Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   280 / 281
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Magának a helynek a megbízhatóságát kérdőjelezem meg, ahonnan rendelni lehetne ilyesmit.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Érdemes ellenőrizni a bolt értékeléseit, meg trackinggel rendelni mert ezekkel minimalizálható a valószínűsége, hogy gond adódik.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Szerinted megérné inkább kicserélni a teljes LCD-t? [csere matt LCD]
Egyrészt kevesebb macerával járna, másrészt a jelenlegi helyett matt kijelző kerülne a laptopba.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Ha jól emlékszem van matt kijelzőm ami jó lehet hozzá, csak egyeztetni kellene, hogy jobb vagy baloldali az LVDS csatlakozója, stb.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 1, 2024 /
 
Eltérő hosszúságú a kábele a két verziónak? Amúgy a matt kijelződ szuper lenne, ~31 ezer alatt már nem kapni semmit egy ilyen koros laptophoz.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Nem tudom, ezért kellene összepróbálni. Meg persze a lábkiosztásukat is, nehogy véletlenül más legyen.

Szerk.: azért azt jelzem előre, hogy nekem sem ingyen volt így nem tudom ajándékba adni, de barátibb lesz mint a bolti ára.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
A kijelző kivitelén (fényes, matt) kívül többféle kijelzővel szerelték ezt a laptopot?
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Nem valószínű.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Elvileg kétféle Philips panellel szállították (matte / glossy), csak nem találtam róluk adatot.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Egyelőre be fogom tenni a szekrénybe az Acer laptopot, egy Dell Inspiron 6400 lesz a helyettesítője.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Akkor már egyszerűbb ha most rögtön ki is dobod, mert amire onnan előveszed már csak Win 11 lesz.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 2, 2024 /
 
Az a laptop mindig is Windows XP marad, lehet, hogy a jövőben lesz vele valami, nem tudni.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Ebben az esetben viszont érdemes lenne megvenned hozzá a kijelzőt amíg még van a boltnak, mert mire újra előkerül valószínűleg már nem lesz hozzá. Addig is ki tudod próbálni és ha nem jó, akkor garanciáztatni, aztán mehet a polcra pihenni.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Kár vele ennyit agonizálni. Köss hozzá egy monitort és le van tudva a gond.
(#) elactrofan hozzászólása Jún 3, 2024 /
 
15.4 WXGA- ból nem volt jobb vagy bal csatis ezt a megoldást a ledes verzió hozta magával. vaterán van ennél barátibb ár verzió be is linkeltem olv. vissza.Mint általában ezzel a bejegyzésemmel se foglalkozott senki még a cél személy se. De a külső monitor talán a legbarátibb megoldás már ha nincs szükség a hordozhatóságra.
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Jó megoldás lehet, ha van (hely) külső monitor(nak).

Lehet belőle headless laptopot csinálni.
(#) img válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Igen, ezért jó ha a kérdező sem tudja, hogy mi akar, de azt nagyon.

Én meg ott rontottam el, hogy csak arra reagáltam, amit kért.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Én, a "kérdező", eredetileg a háttérfényt akartam volna kicserélni az Acer laptopban, ami azóta teljesen meg is döglött, ma már külső monitor kellett, hogy pár dolgot lemásoljak róla, mielőtt félretettem a szekrénybe. Mint már írtam, egy Dell Inspiron 6400 váltotta, abban az inverter lett döglött, így kapott a hátára egy külső (12V-os) invertert egy 9V dugasztáppal, így (legalább) helyhez kötve használható.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 3, 2024 / 1
 
Az a lényeg, hogy az elvárásaidnak megfelelően megoldódott a dolog.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Tegnapelőtt rájöttem, hogy van egy fölösleges laptopom (Dell) is, azzal ingyen kiválthatnám az Acer-t, úgyhogy tegnap rendbe raktam, bár megdöglött az invertere, úgyhogy kreatívnak kellett lennem, mert a csövek teljesen jók az LCD-ben ‒ így a töltője mellett már egy 9V 2A dugasztáp is szükséges hozzá.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Akkor kimaxoltad az élvezeti faktort.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Tulajdonképpen kihoztam a helyzetből és a lehetőségekből valami használhatót.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 3, 2024 /
 
Így van.
(#) moltam hozzászólása Júl 24, 2024 /
 
Helo.
Acer V3-772G tízből ötször csak egy pillanatra kapcsol be, a kijelző kap tápot mert elsötétül de a háttérvilágítás nem jelenik meg, aztán kikapcsol. Máskor kicsit tovább marad bekapcsolva, felpörgeti a hűtőventit, villog a "hdd" led (nincs benne se hdd se ssd), ezt csinálja vagy fél percig aztán off. Háttérvilágítás ilyenkor sincs. Próbáltam rárakni a biost egy 64GB pendrivera és fn+esc indítani, de nem kezd el sípolni sajnos. Érdemes vele foglalkozni?
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
(#) img válasza moltam hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Szerintem ez nem keletkezett, hanem okozott hiba. Mi történt vele előzőleg?
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
(#) moltam válasza img hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Sajnos nem tudom, így kaptam hogy tartsam meg, kezdjek vele akármit ha tudok, nem kapcsol be.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
(#) img válasza moltam hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
A POST kártya mit mond? A tápfeszültségek mind felállnak, ahogy kell? Ha igen, akkor az EC rendben van, ha nem akkor egy EC firmware-t írnék rá külső íróval, hogy az biztos jó legyen, aztán újra próbálnám.
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Post kártya notebookba...? Az milyen...van a kérdezőnek?
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Nem ismerem a kérdező felszereltségét csak megkérdeztem hátha alapon, mert minél több a rendelkezésre álló információ annál könnyebb nyomozni.

Többféle is van, pl. mPCIE portos, M.2 portos, LPC portos...Van RAM slotba csatlakozó is.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
(#) moltam válasza uniman hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Nincs. Ebayen van olcsón, szóval még lehet. Meg is rendeltem, a gép ráér, úgyis saját lesz. Ha lesz belőle valami.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
Következő: »»   280 / 281
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem