Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   137 / 138
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Visszaalakítottam a táp részt, kivettem mindent amit beletettem. A helyzet ugyanaz, mint vasárnap, félig működik. Szól, léptethető a lista is, de nem érhető el se a felülete, se a Karadio appon keresztül.
Legközelebb megpróbálom újraírni, hátha. Kicsit elszomorodtam, hogy lehet, hogy csak ennyit bír?
Egyébként ebben van külső RAM, de gondolom annak a pufferelésben van szerepe, a hibához nem igazán lehet köze...
Most néztem ESP8266-ból van még 3db-om.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2023
(#) Helios válasza Helios hozzászólására (») Jan 15, 2024 /
 
Hello. A problémám még mindig ugyan az. Tud segiteni valaki?
(#) usane válasza Helios hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Az egyszeru on/off nen jo?
  1. SerialBT.begin("BT name");
  2. btStop();
(#) András123 hozzászólása Ápr 14, 2024 /
 
Üdv! Egy saját készítésű 3D nyomtató átalakítását csinálom . Eddig Arduino Mega/Ramps1.4 volt a vezérlés. Most egy MKS GEN L V2.1 vezérlőt vásároltam. Ehhez szeretnék egy ESP 01 wifi modult csatlakoztatni. Az MKS szériának van erre kész megoldása is (wifis MKS Robin) De én azzal dolgoznák amim van. Arduino Uno hoz simán tudok illeszteni ESP01 modult az RX TX ki és bemeneteken. Ennél az MKS boardnál TX és Rx pineket csak az AUX 1 csatlakozón látok. Csinált már valaki ilyet ,hogy lehetne ezt szoftveresen megoldani ?. Feltételezem ,hogy az MKS-re feltöltendő Marlin firmverben is engedélyezni kell az AUX TFT kimenetet is
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Ápr 15, 2024 /
 
Hali!
Én ilyesmit csináltam, csak esp32-vel: https://www.pcbway.com/project/shareproject/Wifi_SD_Card.html
Már ha van sdkártya lehetőséged... A webdav-al áttolom a fájlt az sdkártyára, én mindig SD-ről nyomtatok, olyanra nincs szükségem hogy wifiről nyomtassak...
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 15, 2024 /
 
Èn a pronterface programból szeretnèk egy virtuális COM porton keresztül fájlokat ill g kódokat küldeni a nyomtatóra, mivel távolabb van a nyomtató a pc-től. SD kártya lehetősèg nincs.
(#) robsy hozzászólása Máj 12, 2024 /
 
Szép napot mindenkinek!

Több éve olvasom a Fórumot, sok megoldást és ötletet adott. Lassan nyugdíjassá érek, így ismét van időm foglalkozni az eredeti szakmámmal az elektronikával. Az Arduino után elkezdtem aktívabban ESP32-es modulokkal bíbelődni. Eddig példaprogramokat használtam, alapvetően sikerrel, ehhez hozzájárultak az itt olvasottak is.

Jelenleg egy hőmérsékletet, légnyomást és egyéb jellemzőket mérő "időjárás állomáson" dolgozom, ezeket AsyncWebServer segítségével küldöm, majd jelenítem meg. Felmerült bennem, hogy egyes értékek elérésekor a PC-n, vagy a tableten - mintegy jelzésként vagy riasztásként - hang is "megjelenhetne", fokozva ezzel a kezelhetőséget.

Ennek megoldására azonban még nem jöttem rá. Kérdésem, hogy merre is induljak el a témakörben. Gondoltam arra is, hogy az ESP-hez csatolva egy kártyaolvasó, amelyen megtalálhatók lennének ezek a rövid hangfájlok, effektek, és ezeket küldené át az ESP, vagy más utat kellene keresnem?

Másik kérdésem az Arduino IDE-hez köthető. Amennyiben egy már adott program sikeres ellenőrzését, majd feltöltését követően - de még nem kilépve az IDE-ből - módosítást hajtok rajta végre, ismételten nem fordítja le és tölti fel a programot, hanem "Hiba az ESP32 DevModule alaplapra fordításra" üzenettel megáll. Ha ezután kilépek az IDE-ből, újraindítom, minden probléma nélkül lefordul és feltölti.
Találkozott már valaki ilyennel? Nem kezelhetetlen, csak bosszantó.

Köszönettel:
robsy
(#) pipi válasza robsy hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Ha elég mobilra push üzenet, akkor én riasztásra a Pushbullet-et használom... (ingyenes regisztrációt igényel, kb havi 500? üzenet emlékem szerint)
(#) robsy válasza pipi hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Köszönöm az ötletet, utánanézek.

Aktuálisan inkább a PC-n és a tableten történő megjelenítést, illetve az ott kapott jelzésekre - pld. hangra, az értékek változó színére - koncentrálnék, miután tervem, hogy egy 10" tablet lenne a "központ", a PC-t pedig elég gyakran használom - Eagle, ESP, Arduino, weblap programokkal ismerkedés -, így az nekem egyelőre komfortosabb.
(#) kapu48 válasza robsy hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
A Processing nagyon hasonló az Arduinohoz, könyen használhatod PC programozásra.
Bővebben: Link
Ezt is érdemes tanulmányoznod!
(#) robsy válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Köszönöm!
Azt hiszem nem fogok unatkozni.
(#) Rober_4 válasza robsy hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
12-bites hangot könnyedén ki tudsz vele adni. De ha jobb minőséget szeretnél tegyél rá egy DAC-t. A mintákat a memóriában tárolod és lejátszod egy audio bufferrel. Nekem sajnos csak komolyabb projektem van, de ez is így működik:
Sampler
Természetesen nem muszáj a DAC, megoldhatod valamelyik audio.h libbel is.
No meg a többiek mondták, hogy lehet az értesítési protokollra van szükséged inkább...

Ebben a fájlban a D50 szinti hangmintái vannak sima integer tömbökben. Ezeket csak ki kell küldeni az audió kimenetre...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2024
(#) moltam hozzászólása Jún 8, 2024 /
 
Helo.
Hogy lehet a debug üzeneteket kikapcsolni arduino alatt? ESP32. Core debug level: none, de mégis tolja kifelé. Egyáltalán hogyan tud nekem futásidőben forrásfáljra hivatkozva hibát generálni? Nincs valami mélyebb leírás a lelkivilágáról úgy általánosságban ahol beleáshatnám magam? Olvasgattam már a freertos rejtelmeiről, csináltam is alap dolgokat, de ezzel most meglepett.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2024
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Jún 8, 2024 /
 
(#) mate886 hozzászólása Jún 11, 2024 /
 
Üdv!
Viszonylag új vagyok az ESP témában, ezért segítséget szeretnék kérni.
A projektem egy ESP32 Wroom alapú internetrádió, melynek az mp3 streamjét Bluetoothon továbbítanám.
Találtam a rádió részére egy Github projektet, amit kisebb átalakítással jelenleg is használok. Tehát ennek a kódnak a kimenetét külső DAC helyett a meglévő ESP bluetooth modulján továbbítanám.
A BluetoothA2DPSource.h a Bluetooth modulon keresztül képes audiót streamelni. Neten keresgélve nem nagyon találtam olyan projektet, ami ezt a 2 dolgot vegyítené. Az lenne a kérdés, hogy kivitelezhető ez a dolog 1 darab esp32-t használva? Bármilyen ötletet tippet szívesen fogadok, érdekel a téma, és szeretném összehozni a projektet!
(#) lalca válasza mate886 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Nem. Egyszerre nem működik a wifi és a bt. Köss rá egy bt transzmittert.
(#) mate886 válasza lalca hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Kedves lalca!
Nem követelmény hogy a 2 funkció egymás mellett működjön, elég, ha az időben multiplexálva van. Datasheet szerint tud ilyet. Pl: bufferba betölti a streamet, és onnan következő időrésben kisugározza Bluetoothon.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2024
(#) usane válasza mate886 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Hova tovabbitod az mp3-at. Ugyanis ennek a megoldasnak az a feltetele, hogy a BT vevo is tudjon bufferelni.
(#) mate886 válasza usane hozzászólására (») Jún 12, 2024 /
 
Autóban lévő gyári Bluetooth vevő lenne a másik oldalon. Sajnos Aux nincs, így a bluetooth maradt.
(#) moltam hozzászólása Jún 24, 2024 /
 
Helo.
Nyitott kollektoros kétirányú buszon szeretnék kommunikálni. Elegendő a be/kimenet közötti váltás, ezzel a kimeneti buffer kapcsolgatása mint avr esetében? Indításkor nullát írok ki rá aztán átállítom bemenetté, ha le akarom húzni akkor pedig visszaállítom kimenetté. Működik ez ESP32 esetén is?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2024
(#) Lamprologus hozzászólása Júl 5, 2024 /
 
Volt kint a garázsban egy ESP01-es hőmérőm ... gondoltam kicsit bővítem a rendszert, amihez szükségem volt pár ki és bemenetre ... Volt itthon EPS12F-em, ami jónak tűnt a feladathoz ...
A mű elkészült, a gépezet viszont nem forgott!
Nem láttam a hálózaton a ESP12F-et ... PC rádug ... Ő sem látja a hálózatot ...
Neki álltam Wifi scan programmal tesztelni a modulokat ( közelebb a routerhez) ...
Antenna jel:
ESP01: -48dB
ESP12F: -65dB
D1 mini: -50dB

Mitől lehet, hogy az ESP12F-nek ennyivel gyengébb a vétele? Hogyan lehetne javítani rajta?
(#) lalca válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 5, 2024 / 1
 
Az antenna alatt futó vezető sávok.
(#) pipi válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 5, 2024 /
 
Kis nyákfűrészeléssel csinálj neki külső antennát. Valami ócska router antennáját rádrótozhatod.
Kipróbáltam, működik
pl: https://www.instructables.com/External-Antenna-for-ESP8266/
(#) robsy hozzászólása Júl 21, 2024 /
 
Szép Napot!

Köszönöm pipi, kapu48 és Rober_4 javaslatait, igyekszem tanulni azokból, de vannak még hiányosságaim.

Az értesítések, alapvetően csak rövid, 1-2 másodperces figyelemfelhívó hangeffektek vonatkozásában korábban nem fogalmaztam valószínűleg egyértelműen. Ezek a PC-n, vagy a tableten megjelenő weblap működése során kellene, hogy szóljanak, hisz az ESP a megjelenítő eszközöktől jellemzően több méterre - akár 15-20 - távolabb, közvetlenül a mérési helyen (udvar, vagy pince) helyezkedik el, így egy ahhoz kapcsolt eszközön megszólaló hang nem feltétlen észlelhető.

A korábban jelzett meteorológiai állomás mellett, - amely egyes szenzorok vonatkozásában már stabilan üzemel - elkezdtem a pincében lévő vegyes és gázkazán működése során keletkező jellemzők feldolgozását is az ESP32-vel.

Jelenleg egy már majdnem teljesen működő HTML oldalam van, amin a kazánok előremenő és visszatérő víz hőmérsékletét (4 db. DS18b20), a gázkazán tényleges működését (be vagy ki), egy szelepállapotot (nyitva-zárva), a keringető szivattyú állapotát(forog-vagy nem), a szobai termosztát be vagy kikapcsolását tudom megjeleníteni WiFi-s átvitellel PC-n, tableten, vagy bármelyik a routerhez kapcsolódó eszközön. (A hőfokon kívüliek még csak tesztüzemben működnek, közvetlenül az ESP bemeneteinek logikai szintváltoztatásával, de már készülnek azok a kiegészítő áramkörök, amelyek segítségével ténylegesen is becsatolhatom ezeket a jellemzőket az ESP digitális bemeneteire.)

Az ESP-nél AsyncWebServer-t használok. Először leolvasom a hőfokokat, illetve a bemenetek logikai állapotát - szelep, szivattyú, stb., - majd egy függvénnyel átalakítom szöveges formátummá. Ezeket a HTML lapon belül JavaScrip és HTML GET segítségével, illetve a String processor függvénnyel feldolgozom, majd jelenítem meg a meghatározott helyőrzők értékeit.

Szeretném továbbfejleszteni, de elakadtam.

Elképzelésem szerint a hőmérsékleti értékeket, amiket az ESP mér - azok értékétől függően, ahogy korábban is utaltam rá - különböző színekkel szeretném megjeleníteni, pld., 35 fokig kék szín, efelett 60-ig zöld., stb. Itt akadtam el. A program melyik részében, hogyan kezeljem le az értékeket (hisz ezek szöveges tartalmú változók), hogy a helyőrzők, a tartományoktól függően a megfelelő színnel jelenjenek meg.
Felmerült bennem, hogy még az átalakítás előtt - pld., a float értéktől függően - hozzak létre egy "mutatót" (változót), majd ennek vizsgálatával alakíthatom később a színt. Ehhez felhasználhatnám azt - ha jól értelmeztem -, hogy a getElementById() függvénnyel egy HTML elem - jelen esetben az adott helyőrző - stílusa (pld., a szín) is megváltoztatható. Mondjuk ezt éppen még nem próbáltam ki. Vagy meg kell vizsgálnom a szöveges változó első jegyeinek "értékét" és ennek alapján döntsek? Egyáltalán hogy lehet egy sztringet egy adott értékkel, tartománnyal összehasonlítani?

Erre eddig nem találtam példát, de egyáltalán nem zárom ki, hogy kezdő létemre csak még nem tudtam megfelelően értelmezni az ebben a témában található internetes irodalmat, forrásokat.

Elnézést ha hosszú voltam, köszönöm az esetleges "indító segítséget".
(#) Rober_4 válasza robsy hozzászólására (») Júl 23, 2024 /
 
Ha jól értem az ESP-vel összerakod a teljes veboldalt a mért adatok alapján, és ő publikálja azt, a megfelelő ip címen stb...
A javascripttel tudod változtatni az érték alapján a css style tulajdonságokat is. Nézz utána a DOM modelnél!
Konvertálás szöveget számmá.
Webpush értesítés.DOM Css.
(#) robsy válasza Rober_4 hozzászólására (») Júl 23, 2024 /
 
Igen úgy működik, ahogy leírtad. Az ESP fogadja, dolgozza fel az adatokat, a HTML kód is ott van (Progmem), majd ip cím alapján érem el bármelyik eszközről.

Kicsit kísérleteztem ma, de nem sikerült megoldanom. Alapban úgy próbáltam, hogy a DS18b20 beolvasása után, a hőfoktól függően egy int változónak adtam értéket. A HTML rész végén a setInterval () script-en belül végeztem egy összehasonlítást az int értékre, ennek függvényében változtattam a getElementById-vel - getElementById().style.color() - a hőfokot jelző helyőrző színét. A színváltozás meg is történt, de nem volt összefüggésben az int értékével, vagyis nem függött az int értékétől. Feltehetően nem jó helyen próbáltam az összehasonlítást.
Valószínű arra kell rájönnöm, miként tudom nem csak a helyőrző tartalmát, hanem a színét is megváltoztatni egy lépésben, vagy egymás után.

Átnézem azt is, amit javasoltál, nem adom fel.
Köszönöm.
(#) zaza99 hozzászólása Júl 24, 2024 /
 
Sziasztok!
Okosmérő kiolvasó programozási gondom van.
Esp8266 wemos d1 mini-re raktam Tasmotát 14.1.0 verziót de nem tudom belerakni a Smart Meter Interface scriptet /Sanxing SX6x1/.
Valaki próbálkozozz már ezzel?
Elvileg működni kellene neki.Bővebben: Link
(#) zaza99 válasza zaza99 hozzászólására (») Júl 26, 2024 /
 
Sikerült megcsinálni az okosmérő kiolvasót. Akinek szüksége van segítségre írjon.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2024
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Júl 26, 2024 /
 
  1. #define data_low() GPIO.enable_w1ts = (1 << MELBUS_DATA);GPIO.out_w1tc = (1 << MELBUS_DATA)         //gpio_set_level(MELBUS_DATA,0)
  2. #define data_high() GPIO.enable_w1tc = (1 << MELBUS_DATA);GPIO.out_w1ts = (1 << MELBUS_DATA)
Így sikerült megoldani, hátha valakinek jól jön. Magas prioritású megszakítást csinált már valaki? Assemblyben kell megírni, van is valami csak nem csinálja amit szeretnék.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2024
(#) kapcsrajz válasza moltam hozzászólására (») Dec 6, 2024 /
 
Sziasztok !
Következő a hibajelenség:
Adott egy Sonoff POW elite 16D okosrelé fogyasztásméréssel és kijelzővel.
Az EWELINK alkalmazásban úgy látszik mintha az eszköz be lenne kapcsolva, viszont sem ott, sem az eszközön lévő fizikai gombbal nem lehet bekapcsolni, és fizikailag nincs is bekapcsolva.
Az eszközön a legújabb firmware van és az újratelepítés is megtörtént. A tápok 3,3V 5V jók a panelen. Relé is tökéletes. Ötlet, hogy mit mérjek még rajta?
Nincs valakinek ötlete, hogy a gyári firmware-t honnan lehetne letölteni hozzá? Sajnos több órás kereséssel sem találtam ilyet. Esetleg ha valaki az övére más szoftvert tett, és előtte lementette a gyárit az is jó lenne.
Következő: »»   137 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem