Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1123 / 1129
(#) xxxyyy válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 15, 2024 /
 
Jól értem, hogy több egér és billentyűzet is tönkrement ezen a gépen?
(#) Gafly válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 15, 2024 /
 
Kovidos lett a biosz.
(#) antikzsolt válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 15, 2024 /
 
Igen jól érted. 1-2 hónapig bírta aztán elkezdte az akadást. Nem akarok már vele kísérletezni. Ezért lesz új gép. Lehet táp alaplap. Ha már azok ujjak megy a levesbe akkor minden is.
(#) antikzsolt válasza img hozzászólására (») Máj 15, 2024 / 1
 
Köszi. Ha hazaérek a hétvégén megnézem van e táp amit próba idejére berakhatok. Már csak a kíváncsiság miatt is.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 15, 2024 /
 
Ha kidobod a régi vasat megkereshetsz üzenetben, lehet érdekel alkatrésznek.

Egyébként a "111GB ATA WDC WDS120G2G0A - SCSI Disk Device (SATA (SSD))"-n szerintem nincsen DRAM cache, így az is lehet hibaok ha belassul a terhelés miatti melegedéstől.
(#) robis01 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 15, 2024 /
 
Ha jól értem 2K 60Hz monitorod van, ehhez célszerű VGA-t venni.

USB porton tudsz mérni feszültséget? Még jobb lenne áramot mérni, az adatvonalakon.
Végső megoldásként lehet használni USB izolator-t is.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 23, 2024 /
 
Üdv! készített már valaki Live Windows Xp pendrájvot?
Tehát az a feladat, hogy egy USB pendrájvra felinstalált Xp elinduljon mindenféle merevlemez nélkül,
és használható legyen, legalább egy parancssort és egy lemezellenőrzést lehessen indítani róla.

Milyen programmal lehet ilyet készíteni?

Vagy csak egyszerűen indítsam el az Xp telepítőt élő win alól, és célnak adjam meg a pendrájvot?
(#) img válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 23, 2024 / 1
 
USB2GO amit keresel, de van live XP valamelyik régebbi (Hiren's, stb, nem emlékszem) boot USB-n is.
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Jól emlékszel a régebbi Hiren's-boot CD (úgy emlékszem indítható USB-ről is) tartalmaz Live XP-t, ami egész jól használható. Az újabb verzió pedig eleve egy Live Win10-re épül - és az is egész jól használható.
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Köszönöm a megerősítést!
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
"Hiren's boot CD" amit te keresel, ezt írd ki pendrivera bootolhatóként, olyan verziót keress, ami még XP-re épül, számtalan hasznos segédprogram van benne.
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Ha csak egy command prompt kell, akkor XP telepítő (vagy újabb windows telepítő) elég hozzá, nem kell a komplett rendszernek futnia. A telepítőt beindítva gyakorlatilag bármikor megnyomod a shift+F10 kombinációt, akkor fel fogja hozni a parancssort admin joggal és már garázdálkodhatsz is.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 23, 2024 /
 
Akkor azt hiszem a hbcd 15.2 verziója megfelelő lesz, abban van furratható Xp úgy látom.
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 23, 2024 /
 
Pontosan. UltraISO programban az "indítólemez" menüben a "lemezképfájl írása" menüpont, cél meghajtónak kiválasztod a pendriveodat az ablakban és indíthatod is az írást.
(#) robis01 hozzászólása Máj 23, 2024 /
 
Sziasztok. Nem kifejezetten hiba, inkább csak segítség kérés. Ismertek olyan szoftvert, vagy weboldalt ami diktafonnal felvett anyagot (riport) átalakít szerkeszthető szöveges dokumentummá?
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Ha csak egy command prompt kell akkor egy DOS boot pendriveot tudsz csinálni Rufus-al..

A régi dosos hbcd-ket felejtsd el. A legújabb idei verziót használd.
(#) Skori válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Régebben nekem is készenlétben volt ilyen szerviz pendrájv, aztán találtam egy másik megoldást:

A PC-ben levő SSD-re csináltam egy relatíve kicsi, kb. 16Gb-os particiót is, ezen különféle lemezképek vannak pl. Hiren's boot CD, Párféle Live linux, Paragon particio manager, Live windows, stb...

A PC-re feltettem egy boot managert is, ami defaultban a Windowst indítja, de indítható belőle valamelyik melyik live rendszer is - méghozzá sokkal gyorsabban, mint egy lassú pendrájvról...
Ez persze nagyon ritkán kell, de amikor mégis kell, akkor viszont nagyon jól jön..
(#) Gafly válasza robis01 hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Olyanra keress rá, mint "speech to text".
Rengeteg találat van, például mindjárt az első a Clipto.
Hogy a gyakorlatban mennyire válik be, azt a fene tudja.
(#) Doky586 válasza Skori hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Pont az a lényege hogy ha a a sata lemezen összeomlik a rendszer (bootolhatatlanná válik) akkor is tudod használni bootolni a pendriveot.

Most így működik neked a SecureBoot..?
(#) Skori válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Régi PC-m van, MBR-ből bootol, grub4dos-t telepítettem, az indítja a Win rendszerbetöltőjét, vagy valamelyik ISO lemezképet.
(#) Doky586 válasza Skori hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Akkor annak már legalább 12 éves lapnak kell lennie..
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Nem nekem kell, ismerősöm szokott javítani régi ipari PC-ket, ahol néha még HDD vagy SSD sincs, csak valami FLASH alapú tároló, esetleg DiskOnModul. Az a lényeg, hogy pendrájvról tudjon indítani egy XP-t ha nagyon kell, mert a system összeomlott, vagy mahinálni kell rajta valamit. Sokszor az op rendszer is embedded, így bizonyos funkciók hiányoznak is belőle. Néha maga az explorer, task manager stb, csak feldobja a vezérlő szoftvert teljes képernyőben, amit háttérbe se lehet tenni, nehogy az user véletlenül elkalandozzon.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2024
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Nyilván neki kell tudnia milyen gépeket mókol. Pl ha nincs csak <1GB RAM benne vagy se hálókártya se usb csak soros port akkor TC+serial pluginnel dos fdd-ről bootolva még tudok a hdd-jére/ről adatot másolni.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 24, 2024 /
 
Lenne egy új kérdés. Van ez a Vetoy program, ami jól működik, ha *.iso fájlt akarok elindítani. De nem tudom rávenni, hogy a *.wim fájlt is lássa és elindítsa.
Elvileg létre kell hozni egy vlnk fájlt, és azt az usb -re kell másolni, de hiába másolom oda, nem látja a szükséges *.wim fájlt, és nem jelenik meg a menüben.
Mit csinálok rosszul?

Ui.: Igaz 1.0.82 verziót használom, mert az 1.0.98 el sem indul.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2024
(#) Gombszem válasza Skori hozzászólására (») Máj 24, 2024 /
 
Szerintem pont ezt csinálja a Ventoy.
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Közben megvan a megoldás:
a betöltőfájlt ventoy_wimboot.img is fel kell másolni a pendrájvra, a \Ventoy mappába.
Aztán minden *.wim fájlhoz készíteni kell egy linket a VentoyVlnk.exe programmal.
Ezeket a link fájlokat kell szintén feltenni a pendrivera a \Ventoy mapába.
Így már indítani tudja a *.wim kiterjesztésű lemezképeket is.
(#) Régi motoros hozzászólása Máj 25, 2024 /
 
Üröm az örömben, hogy a Hirens Boot CD ből kitermelt Live windowst nem tudja betölteni.
Tehát ha elindítom a Hirens Boot CD-t, az elindul, és ha abból indítom a Live windowst, akkor elindul.
Én meg gondoltam egy merészet, hogyha kiveszem a Hirens Boot CD-ből a Live windowst, akkor el tudom indítani direktben a Ventoy menüjéből. Na ez egyenlőre nem megy, mert ugyan elindítja a Live windowst is, és végigmegy a folyamatjelző, de utána nem találja a betöltő fájlt.

Mountoltam a Live windows képet, és igazából nincs is benne a hiányolt fájl, de még csak a megadott útvonal sem. Szóval attól tartok, hogy a Hirens Boot CD valahogy más módon indítja el a wint, nem a Winload.exe programmal. Mondjuk valami *efi betöltővel de erre még nem jöttem rá hogyan.
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 25, 2024 /
 
Még mielőtt hülyeséget csinálok. Hány volt feszültség kell hogy legyen egy usb csatlakozáson? Ma az egér amit használtam feladta a harcot. A tünet nem más volt mint hogy bekapcsolás után nem sokkal a LED része folyamatosan világított. Mintha mozgott volna pedig a plafont látta csak.
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Max 5V. A valóságban 4.5-5V közt szokott lenni.
(#) img válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
5 volt, plusz-mínusz 5% az ATX szabvány.

Fújd ki az egér optikai érzékelőjét mert ha belekerül egy hajszál ill. szösz akkor tud ilyet csinálni.
Következő: »»   1123 / 1129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem