Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   184 / 196
(#) VIM válasza melorin hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Szia! Ha csak fogó kell akkor egy ilyen fogó is megteszi.
(#) melorin válasza VIM hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Sajna nem teszi meg, van egy szinte pont ilyenem és nem tudja normálisan összenyomni a szigetelt sarukat, kipottyan belőle a vezeték.
LinkIlyenre gondoltam, csak fogalmam sincs milyen pofát vegyek bele, nem egyértelmű a pofákhoz írt célterület.
(#) Bakman válasza melorin hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Elvileg ez kell a normál szigetelt sarukhoz: Bővebben: Link. Piros: 1.5 mm2, kék: 2.5 mm2, sárga: 4 és 6 mm2.
(#) antiktelefon válasza melorin hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Alin nézz körül, az Iwiss árul elég jó minőségű saru préselő fogókat is, van ami edm vágott pofás és a legolcsóbb itthoni árán adják.
(#) Suba53 hozzászólása Szept 24, 2023 /
 
Sziasztok!
40 évnyi hűséges szolgálat után nyugdíjaznom kell kedvenc oldalcsípő fogómat.
Hasonlít a Hestore-ban is kapható PLATO fogóhoz, de vastagabb lemezből van, és kicsit nagyobb a feje, de a vágóéle ugyanolyan. OK. industries P01 névre hallgat, de ilyet már sehol nem találok.
Milyen hasonló precíz fogót javasolnátok, ami már bizonyított, és nem megy ki az éle kicsit keményebb vezeték, vas anyagú láb, huzal vágásakor sem.

Angolul "flush cutter"-nek ( is ) hívják, ékszerészek modellezők is használják.
(#) Alkotó válasza melorin hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Neked válaszolva, de inkább mindenkitől kérdezem.
Mióta szembesültem a szigetelt saruk létezésével, azóta zavar a dolog. Ezeknél a kötéseknél a préselés minősége, a szorítás ereje az egyedüli garancia a kis átmeneti ellenállásra. De hogyan érhető ez el ilyen műanyag burok belsejében? Az érvéghüvelyeknél addig is elmegy a magyarázat, hogy még a hidegfolyás-ig való megszorítás is szóba kerül.
De milyen erőt lehet kifejteni úgy a préselésnél, hogy a külső műanyag burok még nagyjából ép maradjon.
Ráadásul, azok a saruk amik az én kezemben voltak egy konkrét csőben végződtek, és a préselés abból ált, hogy a cső oldalán egy szem-benyomás oldotta meg a kötést.
(#) zolika60 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
(#) Alkotó válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Támogatom.
Én is ilyet szoktam venni. Nekem nem tart 40 évig, mert mindig jön valami erősebb mint amit kibír, de 1-2 évig nálam is bőven kibírja, és nagyon jó szerszám.
(#) Suba53 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Van egy ilyenem is, sok mindenre jó, de a másik erősebb és ugyanilyen precíz ( volt ) a feje.
Sajnos figyelmetlen voltam, és jött egy erősebb, amit már nem bírt ki, és csorba esett a tekintélyén. Most gyászolom szegényt, de keresem az utódját.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2023
(#) nagym6 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Nekem ez vált be a legjobban sokféle közül. KB.: 1 évig jó, mire deformálódás annyi, hogy a két vágóél nem egymásra megy. Csak alkatrészlábakat vágva.
(#) Suba53 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Ez is már olyan eldobós lett? Negyven éve még odafigyeltek a szerszámacél anyagára.
Én is csak alkatrészlábakat vagdostam, de a minap a feleségemnek egy kis zsanérjából kiesett a tengely, és egy vékonyabb szöget applikáltam be helyette.
De pechemre a szuper szög meg valami erősebb acélból készült, és nyert.
Korábban a magyar lágyacél vékonyka szögekkel simán megbirkózott.
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Ez is "kínai". Én aliról vettem belőle egyszerre négyet, miután az első eltört. Abból a négyből három úgy érkezett, hogy a hegye már le volt pattanva, a negyediknek használat közben pattant le. Azóta eddig még kettőt törtem el közülük, a maradék kettő még bírja... Ja, a vastagabb műanyagot se szereti
(#) nagym6 válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Egyszerű lemezből készült, de legalább nem törik. Sok hasonlót próbáltam, tapasztalatom szerint rideg anyagúak, hamar törnek.
(#) nagym6 válasza bbb hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Nekem egy sem tört, 4-5 -öt használtam már, ugyanez a típus.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
A szigetelés nélküli saruknál is az egyedi garancia a megfelelő préselés, mivel iparban nincs forrasztgatás.

Szigatalt sarunál fontos, hogy a présbélyegek jól illeszkedjenek egymásba, különben a műanyag gyűrődik, kitüremkedik. Ez a gagyi fogók/bélyegek ismérve. Igaz, gyenge minőségűvel a szigetelés nélkülit is el lehet rontani. Hidd el, ha jó a fogó, jó a préselés.
(#) kitartás válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Nem olcsó de legalább drága. Évek óta használom és még egy hajszálat is elvág. Szöget kerítésdrótot nem vágok vele. Arra mást használok. Bővebben: Link
(#) Suba53 válasza kitartás hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Köszönöm, ez biztatónak tűnik. Nem ismerem a Haupát, mint gyártót. De a maga idejében az enyém sem volt olcsó, cserébe 40 évet szolgált.
Ha ez is kibírja legalább a felét, már megéri.
(#) Alkotó válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Fenntartva, hogyha valami jobb, az lehet drágább, talán érdemes megfontolni a dolgot. A Haupa áráért 8 db Plató-t adnak. Ha elfogadjuk utóbbival kapcsolatban is a "jól használható" minősítést (ezt itt többen állítják), akkor nem zárkóznék el a kipróbálásától. Szerintem ha nem vágsz vele olyat amit nem kellene, akkor hosszú ideig tud nyiszálni.
(#) Suba53 válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Mint említettem, van PLATO fogóm, ismerem. És mindkettőt használva, mégis a régi OK fogót vettem elő rendszeresebben, mert egyszerűen jobb. ( volt )
A fogása, az erősebb vágó élei, minden. Egy hasonlóért nem sajnálnám a PLATO árának többszörösét sem.
(#) SzervízMacska válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 25, 2023 / 2
 
Újabb alternatíva: Knipex. Ez a fogó 20 éves és hibátlan. Igaz, csak alkatrész lábakat vágott világ életében. Előnye a (levehető) hulladék-tartó rugó. Melynek hála, nem szóródnek szanaszét a levágott darabkák. Cikkszám: 78 13 125.

IMG_2907.jpeg
    
(#) adapter válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Ne is mondd, ilyet hagytam el valahol.... Nagyon sajnáltam
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Látod, sose tudtam hogy mivégre van ott az a vacak.
Nekem mindig csak útban volt, morgolódtam is miatta, hogy minek tesznek feleslegesen ilyen vackokat oda.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2023
(#) Gafly válasza adapter hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Nézd a jó oldalát, valaki meg örül neki, mint majom a farkának.
(#) Alkotó válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Próbáltam a képek alapján elképzelni a "hulladéktartó" működését.
Nem igazán értem hogyan kerül be alá az alkatrészláb, hogyan tudja megfogni.
Hogyan?
(#) Travolta válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Gondolom vágásnál oda szorítja az alkatrész lábat a fogó pofájához, így nem engedi elrepülni. Nem szó szerint kell érteni a hulladéktartó fogalmat.
(#) SzervízMacska válasza Travolta hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Így van, vágáskor odaszorítja, nem engedi elpattanni. Aztán a szemetes fölött nyitod, szépen kipottyan belőle.
(#) Alkotó válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Sajnos olyan béna vagyok, hogy még mindig nem értem. A fotó alapján a lemezke az él előtt van, amiből arra következtetnék, hogy inkább elhajlítja a vágás előtt a lábat, mint megfogná.
Tudnál készíteni egy 5-10 másodperces videót egy vágásról nekem, mert szeretném érteni a működést. Előre is köszönöm.
(#) SzervízMacska válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Közben már úton vagyok a dolgozdába, de majd csinálok.
(#) mex válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Egy nagyon rövidet készítettem a működésről.
A fiókjaimban van pár darab oldalvágó, de általában csak egyet használok
A legkedvesebb szerszámom sajnos már a múlté, az egy FACOM márkájú elektronikai fogó volt, sajnos a bicajbowden kifogott rajta. Nem én voltam.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2023
(#) Elektro.on válasza mex hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Szia!
Privát a videó! Nem látható számunkra.
Következő: »»   184 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem