Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3509 / 3567
(#) Bakman válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Hasonló eset lehet, mint ez: Bővebben: Link ?
(#) tufatofu válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 8, 2023 /
 
Nekem is sikerült linket küldenem, .hu végűt is.
(#) sany hozzászólása Szept 8, 2023 /
 
Inkább csak érdekesség.
Nézegettem a nyitott topikjaimat, amit én nyitottam.
Itt az egyikben észrevettem, hogy a felhasználó nevem helyett az azonosítóm szerepel. Pedig biztos, én nyitottam a témát. Igaz nagyon régi.
Nálatok is van ilyen esetleg?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2023
(#) klausz18 válasza sany hozzászólására (») Szept 9, 2023 /
 
Valószínű, hogy törölted a kezdeti hozzászólásod, de közben írtak a topikba már mások. Az azonosítószámos felhasználónév ha jól emlékszem azt írták, hogy töröltetett felhasználói fiókok, a tied biztos nem az
(#) sany válasza klausz18 hozzászólására (») Szept 9, 2023 /
 
Nem töröltem az 100%, hogy az én hozzászólásom az első.
Nekem az az elméletem, hogy másik szerveren tárolták akkor még a felhasználónevem. A hozzászólás megmaradt, a név nem.
(#) enree hozzászólása Szept 12, 2023 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki legalább a hozzávetőleges igazságot, hogy mi a fene alapján működik a Facebook azon algoritmusa, ami az ismerősök számára megjeleníti a megosztott tartalmakat?!
Nem nagyon szoktam megosztani semmit, de a közelmúltban készítettem egy videó anyagot, ami szerintem egész jó lett, ehhez képest, elég kevés emberhez jutott el. Például egy csomó kollégám nem látta, akikkel napi szinten beszélek például messengeren, minden általam vélt, vagy ismert tézis megbukott ezzel kapcsolatban...
(#) palp válasza enree hozzászólására (») Szept 12, 2023 /
 
Szia!
Ha először fordul elő akkor talán a megtekintéssel kapcsolatos.
https://hu-hu.facebook.com/help/1297502253597210 linken megnézheted.
Üdv
palp
(#) enree válasza palp hozzászólására (») Szept 12, 2023 /
 
Köszi, de ezzel nincs baj, látható mindenki számára, nyilvános. Egyszerűen arról van szó, hogy nem jelent meg nagyon sok ember számára, pedig van az ismerőseim között sok hírhedt FB függő, egész nap görgető automata
(#) zolika60 válasza enree hozzászólására (») Szept 12, 2023 /
 
A fene tudja milyen algoritmus alapján ossza be ezt a fosbuk, de például én a saját bejegyzéseimet is csak úgy látom, ha külön rákeresek. Az ismerőseim sem látják azokat, csak abban az esetben, ha az ő bejegyzésükre reagálok, akkor sem minden esetben.
(#) enree válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 12, 2023 /
 
Na, ezt nem értem én sem!
(#) hg6dab válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 13, 2023 /
 
Olyan algoritmus alapján, hogy mást nézzél, mint amit szeretnél. A google keresője is érdekes tud lenni időnként. Ugyanarra a dologra más-más találatokat tud felhozni külömböző időpontokban történő kereséseknél. Ki lehet próbálni egyértelmű, pl. műszaki tartalmak keresésével.
(#) enree válasza hg6dab hozzászólására (») Szept 13, 2023 /
 
Ezt észrevettem, sőt, olyat is tapasztaltam más loginnel más lett a keresés eredménye.
(#) Gafly válasza enree hozzászólására (») Szept 14, 2023 / 2
 
Nagyon bosszantó, hogy keresek valamit, találok végre egy igéretes találatot, majd soha többé nem adja ki ugyanarra a kereső szavakra.
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Szept 14, 2023 1 /
 
Akkor ezért ilyenek a reklámok nálad
(#) sany hozzászólása Szept 18, 2023 /
 
Hova tűnik az eltűnt csomag?

Bővebben: Link
(#) Fats Domino hozzászólása Szept 18, 2023 /
 
Üdv a fórumozóknak!
Azt szeretném megtudni, hol és hogyan érhetem el ,hogy egy "kedves" fórumozó ne sértegessen, ne tegyen közzé a bejegyzéseimmel kapcsolatban értelmetlen megjegyzéseket, aminek semmi de semmi köze a kérdésemhez? Köszönettel a válaszért, üdvözletem a fórumozóknak !
(#) szikorapéter válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Szia, ez így elég egyirányú dolog eddig, kellene egy topic/hozzászólás link hogy mit találsz hibásnak/sértésnek.
Amennyiben tényleg sért akkor moderátor, ha nem akkor csak nézeteltérés gondolom, egyszerűen ignoráld.
Tény jó lenne látni a másik felet is, ha egy linket kérhetünk.
(#) Bakman válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
A hozzászólás zöld fejlécében a csúcsára állított kacsacsőr, lásd melléklet.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Ha ebbe az irányban indulunk el, akkor rá kellene keresni az adott user, ebben az esetben "Fats Domino" hozzászólásaira (szerencsére "elfelejtettem hogyan kell") és elemezni a szövegkörnyezetet minden esetben.
Majd ez alapján, mint mindenek felett álló lény, igazságot tenni.
Nekem van jobb dolgom/más bajom is ilyesmivel szórakozni. Meg rettentően nem érdekel, és nem is dolgom, mi több közöm sincsen hozzá...
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2023 1 /
 
Nem kell keresned, jeleztem neki hamis a Kapton tape és óvatosan kell forrasztani a lipo cellákat, mert a zacsija sérül, erre sértegetni kezdett engem, nem tudom mi baja van
Bővebben: Link
Itt olvashatod.
De persze még utolsó szó jogán duplán beolvasott, nem válaszoltam, erre most látom itt is ez megy. Eléggé szívére vette, hogy hamis színes celluxot vett és nem igazi Kaptont.
Én is vettem már hamisat tévedésből, majdnem akkutűz lett belőle, páka 220 fokon átszaladt rajta, mintha ott sem lett volna és ment a kukába az egész. TMEs 15 ezres Kapton 450 fokot is lazán bír.
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2023 1 /
 
Na meg is találtam, 250 fokos hot air 5 másodpercre, olcsó sárga cellux vs Kapton. Videó is van, de túl nagy a file.
(#) szikorapéter válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Olvastam, felhívtad a figyelmét valamire, erre nem jött át neki, ez van....
Másik mert úgyse elektronika: miért mindegy hogy 200 vagy 400 fokot bír a kapton?
Erről sajnos tudnék nyilatkozni miért NEM mindegy (akkumulátortűz....) java részben a kapton! tartotta ott a lángokat és addig amíg bírta így jó eséllyel nem történt nagyobb baj, szerencsére észnél és helyben voltam én is.
Azóta trafót szigetelni vagy ilyen helyre ahol strapabírónak kell lenni rááldozom mert ritka esetben ugyan de menti a menthetőt...
Persze ez szoc. egyéni tapasztalatom és véleményem, szerencsére én még hamisba nem futottam bele de nem is szeretnék.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Sem kígyót, sem békát nem kiabálnék, és tökönszúrástól is messze van a dolog szerintem.
Mindenki duguljon be.
(#) antiktelefon válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 18, 2023 1 /
 
Gondoltam rád tegnapelőtt, volt lomtalanításon egy jó 20kgos szórótrafó, vasas megvette előttem 2 ezerért, nekem meg mondott 5-öt rá, úgyhogy maradt ott.
Na igen, szigetelőanyagból nem veszünk hamisat...
(#) szikorapéter válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Most lomtalanítok itthon (kényszerpihenőn vagyok meghúztam a hátam) , apránként pakolászok, de mindig akad valami szörnyűség a kezembe így is....
(#) exabit válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Nem tudjuk hogy pontosan mit használ, de ami pl a HQe oldalán van TESA gyártású, az adatlap szerint majdnem tud annyit mint amit a 3M készít.
(#) antiktelefon válasza exabit hozzászólására (») Szept 18, 2023 1 /
 
Ebben igazad van, de ő ezt használta:
Bővebben: Link
A Tesa nem fog Kepten kamu márkát írni rá, mint ahogy az igazi Tisza cimőn sincs Pume vagy Adides felirat.
Amúgy 10 mikronnal vékonyabb és a ragasztója hamarabb elenged, főleg ha flux kerület alá.
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
És ott van még az is, hogy a kaptont sok gyártó használja trafóban szigetelőanyagként, hogy ha oda valami kamu van betéve, és nem tudja a kellő átütési szilárdságot az anyag akkor megrázó élmény is lehet belőle.
(#) antiktelefon válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 19, 2023 1 /
 
Arra a mylar tape a gyakori és azt is hamisítják meg túl keskenyet használnak a csévetesten.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 19, 2023
 
Ugye mindenki látta a téma címét?
Következő: »»   3509 / 3567
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem