Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Androidos okos telefonok
 
Témaindító: Igi13, idő: Feb 26, 2012
Lapozás: OK   59 / 59
(#) usane válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Pontosan ahogy majkimester mutatja.
Akkor nincs otletem a kikapcsolasra. Nekem a regi j3-asom kezdte el egy ido utan, de ahogy irtad az szenzorhibas volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2024
(#) KBal76 válasza majkimester hozzászólására (») Ápr 12, 2024 /
 
Jaa, hogy ott! Miért nem ezzel kezdtétek...
...
Csakhogy nekem ott nincs ilyen.
(#) KBal76 hozzászólása Jún 30, 2024 /
 
Sziasztok, van valakinek ötlete-tapasztalata, hogy mit kellene beállítani ehhez: töltéskor (töltő USB-C rádugásakor) valamint töltés befejezésekor is csippanjon a telefon? Mint lejjebb már írtam, van két egyforma telefon (Samu A52s) családban, az egyik csippan, a másik meg nem, és elvben minden beállítás azonos. Érdekesség: a tökrégi S7e is csippan, de ott is csak az egyik a kettőből.
(#) tothbela hozzászólása Vas, 10:04 /
 
Telefon vagy tablet, most lényegtelen. A töltöttségi szint mint olyan, kicsit szívat.
Megbuheráltam egy tabletet, 3,5V-on tartom az akku kapocsfeszültségét egy külső tápegység segítsével. Így az egyetlen USB csatlakozót nem kell töltésre használnom, mivel oda Otg kábellel külső Dac csatlakozik. Így tisztességesen szól a veszteségmentes zenei anyag róla. Csak!
Hiába állandó az akku feszültsége (50% a töltöttség szint), a nap végére jelzi, hogy 10% alatt van, töltsem fel. Újraindítom, 54% a töltöttség. Vélhetően nem feszültség szintet néz, hanem matekolja az értéket.
Valahol volt erről szó korábban, majd rákeresek. Szeretném folyamatosan használni babrálás nélkül. Ismer valaki megoldást rá?
Előre is köszönöm.
(#) Régi motoros válasza tothbela hozzászólására (») Vas, 10:06 /
 
Persze, az OTG kábelt hackeled meg, úgy hogy a GND és + szálat kivezeted, és oda kötöd a tápfeszültséget.
A készülék méri a fogyasztást, de a töltést nem, mivel megkerülted a töltő áramkört.
A hozzászólás módosítva: Vas, 10:07
(#) tothbela válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 11:11 /
 
Nem az Otg kábelt hekkeltem, hanem az akkumulátor két pólusához csináltam hozzáférést. Az Otg kábel ilyen hekkelése amúgy sem működik, mert ha a "sense" láb a GND-n van, akkor csak kifelé jön az 5V, befelé nem.
Még arra gondoltam hogy csinálok egy gyári visszaállítást úgy, hogy az akkut a hekkelt ponton 50%-os kondícióban tartom, az android nagy kapacitású akkunak láthatná, ezért másképpen számolná a merülést.
(#) Skori válasza tothbela hozzászólására (») Vas, 11:57 /
 
Ha hagyod emelkedni az akku feszültségét egy kicsit, az sem veszi töltésnek? Tehát pl. ha hagyod 3,4...3,6V között ingadozni.
(#) Régi motoros válasza tothbela hozzászólására (») Vas, 12:32 /
 
Értem én, hogy mit csináltál, meg le is írtam, hogy miért nem érzékel töltést a telefonod/tableted...
(#) Udvari Zsombor válasza tothbela hozzászólására (») Vas, 12:47 /
 
Én pár éve akku mentesítettem egy Lenovo A2010 okostelefont a csatolt ábrán látható módon:
‒ 16V 1000µF és 10V 2200µF kondenzátor egymással párhuzamosan a tápfesz két pólusa közé, hamis "akku kapacitás"
‒ 10K ellenállás kell a negatívról a középső pinre, ami átveri az akku hőfok figyelést
‒ a + ággal sorosan kell egy dióda, hogy az eszköz ne tudja tölteni a nemlétező akkut (enélkül melegedett az eszköz)
‒ tápfesz: 4,5V (dugasztáp)
Az USB töltésnek is csatlakoztatva kell lennie, mert a szoftver szerint idővel lemerül az "akku"! Vagyis az OTG csatlakozásod mellett az USB felől "töltést" is kell biztosítani az eszközödnek.
(#) tothbela válasza Skori hozzászólására (») Vas, 14:37 /
 
Ki fogom próbálni.
Elméletileg van megoldás ami működik, csak szereznem kell egy valódi 5 pólusú mikro usb dugót. Ez a megoldás akkor lehet jó, ha nem akarom, vagy nem tudom szétszedni a táblagépet. A gyári OTG adapterben úgy vannak kisajtolva a lábak, hogy a GND és a sense láb nem választható szét. Az adat és töltő kábelben meg hiányzik a sense hozzáférés. Ha az erősítőt arra a csatornára kapcsolom ahol a táblagép van, akkor meg lehet oldani, hogy akár egy optocsatoló rövidre zárja a sense lábat a GND-vel. Így OTG módba kerül, jön a DAC felé a jel. Minden más esetben amikor az erősítő nem a táblagépre van kapcsolva, vagy nincs bekapcsolva, az usb csatlakozó töltés üzemben marad.

Az állandó magas töltöttségi szint elkerülése céljából meg fogom mérni mekkora áramot vesz fel a töltőből a táblagép. Gondolom nem állandó ez az áram, hanem a vége felé csökken. Talán meg tudom találni a megfelelő értéket, ami után le tudom kapcsolni a töltést. Puffadt már fel netrádióként használt telefon akkuja az állandó töltőn maradástól.
(#) tothbela válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 14:45 /
 
OTG üzemmódban nem tudok az USB aljzaton keresztül bepumpálni töltőáramot, mert ilyenkor befelé inaktív az áramirány.
(#) tothbela válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Vas, 14:46 /
 
Ez jó megoldás akku mentesítésnek, csak nem oldja meg a problémát.
(#) Régi motoros válasza tothbela hozzászólására (») Vas, 15:41 /
 
Elvileg a netet böngészve van olyan készülék, ami ilyenkor is fogadja a töltést, de úgy néz ki, hogy ez erősen eszköz függő...
(#) uniman válasza tothbela hozzászólására (») Vas, 16:12 / 1
 
Persze, hogy létezik erre rendes megoldás: Bővebben: Link Évek óta használok egy ilyet.
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 16:20 / 1
 
Ui.: Hopsz, ez lemaradt...
(#) tothbela válasza uniman hozzászólására (») Vas, 18:18 /
 
Köszönöm a tippet, kipróbálom.
(#) tothbela válasza Régi motoros hozzászólására (») Vas, 18:22 /
 
Na ezt megnézem. Találtam itthon 5 pólusú mikro USB csatlakozó fejet, bekötöm próbaképpen. Van olyan tabletem, aminek már nem tudok ártani, azon kipróbálom.
(#) Udvari Zsombor válasza tothbela hozzászólására (») 1:39 /
 
Valahogyan USB töltést is kellene biztosítanod az eszközödnek, mert vannak olyan Androidos eszközök, amik enélkül idővel "lemerülnek". Ahogy uniman is írja, olyan OTG hub kell neked, ami közben tölti is az eszközödet.
Következő: »»   59 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem