Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1133 / 1158
(#) Régi motoros válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Gondolom én is, ennek az adatlapnak a két első oldalát találtam meg én is, de abban nem volt lábkiosztás. Ebben legalább van, bepróbálkozom azzal. Nem tudom mennyire szabványos ezeknek a lábkiosztása.
(#) david87 hozzászólása Okt 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Keresném RSN35H1-P típusú alkatrészt. én nem találok róla semmit.
(#) vision61 válasza david87 hozzászólására (») Okt 15, 2023 / 1
 
Szia!

Ha jól emlékszem, akkor ezek Panasonic, Technics készülékekben lévő végfokok.
(#) david87 válasza vision61 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Ez nekem egy Technics mini hifibe van benne.
(#) vision61 válasza david87 hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Gondolom elromlott, ha a típusát is megadod, kereshetünk hozzá SM-et, de nem sokat érsz vele. Eredetit legfeljebb bontásból találsz, olyanok mint az STKxxxx végfok IC-k. Ha mindenképpen javítani akarod, akkor inkább 2 db TDA7293.
(#) david87 válasza vision61 hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Nekem az adatlapja kellene hogy hány voltról jár és hány wattot tud egy adot feszültségről.
(#) mraulajos hozzászólása Okt 18, 2023 /
 
Hali!
Mire jó ez? Találtam.
(#) antiktelefon válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Ott a szám rajta, hívd fel őket
De egy emailt küldhetsz nekik, van honlapjuk és rajta az emailjük, hátha megmondják.
"LEADING COMPANY IN THE PRODUCTION OF ACTIVE ELECTRONIC AIR FILTERS FOR HVAC/R SECTOR"
Szóval fene tudja, hobbi cuccnak jó kis doboz egy mestertrafónak vagy leválasztó trafónak.
(#) img válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 18, 2023 /
 
Rénézésre ionizátor vagy ózon generátor.

Weboldal: https://www.expansion-electronic.eu/index.php/en/
(#) blais hozzászólása Okt 19, 2023 /
 
Sziasztok! Az alábbi kondi egy régi hegesztő része. Kérdésem hogy mivel tudnám helyettesíteni? Jó egy sima motorinditó is esetleg? Köszönöm!

IMG_0389.jpeg
    
(#) Epu2 válasza blais hozzászólására (») Okt 19, 2023 / 1
 
Attól függ. A motorindító nem szereti a tartós üzemet. Kérdés, hogy a trafónál mennyit üzemel ha államóndóan az indító kondi nem alkalmas.
(#) petya0 válasza blais hozzászólására (») Okt 19, 2023 / 1
 
Állandó üzemű(fehér színűek álltalában) 18u 400v~kondival helyettesítheted.
Gondolom ezek a bemenő hálózati feszre vannak kötve fázisjavítás céljára.
(#) blais válasza petya0 hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Igen, bemenetre. Köszönöm szépen!
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 20, 2023 /
 
Üdv! A napokban kerestem kéteres vezetéket, és egy két helyen szembe jött velem olyan, hogy
"a belső vezeték anyaga rézzel bevont alumínium (CCA)"
Most láttam először ilyet (másik), pedig van már jópár év elektronikai tapasztalat a praxisomban.
Most ez valós, vagy csak elírás?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) Gafly válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Üdv a való világban.
Azért sárga és olcsó, mert kínai.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) Bakman válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Valós és finoman szólva is ipari hulladék.
(#) proli007 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Láttam olyant bikázó kábelt, ahol ezt előnyként tüntették fel. Tanultak a politikusoktól..
(#) Remci válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Létezik. Ha véletlen párát vagy vizet kap, egy idő után elporlad. Tapasztalat.
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 20, 2023 /
 
Hát ez szép. Ha valahol nincs feltüntetve, simán rád is sózzák.
Nem is értem ki volt az az agyament, aki az alumíniumot kombinálta a rézzel.
(#) antiktelefon válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
UTPnél elmegy amúgy. Hosszú vonalakon picit gyengébb, de a skin hatás miatt a réz van használatban. De ha hajtogatod törik és anyazás van. Hangszóró kábelnél problémásabb, leég a réz azonnal és nem forrasztható sehogy.
(#) liderces hozzászólása Okt 23, 2023 /
 
