Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   56 / 1271
(#) Doncso válasza Szabolcs1 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Ez az a tranyó, csak itthon igy jelölik. Ez az itthoni megfelelője.
(#) Doncso válasza benji13 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Figyelj, annyit tegyél meg, hogy biztosan tudjuk jó e a távirányitód, hogy fogsz egy telefont amin van fényképező, és odateszed a távirányitó ledjéhez úgy hogy a telefon kamerája be van kapcsolva és gyakorlatilag bele kell villogni a kamerába, közben figyeld a telefon kijelzőjét, ka lilás fényt látsz a ledből kijönni akkor tuti jó a távirányító, amennyiben nem ugy az rossz. Bár szerintem jó lesz de azért nézd meg. A fetet pedig cseréld ki mindenképpen.
(#) Szabolcs1 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
találtam olyat hogy a679 és 3401. na ilyeneket is csak 2sa679 és 2sc3401 igy találtam akkor jok lesznek?
(#) Doncso válasza Szabolcs1 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Hát hogyha a 3401- előtt ott a C akkor mindenképpen igen. De ha megnézed olykor nem is találsz datasheetet ugy hogy pl: C3401 hanem csak ugy hogy ha a 2SC-t elérakod.
Üdv: Doncso
(#) Szabolcs1 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
köszi szépen
(#) Doncso válasza Szabolcs1 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
szivesen.
(#) hard válasza Szabolcs1 hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
nezd meg az adatlapjat,ha egyforma akkor jo.Szerintem az lesz.
(#) Sebi válasza Doncso hozzászólására (») Júl 28, 2008 / 4
 
Kivéve, ha az "included" van kiválasztva...
(#) lithium válasza hard hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
A sortranyó az jó...ez a halk kb. 1 hz-s kattogás ez mitől lehet?
(#) Doncso válasza Sebi hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Ezt nem egészen értem.
(#) hard válasza lithium hozzászólására (») Júl 28, 2008 /
 
Probalna insulni a tap de nem bir,valami nem engedi,a sorkimenot tranyot nezted?nem zarlatos e?de lehet hogy a sorkimeno a ludas,vagy az elterites.
(#) dewid hozzászólása Júl 28, 2008 /
 
Hy. Van az Itt nokia tv-m, kipróbáltam az izzós megoldást és világított. De a tv - nem működik. További ötleteket várom.
(#) Petroimro hozzászólása Júl 28, 2008 /
 
Szasztok!
VAn egy Videoron TV. Még régen azt csináltam vele, hogy ráraktam a képernyőre egy fémes csomagolópapírt és úgy kapcsoltam be. Nah ettől meg is halt. Nem tudtuk bekapcsolni. (volt vagy 5 éve).
A TV szerelő azt mondta, hogy meghalt a TVPO2066-A27 IC. Nah az a bajom, hogy ezt a típust már nem gyártják. Nem tudja valaki, hogy hol lehet beszerezni ilyet, vagy valami helyettesítőt tud-e.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Imi
(#) budavaril válasza hard hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Ugyanaz mint nekem, csak nekem kb 2-3Hz... és semmi zárlat,a táp lekötve (a 3db diódát amin kerestztül a TV áramköreit táplálja), akkor is azt csinálja.. Remélem ez a TV megjavul, mert szvsz az enyémnek is ez lesz a baja... ebben is 3842-es ic csinálja a tápot??? Akkor tuti 2TV lesz jó 1csapásra....
(#) hard válasza dewid hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Udv
Jo lenne ha lenne hozza kapcsirajzod.Lehet hogy a sortap jo de lehet hogy nem ok valamelyik aga,azt kenne kimerni ha ok minden a tapnal akkor lehet hogya sorkimeno a ludas
(#) hard válasza budavaril hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Udn ,Neked van kapcsirajzod hozza?
(#) budavaril válasza hard hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
nincs sajnos... bár magáról a tápról sztem nem lesz nehéz szerezni, még az adatlapján is van egy tipikus beállítás...
(#) hard válasza hard hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Udv, te a kisebb tapokat kenne lemerd
(#) dewid válasza hard hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Kapcsrajzot nemtudok de képeket tudok feltenni. Estefele feldobom.
(#) dewid válasza hard hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
Na, nemis kell estig várni. Itt vannak a képek.
(#) hard válasza dewid hozzászólására (») Júl 29, 2008 /
 
udv

Igy keprol nem tudom megmondani hogy,hol kell merj.mi pontosan a tv szama?nezd meg a saszin,kell rajta irja,vagy a tv hatuljan
(#) zsuscsinyo hozzászólása Júl 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Korábban már beszámoltam arról, hogy egy Clatronic TV-n nem jön normálisan a kép és hang sincs, a kép fut jobbra balra föl le feketefehéren. Csináltam egy videót is a diagnózisról, annyi előnyben vagyok hogy megvan a szervízdoksi kapcsolási rajz meg egyebek. (csatolva) Már jóideje áll a szerkezet ezzel a hibával, de úgyérzem már elég közel járok hogy sikerüljön. Mondjuk én nem nagyon értek a TV szervízeléséhez, tehát ezért fordulok hozzátok. A központi procin főzni lehet, de találtam egy hozzászólást hogy alapból fűtenek ennyire.

Amugy AV-n is tök ugyanaz a jelenség, semmi hang és a kép fut.

Aki egy kicsivel is közelebb tudna vinni a hiba okához, annak nagyon hálás lennék!

Elnézést a videó minősége miatt, telefonról készült.

üdv: Zsuscsinyo
(#) benji13 válasza Doncso hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Helló.A távírt megnéztem ahogy javasoltad,azzal nincs gond.Még a Fettet nemtudtam beszerezni,csak a jövő héten!!Valami végett kinyomta .
(#) hard válasza benji13 hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
valamerre zarlat van,nez korul a diodak,elkok,tranyok kozot,nincs zarlatos a kornyeken
(#) hard válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Júl 30, 2008 /
 
Udv

Szerintem a jel dekodernel lesz a gaz,vagy a korulote levo elkoknal
(#) jury hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Sziasztok !
Van egy philips 14 es kombi videos tv a következő hibával.
Bekapcsolom a tvt elindul majd ki fehéredik a kép és ferde fehér csikokoat láttok és majd kikapcsol magátol.
Szerintetek mi lehet a baja?
A tápot és a sorvéget felkondiztam.
Köszi a segitséget Jury.
(#) Szabolcs1 hozzászólása Júl 31, 2008 /
 
Halli Mindenki

Szerintetek megéri egy samsung 55 ' cm tv 10000. ja és a másik hogy a szamsung kb meddig gyártott megbizhato terméket, mert azt hallotam hogy mostanság nem valami megbizhato.
Egy kérdés Hard. mivel nekem :violent: nincs mi az az elkok áruld már el :nemtudom:

Köszi
(#) budavaril válasza hard hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Melyik kisebb tápot? Itt egy db táp van jól elkülönítve a többi résztől 3db kimenet van a trafóról 1-1 diódán keresztül. mellékelek képeket..
(#) budavaril válasza hard hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
még egy adag:
(#) hard válasza Szabolcs1 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Udv

Az elko az elektrolit kondenzator roviditese. Es alatalabban mindenkinek van otthol
Következő: »»   56 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem