Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   137 / 137
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Visszaalakítottam a táp részt, kivettem mindent amit beletettem. A helyzet ugyanaz, mint vasárnap, félig működik. Szól, léptethető a lista is, de nem érhető el se a felülete, se a Karadio appon keresztül.
Legközelebb megpróbálom újraírni, hátha. Kicsit elszomorodtam, hogy lehet, hogy csak ennyit bír?
Egyébként ebben van külső RAM, de gondolom annak a pufferelésben van szerepe, a hibához nem igazán lehet köze...
Most néztem ESP8266-ból van még 3db-om.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2023
(#) Helios válasza Helios hozzászólására (») Jan 15, 2024 /
 
Hello. A problémám még mindig ugyan az. Tud segiteni valaki?
(#) usane válasza Helios hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Az egyszeru on/off nen jo?
  1. SerialBT.begin("BT name");
  2. btStop();
(#) András123 hozzászólása Ápr 14, 2024 /
 
Üdv! Egy saját készítésű 3D nyomtató átalakítását csinálom . Eddig Arduino Mega/Ramps1.4 volt a vezérlés. Most egy MKS GEN L V2.1 vezérlőt vásároltam. Ehhez szeretnék egy ESP 01 wifi modult csatlakoztatni. Az MKS szériának van erre kész megoldása is (wifis MKS Robin) De én azzal dolgoznák amim van. Arduino Uno hoz simán tudok illeszteni ESP01 modult az RX TX ki és bemeneteken. Ennél az MKS boardnál TX és Rx pineket csak az AUX 1 csatlakozón látok. Csinált már valaki ilyet ,hogy lehetne ezt szoftveresen megoldani ?. Feltételezem ,hogy az MKS-re feltöltendő Marlin firmverben is engedélyezni kell az AUX TFT kimenetet is
(#) pipi válasza András123 hozzászólására (») Ápr 15, 2024 /
 
Hali!
Én ilyesmit csináltam, csak esp32-vel: https://www.pcbway.com/project/shareproject/Wifi_SD_Card.html
Már ha van sdkártya lehetőséged... A webdav-al áttolom a fájlt az sdkártyára, én mindig SD-ről nyomtatok, olyanra nincs szükségem hogy wifiről nyomtassak...
(#) András123 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 15, 2024 /
 
Èn a pronterface programból szeretnèk egy virtuális COM porton keresztül fájlokat ill g kódokat küldeni a nyomtatóra, mivel távolabb van a nyomtató a pc-től. SD kártya lehetősèg nincs.
(#) robsy hozzászólása Máj 12, 2024 /
 
Szép napot mindenkinek!

Több éve olvasom a Fórumot, sok megoldást és ötletet adott. Lassan nyugdíjassá érek, így ismét van időm foglalkozni az eredeti szakmámmal az elektronikával. Az Arduino után elkezdtem aktívabban ESP32-es modulokkal bíbelődni. Eddig példaprogramokat használtam, alapvetően sikerrel, ehhez hozzájárultak az itt olvasottak is.

Jelenleg egy hőmérsékletet, légnyomást és egyéb jellemzőket mérő "időjárás állomáson" dolgozom, ezeket AsyncWebServer segítségével küldöm, majd jelenítem meg. Felmerült bennem, hogy egyes értékek elérésekor a PC-n, vagy a tableten - mintegy jelzésként vagy riasztásként - hang is "megjelenhetne", fokozva ezzel a kezelhetőséget.

Ennek megoldására azonban még nem jöttem rá. Kérdésem, hogy merre is induljak el a témakörben. Gondoltam arra is, hogy az ESP-hez csatolva egy kártyaolvasó, amelyen megtalálhatók lennének ezek a rövid hangfájlok, effektek, és ezeket küldené át az ESP, vagy más utat kellene keresnem?

Másik kérdésem az Arduino IDE-hez köthető. Amennyiben egy már adott program sikeres ellenőrzését, majd feltöltését követően - de még nem kilépve az IDE-ből - módosítást hajtok rajta végre, ismételten nem fordítja le és tölti fel a programot, hanem "Hiba az ESP32 DevModule alaplapra fordításra" üzenettel megáll. Ha ezután kilépek az IDE-ből, újraindítom, minden probléma nélkül lefordul és feltölti.
Találkozott már valaki ilyennel? Nem kezelhetetlen, csak bosszantó.

Köszönettel:
robsy
(#) pipi válasza robsy hozzászólására (») Máj 12, 2024 /
 
Ha elég mobilra push üzenet, akkor én riasztásra a Pushbullet-et használom... (ingyenes regisztrációt igényel, kb havi 500? üzenet emlékem szerint)
(#) robsy válasza pipi hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Köszönöm az ötletet, utánanézek.

Aktuálisan inkább a PC-n és a tableten történő megjelenítést, illetve az ott kapott jelzésekre - pld. hangra, az értékek változó színére - koncentrálnék, miután tervem, hogy egy 10" tablet lenne a "központ", a PC-t pedig elég gyakran használom - Eagle, ESP, Arduino, weblap programokkal ismerkedés -, így az nekem egyelőre komfortosabb.
(#) kapu48 válasza robsy hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
A Processing nagyon hasonló az Arduinohoz, könyen használhatod PC programozásra.
Bővebben: Link
Ezt is érdemes tanulmányoznod!
(#) robsy válasza kapu48 hozzászólására (») Máj 13, 2024 /
 
Köszönöm!
Azt hiszem nem fogok unatkozni.
(#) Rober_4 válasza robsy hozzászólására (») Máj 25, 2024 /
 
12-bites hangot könnyedén ki tudsz vele adni. De ha jobb minőséget szeretnél tegyél rá egy DAC-t. A mintákat a memóriában tárolod és lejátszod egy audio bufferrel. Nekem sajnos csak komolyabb projektem van, de ez is így működik:
Sampler
Természetesen nem muszáj a DAC, megoldhatod valamelyik audio.h libbel is.
No meg a többiek mondták, hogy lehet az értesítési protokollra van szükséged inkább...

Ebben a fájlban a D50 szinti hangmintái vannak sima integer tömbökben. Ezeket csak ki kell küldeni az audió kimenetre...
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2024
(#) moltam hozzászólása Jún 8, 2024 /
 
Helo.
Hogy lehet a debug üzeneteket kikapcsolni arduino alatt? ESP32. Core debug level: none, de mégis tolja kifelé. Egyáltalán hogyan tud nekem futásidőben forrásfáljra hivatkozva hibát generálni? Nincs valami mélyebb leírás a lelkivilágáról úgy általánosságban ahol beleáshatnám magam? Olvasgattam már a freertos rejtelmeiről, csináltam is alap dolgokat, de ezzel most meglepett.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2024
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Jún 8, 2024 /
 
(#) mate886 hozzászólása Jún 11, 2024 /
 
Üdv!
Viszonylag új vagyok az ESP témában, ezért segítséget szeretnék kérni.
A projektem egy ESP32 Wroom alapú internetrádió, melynek az mp3 streamjét Bluetoothon továbbítanám.
Találtam a rádió részére egy Github projektet, amit kisebb átalakítással jelenleg is használok. Tehát ennek a kódnak a kimenetét külső DAC helyett a meglévő ESP bluetooth modulján továbbítanám.
A BluetoothA2DPSource.h a Bluetooth modulon keresztül képes audiót streamelni. Neten keresgélve nem nagyon találtam olyan projektet, ami ezt a 2 dolgot vegyítené. Az lenne a kérdés, hogy kivitelezhető ez a dolog 1 darab esp32-t használva? Bármilyen ötletet tippet szívesen fogadok, érdekel a téma, és szeretném összehozni a projektet!
(#) lalca válasza mate886 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Nem. Egyszerre nem működik a wifi és a bt. Köss rá egy bt transzmittert.
(#) mate886 válasza lalca hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Kedves lalca!
Nem követelmény hogy a 2 funkció egymás mellett működjön, elég, ha az időben multiplexálva van. Datasheet szerint tud ilyet. Pl: bufferba betölti a streamet, és onnan következő időrésben kisugározza Bluetoothon.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2024
(#) usane válasza mate886 hozzászólására (») Jún 11, 2024 /
 
Hova tovabbitod az mp3-at. Ugyanis ennek a megoldasnak az a feltetele, hogy a BT vevo is tudjon bufferelni.
(#) mate886 válasza usane hozzászólására (») Jún 12, 2024 /
 
Autóban lévő gyári Bluetooth vevő lenne a másik oldalon. Sajnos Aux nincs, így a bluetooth maradt.
(#) moltam hozzászólása Jún 24, 2024 /
 
Helo.
Nyitott kollektoros kétirányú buszon szeretnék kommunikálni. Elegendő a be/kimenet közötti váltás, ezzel a kimeneti buffer kapcsolgatása mint avr esetében? Indításkor nullát írok ki rá aztán átállítom bemenetté, ha le akarom húzni akkor pedig visszaállítom kimenetté. Működik ez ESP32 esetén is?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2024
Következő: »»   137 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem