazzal a szoftverrel lehet programozni, mint a többit. Gondolom 1M a memóriája, de a több éves verziókkal se hajlandó működni.
Megjelenik a wifi listán, de mindig kér jelszót, annak ellenére, hogy nem úgy állítottam be.
Így néz ki.

ESP8266EX.jpg
    
(#) Ragathol válasza Bell hozzászólására (») Júl 24, 2023 / 1
 
En ezt a programot hasznalom/tam flashelesre. Bővebben: Link
Egy probat meger.
(#) Bell hozzászólása Júl 26, 2023 /
 
ESPEasy-t szeretnék műdésre bírni. Ediig ESP-015-el, ESP-12-vel, ESP32-WROOM-32-velpróbálkoztam.
A wifi hálózaton megjelennek, de kapcsolódáskor - függetlenül a beállítástól - mindig a nem megfelelő jelszót kapom.
Mit rontok el?
(#) etilalkohol válasza Bell hozzászólására (») Júl 26, 2023 / 1
 
Gyanús és érdekes, hiszen működnie illene... biztos nem egy másik eszközzel ütközik ill. próbálj egy teljesen másik wifis eszközről (telefon) csatlakozni rá.
(#) etilalkohol válasza Bell hozzászólására (») Júl 26, 2023 / 1
 
Lehet a telódon kell törölni az ismert wifilistából és utána jó lesz:
https://www.letscontrolit.com/forum/viewtopic.php?t=7497
"Az ESPeasy törlése az ismert wifi-hálózatok listájáról elvégezte a munkát. Az espconfig jelszó a helyes. Mindenkinek köszönöm a támogatást! Folytatom az építkezést! További szép napot és jó szórakozást!"
(#) torokj hozzászólása Aug 1, 2023 /
 
Üdv,
Karadio32 internet rádió projekt.
Miért van ugyanaz a karadio32.bin fájl különböző HEX címekre töltve?
(0X10000,0X1D0000)
tj
(#) jefflynn válasza torokj hozzászólására (») Aug 1, 2023 / 3
 
OTA frissítés miatt. Az egyikről fut a program, és a frissítés nem ezt írja felül, hanem a másikat. Ez azért jó, mert ha nem sikerül, akkor fut a program tovább az érintetlen területről. Ha sikeres volt a frissítés, akkor átvált az új firmware területére.
(#) Rober_4 válasza torokj hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Miért nem PCM5102-et használsz? Támogatja az i2s protokollt. Gyakorlatilag valós idejű audio elérést tesz lehetővé. Tök jó internetrádió program van hozzá! Ha nincs szükséged DSP-re, akkor szerintem felesleges a vs1053 DSP-je. Akár azért is mert alapból 16MHz-es. ettől az ESP32 sokkal gyorsabban számol...
(#) Helios hozzászólása Aug 9, 2023 /
 
Sziasztok!

Küzdök egy ESP32 + PCM5102 párossal (meguntam a "beszélős - csipogós vevőket"). Az audio átvitel bluetooth-on megy, és itt akadtam el. Egy későbbi projektemhez szeretném megoldani azt, hogy az ESP-hez bluetooth-on keresztül kapcsolódott eszköz nevét, a lejátszott zene adatait ki tudjam íratni a soros portra (később majd egy HMI-re).

A minta kódokban megtaláltam a metadata példát, az rendben megy, de az eszköz nevét nem tudom elő csalni.

Tudna valaki segíteni a próblémámban? Előre is köszönöm.
(#) Rober_4 válasza Helios hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Nincs valahol egy BTAddress vagy egy BluetoothSerial példányod? Vagy remoteAddress tömböd? Esetlet forráskódhoz linked? Én rákeresnék az eszközpéldány osztályára, és megnézném Githubon, hogy milyen metódusai vannak...
(#) Helios válasza Rober_4 hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Szia!

Egy hasonlót szeretnék készíteni, de sajnos a kód részét nem tudom "fel dolgozni".

Bővebben: Link
(#) torokj válasza Rober_4 hozzászólására (») Aug 9, 2023 /
 
Hello,PCM5102 -t használok.
Melyik az a "tök jó internetrádió" projekt?
(#) Rober_4 válasza torokj hozzászólására (») Aug 10, 2023 / 2
 
Én ezt használom amit mellékeltem. Valamelyik projekt alapmintája volt. A bekötés kb ez, bár neked a midi opto nem kell:
Esp-pcm5102
A rádióprojektet csatoltam. Nekem gond nélkül elindult. Sima kétsoros LCD-re írom ki a rádióállomásokat. Wifis.
(Ugye én valós idejű szintit csináltam belőle, de ugyanabból a hardverből indultam ki.)
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2023
Következő: »»   133 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem