Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   57 / 1271
(#) hard válasza jury hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Udv

En is jartam mar igy,nekem a szinvegfokban volt a hiba egy kicsi tranzisztor volt zarlatos.Azt tanacsolom ott keresd a hibat,a kepernyo nyakan levo panelban.
(#) hard válasza budavaril hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
UDv,kicsit elirtam nem masik tap csak a tapnak masik agga.Na egyik megy a sornak masik ketto az mar kisebb feszultsegu,azert kene a kapcsolasi rajza hogy letud merni a masik kett agat is a tapnak
(#) jury válasza hard hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Szia!
Köszi a segítséget.
Meg nézzegetem a képcsőpanelon a dolgokat.
Találtam két bc548b tipúsú trazisztort.
A kapcsolási rajz alapján a munkaponti értékek nem stimmelnek.
Kivetem öket digit multival kiméregetem a bétája 280 körül van dioda vizsgálóval is megnészem és a szertint is jó.
A tda 6103 színvégfok ic kicseréltem de semmi változás.
de az Ic tápja nem megfelelő.
philips 14pv162 tipusú a tv.
Üdv Jury
(#) budavaril válasza hard hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Sokadszorra írom....
Tehát igen 3ág megy a TV felé. Ez eddig ok. Van egy negyedik ág is, ami az ic-nek adja a referencia feszt. Tehát ha mind a 3 ágat lekötöm, a tápnak terhelés nélkül indulnia kéne, nem úgy mint az olyan tápoknál ahol az egyik "hasznos" kimenetről veszi a referenciafeszültséget!?
Ebben erősíts vagy cáfolj meg légyszíves!!!
Amikor próbáltam lekötni a táp 3 ágát, annyit értem el, hogy a táp trafója hangosabban adja a 2-3Hz-es kattogást, és mivel nem megy tovább a fesz a lekötés miatt, a hangszórókból pedig nyílván eltűnt a hang...
Tehát konkrétan a kérdés:
Indulnia kell-e terhelés nélkül az ilyen tápnak?
Előre is köszi!
(#) hard válasza budavaril hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
lehet hogy kapnia kenne viszajelzest a sorkimenorol,es azert nem indul,de ez nekem magas, fordulj szakihoz,pl Ferihez.
(#) zoz11 hozzászólása Aug 1, 2008 /
 
Sziasztok
Van nekem egy SÁBA feliratú tv-m, amit a műhelyben szoktam használni, most délelőtt olyat csinált hogy elment belőle a piros és a kék szín, szétszedtem és elkezdtem méregetni arra jutottam hogy a képcső nyakán lévő panel nem kapja meg rendesen az RGB jelet.
Mivel a piros színnél, 3,3V
A kék színnél szintén 3,3voltot mértem
És a zöldnél pedig 11,4V-ot mértem.
Ezért méregettem tovább, van benne egy TA8751AN névre hallgató IC, ami gondolom a végfokot hajtja meg. Annyit kimértem hogy az IC 2-4-6 lábon megkapja az RGB jelet tízed Volt pontossággal egyformán, de viszont a kimenetén már nem egyforma ahogyan fent említettem!
Szerintetek az IC lehet a rossz? Vagy esetleg mi lehet a probléma?
Az IC adatlapja: Bővebben: Link
(#) dewid hozzászólása Aug 1, 2008 /
 
Sazsin. Valaki megmondja nekem hogy mi is ez. Egy sorozatszám? Ha igen akkor hol találom? A tv hátulján meg nincsen semmi papír mert egy okos emberke leszedte. A választ előre köszönöm.
(#) Doncso válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Szerintem tuti az lesz a hibás.
(#) hard válasza dewid hozzászólására (») Aug 1, 2008 /
 
Udv

A saszi az a panel amin laknak egy tvnek az alkatreszei,minden panelon van altalabban egy szam,az alapjan azonositanak be egy tvt.
(#) hard válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Udv

En eloszor a korulote levo elkokat dobalnam ki,olcsobb mint egy ic,ha nem javul meg utana csereld az ict,szerintem.Istvan
(#) dewid válasza hard hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
A sorkimenő alatt van egy sorozatszám: 45 76 06-27
(#) zoz11 válasza hard hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Kösz a tippet azt még megpróbálom!
(#) hard válasza dewid hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Szerinetm nem ez lesz az,nincs olyan ahol szamokal betuk is tarsulnak?
(#) Sebi válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
A videódról 100%-ban megállapítható, hogy semmiféle szinkronjel nincs. Sajnos a a KF erősítőtől a videovég-meghajtókig egyetlen IC tartalmazza az összes áramkört, így nincs mit tenni, azt kell cserélni.
STV2246 one chip TV processzor.
(#) Sebi válasza budavaril hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
"Indulnia kell-e terhelés nélkül az ilyen tápnak?"

Nem biztos. Nem igazán olvastam mindent vissza, de ha van egy 80...140V körüli kimenet a sorvégnek, akkor arra tégy egy 60W-os izzót, úgy indulnia kell, ha nem kap külön egy "életbentartó" jelet a sorkimenő felől. (akkor is egy pillanatra fel kell villannia)

Ez a kattogás "pumpálás" arra utal, hogy zárlat/túláram védelemben jár a táp. Ilyenkor a szekunder körét kell erősen átnézni, zárlatos diódát, száraz/puffadt elkókat keresve.
(#) zoz11 válasza hard hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Kicseréltem az elkokat de ugyan az a helyzet akkor ezek szerint az IC a rossz, igaz?
Üdv: Zoltán
(#) benji13 hozzászólása Aug 2, 2008 /
 
sziasztok.A BEKO tv-hez sikerült a FETtett beszereznem,ki is cseréltem.De a hiba továbrais megvan !!Megnéztem pár kondit is a tranyót is diodákat !Az ic-t nem tudom kimérni TA8659n!!! !!
(#) dewid válasza hard hozzászólására (») Aug 2, 2008 /
 
Hát találtam számokat. Van egy a nyák tetején: 457606-28A Van a nyák alján: 45 76 06-27A - 1A
Meg még egy cimkét: Serv-No.: 5883 30 02
Ezek vannak. Kösszi a segítségeteket.
(#) hard válasza zoz11 hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Hat minden jel arra mutat ha anyira elternek a kijovetelek.
(#) hard válasza dewid hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Sajnos ezzek nem azok a szamok,pedig elvileg ez egy markas cuc.
(#) dewid válasza hard hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
A márkás cuccnak a képcsőpanelján találtam egy sorozatszámot csak legyen már jó. 431033-9A
Remélem ez az.
(#) hard válasza dewid hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
\sajnalom,nem mond semit ez sem nekem se de a googlenak sem
(#) dewid válasza hard hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Már nemtudok mit nézni. Minden sorozatszámot megnéztem. Megnézem mégegyszer hátha találok valamit.
(#) dewid válasza hard hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Jobban szétszedtem a tv-t és találtam egy címkét a következő van rajta: ITT NOKIA IDEAL COLOR 6728 H
Remélem ezzel már többre megyünk.
(#) budavaril válasza Sebi hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Áááááá! Ökörhiba.... Megoldódott a probléma. mindent néztem tápot, puffereket sorkimenőt,aztán a sorkimenő felé menő ágban az egyenirányító 3A-os dióda volt zárlatos... Előtte-utánna mindent kimértem... Basszus! 2hétig foglalta az asztalomon szétszedve a helyet....
54 Ft-os probléma... Én meg cseréltem IC-t, FET-et, pufferelkót.... Mondjuk az elkókért nem kár, legalább nem hal be mostanság...
(#) Dudus válasza budavaril hozzászólására (») Aug 6, 2008 /
 
Ne sajnáld a kondikat! Én akkor is kikondizom, ha nem a kondik okozzák a problémát, hogy sokáig jó legyen.
(#) Dempsey hozzászólása Aug 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Van egy Samsung CK 528 ZSE TV-m aminek szerintem valamilyen eltérítési hibája lehet. A videón jól látszik a jelenség. Ha bemelegszik helyrejön a kép. Remélem nincs nagy baja, mert annyira nagyon nem szeretnék belemerülni a javításába (itt arra gondolok, hogy kicserélek egy két alkatrészt és kész). A segítséget előre is köszönöm.
Üdv!
(#) fatboy89 hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy van nekem egy ALFA Centauri ajándékba kapott TV-m, és a távirányító nem teljesen működik! Pl. a mute gomb nem megy, a hangerő le, a kikapcsoló, és a 8-as gomb. Ha a TV-n állítgatom a hangerőt, akkor nincs semmi baj.

Gondoltam, hogy veszek hozzá egy unirvárzális távirányítót. Persze előtte szétszedtem a saját távirányítóját, kipucoltam, de semmi változás. Az elemnek természetesn semmi baja .

Szóval... Mivel nincs benne a távirányító kezelő útmutatójában ez a márka, ezért megnéztem, hogy mi van ráírva a nyákjára. Azon volt egy sorozatszám, kigoogliztam, de az adott TV márka távirányítójára programozva sem volt eredmény :S. Tud valaki segíteni, hogy esetleg hol tudnám megnézni, hogy mire is kellene állítani a távirányítót?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.:
Kiss Zoltán

Ui: Ha egy kicsit zavaros lenne, szóljatok nyugodtan . Nem nagyon gondolkodtam, csak kiöntöttem a szívem
(#) hard válasza fatboy89 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Udv
Eleg zavaros,a tw hatuljan levo szamokat ird le es ugy keres hozza valot,talan konyebb lesz
(#) fatboy89 hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
Hát igen... Azt elfelejtettem írni, hogy a távirányító nyákján lévő kódra kerestem rá .

Majd este megnézem, hogy mit tudok tenni a TV hátulja alapján.

Köszi szépen a tippet!

Üdv.:

Zoli
Következő: »»   57 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem