Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1097 / 1140
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
XnView classic
(#) pont válasza img hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Alapból tudta a 1680x1050 -es felbontást, de azzal is rossz, az 1920x1080-al legalább kitölti a teljes képernyőt,kevésbé ovális a kör, de nem jó. Telepítettem a dreivereket, de semmi, az ajánlott program szintén nem oldja meg a problémát, sajnos.
(#) Skori válasza pont hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Volt "szerencsém" nekem is ilyen felbontású monitorhoz. A munkahelyi Win10 képtelen volt normálisan kezelni (érdekes lett volna más oprendszerrel is kipróbálni). A megoldás a monitor cseréje lett... bár igazából ez tényleg nem hardver hanem szoftveres probléma.
(#) pont válasza Skori hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Azért bosszantó, mert tudom hogy más technológia, de 50 évvel ezelőtt simán lehetett tekergetni. Függőlegesen kellene összenyomni egy kicsit a képet, de emlékeim szerint volt olyan pixeles monitorom is amelyiken lehetett ilyet állítani,( bár lehet csak jobbra balra föl le...) És hát biztos nem ilyenre tervezték, valamivel csak együtt kell működnie.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2023
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Nekem több monitoron is csont nélkül ment az 1680x1050 felbontás Win10 alatt.
Én a kábelre gyanakszom ha D-SUB-al van bekötve. Utángyártott kábel múlt héten engem is hasonlóan szívatott. (Vélhetően a DDC nem volt bekötve)
Második tipp: VGA drivert megnézni.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2023
(#) morgo válasza pont hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Nekem most is ilyen felbontású monitor van. Gond nélkül megy win11-en.
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Ezért ajánlottam neki a CRU-t, mert azzal olyan, egyéni drivert lehet létrehozni, ami bármilyen felbontást támogat amilyet beleírsz.

Szerk.: az 1366 x 768-at még ezzel sem tudja, akárhogyan is próbálkoztam vele. Most 1400 x 900-at kap a monitor, ezért kicsit lelóg a kép róla.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2023
(#) pont válasza img hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Mint írtam bármilyen felbontást be tudok állítani a 1680x1050 -at is. De akármire állítom, csak a képernyő mérete változik, benn a tartalom nem, maximum több vagy kevesebb látszik, de aminek körnek kellene lennie az ellipszis.
(#) pipi válasza pont hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Ha fekete keretek is maradnak, akkor a képernyő driver "áll" rosszul.. Meg kell keresgélni az intel és amd alaplapi videóknál állítható valami "teljes méretre igazítás" vagy hasonló
(#) pont válasza pipi hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Sikerült! Az AMD szoftverében jól eldugva van egy olyan ahol, engedélyezni kellett a GPU méretezést, köszönöm mindenkinek!
(#) Régi motoros válasza img hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Ezt nem teljesen értettem, igaz csak futólag néztem át.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Nos próbáltam, de szerintem ez is mahinál valamit. Mondjuk annyival jobb eredményt ér el mint a W7 beépített nézőkéje, hogy kisebb fájlméretet generál, a W7 beépített nézőkéje meg nagyobbat.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Ha a kétféle forgatás közül a veszteségmentest választottad akkor az veszteségmentes.
Ha a másikat akkor nyilván nem..
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 7, 2023 /
 
Hali!
A jpg az egy tömörített formátumú képábrázolás. A két kép lehet "tartalomra-pixelre" azonos, de a képpontok fájlábrázolása már nem azonos, és még rájön a jpeg tömörítés... Az nem lehetséges ha a jpg képet elforgatod, akkor a fájlméret ugyanaz legyen. Csak azt "kötheted ki" hogy pixel szinten azonos legyen.
(#) mikrodigit válasza pipi hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Én az IrfanView-t használom 90 fokos forgatásokhoz (Shift+J). Tényleg változik a fájlméret kb. fél ezrelékkel.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Annyira nem mélyültem bele, csak jobb klikk a képre, és ott a JPEG veszteségmentes átalakításoknál forgatás jobbra vagy épp balra opciót próbáltam.
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
A tömörítés az tiszta. Na de tegyük fel mikor megjeleníti a megjelenítő szoftver, akkor ugye ki kell tömöríteni. Ekkor pedig megvan a pontos kép pixelről pixelre tömörítetlenül. Az én elméletem az volt, hogy ekkor ezt a kitömörített képet el lehet forgatni ugye és pixelről pixelre megegyezik a végeredmény pl jobbra fordulva. És mivel a program tudja milyen tömörítés volt eredetileg használva, ugyanazzal a minőséggel újra tömöríti. Apró fájlméret változás ugyan lehetséges ilyenkor, de nem gondoltam, hogy 30-50% növekedés is. Talán tévedtem, vagy helytelen a feltevésem.
(#) Régi motoros válasza mikrodigit hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Jaj de szeretem az ilyen programletöltéseket. Egyből a telepítőt akarja letölteni, amit elutasítok.
Letöltöttem a 32bites *.zip fájlt, és kicsomagolva van benne egy multimédia lejátszó semmi több.
A 64 bitesben még egy plugin varázsló vagy mi a fene, de ezekkel képet megnyitni sem lehet nemhogy szerkeszteni. Tehát 22-es csapdája, mégis csak a telepítős verziót kell kipróbálnod, ha nem akarod AKKOR IS. Miért nem büntetik már az ilyet?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2023
(#) bitmixer hozzászólása Dec 9, 2023 /
 
Sziasztok!
Konkrétan Skype témát nem találtam, ezért ide írok. Ma reggel el akartam indítani a Skype-ot, elkezdett frissíteni, mint szokta elég gyakran. Viszont amikor befejezte, csak egy tök üres lapot dobott fel. Semmilyen gomb vagy lista vagy opció... PC újraindítva: semmi változás.
Leszedtem és újra telepítettem, de továbbra sincs semmi. Szerintetek hogy lehet tovább lépni?
Kösz, üdv!
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Igen az. De nem értem mi a problémád. Nem elég jó a minősége???
(#) villanyipi válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Pedig egyszerű nem gondolta hogy ekkora méretváltozás lehet egy egyszerű képforgatás után, valamikor a legelső órákban tanították ezeket a suliban egész érthetően általános iskolás tankönyvekben még utána lehet olvasni pontosan mit miért hogyan ha teljesen megszeretné érteni az ember, ha csak nézelődni akar akkor meg bele kell törődni.
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
De jó, főleg hogy mint látjátok, akár *.png fájlt is készíthettem volna, csak a szkenner *.jpg -be ment. Engem inkább csak a túlzott méretváltozás lepett meg.
Viszont ha *.png -be konvertálom, annál már rögtön 10x-es fájlméret lesz, le kellene korlátozni 16 színre lehet.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Továbbra sem értelek. Kipróbáltam egy 20 megapixeles fotóval:
veszteség nélküli jpg elforgatásnál 1272kB (1,24MB) méretről 1280kB-ra (1,25MB) nőtt a méret. Ez +8kB, emiatt aggódsz???

Ugyanezen képnél ugyanezen forgatás veszteségesen 1373kB (1,34MB) növeli. Ez +101kB

De ez csak jpg esetén van. Png és más formátumoknál nincs veszteségmentes forgatás.

Még egy dolog: scannerből ha kijön fekete fehér scan az fekete és fehér. Nem szürkeárnyalatos. nem tudod a méretét (2ről) 16 színre konvertálni hatalmas méretnövelés nélkül.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2023
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Nem baj, ez egy 280kB képfájl, egy user manual és színes. Csinált belőle 350kB -ot.
De fölösleges ezen tovább rugózni.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Ez lesz az ok amiért nagyobb hdd-t kell venned.
(#) kapu48 hozzászólása Dec 10, 2023 /
 
Üdv guruk!
A legújabb SKYPE frissítés hazavágta a Win10et! Számtalan hiba keletkezett!
Már uninstaláltam, és újraindítottam a rendszert!
Szerintetek mi lehetne a megoldás?
(#) Skori válasza kapu48 hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Ha van rendszervisszaállítási pont mentve, akkor állj vissza egy korábbi állapotra. W10-ben nem tudom hogy ez hol van, de Win7 alatt sokszor (és sikerrel) használtam már ezt a lehetőséget.
(#) Skori válasza kapu48 hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Néha "kézzel" is létrehozok ilyen visszaállítási pontot, olyankor amikor éppen minden jól működik...
(később még nagyon jól jöhet)
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Egyszer próbáltam rendszervisszaállítást csinálni Win10 rendszeren, nálam kitörölte az összes .exe állományt a letöltések mappából és annak almappáiból, úgyhogy ezentúl messzire elkerülöm a rendszervisszaállítást.
Következő: »»   1097 / 1140
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem