Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   66 / 66
(#) diginewl válasza lóri hozzászólására (») Márc 6, 2024 / 1
 
Elkészült. Mint látható, itt már other van, így érthető.
A lyukak között is átment szépen a vezetősáv, bár mintha látszana rajta a vékonyabb lötstop réteg.

Valamint van itt egy - számomra - izgibb is. 0,5mm a raszter. Sikerült a forrasztás is! (nyilván ez itt nem akkora esemény, viszont nekem nincs hőlég, meg szuper smd forrasztóm, csak a sima SMA pákahegy.)
És mindez 2 Dollár.... mármint a nyák, amin ezekből a lapokból nagyon sok van. Félelmetes a precizitás ennyi pénzért!
(#) roleez hozzászólása Márc 13, 2024 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy ESP32-n alapuló áramkört (anyagár <$5, tehát nem bonyolult...).
Megrendeltem a JLCPCB-n 5 szerelt NYÁK-ot (SMD). Nagyon elképedtem, hogy a végső darabár
majd $25 lett (szállítás, vám). Ez így már nagyon nem éri meg.
Rendeltetek már innen? Nem tudom, hol csúszhatott el a rendelés, hogy ilyen sok lett...
Köszönöm,
Roland
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) niedziela válasza roleez hozzászólására (») Márc 13, 2024 /
 
Gondolom kaptál róla előszámlát ami alapján fizetned kellene, azon biztosan részletezve van.
Ha nem lenne, akkor is nyilvánvaló, hogy az alkatrész ár + beültetés miatt lett 25$.
Ez a kényelem ára
(#) roleez válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2024 /
 
Igen a kényelem ára... Elgondolkozom, hogy egy NodeMCU eszközt vegyek inkább - harmada ár.
A rendelés során derült ki az ár. Ott részletesen van - segít?
Mondjuk több tételt nem értek. Mi az, hogy egyszer az alkatrészek ára ott van egy sorban,
következő sorban "extended components fee" hasonló árral, mint az alkatrészek ára.
Szóval rendelt már innen valaki?
Egyébként a PCB (5 db) 2$
Alkatrészek (5 db) $22
Szerelés $4
A többi sorát nem mindent vágok
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) jefflynn válasza roleez hozzászólására (») Márc 13, 2024 /
 
Szoktam innen rendelni, mert utálok prototípust összerakni. Az "extended components fee" azt jelenti, hogy ha olyan alkatrészt kérsz, ami náluk "extended" kategóriába tartozik (ennek ellentéte a "basic") akkor azért külön pénzt számolnak fel. érdemes tehát ellenőrizni, hogy van-e basic
kategóriájú alkatrész abból, amit rendelnél.
Idézet:
„A rendelés során derült ki az ár. Ott részletesen van - segít?”

Ezt nem értem, miért kérdés. Nekem segít, fizetés előtt át kell nézni a listát, ha valami nagyon drága, akkor meggondolod, hogy kéred-e.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2024
(#) roleez válasza jefflynn hozzászólására (») Márc 13, 2024 /
 
Köszönöm!
Ahogy néztem a használt SMD alkatrészekből 95 % extended - nagyon nehéz "basic"-ot találni.
A számla segítését értem, nagyon mellbevágó volt a végösszeg - erre értettem. És ez az extended sor, egyszeri gyártás előkészítés is magas.
Ezeket nem tudom "kihagyni".
Néztem pár JLCPCB assembly videot - gyanúsan nagyon alacsonyak a gyártási árak.
Ezért kérdeztem itt rá a "tapasztalatokra". És még a minőséget nem kérdeztem..
(#) usane válasza roleez hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Idézet:
„Ahogy néztem a használt SMD alkatrészekből 95 % extended”


Megis mi lehet az egy ESP32 panelen amibol nincs basic verzio. Eleg sok alkatreszuk van.
(#) roleez válasza usane hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Semmi extra, nem találtam - igaz sokat nem kerestem...
(#) roleez válasza roleez hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Leginkább semmi "basic" alkatrészt találtam. Még egyszerű R vagy C sem.

Az "extended" a gyártás során alkatrész etetést jelenti a gyártó gépbe - élő munkával. Nem?
(#) roleez válasza roleez hozzászólására (») Márc 14, 2024 /
 
Itt "etetés" = "befűzést" jelent
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 3, 2024 /
 
Látok egy új lehetőséget a JLCPCB felületén. A színes kép-nyomtatás kínál néhány lehetőséget, amit ki tudnék használni.
De a szöveg felületes tanulmányozása alapján csak az EasyEDA-t említi a létrehozáshoz.
Valaki már próbált ilyet rendelni? Esetleg Eagle-vel hogyan lehetne becsatlakozni az előkészítésbe?
(#) Peter65 hozzászólása Jún 4, 2024 /
 
Sziasztok!
Eddig még nem rendeltem Kínából nyákot, de most lenne egy áramkör, amihez úgy gondoltam kipróbálom én is. A JLCPCB-től rendeltem. Sprint-Layout 5-ben terveztem, és ahogy sikerült tájékozódnom az elvárásokról, a legjobb tudásom szerint igyekeztem a munkafájlokat exportálni. A feltöltött állományok alapján a JLCPCB oldalán a szimulált nyák képet én rendben találtam.
Ma jött e-mailben a következő üzenet:
1.The gerber file needs replaced because drill layer cant match the board
Ha jól értem, a fúrófájllal van gondjuk. Amikor azt létrehoztam, nem állítottam át az alapértelmezett beállításoktól, az hasonlított leginkább a JLCPCB oldalán lévő ajánláshoz (ott Sprint-Layout 6-ra van bemutatva, hogyan kell a munkafájlokat létrehozni).
Kérdezném, van ötletetek, mire kellett volna odafigyelnem?
(#) Feri007 válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 4, 2024 /
 
csak azt tudom javasolni, valamilyen gerber-nézegető programmal töltsd be a gerbereket és a fúrófájlt, nézd össze, mi lehet a gond.
(#) niedziela válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Ez olyan mint a csináltam valamit de nem működik.
Tudja valaki mit rontottam el ?

Lehet ha a rajzot és a munkafájlokat megmutatnád lenne érdemi válasz.
(#) Peter65 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Szia!
Igazad van, nem sok konkrétumot adtam meg. Azt gondoltam, hogy a Sprint-Layout 5 elég elterjedt, és lesz valaki, akinek ismerős ez a hibaüzenet.
Közben végeztem néhány módosítást a nyákon, és kicseréltem a munkaállományt.
Ezt is jónak láttam a JLCPCB gerber viewerén, csatolom, hogy mit látni. Kaptam egy levelet a JLCPCB munkatársától, aki elküldött egy képet, hogy ő milyennek látja. Ezen a képen egyértelmű, hogy a kontúr és a furatok szinkronban vannak, és hozzájuk képest az összes többi gerber képe el van csúszva, de azok szinkronban vannak.
A hiba üzenet arra utal, hogy a gerber fájlokkal van a baj.
Csatolok még egy képet, hogy a Sprint-Layout 5 gerber exportáló felülete hogyan néz ki, milyen beállítási lehetőségem van.
A munkafájlokat nem szeretném ide kitenni, de magánban szívesen megmutatom.
(#) niedziela válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 5, 2024 /
 
Ha az excellon exportban sem változtatsz semmit akkor ez a csúszás nem indokolt.
Azt gondolom, (sajnos már nem lehet megnézni a release-t) hogy egy olyan verzió van meg neked, amiben a munkafájlok exportja nem volt jó, és egy későbbi verzióban javitották.
Mást nem tudok elképzelni.
(#) Peter65 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Köszönöm az ötletet! Egy régebben letöltött magyar verziót használtam ehhez. Megpróbálom újból letölteni, és azzal is exportálni. Ha az sem lesz jó, akkor megpróbálok egy angol nyelvű verziót keresni.
(#) Travolta válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Ha nem szupertitkos a nyákterv, küld el nekem a munkafájlt és 6-ossal megcsinálom neked.
(#) Alkotó válasza Peter65 hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Az szinte lehetetlen, hogy a gyártó gerber megjelenítője és szintén a gyártó feldolgozó részlege eltérően lássa ugyanazt a forrásdokumentációt.
Ha a megjelenítő helyes, akkor csak annyit válaszolj nekik, hogy a megjelenítő szerinti állapot neked megfelelő.
Az SL-nek nincs hivatalosan letölthető változata, sem 5, sem 6 verziószámnál. Ezek csak valami huncutsággal kreált források lehetnek, így bármi, és annak ellenkezője is előfordulhat.
A vásárolható példányok (nekem 5-ös és 6-os is van), eddig mindig helyes eredményt adtak. Természetesen itt is derülnek ki programhibák (volt is bőven az elején ezekből a 6-osnál), de ezeket a programozók javítják.
(#) elactrofan válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Szia!

Az easyeda simán megeszi az eagle tervet.
ha ez segítség
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
A gyártó gerber megjelenítője ami az oldalán van, az vagy működik vagy nem.
Találkoztam már olyan gerberrel amiből összevissza vonalakat jelenitett meg.

A a gyártó feldolgozó részlege a mérvadó, a panel ez alapján készül, igy lényegtelen mit mutat más. Ha ott azt látják, hogy a furat el van csúszva, akkor az el lesz csúszva a gyártott panelen is.
(#) Alkotó válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Köszönöm a tanácsot.
Ott látom a döccenőt a folyamatban, hogy az Eagle nem fogadja el a fotót háttérnek. Így nem is tudom áttenni EasyEda-ba (és persze nem is ismerem az EasyEda-t).
De ha nem fotó, hanem akármilyen egyéb ábra, akkor azzal sem tudok mit kezdeni, hiszen nincs olyan Eagle réteg, ami képes lenne egy színes ábrát "befogadni".
Lehet túlzó igény, de nekem valami olyan megoldás lenne kézenfekvő, hogy megadom a panelhez szükséges gerbereket, majd ezek mellé adok egy általános formátumú fotót, amit kérek mondjuk a top oldalra felnyomtatni, akár a top oldali felirati réteg helyett, akár a top oldali felirati réteg és a forrasztásgátló maszk közé (ilyenkor a fotó tetején még ott lehetnének a pozíciójelölések is). Az pedig legyen rám bízva milyen módon hozom létre a méret és alakhelyes képet.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Teljes mértékben egyetértek veled.
Ott van egy apró vélemény különbség közöttünk, hogyha a gerber megjelenítő működik (nekem szokott), és egy helyes panelképet mutat, akkor várjuk el a feldolgozó részlegtől is hogy képes legyen a helyes értelmezésre (mert ilyenkor már feltételezhetjük hogy a forrásdokumentum jól is értelmezhető).
Visszatérően előfordulnak itt "gerberhibák", amiket én általában értetlenül olvasok. Mert ez éppen egy olyan részlet, amihez nem teszek hozzá semmit, csak néhány gomb megnyomásával generálom az állományokat, ami automatikusan elkészül. Persze utána megnézem, de ott sosem fordul elő "gerber-hiba", hanem tervezési, feliratozási, stb. hiányosságok, amiket aztán szépen sorba ki is javítok (ha észreveszem) a gyártatás előtt.
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2024
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 6, 2024 /
 
Persze, én amit láttam eddig problémás gerbereket ott forditva volt minden esetben, rosszul jelenitette meg a nézö, de gond nélkül gyártották.
Ezért is gondolom, hogy ez egy hibás programmal készülhetett, csak ezt már visszakövetni a program javitásai közt nem lehet mert nincs fent az 5.0 release.
Következő: »»   66 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem