Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   208 / 209
(#) Tomi20 válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Szia

Valószínűleg szükség lesz még egy antenna tápfeladóra, van egy erősítő az antennában, aminek a gyári rádió kiadta a tápot, emez meg nem.
(#) uniman válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
A régi rádiónak van antenna tápfeszültség kimenete! Azzal mi lett, be volt kötve?
(#) Csanadradio válasza uniman hozzászólására (») Júl 3, 2024 / 1
 
Azt nem tudtam bekötni, mert nem olyan a csatlakozó (1. kép) (egyébként enélkül is ment a Sympony rádió). De végül szétszedtem a csatlakozót és rákötöttem a tápfeszültséget is, de nem változott (2. képen jelöltem, hogy hova kötöttem).
(#) Csanadradio válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Vagy annak narancs színű fakranak kellene 12V-ot adnom?
Csak az az érdekes, hogy az eredeti rádió enélkül a kábel nélkül is tökéletesen működik.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2024
(#) uniman válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Az a kék nemtudom micsoda... Én arra gondoltam, hogy az itt látható LINE OUT 6-os pinje be volt dugva a Symphony-ba /Antenna Amp (+) output/. Egyik képeden látni (ha jól láttam), hogy ott van. Az az autóban vezet valahová, azon keresztül kapta meg a beépített antennaerősítő a tápfeszt a rádió bekapcsolásakor...
Lehet szakemberre kéne bízni a dolgot...vagy nem?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2024
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Xtrons típusszámának hiánya miatt, kevés az info...
(#) Csanadradio válasza uniman hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Igen az Xtrons típusszáma lemaradt: IA82AA3LHS
Nem vagyok szakember, aláírom, hogy szakember szemszögből biztos full hülyeséget kérdeztem/írtam, de ha ebben a témában szakember lennék nem is írtam volna a Hobbi Elektronikára kérdést…
(#) Tomi20 válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Esetleg a rádió beállítások közt átnézhetnéd, hogy nem lehet-e ki-be kapcsolni antenna erősítő tápot. (set top boxnál láttam már ilyet)
(#) sargarigo válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Azt próbáltad már amit uniman próbált javasolni? A rádióból amit kihúztál csatlakozót, annak a hatos pinjébe bevezetni a +12V-ot? Mert az eredeti rádió még használta a gyári antenna erősítőt, ami most így holt súly a rendszeredben, rontja a vételt.
(#) sargarigo válasza rozsdas111 hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Nem derült ki hogy milyen jellegű zenével próbáltad! Ha mondjuk valami dörgős rap, akkor lehet hogy kevés hozzá a fejegység. Ezeket alapvetően arra találták ki, hogy mögöttük még ott figyel egy szub ami tolja a mélyeket, így a fejnek elég a többit kilökni a hangszórókra. Nekem is pioneer rádióim voltak eddig, de sosem kellett túlságosan felcsavarni, a gyári opel hangszórók eléggé érzékenyek voltak hogy kit tudja hajtani őket szépen.

A mostani Harman Kardon mondjuk egészen más világ, innen nézve nem sírom vissza a pioneert .
(#) sargarigo hozzászólása Júl 3, 2024 /
 
Vennék a rádiómhoz egy FM transzmittert, de gőzöm sincs milyet! A telefonomat BT kapcsolattal kötném rá. Szeretném ha a telefonon játszott zene szépen szólna a rádióban. Tudnátok ebben segíteni?
(#) uniman válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 3, 2024 /
 
Köszi...a készülékhez rengeteg tartozékot adnak, meg, ha jól sejtem mellékelve van a bekötési rajza is. A netről a leírása nem tűnik könnyen beszerezhetőnek.
A (rossz minőségű) videók helyett inkább azt kellene csatolnod (már amennyiben tényleg megvan). A videón nem látni a lényeges, az antennatápot érintő csatlakozásásokat, bár mintha lenne ott valami...
(#) Csanadradio válasza uniman hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Bekötési rajzot nem adtak, a kamera részéhez igen, de multimediahoz nem volt. Még múlt héten felvettem a kapcsolatot az Xtronssal, mert elvileg ennek a rádiónak működnie kellene ebben a kocsiban. Nekik voltak a videók (csak át kell állítani a fogaskeréknél a minőséget 720p-re, mert YouTube 360-ba hozza alapon), amiket kértek kipróbáltam, arra jutottak, hogy rakjak fel egy tetőantennát.
Egyébként a multimedia kicsomagolásakor már az az érzésem volt, mintha nem új lenne, plusz hiányzott ugye a bekötési rajz is. Az is érdekes volt, hogy az eredeti rádió vette az adást táp nélkül a multimedia pedig egyáltalán nem (fordítva vártam volna egy modernebb eszköztől). Amint odakerülök, adni fogok neki 12V-ot.(gyanítom, hogy ez segíteni is fog). Most visszaolvastam az Xtrons levelezést és amikor azt írták, úgy látja a mérnökük, mintha 2 antennája lenne az autónak és ellenőrizzem és próbáljam ki mindkettővel, akkor írtam ide be a fórumra, hogy inkább megkérdezek jártasabbakat.

I have check the video with our engineer. They confirmed that, it may be the original car radio antenna is not compatible with the radio.

Could you please doublecheck if your car has other radio antenna or not? It seems that, your oiginal car has 2 radio antennas.

If both radio antenna do not work, you will need to add on extra radio antenna like below photo.


A menü beállításokat is próbáltam.
(#) uniman válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Már ketten is írtuk, hogy az eredeti rádió kiadta az antennaerősítőnek a tápot a 6-os érintkezőn.
A kocsiból vezet oda drót? Xtrons átalakítóba be lehet dugni azt a csatlakozót? Sajnos ezekről nem mutattál , képet, ezért csak vakon tapogatódzunk.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2024
(#) uniman válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Mutatom mégegyszer, mert a lényeges kérdésem válasz nélkül maradt.
A C konnektor 5-ös pinje is ugyanaz...
Az is kérdéses még, hogy az Audiban melyik vezetéken várja ezt a feszt, meg az Xtrons hová küldi...
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2024
(#) Csanadradio válasza uniman hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Igen az A6-hoz megy drót. A C5-höz nem.
Ha összedugom Xtrons-szal az autót, a C6-nál át is adja az Xtrons az áramot a kocsinak.
(#) uniman válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Ha az A6-on mérhető a +12V, akkor működnie kéne az antennaerősítőnek. Kontrollként a Symphony-val is megmérheted...
(#) Csanadradio válasza uniman hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Xtrons-szal gyújtáson 11.70 V, járó motornál 13.1 V
Symphonyval gyújtáson 12.2 V, járó motornál 13.6 V
(#) sargarigo válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Ezt az a6-on mérted?
(#) sargarigo válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 4, 2024 /
 
Ezt az a6-on mérted?
Megnézhetnéd a b5-öt is!
(#) Csanadradio válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Igen az A6-on mértem.

B5-ön Xtrons gyújtáson 6.20 V, járó motornál 6.80 V
B5-ön Symphony gyújtáson 6.25 V, járó motornál 6.90 V
(#) Csanadradio válasza uniman hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Rámértem a Symphony radió antenna kimenetéhez és 11,50 V van benne. Xtronsnál ez nincs meg.
Akkor ez lehet a gond? Hogy ad még fantom tápot is?

IMG_9682.jpeg
    
(#) Csanadradio válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
És akkor szükség lesz egy antenna tápfeladóra amit Tomi20 is írt?
(#) uniman válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Jó ötlet volt megmérni...
Talán Fakrás tápfeladó is létezik...( A Skodámban is van ilyen tápfeladó, de ezidáig aktív antennaerősítőnek gondoltam.)
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2024
(#) sargarigo válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Eléggé úgy tűnik, hogy a blöki itt lesz elhantolva.. próbáld meg!
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 6, 2024 /
 
FM transzmitterekkel nincs senkinek valós tapasztalata? Vennék egyet, de nem tudom melyik a jó!
(#) Udvari Zsombor válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 6, 2024 /
 
Amiket lehet kapni, azok leginkább szivargyújtó aljzatban való autós üzemeltetésre valók, legfeljebb valahogyan neked kell ellátni 12V-tal, ha nem autóban használnád. Sok különbség nincs közöttük, legfeljebb némelyik képes pendriveról való hanglejátszásra is. Gyári állapotukban eléggé kis hatótávra képesek csak, úgyhogy egy-másfél szobányinál ne távolodj el vele jobban a rádiótól. Én szereltem az enyémre egy bontott teleszkóp antennát, mivel gyárilag csak a szivargyújtó csatlakozón belülre van eldugva az antennaként szolgáló drót, ami önmagában elég gyenge.
(#) hal111 hozzászólása Júl 7, 2024 /
 
Üdv mindenkinek!

Egy egyszerű kérdésem lenne, ami lehet elég bután hangzik a rutinosoknak. Egy fejegység két kimenetét lehet "közösíteni"? Például a két első normál módon van használva, a két hátsó kimenet pedig egy csatornaként.
(#) Joe_001 válasza Csanadradio hozzászólására (») Júl 7, 2024 /
 
Szia! Vab készen is, csak a bemenete F csatis. oda még egy fordító kellhet.
(#) Inhouse válasza hal111 hozzászólására (») Júl 8, 2024 /
 
Ha a végfokra gondolsz, akkor általában nem. Van néhány komolyabb fej, ahol engedik a párhuzamosítást és így a kisebb terhelő impedancia is megengedett, így egy nagyobb teljesítményű mély is ráköthető. De ezeken általában egy szűrőt is rá lehet kapcsolni, hogy már csak az alsó tartomány jusson ki a sugárzóra.
Ilyet szeretnél?
Következő: »»   208 / 209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem