Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Lehet, hogy sorra kerülök, de addigra már a kijelző technológia fejlődése is indokolja a váltást. Egyébként az enyém ju sorozat, abból is 7000-es. Gyakorlatilag az airplay-en kívül mindent tud, amire nekem szükségem van, és a kép is elég szép.
1080p-nél nem tapasztaltam problémát, de nem azért vesz az ember 4k-s tévét, hogy fullhd-t nézegessen. Én már akkor 4k-ban videóztam, így a saját videóim visszanézésekor tapasztaltam meg ezt a gyengeséget. Amúgy még ma sem vagyunk 2160p-s tartalommal elárasztva, tehát akinek nincs konkrét célja vele, bőven elég a fullhd.
Minden TV-nk FHD, nem érintett meg a 4K-s forradalom.
Általában használt prémium holmit veszek. Egy három-négy éves fémházas business class laptop annyi vagy olcsóbb, mint egy új műanyag... Teljesítménye még évekig elég. Mire megveszem, már tudni melyik széria vált be, melyiket nem szabad megvenni. Eddig bejött ez a stratégia.
Igen, ez jó ötlet. Viszont ezek szerint nem ment át amivel vicceltem, hogy itthon a nyugati prémium árak szintjén is csak egyszer használatos minőségű holmikat kapunk.
Félreértetted. A HDready készülékekben a VB elött nem volt HD tuner, azaz csak BD meg hasonlo forrásokbol lehetett HD-képet kapni, vagy egy STB-böl, de az sem volt, mert csak pár héttel a VB elött dölt el az adásformátum. Igy a többség csak SDben nézhette a meccseket, majd a vége felé jelentek meg az STB-k. Amugy a németek a mai napig 720P-ben sugározzák többnyire a HD müsorokat.
Tudod, ha nem töltöttem volna el több mint egy évtizedet egy amerikai gyárban ( tavaly ünnepeltéka. 100 éves jubileumot, igaz, hogy legalább 10x cserélt a cég gazdát), akkor még el is lehetne hinni amit irsz. A csucstechnologiákban szinte havonta jönnek az uj alkatrészek a söt a régiek felujitott változatai is. És akkor döl össze a világ amikor az ugyanannak az alkatrésznek a feljavitott változata nem 100%-san ugyanaz mint a régié.
Velünk is elöfordult, hogy egy mezei keramikus szürö a közismert gyártotol egy ujabb verzioban jött és egy sorozat müszerbe beépitték, és akkor derült ki, hogy az uj szürö mégsem ugyanaz mint a régi.Az egész sorozat müszer ment a kukába és hat honapos veszekedés, gyártási kiesés lett a vége, amire a gyárto elismerte, hogy a “feljavitott” szürö mégsem jobb minden jellemzöjében a régitöl. Dollármilliárdok lettek elfüstölve, a cégünk majdnem beletörte a fogát, mert 9-10 honapig nem tudtunk kiszállitani egy szerkezetet sem (> $10000 volt darabja) és mindez egy alkatrészért ami 1 dollárba sem került. A váltodra meg megirtam, hogy elöfordul a konstrukcios agymenés, de nem jellemzö. Volt egy TV sorozat is a piacon ahol a tápot fejjel lefelé épitették be azaz felül voltak a kondik alul meg a hütöbordán a teljesitménytranyok. Ez elöfordul, erröl lehet vitatkozni, hogy ez készakarva történt vagy figyelmetlenségböl, mert a következö sorozatban már jol lett beépitve a táp. De általában ez nem jellemzö és nem ez strapálja leginkább a felhasználokat meg a szervizt, mert ilyen hibával akárcsak a te váltoddal nem lehet semmit kezdeni. Apropo szerviz, a jelenlegi elmélet megint arra megy, hogy a szervizeket le kell választani a gyártorol. Azaz függetleniteni, igaz kidolgoznak valamilyen protokollt legalábbis a garanciális szervizek jelentéseire a gyár felé, de az annyi kézen megy át, hogy teljesen értelmetlenné válik. Addig amig a szerviz direkt a gyár esernyöje alatt müködik, addig van jobb vagy rosszabb visszacsatolás, de az uj rendszerben ennek nyoma sincs. Ráadásul nincs a kommersz berendezéskre, mert azokbol milliok vannak szerte a világban teljesen lehetetlenw ennyi forrásbol informáciokat gyüjteni. A szerzödéses partnerekkel pl megvetetik a nem ritkán méregdrága célberendezéseket. ( az amcsi cégnél ez $70000-nél kezdödött, a gyár mérnökei ráláttak ezekre a berendezésekre azaz tudhatták mi volt minden müszeren ( amit ráadásul 2 évente kalibrálni is kellett ami alapbol egy komplett diagnozist készitett), de utánna jött a GPRS agymenés, hogy nem szabad összekötni a szerkezetet a tulajdonossal ( holott ezt már elöre is lehet tudni a garanciális levélböl), ekkor kellett a szervizeket kiszervezni a cégböl és bevezetni a bonyolult, de semmit mondo protokollt. A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2024
Média hatása az emberekre.
Idézet: „Kínában egy tévésorozat nyomán kirobbant divat hatására óriási kereslet alakult ki a szamarakra, mert a bőrükből főzött zselatinnak gyógyító erőt tulajdonítanak. A kínai szamárállomány nagy részét már kiirtották”
Ez a "csordahatás" embereknél. Akik mindenben mennek egy csapat után, bármekkora marhaság is az.
Lehet, hogy ott nincs internet, vagy nincsenek webshopok ahonnan meg tudnák rendelni a tiszta zselatint, ami ráadásul jobb, meg a szamarakat sem kell kiirtani hozzá, mert a már egyébként is levágott marha vagy sertés izületeiből vonják ki ha jól emlékszem.
Egyébként tényleg jó, a fájó derekamon nem nagyon, de a térdeimen segített.
Biztosan van internet (hogy mi érthető el rajta, az más kérdés... ), meg webshopok is. Azonban a tradicionális kínai gyógymódok szerintem eléggé erősen benne vannak a köztudatban. Persze nem feltétlenül az eredeti, de a "képe" a modern kínaiakban is élhet. Innentől kezdve, ha van gyári, mesterséges (még akkor is, ha az is ugyanúgy természetes eredetű és még jobb is) és van a " bio- " , akkor egyértelmű, hogy ez utóbbit kell választani...
Emésztési problémákkal eljutottam a gasztroenterológiára.
"-Szed-e valami étrendkiegészítőt? Hátha arra allergiás." "-Porcerősítőt." "-Az lehet." "-De hiszen az csak mócsing." (A háttérben mosolyog és bólogat az asszisztens. )
Kicsit hosszú, meg ugyan magyar írta, de nem magyarul, de azért érdekes.
Gyerek67 meg hevesen bólogat.
Elgondolkodtató. Hihetetlenül ügyes a kis hölgy.Főleg ahhoz képest, amilyen a szerszámparkja.
Nagyon ügyes. Én hasonló kaliberű munkáknál úgy szoktam kinézni, mint a kútájó, a lány ruháján, meg a kezén sokszor egy folt sincsen.
Szerintem ez nem az első eset hogy ilyen szivattyúval találkozik! Ahogy az eszközeit elnézem ő ebből élhet.
Egy kis podcast studiot épitek. A tulaj hozott mindenféle hálozati elosztokat stb ( a lámpákhoz kamerákhoz stb soha nincs elég. Én nem tudtam mi minden fog kelleni igy én is vittem egy ládával köztük néhány vadiujat is kapcsoloval meg USB táp kimenetekkel).
Puszta véletlen a sok 230V elosztoból kettövel történt némi gond egy kinai az általam hozottbol félig áram nélkül maradt, egy német eloszto a tulaj készletéböl meg teljesen meghalt. Már az elsö érzésem volt, hogy mind a kettöben primitiv kontaktushiba lesz. Veszem a kinait és egy pillanat alatt szétszedtem és látom, hogy egy elfuserált forrasztás a gond. 10 másodperc, megforrasztottam, 6 csavar vissza és kész. Nézem a német elosztot egy sereg mindenféle biztonsági bélyeg, jelzö meg felirat, de csavar sehol. Nézegetem hogyan lehetne szétszedni, biztos van valami trükkje, de nem akartam eröszakoskodni, vadonatuj, megvan a számla, igy ma viszik vissza. Igaz a német dupla olyan drága volt és csak 1 USB csatija van a kinaiban meg 5. Hát szomoru, hogy ide jutottunk. Mint valamikor az -izmusban minden munkához ugy kell odaállni, hogy más is odaférjen. A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2024
Ha a németek így folytatják, előbb-utóbb a "gagyi kínai" kifejezés "Gagyi német"-re módosul.
Nem rég vettem kofferben két akus gépet, amiken nagy betűkkel rajta van, hogy GERMANY. Bedöglött az akkuja. (2 gép 1 akkuval). A google még csak találatot sem ad a gépek márkanevére, és az aksi nem kompatibilis egyetlen fellelhető hasonló kialakítású aksival. Pedig amúgy nem tünnek gagyi gépeknek. A fúrónak is és a vibrovágónak is fém a hajtómű háza. Erre azért már épít némi bizalmat az ember.
Há'dde márkája is volt a szerencsétlennek, vagy csak hogy GERMANY ?
Apósom egykor úgy vett Honda aggregátort, hogy kettő adatlap is volt a gépen, persze eltérő teljesítményű. A "Hilti" kalapácsot alig bírta megmozdítani, pedig ugyanarról a kamionról estek le..
Az már ma is közismert, hogy ami nem Made in China, az hamistvány, legyen az ruha , szerszám vagy elektronika.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2024
Nagyon utáltam az ilyen hosszú, keskeny állórészeket tekercselni. Alig fért be a kezem és még ott "ügyeskedni"? Ilyen volt pl. a Tirefon talpcsavarozó gép.
A boltokban majdnem mindegyik hosszabbító, elosztó kínai. 50 különféle darabban sem találsz egy csavart sem. Kis kerekfejű tüske, szárán körbefutó bordák menet helyett. Kihúzni se lehet, ha lefúrtad a fejét. Forrasztópisztollyal melegítve lehet kicsalogatni. Aztán Reisser csavart vissza.
Valamikor régen valóban csavar volt bennük. Nekem is van még olyan.
Ma már csak olyan kapható, ami szegecselve van, az amatőr villanyszerelők miatt, nehogy olyan módon mókolják meg, hogy veszélyes legyen. Ez a hivatalos magyarázat. Nem hivatalosan azért van így, hogy ha meghibásodik, ki kelljen dobni, máikat kelljen venni. Hogy ez aztán hová vezet, azt mindannyian jól tudjuk.
Lányomnak javítottam egyet. Le is írtam annak idején. Kapcsolócsere, hajszáldrótcsere 2,5-ösre kerti grillhez, villásdugó. Amiket vettem hozzá, többe került, mint egy új.
Azóta is működik. A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2024
Hát oda, hogy az amatőr villanyszerelő lefúrja a szegecset (ami amúgy néha nem is szegecs, hanem ortopéd fejű csavar), megmókolja és aztán valami fiókban talált csavarokkal összerakja.
De természetesen csak ismerősömtől hallottam, már elévült és német autópályán volt
Az én kocsimra is azt állitották amikor megszüntek a távvezérelhetö ablakok, hogy nehogy valakinek odacsukjam a fejét. Hát legfeljebb ennek a baromságnak a kiötlöjét kellene odacsukni, föleg olyankor amikor vagy 20 perccel késöbb kapok egy automatikus üzenetet, hogy a bezárt kocsi ablaka nyitva maradt.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2024
Azért az amatörök sem kutyák pár hete láttam az egyi cimborámnál, hogy az egész elosztora egy vastag zsugorcsövet huzott ( biztos valakitöl kapta ), majd hajszáritoval szépen összehuzatta a bicskájával meg tökéletesen kivágta a dugoknak a lyukakat.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2024
|
Bejelentkezés
Hirdetés |