Sziasztok! A képen látható alkatrész vagy panel egy autó rádió alkatrésze. Hol lehet ezt beszerezni vagy megtalálni vagy mi a neve ennek. Kis fém házban volt. Mint egy TV RF tuner. Rajta lévő számsor sem volt a segítségemre. Kettő hasonló volt egymás mellett. Hiba hogy nem szólt a rádió, csak a CD lejátszás működött. Hasonlóan nem volt jel mintha antenna nélkül próbáltam volna. De másik rádióval ugyan az a környezet rendben működik. A kis fehér csatlakozó 4 érintkezővel a másik kártyán is megtalálható, egymás mellett voltak. Van ennek a rádiónak olyan verziója amiben csak egy ilyen kártya van. Ez a kis csati egyiken azt csinálja hogy minden láb mindennel sípol. Másikon nem, gondolom akkor itt valami hibás de csak pár ellen állás egy kondi egy tekercs van.

FM-TUNER.jpg
    
(#) Patópali válasza liderces hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Szia!
A képen látható panel valóban az FM tuner. A négypontos csatlakozó az antenna bemenet és egy balun trafóhoz csatlakozik. A sípolás normális.

A másik panel valószínű az AM tuner. Ott az antenna bemenetnél nem lehet sípolás.

Tápfeszültségek mérésével kellene kezdeni, nem valószínű, hogy az FM és az AM panel egyszerre halt meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2023
(#) pucuka válasza liderces hozzászólására (») Okt 24, 2023 / 1
 
Ez a sipolásos hibakeresés elég durva megoldás egy ilyen érzékeny áramköröknél, ráadásul nem is egy informatív megoldás. Sürgősen le kéne szoknod róla, míg komolyabb hibát (tranzisztor halált) nem okozol.
Tessék feszültség méréseket végezni az áramkör jellemző, meghatározó pontjain. Azzal nem okozol kárt, és azt is megtalálhatod, hogy hol akad el a "villany".
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2023
(#) tothbela hozzászólása Okt 24, 2023 /
 
Sziasztok.
Elromlott egy IR szabályzós mennyezeti led lámpa. Ez a panelja. Minden félvezető beazonosítható, kivéve ezt a 8 lábút. Ezen nincs felirat, vélhetően letisztították róla. Az 1. Láb a táp bemenet, de a GND felé zárlatos.
Ha valakinek van kapcsolási rajz hasonlóról, kérem jelezze. Ez a 8 lábú kezeli az IR vevőt, valamint állítja elő két csatornán a PWM jelet.
Félő, hogy nem is cél IC, hanem mikrovezérlő, amivel nem tudok mit kezdeni.
(#) rascal válasza tothbela hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Szia! Az ismeretlen IC a zárlatos? Nem lehet, hogy valami más, ami a tápjával párhuzamosan van kötve?
(#) tothbela válasza rascal hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Felemeltem a táp lábát, az IC a zárlatos.
(#) liderces válasza Patópali hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Igen úgy van ahogy Írtad egyiknél sípol, akkor ez az FM. Másiknál nem sípol akkor az az AM. Igazából volt tartalék rádióm. Ez a rádió csak azért érdekes mert ez az eredeti a kocsihoz tartozik és szeretem az eredeti dolgait egyben tudni. Plusz kicsit szebb a kinézete, nem kopik róla a VW gumifesték bevonata. Van e erről adat tábla hova milyen V-ok mennek vagy ki kell találni a panel alapján? Köszönöm!!!
(#) liderces válasza pucuka hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Igen tudom durva de kb megy a kukába ha nem javul meg. De mint fenn említettem ez a kocsi gyári rádiója csakis ezért foglalkoztat. Megpróbálom megfogadni a tanácsod és nem sipolgatok! Köszönöm!
(#) Patópali válasza liderces hozzászólására (») Okt 24, 2023 /
 
Szia!
Idézet:
„Van e erről adat tábla hova milyen V-ok mennek vagy ki kell találni a panel alapján?”

Ez nem ilyen egyszerű. A készülék típusszáma alapján kéne egy kapcsolási rajzot keríteni és annak segítségével kellene a hibás áramköri részt mérések alapján beazonosítani. Utána javítani.
(#) granpa hozzászólása Okt 25, 2023 /
 
Leletem két DO41 tokozású, dióda szerűt: Z2 010 9EB és 9DW. Sehol nem találtam adatokat róluk.
Tudja valaki, mi ez?
Orosz oldalakon pl. nem lelhető a Д814АВП és ДЭ jelű dióda.
Következő: »»   1133 / 1158
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem