Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1378 / 1385
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Nagym6, Majkimester! Köszönöm.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
A baloldali sárgát már használtam. Az eladó szerint a fekete ugyanahhoz a termékhez tartozik, csak megváltoztatták a csomagolását. Mindkettőre azt írja hogy alumíniumra is jól tapad. A feketét még nem próbáltam ki. Az sem kizárt hogy nem lesz jó. pl. mert olyan anyagot tartalmaz ami ráég a felületre. Szerintem különböző színekkel is érdemes kísérletezni.
(#) benjami válasza bbatka hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Egyáltalán nem vált fel, levakarhatatlanul rátapadt. Maratás után hígítóval mostam le a festéket.
(#) bbatka válasza benjami hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Nincs meg a doboza? Sokat segítene másoknak. Én már a fentiekben megtaláltam azt, ami nekem bevált, de a lézergravírozós topikban megnézheted mennyi másikkal kísérleteztem. Nem túl jó eredménnyel.Itt
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2023
(#) mnyugger válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Lakkfilc
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Ha még megvan a csőtollad, akkor kobaltkék tus.
Ha már nincsen, akkor filctoll a "jobbikból"...
(#) benjami válasza bbatka hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Ez az (a mellékletben).
(#) Alkotó válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Megvan.
Most takarítottam ki belőle a "kővé vált" régi panelrajzoló tust. Az oldószer is fél nap alatt tudta megoldani a maradékokat, de végül sikerült.
(#) kameleon2 válasza benjami hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Bungardnak van lila fóliája lézerhez.
(#) bbatka válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Tudsz valami linket adni? Én nem találom.
(#) kameleon2 válasza bbatka hozzászólására (») Okt 18, 2023 / 1
 
Nyákkal együtt van azt hiszem. Igaz ez fényérzékeny, azaz maratni itt is kell, de precízebb a végeredmény:
Google, volt egy jobb video is régebben, most nem találom. UV lasert használtak: Ez van csak.
(#) bbatka válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Ezt én is láttam, csak nem gondoltam hogy lézerhez való. A Positiv20 is működhet, ha extrém kicsi a lézer teljesítménye. A szórt fény okozhatja a problémát. Volt aki UV védő fóliát ragasztott a Positiv20-al befújt nyákra. Így próbálkozott a jó eredményt elérni. Vagy megoldás lehet a lézer modul elé egy kupakot tenni, amin csak egy kis furat van. UV ledre találtam ilyen példát a Youtube-on.
(#) elactrofan válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Én sima alkoholos filcet szoktam használni, ha ilyen igényem van
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
(#) ONKYOS válasza Gafly hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
inkább Edding 0,8mm. fémhegyű lakbázisú, és a vastagabb Paint Marker, 1,5-2mm.nyákfilcet,maratáshoz pedig H2O2-t,20-26%os töménységűt, háztartási sósavval higitva.
Gyorsan,és tisztán dolgozik, nem alá sehol, vékony vonalak rajzolatok i s megmaradnak.
Én ezekkel dolgozok,kb.30éve már.
(#) kameleon2 válasza bbatka hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Éppen ez adta az ötletet nem csak nekem, hanem pár hozzám hasonszőrűnek, hogy 4k-s, 8k-s, gyantás, 3D nyomtató UV fényével próbáljanak nyákot készíteni. Ráadásul az sokkal gyorsabb az UV lézernél és elég jónak tűnik a felbontása is. Gyakorlatilag egyetlen villantás és megtörténik úgy a levilágítás, hogy nem kell fizikai maszkot létrehozni, hiszen a display-en megjelenő képet villantja csak át a gép. Nem beszélve arról, hogy ezek a gépek egyre olcsóbbak, elérhetővé váltak az átlag hobbisták számára is.
(#) bbatka válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Klassz technika. Nálam már nincs hely a gépnek. Ezért alakítgatóm inkább a CNC gravírozót másra alkalmassá. Aztán még lehet hogy csinálok helyet neki. Kidobok valamit és annak helyére.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Én úgy csináltam hogy egy A/4 nyákra fellamináltam a fóliát aztán amikor kellett elővettem a dobozból és levágtam belőle a kellő darabot . 45s levilágítás után már lehetett előhívni maratni ...
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2023
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Ez a bemutató, számomra éppen arról szól, hogy eszembe se jusson ilyen irányba elmozdulni. (Fólia + lamináló + levilágító + vegyszer a lemosáshoz (előhíváshoz) + vegyszer a maratáshoz + sok tapasztalat, mert elsőre az ilyesmi nem sikerül.)
Természetesen nem akarom mások kedvét elvenni, sőt buzdítom őket minden új ismeret megszerzésére, csak ne kelljen ebben aktívan részt vennem.

Nekem ha profi panel kell, akkor azt legyártatom. Ha elég a kézzel rajzolt, akkor azt megrajzolom.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2023
(#) kaqkk válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Idézet:
„vegyszer a lemosáshoz (előhíváshoz)”
Az egyszerű mosószóda ... De nem akarom ráderőltetni megértem az idegenkedésedet ...
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2023
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Hosszan irtam, aztán kitöröltem, és maradt a Akkor jól van akkor
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Vettem 5 évvel ezelőtt 2 tekercs fóliát, betettem a hűtőbe.
Mivel nem gyártok nyákokat, csak minden szent időben egy valamit próbaképpen, igy könnyeb tárolni a fóliát.
(#) Remci hozzászólása Okt 20, 2023 /
 
A Lidlben most 1800Ft a 10db-os finomechanikai fúrószár készlet.
(#) Alkotó válasza Remci hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Mit jelent a "finommechanikai" jelző egy fúrószárral kapcsolatban?
(#) nedudgi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
3 mm befogószár, 0,3 .. 3 mm furat.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Megsasolom, holnap úgyis megyünk heti bevásárlásra.
Elfér a krumpli és a WC papír mellé.
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Vigyázz, mert mindkét esetben szúr
(#) Remci válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Nyák fúró
(#) Bakman válasza Remci hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Ha "csak" HSS, üvegszálas NYÁK fúrására korlátozottan alkalmas, kb. tíz furat erejéig.
Következő: »»   1378 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem