Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1124 / 1130
(#) Udvari Zsombor válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
Ne akard kivenni a Hiren's CD-ből az XP-t, az úgy működik, a betöltődő menüből kell kiválasztani az XP-t és úgy betöltődik.
(#) Doky586 válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Konkrétabban miért is nem jó az idei HBCD...?
(miért ragaszkodsz az XP-hez?)
(#) VIM hozzászólása Máj 26, 2024 /
 
Sziasztok! Van egy Win7 oprendszerrel működő asztali gépem ami induláskor töbször kikapcsol ill. nem akar indulni, nem tud valami oknál fogva bebútolni. A Windows normál indítási parancs szöveg után nem sokkal kikapcsol de van amikor eljut az ikonok felrakásáig és azután kapcsol ki de eleddig ritkán jut el és kapcsol ki inkább a bebútoláskor történik a lekapcsolás ami után nem is lehet azonnal újra bekapcsolni a főkapcsolóval ha a tápegységet nem kapcsolom ki egy rövid időre majd vissza. A javítási kísérlet amit engedtem, hogy megpróbáljon a rendszer nem vezetett eredményre. Mi okozhatja ezt a tünetet? A segítséget előre is köszönöm.
(#) xxxyyy válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Szia,
Ez hw hiba lesz.
1. Tápegység
2. Alaplap

Annyit még meg kell próbálnod, hogy minden, nem alapvető eszközt kihúzol/lehúzol a gépből és úgy próbálod ki.
(#) VIM válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Szia! Ezt nem értem: "Ez hw hiba lesz." A tápegységre gondoltam én is első körben de nem olyan egyszerű azt sem kicserélnem, mert nem biztos, hogy ami rendelkezésemre áll az is jó e egyáltalán, évek óta nem volt beépítve sehova és csak 400W-os a gépbe meg 450W-os van most bent. Már amikor hozzám került ez a gép már akkor is (ha az emlékeim nem csalnak) mint ha ez lett volna akkoriban is megemlítve, hogy ezzel bajlódik de ezidáig nem sokat fodult elő a leállások sokasága. Onnan gondoltam a tápegységre, hogy azt a win nem tudja javítani, mert hogy a problémára nem talált megoldást az oprendszer amikor is próbálkozott a hibát kijavítani. Hát akkor először be kell szereznem egy jó tápot és azt kicserélve már többet fogok tudni, hogy az volt e a probléma.
(#) xxxyyy válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
hw=hardware. Ne cseszegesd szerencsétlen rendszert amíg a géped alig akar bekapcsolni. Olyat Windows rendszerhiba nehezen tud előidézni. Nem tudom milyen a konfigurációd, de nagy valószínűséggel mindegy, hogy 400 vagy 450W-os tápot használsz hozzá, főként, hogy ezek a számok a legtöbb tápnál inkább típusszámnak tekinthetőek mint teljesítménynek.
Ha nem egy gamer gépről beszélünk akkor jó eséllyel 150W alatt van a max teljesítményigénye.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) Skori válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Volt régen ilyen kikapcsolgatós vírus is, de ez bármilyen live rendszerrel kipróbálható. Ha azzal is leáll akkor hardverhiba, ha viszont nem....
Nincsenek púpos kondik a tápban vagy az alaplapon?
(#) Udvari Zsombor válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Hardveres hibának tűnik. Szerezz valahonnan egy másik, biztosan működő tápot és azzal próbáld ki a gépet, valamint szemrevételezéssel állapítsd meg, hogy nem látszik-e pl. púpos kondenzátor vagy más rendellenesség az alaplapon.
(#) Hutty válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Egy rendszerkonfigurációt leírhatnál ( proci, alaplap, RAM, HDD(k), egyéb nagy fogyasztó), és a táp konkrét típusa. De csak akkor, ha nem titkos.
(#) robis01 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Köszi.
(#) robis01 válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Leírtad a hibás komponenst, amit nagy valószínűséggel cserélni kellene.
Idézet:
„... lekapcsolás ami után nem is lehet azonnal újra bekapcsolni a főkapcsolóval ha a tápegységet nem kapcsolom ki egy rövid időre majd vissza...”
(#) img válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
"Lekapcsolás ami után nem is lehet azonnal újra bekapcsolni a főkapcsolóval ha a tápegységet nem kapcsolom ki egy rövid időre majd vissza."

Tipikusan az 5VSB készenléti kör hibája. Érdemes cserélni a tápegységet vagy a benne lévő elkókat 50 volttól kezdődően lefelé. Gondolom már rendesen megnőtt az ESR-jük, de legalább a kapacitásuk viszont lecsökkent.
(#) VIM válasza Hutty hozzászólására (») Máj 26, 2024 / 1
 
Szia! Nem titkos.
(#) VIM válasza img hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Szia! Most már egészen biztos, hogy a tápegységgel van a probléma, mert már egymást követően ugyanazt állapítjátok meg az általam leírtakról. A tápegységről nem tudok semmit, mert a gép nagyon be van épülve, nem egyszerű a kifordítása sem, hogy az oldallapot levéve leolvassam a típusát. Pedig muszály leszek ha segíteni szeretnék (mert szeretnék) autós vagy kazános kérdésekben, mert ezen a gépen vannak a hozzávalók és még sok más fontos lementett doku.
(#) img válasza VIM hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Igazából teljesen mindegy, hogy mi a tápegység típusa mert (hacsak nem valami prémium táp, akkor) 3-4 évesen már cserére érett (ha nagyon gyenge akkor meg már eleve, a gyárkapu vonalának átléptekor).

Szerk.: A képernyőfotó alapján, a gépben lévő többi hardver életkorából adódóan ez már egy többszörösen nyugdíjas korú táp lehet, ezért szívfájdalom nélkül elengedheted.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) VIM válasza img hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
.... hát az lesz .... elengedem.
(#) erbe hozzászólása Máj 26, 2024 /
 
Már két éve '"új'" gépem van, W11-gyel. Vele kaptam. Láttam, hogy időnként lassú az internet, de ráfogtam a szolgáltatóra. Vezetékes telefon mellett van netem, város szélén (világvégén). Nagyobb eső jön, 3-4 hónaponként teljesen elmegy, míg valamelyik oszlopon meg nem találják a beázást. Időnként takarítom a gépet, mert a felgyülemlő cache is le tudja lassítani. Nem használ.
Ma este elővettem a régóta pihenő Linuxos gépemet. (munkatársamé kimúlt, neki szánom) Nem akartam hinni a szememnek. Hasít a net, villanásként váltanak a képernyők. Mi történt? Visszafordulok a W11-es géphez, mááriis a meegszookoott laassúúsáág fogad.
W11, HP alap, i7 4790, 16 GB RAM, 256 SSD.
Linux - valamelyik legalább 2 évvel ezelőtti Ubuntu, i3 4160, 4 GB RAM, 2 GB Nvidia kártya, 1TB HDD.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) Doky586 válasza erbe hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Win11-hez csak elsőre jó ötlet a 11 éves proci és a 5400 rpm hdd..
(#) img válasza erbe hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
A dedikált VGA-s hardvergyorsítás elég sokat dob a böngésző sebességén.

Doky586: fordítva, mert SSD-n van neki a Win 11 és a Linux van a HDD-n, ha igaz.
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Valamit elnéztél. SSD van a w11 gépen.
Amit el tudok képzelni a ram kevés neki. Valahogy úgy rémlik hogy a w11 16GB a minimum?
win7 de i5 proci ha nem tévedek ez van a munka gépbe. De ezen is jól megy a net akadás nélkül.
(#) bbb válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
4GB az a 16...
Bővebben: Link

Sok mindent nem írt le. Pl. böngésző, hálókártya típus, illesztőprogram változat, vezetékes esetén - a hálózati sebesség automatikusan van-e meghatározva, stb.
Nagyon nem mindegy, hogy milyen illesztőprogrammal van telepítve a hálókártya, engedve van-e, hogy a Windows frissítse, vagy sem (nem mindig jó ötlet ezt megengedni neki!).
(#) Skori válasza erbe hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Hasonló PC-m van, többnyire Win7 vagy egy régebbi XUbuntu fut rendszerként rajta. A böngésző villámgyors rajta. A Hiren's boot CD-n levő Win10-el próbáltam párszor, azzal is gyors.
Egyszóval ennek nem kellene lassúnak lennie, amit tehetsz az ügy érdekében:
- reklámblokkoló (a reklámok is foglalnak sávszélességet, és néha komoly mennyiségű erőforrást is) jelenleg az ublock origin a leginkább ajánlott, simán mehet teljesen alap beállításokkal.
- RAMdiszk sokat gyorsíthat a rendszeren, ha pl. a temp könyvtárat átrakod erre, esetleg a böngésző cache is átrakható erre. IMDISK ajánlott, ez csak annyi memóriát foglal le amennyi fájlt aktuálisan tárol. Tehát nyugodtan létrehozhatsz egy 8...10Gb-os ramdiszket, amikor nincs használva akkor memóriát sem foglal. Amikor pedig kihasználod, akkor egyes esetekben drasztikusan gyorsítja a működést.
- ne tárold a sütiket hosszú ideig (nálam alap, hogy a böngésző bezárásakor törlődjenek)
- alaposan válogasd meg hogy milyen szoftvereket telepítesz. Időnként készíts rendszervisszaállítási pontot - és amikor kell, akkor használd is.
- víruskeresők sokat lassíthatnak a rendszeren (és a legtöbb elég ócska is), szerintem a M$ saját víruskeresője elegendő. Érdemes a windows tűzfalat is beállítgatni, én pl. elég sok alkalmazást nem engedek ki a netre...
- torrentezésre használj másik eszközt (pl. NAS-t), az sokkal kisebb energiafogyasztással (és kevesebb erőforrással) megoldja a dolgot.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2024
(#) bbatka válasza erbe hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Vírus szempontjából is érdemes átnézni a gépet. Jó pár évvel ezelőtt begyűjtöttem valami Bitcoin bányász férget. Borzalmasan terhelte a gépet. Nehéz volt megtalálni, mert akkor még nem mindegyik vírusirtó ismerte. Nehéz volt tőle megszabadulni is. Aztán volt olyan online rádió is, ami szintén be volt fertőzve. Ha nagyon terhelt a proci vagy a videókártya, akkor érdemes erre is gondolni.
(#) veroka válasza erbe hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
először döntsd el, hogy maga a W11 a lassú, vagy a net maga, vagy a böngésző.
W11 lassulása látható, ha pl az ablakok előtűnése akad, de pl a többi program indulása is lassú. Ilyenkor én tényleg valami vírusra vagy hasonlóra gyanakodnék. Offline (esetleg linuxos) vírusdoktorokkal kisérletezz ez esetben, amik nem az egyébként is lassú W11-en futnak.
A net lassúságát egy command promptban tudod ellenőrizni, kiválasztasz egy címet, és pingeled, megnézed mennyi a round-trip. Kicsit szofisztikáltabb lehet egy nyilvános torrent letöltése, pl az Ubuntunak vannak torrentes telepítői. Itt is meg tudod nézni, hogy maga a neted mennyire lassú. Ha lassabban töltődik le a torrent mint a linuxos gépen, akkor lehet esetleg a netkártya drivere is a ludas.
Eddig el se kellett indítanod a böngésződet. Azaz igen, a torrent tracker meg kellett keresned, de utána be is zárhattad a böngésződet. Most jön a böngésző tesztje. https://szelessav.net elég jó eredményt szokott adni, de gyors eredményhez megteszi a fast.com is - vagy akármelyik speedtest amit szeretnél. Ezek UDP adatokat másolnak, kitöltik a lehetséges sávszélességedet. Ha ezek elég gyorsak, akkor a böngésződ lassult be valami miatt - telepíts fel egy bármi másikat, és teszteld.
(#) robis01 válasza erbe hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Nekem a Microsoft 365 (államilag támogatott, minden általános iskolás gyereknek járó Win Office) okozott hasonló problémát, újra telepítettem, és feltettem még a LibreOffice-t is a gépre. Ez megoldotta a problémát.
(#) adapter hozzászólása Máj 27, 2024 /
 
Sziasztok,
Asztali PC-nkben a MSI GeForce GTX 1050 4GB GDDR5 128bit (GTX 1050 2GT OC) Videokártya elkezdett erősen zúgni.
Ilyen.
Levéve a ház oldalát a VGA ventillátor zúg nagyon, ha kézzel a közepét picit megnyomom akkor kis időre abbahagyja. Ki szeretném cserélni asap, mert a gép sokat kell mostanában, (napi több óra) és rém zavaró frekvencián nyekereg....
Alin meg ebayen már találtam volna de hosszú a szállítási idő 3-4-5 hét minimum...
Addig nem bírjuk gyógyszerrel sem..
Gondoltam itt is rákérdezek hátha valakinek van ilyen, a venti lapát átmérő amúgy 75 mm.
Reális áron vagy kicsit drágábban átvenném ha épp megválna valaki tőle.
Köszönöm!
(#) Régi motoros válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Nem én ragaszkodom hozzá, mint írtam.
De Xp sokkal kevesebb erőforrással is beéri, + sokkal gyorsabban is beindul mint a 10.
Tehát felesleges a 10, ráadásul gyanítom némelyik ipari Pc meg sem eszi a 10-et, még ha live is.
(#) xxxyyy válasza Régi motoros hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet valami, de miért is nem csinálsz az egész Hiren's boot CD-ből bootolható pendrive-ot ahelyett, hogy időt pocsékolsz az XP kiszedésére?
Akármennyire is ócsárolják, pl. a 10.6-oson van pár hasznos dolog, ami "retro" gépnél jól jöhet.
(#) Régi motoros válasza xxxyyy hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Mert egy 8Gb-os penre nem tudtam neki feltenni a W7, aW10 telepítőt és mellé még a HBCD-t is.
A Live Xp meg felfér még a két Win telepítő mellé.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2024
(#) img válasza adapter hozzászólására (») Máj 27, 2024 / 2
 
Következő: »»   1124 / 1130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem