Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3909 / 3971
(#) Rosszmáj válasza Pumuckli hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
(#) jozsef24 hozzászólása Dec 13, 2023 /
 
Egy kérdésem lenne ehhez az áramkörhöz kellene egy kis segitség hogyan lehet beköttni érzékelö égött amely jelezné hogy világit az égő ha zárodik az áramkör ilyen áramerösség függö féle érdekelne olyan check kontrollféle?
(#) orcika70 válasza jozsef24 hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Ebben a topicban lehet a megoldás.Bővebben: Link
(#) granpa hozzászólása Dec 13, 2023 /
 
Ismeri valaki a SHARP EL-2607H elektronikus nyomtató, számológépet?
Gyereknek lenne, de azt sem tudom, hogyan kell beletenni a festékhengert, nem akarom szétbarmolni, mert amúgy működik.
(#) elactrofan válasza granpa hozzászólására (») Dec 14, 2023 / 1
 
esetleg Bővebben: Link támpontnak talán jó lehet
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2023
(#) Fidel válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Az lehet, hogy a mobilos boltokban nem aggódnak miatta, de pont most volt az a verzió és ez az apropó, hogy vettem egy tablettet és mivel nem akartam elszabni, ezért kértem rá a zöld földönkívülit, hogy tegéyk fel 13Ft-ért a fóliát, nehogy elbaszarintsam!
Na hát annyira nem aggódtak, hogy akkora porszemet sikerült alá rakniuk, hogy átüti az üveget. Nem is volt ellenkezés a reklamációval.
Biztos van akit nem zavar, hogy van pár szösz, meg morzsa a kijelzővédő fólia alatt, de engem szétmasz az ideg tőle!
Beszéltem régebben egy munkatársammal, aki telefon szervizben dolgozott és ő mondta, hogy minden készüléket olyan boxban szereltek össze, amiben voltak valami antisztatikus légbefúvók, meg porfogók, hogy ne legyen tele a kijelző előtt lévő plexi belülről porral!
Nem gondolnám, hogy ez ipari tisztaszoba, egyszerűen a port fel kell tölteni sztatikusan, vagy már eleve fel van töltődve és ezt kell kiszedni valami nagyfeszültségű kütyüvel! Csak gondoltam van konkrét tapasztalat erre!?
Gondolod, ha úgy működik, hogy kikapcsolod a szárítógépet és nem lesz por?
Fogsz egy elemlámpát, és elkezded figyelni, hogy milyen aktív élet van a levegőben, el fogsz csodálkozni! Letisztítod teljesen a kijelzőt, leteszed a telefont és másodperceken belül az egész kijelző tele lesz kis finom szálakkal. Azért agyalok ezen, mert az olcsó műanyag fóliákból jó párat sikerült elcsesznem és az üveget nem szeretném!
(#) bbalazs_ válasza Fidel hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Bármelyik kisebb helyiség jó, ha teszel bele párásító gőzt, mondjuk az előbb említett gőzölgő fazék vizet. A WC például elég kicsi szokott lenni.
A maximalisták sokat szívnak egyébként minden téren, világunk az átlag és középszer mentén épül.
(#) Rosszmáj hozzászólása Dec 14, 2023 /
 
Ezt az kék smd ledet ki lehet cserélni egy 3 mm-es kék ledre?

led.jpg
    
(#) Gafly válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 14, 2023 / 1
 
Szerintem simán.
Ránézésre a bal oldalra kell a hosszabb lábat forrasztani.
(#) Jonni válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 14, 2023 / 1
 
Kell egy kis forrasztási gyakorlat hozzá , de nem lehetetlen. Arra vigyázz , hogy ne melegítsd túl sokáig mert feljöhet a réz fólia.
(#) Régi motoros válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 14, 2023 / 2
 
A LED két lábát pontosan állítsd be a megfelelő méretre, forrasztás után ne maradjon közte mechanikai feszítő erő. És ha sikerül, ne nagyon tapizgáld, mert szintén leszakadhat a rézfólia.

Ui.: De ha jól látom balra mellette a forrpont is felhasználható, az picivel nagyobb. Vagy ha végigköveted a nyákon, lehet találsz stabilabb forrpontot ahonnan két vékony vezetékkel is lehozhatod. A jobb lába ráadásul ha jól látom a teliföld, azt akár át is fúrhatod, és lekaparva a lakkot az egyik láb már átmenőfuratos stabil is lehet, a másikat meg vékony vezetékkel. Csak arra is figyelj, hogy a két fóliaoldalon azonos potenciálon legyen ahol átfúrod.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2023
(#) bbalazs_ válasza Rosszmáj hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Esetleg csak elfordítani? Gondolom, előre kellene világítania, ezért szeretnéd cserélni.
(#) Rosszmáj válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 14, 2023 /
 
Kösz, mindenkit megmancsoztam.
A led az előlapból les majd ki, vékonyka vezetékkel kötöm a nyákra. Elég macera lesz a két potit, meg a merőleges oldalon lévő jack és usb aljzatot kiszuszakolni a likakon, legalább a ledre nem kell vigyázni annyira. Főleg, hogy a panel meg hagyatt lesz betéve.
(#) Fidel válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Nem fogok gőzölgetni, nem jó a párás helység, valahonnan mindig kiszabadul egy egy szál és fénysebességgel gyorsul a kijelző felé.
Nekem a linkelt eszközök irányába volna érdeklődésem, hogy működik e valamelyik, van e hasonló tapasztalat, vagy azok felejtősek?
Ha nem felejtős megoldás, akkor marad az, hogy a 3d nyomtató sátrat elkezdem a felrakás előtt többször kitakarítani, teszek be ragacsos porfogót, ventilátorral és abban csinálom meg.
De gondoltam, valami sztatikus megoldást lehetne alkalmazni erre a célra.
Régi TV nagyfesz trafója és kijelzője is szépen szedegette a levegőből a port, ilyesmire gondoltam, valahogy amit láttam autóban is, az is elvileg ionizál, feltölti a port a levegő által és kicsapódnak valahová, ha jól értelmeztem a működés magyarázatát, már ha van ilyen egyáltalán?
(#) Fidel hozzászólása Dec 15, 2023 /
 
Van valami egyszerű módja annak, hogy egy sztereó 4ohm kimenetű mini hifi-re rákössek egy passzív mélynyomót erősítő nélkül, vagy mindenféle képpen kell egy erősítő hozzá?
Ha kell, akkor a jelet, hogyan szokták kinyerni a rendszerből, ha csak a hangszóró kimenetek vannak?
(#) Macsek71 válasza Fidel hozzászólására (») Dec 15, 2023 / 1
 
Csak egy ötlet :

légtisztító gépet applikálsz a "szerelő sátor" mellé, a tisztított levegőt nyomatod a sátorba ...

a mellékelt eszköz pl.: 125 m3/h kapacitással bír...
(#) Fidel válasza Macsek71 hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
30e-ért?
Mindenféle ajánlatot kapok, hogy mit csináljak a helyett, amit kérdeztem.
Antisztatikus megoldások érdekelnek, porszívót, meg ragacsot tudok berakni magamtól is.
Az érdekel, hogy a linkelt termékek működhetnek e erre a feladatra, vagy van valami hasonló ionizációs elven működő berendezés?
(#) elektroncso válasza Fidel hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
A port a sztatikus nagyfeszcuccok összegyűjtik. Melóba van tisztaszobánk ott a légkezelőbe van beépítve ilyen csak persze nagyobb. Jó hatékony de csak a porra jó, a szálló szöszöket nem fogja meg. Azok túl nagyok ahhoz, hogy oda vonzza. Egy fémgőzölő gépben is használjuk ezt a módszert ott mondjuk mivel vákuumban történik a folyamat 50kV-al dolgozunk. Szép lilàn világít.
Szóval szerintem az ionizátor a port össze fogja gyűjteni a nagyobb dolgokat nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2023
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Azért kapsz más javaslatokat, mert azok működnek. Ha tutira akarsz menni, akkor szűrt levegős, túlnyomásos kamrát kell létrehoznod.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Ok, tehát nem tudja összeszedni a lebegő szálakat, mert túl nagy neki, akkor nem is érdemes vele foglalkozni.
Majd kitalálok valami mást!
(#) jozsef24 hozzászólása Dec 16, 2023 /
 
Az U843b ic adatlapját nem találom sehol? Még egy kérdés igaz lehet tudetlan vagyok a saját hozzászolásaim hoghyan tudom vissza olvasni?
(#) Fidel válasza jozsef24 hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
keresőbe beírod a neved user:jozsef24, rákeresel, majd a megjelenő lenyíló menüben kiválasztod a Hozzászólás keresése opciót és újra rákeresel.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2023
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Szemléltetve lásd csatolmány.
(#) Skori válasza jozsef24 hozzászólására (») Dec 16, 2023 /
 
Tessék: KATT IDE
(#) Lacikari hozzászólása Dec 16, 2023 /
 
Sziasztok! O.meriva hátsó ajtózár: beépítettek négy mikrokapcsolót, darabonként 2 smd-vel. 2.6kohm és 8.2kohm. A 2.6 helyett, 2.7 tudok beforrasztani. Szerintetek elfogad ennyi eltérést
(#) StMiklos válasza Lacikari hozzászólására (») Dec 16, 2023 / 1
 
Szerintem igen.
De ha arra jársz vegyél 2k7-est és 68k0 értékűt.
Ha nem fogadja a 2k7-et, ültesd rá a tetejére a 68k0-át és ott a 2k6 elegendő pontossággal.

Üdv: StMiklos
(#) jozsef24 hozzászólása Dec 17, 2023 /
 
Köszi mindenkinek de az első kérdésre nem kaptam választ az u843b ic adatlapjára?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2023
Moderátor által szerkesztve
(#) david87 válasza jozsef24 hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Mibe van ez az ic?
Mert U842B de lehet jó helyette az is.
(#) Suba53 válasza jozsef24 hozzászólására (») Dec 17, 2023 /
 
Fotót láttam róla, de adatlap sehol.
Ha meg tudnád mondani, hogy mi ez az IC, mi a funkciója, esetleg a készülék típusa, ahol látod beépítve, vagy fotót róla azon a panelon ahol látod, talán segítene a nyomozásban.
Következő: »»   3909 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem