Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1131 / 1135
(#) jani1987 válasza bbb hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Én mindenhez ezt használtam.
Igaz akkor még nem volt nyomtatóm
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Ha valami méretpontosan kell, akkor Photoshop-ból szoktam nyomtatni, az eddig mindig pontos eredményt adott. Ott akár milliméter pontossággal is létre lehet hozni képet, ami ki- és visszamásolás után is méretpontos marad (szerkeszteni "RealWorld Paint" programban szoktam).
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 10, 2024 / 1
 
Eszembe se jut ilyen helyekről illesztőprogramot szedni. Bármit a gépbe illesztek, ahhoz a gyártó lapján keresgélek. Már túl paranoiás vagyok ahhoz, hogy hasonló oldalak kis segédprogramkáit felrakjam, ami majd segít nekem keresgélni és még ki tudja mit rak fel a gépre.
Persze olyannal is sikerült már találkozni, hogy a gyártó lemeze volt vírusos (minix unote netbook illesztőprogramcsomag lemeze példának okáért ilyen volt), szóval garancia semmire sincs, de ez még mindig biztosabb
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Nekem semmi gondom nincs a rajzok pontos nyomtatásával, a konverzioval vannak gondok, nem tudom miért.
(#) Massawa válasza xxxyyy hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Mint mondtam elég rendszeresen rajzolok ugyanazokon a gépeken meg nyomtatokon. Semmit nem változtattam a gépeken és a Corel drawbol most is hajszálpontosan nyomtat, a baj akkor van amikor más formátumban kell a kész rajz. Ezzel sem volt eddig baj, csak tegnap vettem észre, hogy valami nem jo.
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Aug 10, 2024 /
 
Tényleg az volt, vagy csak fals pozitív?
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Aug 10, 2024 / 1
 
Tényleg az volt, felraktam a virustotalra is, hogy nézze meg
(#) Gombszem válasza Massawa hozzászólására (») Aug 11, 2024 /
 
Idézet:
„ami eddig soha nem hibázott a Corelbe beépitett PDF export”

A CorelDraw egy nagyon drága vektorgrafikus program. Nem véletlen, hogy jó is.
(#) pipi hozzászólása Aug 14, 2024 /
 
Sziasztok. Egy régi jól működő gépből kivettem áttettem másodiknak egy új gépbe az 1TB WD10EZEX wincsit, és a win11 nem bootol be. Pendriveról DLCboot win10 sem tud elindulni, visszatéve a régi gépbe sem áll fel az eredeti rendszer. Gyanús hogy szektorhibás lett, vagy valami komolyabb ntfs hiba.
Bootoláskor hosszan virit a wincsi led, majd egy pillanatra elalszik, majd újból hosszan...
Mivel tudnék úgy felbootolni hogy valami diagnosztikát tudjak futtatni?
Köszi
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Aug 14, 2024 /
 
Egyvalamit még nem próbáltál: a régi gépbe visszatéve ott is megakadályozza a pendrive bootolást?
(#) img válasza pipi hozzászólására (») Aug 14, 2024 / 1
 
Amennyiben professzionális (hardveres) adatmentésre van szükséged, akkor megkereshetsz üzenetben. Egyébként van kifejezetten HDD adatmentés téma is.

"Bootoláskor hosszan virit a wincsi led, majd egy pillanatra elalszik, majd újból hosszan."

Ez a pendrive adatmozgását is mutatja, nem csak a HDD-ét.

Alapszintű teszt:

- S.M.A.R.T. adatokat tudsz belőle kiolvasni?
- BIOS-ban a teljes méretével látszik vagy kisebbel, netán 0 a kapacitása?
(#) SzervízMacska válasza pipi hozzászólására (») Aug 14, 2024 /
 
Ami elsőre eszembe jutott, hogy a két gép bios beállítása kompatibilis-e? Pl. BIOS / UEFI …
(#) Doky586 válasza pipi hozzászólására (») Aug 14, 2024 /
 
"áttettem ... nem bootol be"
Leggyakrabban user error: a másik gépen mások a bios beállítások. Semmi köze a hardverekhez.
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Aug 14, 2024 /
 
"visszatéve a régi gépbe sem áll fel az eredeti rendszer"

Ha a többi gépben nem is, de az eredetiben azért be kellene boot-olnia.
(#) pipi válasza pipi hozzászólására (») Aug 14, 2024 / 1
 
Köszönöm a hozzászólásokat. Úgy sikerült megmentenem a tartalmat hogy rossz vinyó nélkül USB-ről boot, rossz vincsi usb-sata konverteren feldug. Az első partició csont nélkül lejött, a második partició a gázos, a lényeget onnan is sikerült lemásolni. Nem kinlódtam vele tovább, nincs rá szükség, csak az adatok kellettek, tuti szektorhibás a második partició fájlszerkezetében.
(#) Ktulu hozzászólása Aug 15, 2024 /
 
Sziasztok.
Egy Be Quiet! STRAIGHT POWER 11 750W PC táp dugaszainak a lábkiosztására lenne szükségem.

Teljesen moduláris a táp, nincsenek meg a kábelei.
Főleg a 2 alaplap dugasz érdekel. A 20 és 8 lábú.
Köszönöm.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Idézet:
„Ez a pendrive adatmozgását is mutatja, nem csak a HDD-ét.”
Ez nem igaz, a pendrive adatmozgását legfeljebb magába a pendriveba épített LED jelzi, ha van benne, a HDD LED nem. Nem tudok olyan gépről, ahol pendrivera is reagálna a HDD LED.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Több összetevős, mert CPU / PCH / EC függő, de működik.

Maguk a meghajtók is, a firmware-jük alapján tudják befolyásolni, hogy hogyan.

AMD-nél találkoztam már olyannal, hogy nem működött, de nem néztem utána, hogy miért.
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Még sose találkoztam olyan géppel, ahol a HDD LED reagált volna pendrivera is, amúgy se lehetne megkülönböztetni, hogy a HDD vagy a pendrive aktív-e, mert ugyanaz a LED villog.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
HDD nélkül nem a HDD-re villog, az biztos.

Régen valóban csak az ATA buszon lévő eszközökre reagált, de a modern gépeken már mindenre is, a PCIE vagy M.2 NVMe-től az USB-ig.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Tényleg? Logikusan azt gondolnám, hogy csak belső eszközökre reagál, USB eszközökre nem.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Adatmozgásra reagál, függetlenül az eszköz típusától.

Amit korábban írtam, hogy AMD-nél nem működött, az is érdekes volt, mert utána ugyanabba a lapba került egy másik CPU, amivel meg azonnal életre kelt (a konfig többi része ugyanaz maradt).
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Akkor eddig nem találkoztam elég modern gépekkel, ahol USB eszközökre is reagálna.
Legalábbis az én (még pandémia előtt összerakott) gépemben nem reagált a pendriveomra.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Milyen konfig?
(#) pipi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Nálam sem villogott még a HDD led soha a pendrive-ra. Pedig win telepítéskor szoktam figyelni...
Most raktam össze egy MSI PRO H610M-E alaplap + Core i5 12400 -as gépet, ennél sem villogott
(#) Udvari Zsombor válasza pipi hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
@pipi Szerintem pont ez a normális, hogy nem reagál rá.

@img Alaplap: MSI H110M PRO-VD PLUS. Processzor: INTEL Core i3-7100 3.90GHz.
(#) img válasza pipi hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
USB2.0 vagy 3.x portban? A BIOS-ban az XHCI handoff beállítása hatással van rá, úgy emlékszem.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2024 /
 
Az se mai csirke. Egyébként nekem nincs drive activity LED-em a gépházon, konkrétan egyik Fractal Design (Define R1, R3, R4) házamon sem volt. Azt vettem észre, hogy a gyártók általánosan kezdik elhagyni.
(#) pipi válasza img hozzászólására (») Aug 15, 2024 / 1
 
usb3 csatiban usb3 pendrive
(#) Udvari Zsombor válasza img hozzászólására (») Aug 15, 2024 / 1
 
Még bőven a pandémia előtt raktam össze a gépem újonnan 2019 elején, azóta tavaly gépházat cseréltem, plusz 2×1TB és 1×2TB HDD van bent, annyi meghajtóm és partícióm van, hogy rendesen felgyűltek a betűjelek. Még 8.1-gyel kezdtem, de kénytelen voltam 10-re áttérni, mikor WiFi kártyát vettem (lejjebb nem volt driver). Jelenleg ilyen gépházam van, előtte ilyen volt. Optikai meghajtó nélkül gépet nem rakok össze.
Következő: »»   1131 / 1135
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem