Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Robotfűnyíró vagy fűnyíró robot
Lapozás: OK   25 / 25
(#) Lucifer válasza hobbi1 hozzászólására (») Júl 10, 2024 /
 
Idézet:
„A második kattanás a relé kikapcsolása lehet?”

Az van ezeknél, hogy alapból a kontaktokon kis feszültség valami 5V talán van.
Ha a dokkolóban a hall kapcsol a roboton lévő mágnestől akkor a töltő csatlakozóra kiteszi a töltőfeszt (36Voltot talán). Ez megjelenik?
Ha ez rákerül akkor a robotban lévő relé is kattan, elkezdi a töltést, bekapcsolja a kijelzőt.
(#) hobbi1 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 10, 2024 /
 
Tiszteletem! Amikor a "a fő nyákon levő lithium elem 2.6V-ra volt lemerülve," akkor a gép mit csinált ? A képernyője világított? Ez az elem a nyák alján van?
(#) hobbi1 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 10, 2024 /
 
Megnéztem: 4,4 V van a kontaktokon. Ha rá teszem a fűnyírót fel megy 42,2 V-ra majd visszaesik 4,4 V-ra.
(#) hobbi1 válasza bbb hozzászólására (») Júl 10, 2024 /
 
Li-ion akku van benne. Valószínű hogy fiatalabb mert egy belső címkén későbbi dátum van 2018. 07. 04. . Mennyi az a legalacsonyabb feszültség amikor még a kijelző feléled?
(#) bbb válasza hobbi1 hozzászólására (») Júl 10, 2024 /
 
Én passzolom a kérdést, nem ismerem ezt a jószágot, csak a legáltalánosabb hibát próbáltam kiszűrni elsőre.
(#) Lucifer válasza hobbi1 hozzászólására (») Júl 10, 2024 /
 
Azt tudjuk, hogy a panel jó-e?
Köss 30V-ot a képen bal oldali két pontra, majd a jobb oldalira is 30V-ot labortápról.
A panelnek be kell indulnia.
Ha nem indul, (nincs háttérvilágítás, nem csippan) akkor a panel a hibás.
(#) hobbi1 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 11, 2024 /
 
Nem tudjuk. A tesztelésnél mind a két csatlakozóra rá kell csatlakoztatni egy időben a 30 V-ot? A piros vezeték a +?
(#) Lucifer válasza hobbi1 hozzászólására (») Júl 11, 2024 /
 
Idézet:
„A tesztelésnél mind a két csatlakozóra rá kell csatlakoztatni egy időben a 30 V-ot?”

Bekötöd mindkét feketét a negatíva.
Bekötöd a bal oldali pirosat a +30V-ra
Bekötöd a jobb oldali pirosat a +30V-ra
Mind a balt mind a jobbat csatlakoztatva hagyod.

Relé kattan, sípol, kijelző beindul.
(#) hobbi1 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
A leírtak szerint csináltam de semmi nem történt. Megmértem a csatlakozási pontok között az ellenállást. Bal oldalt: 790 Ohm; Jobb oldalt: 923 Ohm.
(#) Lucifer válasza hobbi1 hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Hát akkor kb. panelcsere. Egy agyig conformal coatolt panel amit én eddig még effektíven nem tudtam letakarítani soha. Esetlegesen végig lehetne követni milyen tápok kelnek fel akkuról és mi az ami neked nem megy. Égésnyom bármi ilyen van a panelen?
(#) hobbi1 válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 12, 2024 /
 
Égésnyomot nem látok.
(#) hobbi1 hozzászólása Júl 15, 2024 /
 
Köszönöm az eddigi válaszokat! Most egy másik kérdésem is van. Milyen követelmény van a határolóvezetékkel kapcsolatban? Keresztmetszet, sodrott vagy tömör, réz vagy alumínium. Hozzájutottam egy másik indego 800-hoz aminek a memóriájából töröltem a régi kertet és próbaként lefektettem vastag tömör alumínium vezetéket mivel azt találtam itthon hosszabbat. Megnyomtam a "Térfelv" gombot ,Kiírta hogy kertváltozás felismerve. A fűnyírógép újra indul, ne kapcsolja ki. Majd: Kérem várjon, a fűnyírógépe szinkronizál majd: betöltés majd: vár a határolóvezeték jelére majd: A vezeték lefektetési iránya hibás! Ellenőrizze a bázisállomás és a csatlakoztatott vezetékvégek helyzetét. Mi okozza ezt? A vezeték a leírás szerint van csatlakozva a pirosról indul balra a dokkoló alatt majd a feketére érkezik jobbról.
(#) Massawa válasza hobbi1 hozzászólására (») Júl 15, 2024 /
 
A vezetékre nem igen van elöirás a mi kertünkben is már lassan 10 éves kesz de szinte minden tavasszal toldozni javitsni kell igy már kegalább 5 fajta drot van ( na jo alu nincs, mert nincs olyan drotom ), de van vékonyabb meg vastagabb licni, 1 mm-es rézdrot, mezei 1,5 mm-s villanydrot stb. Amire egyik másig gépnél vigyázni kell az az érzékenység, igy elöfordul, ha közleben van ugyanannak a huzalnak a másik része ( pl egy szük átjároban) akkor megbolondul a gép. Az ujabbak már talán automatikusan beállitják az erzékenységet, vagy valahogy megtanulják az utat (kertet) a jelenlegi gépen is ilyen. Az elsö menete kin szenvedés volt, de most már igen jo hatásfokkal müködik.
(#) hobbi1 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 18, 2024 /
 
Milyen gép dolgozik rajta?
(#) Massawa válasza hobbi1 hozzászólására (») Júl 18, 2024 /
 
Most a Worx, de már volt robomow, utánan egy fehér. ( már a nevét sem tudom, de azonos volt a mechanizmus mint a mostani Worxben), azután egy darabig volt. Husquarna). ( egy ismerösömnek van mühelye a robotokra, s amikor a Robomow tünkre ment ( vizkár) akkor egy évig töle hoztam a gépeket kiprobálni melyik jobb, mindig ami pont volt nála). Sajnos a Robomow már alig van és dupla annyiba kerül mint az enyém volt.
A worx most már 4. éve dolgozik, egyszer kellett javitani, de azota sokat fejlesztettek a szoftwaren - az elsö csapnivalo volt. Most már egészen megbizhato, föleg amiota javitottam a mechanikán.
(#) hobbi1 válasza Massawa hozzászólására (») Pé, 12:39 /
 
Ezt azért kérdeztem mert a problémámmal felhívtam a Bosch ügyfélszolgálatot és kértek bekötésről fényképet. Azt írták hogy a határolóvezeték nem Bosch és lehet hogy amiatt írja ezt ki. Teszteljem Bosch vezetékkel és akkor majd kiderül hogy amiatt vagy gép vagy dokkoló hiba okozza.
(#) Massawa válasza hobbi1 hozzászólására (») Pé, 22:15 /
 
Ép ma néztem végig milyen drotokat kaptam különbözö gépekhez, s megállt majdnem az eszem az egyik spulni vasszálakbol van mint drotkötél ( azt hittem, hogy befuttatot réz) ugy vettem észre, hogy a csipöfogom mágneses és levágtam vagy 5 mm darabot és odaragadt a fogohoz. Már nem tudom melyik géphez adták, de az utobbiak közül, mert a Robomow kábel nagy része még ott van a kertben, csak a toldások ujak.
A másik valodi réz licni, egy harmadik szintén réz, de sokkal vastagabb. Szoval minden van. Nem hiszem, hogy erre érzékeny lenne a gép, de a Boschtol minden kitelik. Ép pár honapja okositottam ki a Worx embereit, hogy a szakadás indikátoruk csapnivalo, még 10 kOhmos kábelt is jonak mutat, csak a gép nem megy vele.
A Worxnál a kábelnek 10 Ohm kötül kell lennie a jo müködéshez, de teljesen mindegy milyen a drot. Ami viszont csapnivalo, azok azok a gyorscsatik amit a gépekhez adnak, szinte mindegyikkel volt gond. Ma is egy toldás feladta, de már régebben fogoval rendesen összecsavarom a drotokat, és ugy megy egy csavaros csillárcsokiba, majd betekerem egy kicsit szigetelöszalaggal. Ilyen kötés még nem ment egy sem tönkre.
Most jut az eszembe a Boschnak 2 vezeték kell, egyik a határvezeték a másik meg az állomáshiz megy. Nézd azt meg.
A hozzászólás módosítva: Pé, 22:17
(#) hobbi1 válasza Massawa hozzászólására (») Szo, 16:43 /
 
Ez Bosch Indego 800 , ehhez csak határoló vezeték csatlakoztatható.
(#) Massawa válasza hobbi1 hozzászólására (») Szo, 19:00 /
 
A boscht eléggé kerültem, csak egy barátomnak volt ilyen gépe nála láttam.
(#) hobbi1 válasza Massawa hozzászólására (») Vas, 12:37 /
 
2 Ohm-ot mértem.
(#) Massawa válasza hobbi1 hozzászólására (») Hé, 2:12 /
 
Annak jonak kell lennie.
(#) hobbi1 válasza Massawa hozzászólására (») Hé, 6:24 /
 
Akkor vagy a gép vagy a dokkoló hibás.
Következő: »»   25 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem