Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Aminél majd mégtöbbet lopnak a linuxból. Lásd üvegszerű ablakok, 3d-s ablakváltás, ablakkezelő külön van a rendszermagtól.
Atmega8hoz keresem a legegyszerübb programozót(pár ellenállás) LPTre plusz programot hozzá. Tyúk tojás probléma stk500hoz lesz.
Köszi!
STK200 néven keress rá....
Unbuffered alapú (azaz 5 szál drót).
Remélhetően hamarosan lesz hestore-ban USB-s AVR programozó. Előre programozott processzorral, így az illetőnek csak az összeszerelés maradt és már programozhat is.
Áramkört elkészítettem, szoftver megírva rá gyártási fázis alatt.
Sziasztok,
A CodevisionAVR fordító v2.03.4-es okosított serial nélküli verzióját használja valaki? Nem csinál hibákat? Én most telepítettem, és neha furcsa dolgokat művel...
Van egy pár program, ami efogad hibás (vagy bannolt) serialt is, csak akkor *direkt* hibásan működik Valamelyiknél olvastam, hogy olyan... vagy ennél, vagy a Bascomnál, már nemtom.
Miért nem jó a WinAVR? Teljesen ingyenes, de az AVRstudioba is van AVR GCC fordító. Kb ugyanolyan komoly fejlesztőkörnyezet mint a codevision...
Köszi a linket. Itt volt egy mp3 az ő eredményeiről. Ettől megnyugodtam, hogy az enyém sem rosszabb. Azóta egy dupla csebisev+passzív felülvágó szűrő után elfogadható, de csak 4kHz-ig. A gongok frekvenciaspektruma azonban eddig nem is megy fel. Azért valószínű, hogy a másikat is megépítem egy 256kbit-es eeprommal, csak a programozás öröméért, meg azért mert ekkora területen akár 44kHz-el is mintavételezhetek. A Tiny2313-asban van 16bites számláló. Azzal a pwm is elég finom lehet.
Mi a legegyszerűbb programozó Atmel eepromhoz?
Hozzászoktam a beépített dolgokhoz. Bár a C-ben való fejlesztést először WinAVR-ben próbálgattam, de sokat szívtam az akkoriban még eléggé hiányos C tudásom miatt.
Lehet, hogy újra meg kellene próbálnom.
Épp nézem az AVR910-es programozó pdf doksiját, mert össze akarnék dobni magamnek egy programozót Atmel cuccokhoz. (Régebben sokat foglalkoztam az Atmel MCS51-es mikrovezérlőivel, de az AVR-ekkel még soha.) Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban:
1. Ezzel az áramkörrel tudok-e majd mindenféle, mai AVR-t is programozni, a kezelő progik támogatják-e? 2. Azon gondolkodom, hogy nem soros portra, hanem USB-re alakítanám ki pl. egy FT232 chipet elérakva, ez jó gondolat-e? 3. Ahogy látom, az AT90S1200 nem egy mai darab, talán beszerezni sem egyszerű. Lehet-e helyettesíteni egyszerűen (illetve mit kell tenni, ha helyettesíteni akarom) egy ma könnyedén beszerezhetővel, és ha igen, akkor mivel? Esetleg ha teljesen rosszfelé indulnék, akkor azt is jelezzétek, kérlek! Előre is köszönök minden segítséget!
Már íródik egy pusztán furatszerelt alkatrészeket tartalmazó USB-s programozóm cikke, készül a KIT, intéződnek az ügyek.
A lényeg, hogy egy atmega processzoron usblib-el és CDC-vel minden soros-usb konverter nélkül, az USB-t közvetlenül a processzor lábára kötve kommunikál majd és hoz létre plug&play comportot. Továbbá minden programozó ki-és bemenet pufferelt egy tri-state pufferrel, tehát ha nem programoz épp a programozó akkor HiZ állapotban van az ISP. Tehát olyan mintha lehúztad volna róla, ergo nem zavar semmit és senkit. Javaslom, hogyha nem azonnali a dolog és ráér augusztus közepéig (pár nap) akkor várj. Szerk: CDC módban STK500 kompatibilis, szóval használható pl. AVR Studióval.
Köszi a választ, lehet, hogy megvárom akkor a cikket. Most egy-két programozásra lenne majd szükségem egy készülék kiteszteléséhez, arra talán elég lesz egy próbapanelen összeütött soros portos letöltő is (BASCOM letöltő vagy minek hívják). Viszont a jövőben szeretnék kicsit közelebbről is megismerkedni az AVR-ekkel is, ezért valami jól használható cuccot építenék.
Azért, ha nem nagyon fárasztó, a kérdéseimre tudnál válaszolni? FT232 épp van is otthon, akár nyomtatok neki egy panelt és összerakom, ha életképes az elképzelésem.
1-re válasz: "Covers All AVR Microcontrollers with In-System Programming Support"
Tehát a hardver igen, képes rá. Valószínűleg AVRISP-ként AVR Studióval is tudod majd használni. Maradjunk inkább annyiban, hogy az AVR család tetemes részét tudod vele programozni. 2. FT232. Működni fog feltehetően USB-Soros konverterrel is, csak figyelni kell a FIFO-ra. 3. Csak részben futottam át a dokumentációt. Ha van komplett forráskód, nem csak intelhex, akkor pár perc alatt átírható pl. tiny2313-ra.
Köszi! Az appnote-hoz egy csomag letölthető az Atmel-től, le is szedtem az imént. A csomagban van egy asm, egy inc és egy hex. Lehet, akkor ez lesz az első ismerkedésem az AVR-ekkel, hogy ezt hogy tudom Tiny2313-ra átfordítani
Ha adsz linket, és nem kell keresgélnem, szívesen megnézem és esetlegesen átírom 2313-ra.
Átfordítva 2313-ra. Figyelj oda programozásnál a biztosíték bitekre, hogy be legyen kapcsolva az AT90 kompatibilis módja a Tiny2313-nak.
Továbbá, kérlek ne a lábszámot figyeld hanem a nevesített lábakat. Tehát pl. PD0, PD1-et nézd, hogy a 2313-on hol van, ne pedig azt, hogy pl. a 2-es láb. Nagy valószínűséggel működni fog. Ha működik, akkor felteszem a javított forrást is. Amíg nem oké, nem teszem ki, ne szerepeljen esetleg hibás firmware.
Ez gyors volt, hálás köszönet! A készülék úgyis csak 1-2 nap múlva tud összeállni, de amint lesz ilyen vagy olyan eredmény, jelentkezem.
AVR910-re már nem igazán van firmware frissítés. A 90s1200 kb. 6-8 éve megszűnt.
AtTiny2313ra portolták át. Ott a M128 a legnagyobb amit még támogat. Kár az időért és az energiáért, szerintem Ugyanannyi erővel egy FT232+M8/16 alapú STK500-asat össze lehet hozni. Illetve készül egy tisztán SW alapú USB-s programozóról is itt a HE-n.
Hát a device support halovány:
[code=c] tiny12 ; tiny15; S1200; S2313; S2323; S2333; S2343; S4414; S4433; S4434; S8515; S8535; mega32; mega83; mega103; mega161; mega163. Ebből mára a M32 az ami még gyártásban van..... T2313, T25/45/13, M16/32/644, M8/88/168 és M128 tudású alatt nem biztos hogy érdemes küzdeni. Feltéve ha nem a devicelistben levő processzoraid vannak elfekvőben....
AVRASP működik, de csak HID-módban, ahol meg csak AVR-Dude-al lehet programozni.
Tehát ha nem tartasz igényt az AVRStudióval való kompatibilitásra, használhatod akár ezt is.
Köszönöm a gyors választ! Akkor az nem jó. Az AVR Studio-hoz kellene.
Neked is annyit tudok mondani, várj pár napot és kinnt lesz a HEStore-on is és a kapcsolások között is egy tisztán furatszerelt alkatrészes USB-s STK500 kompatibilis programozó.
STK500 kompatibilitás = AVRStudióval használható.
Van ilyenem, használható.
AVRDUDE támogatja, azzal lehet használni. DE a STK500-as sz igazi (vagy azzal kompatibilis). A belinkelt oldalon hiányzik a GND felé a D+ és a D- -ból a 3.6Vos zener. Illetve a felhúzóellenállást ki kell kísérletezni 1....3k3 közt van a megfelelő értéke.
Az STK200 alkalmas a különálló eeprom programozására is? Akkor megvan a megoldás!!
NEM. Az az AVRre való. De ha EEPROM van, azt nem lehet az AVRprogramon át felpropgramozni?
Bocsánat. Elkavarodtam. Szóval van STK200-asom. Azzal programozom a uC-t. Ha összeépítem, akkor a kész áramkörbe írást is programozva a uC feltölti az eepromot a hangmintával ha teszek rá soros portot is.
Így menni fog? |
Bejelentkezés
Hirdetés |