Fórum témák
» Több friss téma |
Én mindenhez ezt használtam.
Igaz akkor még nem volt nyomtatóm
Ha valami méretpontosan kell, akkor Photoshop-ból szoktam nyomtatni, az eddig mindig pontos eredményt adott. Ott akár milliméter pontossággal is létre lehet hozni képet, ami ki- és visszamásolás után is méretpontos marad (szerkeszteni "RealWorld Paint" programban szoktam).
Eszembe se jut ilyen helyekről illesztőprogramot szedni. Bármit a gépbe illesztek, ahhoz a gyártó lapján keresgélek. Már túl paranoiás vagyok ahhoz, hogy hasonló oldalak kis segédprogramkáit felrakjam, ami majd segít nekem keresgélni és még ki tudja mit rak fel a gépre.
Persze olyannal is sikerült már találkozni, hogy a gyártó lemeze volt vírusos (minix unote netbook illesztőprogramcsomag lemeze példának okáért ilyen volt), szóval garancia semmire sincs, de ez még mindig biztosabb
Nekem semmi gondom nincs a rajzok pontos nyomtatásával, a konverzioval vannak gondok, nem tudom miért.
Mint mondtam elég rendszeresen rajzolok ugyanazokon a gépeken meg nyomtatokon. Semmit nem változtattam a gépeken és a Corel drawbol most is hajszálpontosan nyomtat, a baj akkor van amikor más formátumban kell a kész rajz. Ezzel sem volt eddig baj, csak tegnap vettem észre, hogy valami nem jo.
Tényleg az volt, felraktam a virustotalra is, hogy nézze meg
Idézet: „ami eddig soha nem hibázott a Corelbe beépitett PDF export” A CorelDraw egy nagyon drága vektorgrafikus program. Nem véletlen, hogy jó is.
Sziasztok. Egy régi jól működő gépből kivettem áttettem másodiknak egy új gépbe az 1TB WD10EZEX wincsit, és a win11 nem bootol be. Pendriveról DLCboot win10 sem tud elindulni, visszatéve a régi gépbe sem áll fel az eredeti rendszer. Gyanús hogy szektorhibás lett, vagy valami komolyabb ntfs hiba.
Bootoláskor hosszan virit a wincsi led, majd egy pillanatra elalszik, majd újból hosszan... Mivel tudnék úgy felbootolni hogy valami diagnosztikát tudjak futtatni? Köszi
Egyvalamit még nem próbáltál: a régi gépbe visszatéve ott is megakadályozza a pendrive bootolást?
Amennyiben professzionális (hardveres) adatmentésre van szükséged, akkor megkereshetsz üzenetben. Egyébként van kifejezetten HDD adatmentés téma is.
"Bootoláskor hosszan virit a wincsi led, majd egy pillanatra elalszik, majd újból hosszan." Ez a pendrive adatmozgását is mutatja, nem csak a HDD-ét. Alapszintű teszt: - S.M.A.R.T. adatokat tudsz belőle kiolvasni? - BIOS-ban a teljes méretével látszik vagy kisebbel, netán 0 a kapacitása?
Ami elsőre eszembe jutott, hogy a két gép bios beállítása kompatibilis-e? Pl. BIOS / UEFI …
"áttettem ... nem bootol be"
Leggyakrabban user error: a másik gépen mások a bios beállítások. Semmi köze a hardverekhez.
"visszatéve a régi gépbe sem áll fel az eredeti rendszer"
Ha a többi gépben nem is, de az eredetiben azért be kellene boot-olnia.
Köszönöm a hozzászólásokat. Úgy sikerült megmentenem a tartalmat hogy rossz vinyó nélkül USB-ről boot, rossz vincsi usb-sata konverteren feldug. Az első partició csont nélkül lejött, a második partició a gázos, a lényeget onnan is sikerült lemásolni. Nem kinlódtam vele tovább, nincs rá szükség, csak az adatok kellettek, tuti szektorhibás a második partició fájlszerkezetében.
Sziasztok.
Egy Be Quiet! STRAIGHT POWER 11 750W PC táp dugaszainak a lábkiosztására lenne szükségem. Teljesen moduláris a táp, nincsenek meg a kábelei. Főleg a 2 alaplap dugasz érdekel. A 20 és 8 lábú. Köszönöm.
Idézet: Ez nem igaz, a pendrive adatmozgását legfeljebb magába a pendriveba épített LED jelzi, ha van benne, a HDD LED nem. Nem tudok olyan gépről, ahol pendrivera is reagálna a HDD LED. „Ez a pendrive adatmozgását is mutatja, nem csak a HDD-ét.”
Több összetevős, mert CPU / PCH / EC függő, de működik.
Maguk a meghajtók is, a firmware-jük alapján tudják befolyásolni, hogy hogyan. AMD-nél találkoztam már olyannal, hogy nem működött, de nem néztem utána, hogy miért.
Még sose találkoztam olyan géppel, ahol a HDD LED reagált volna pendrivera is, amúgy se lehetne megkülönböztetni, hogy a HDD vagy a pendrive aktív-e, mert ugyanaz a LED villog.
HDD nélkül nem a HDD-re villog, az biztos.
Régen valóban csak az ATA buszon lévő eszközökre reagált, de a modern gépeken már mindenre is, a PCIE vagy M.2 NVMe-től az USB-ig. A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2024
Tényleg? Logikusan azt gondolnám, hogy csak belső eszközökre reagál, USB eszközökre nem.
Adatmozgásra reagál, függetlenül az eszköz típusától.
Amit korábban írtam, hogy AMD-nél nem működött, az is érdekes volt, mert utána ugyanabba a lapba került egy másik CPU, amivel meg azonnal életre kelt (a konfig többi része ugyanaz maradt). A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2024
Akkor eddig nem találkoztam elég modern gépekkel, ahol USB eszközökre is reagálna.
Legalábbis az én (még pandémia előtt összerakott) gépemben nem reagált a pendriveomra.
Milyen konfig?
Nálam sem villogott még a HDD led soha a pendrive-ra. Pedig win telepítéskor szoktam figyelni...
Most raktam össze egy MSI PRO H610M-E alaplap + Core i5 12400 -as gépet, ennél sem villogott
@pipi Szerintem pont ez a normális, hogy nem reagál rá.
@img Alaplap: MSI H110M PRO-VD PLUS. Processzor: INTEL Core i3-7100 3.90GHz.
USB2.0 vagy 3.x portban? A BIOS-ban az XHCI handoff beállítása hatással van rá, úgy emlékszem.
Az se mai csirke. Egyébként nekem nincs drive activity LED-em a gépházon, konkrétan egyik Fractal Design (Define R1, R3, R4) házamon sem volt. Azt vettem észre, hogy a gyártók általánosan kezdik elhagyni.
Még bőven a pandémia előtt raktam össze a gépem újonnan 2019 elején, azóta tavaly gépházat cseréltem, plusz 2×1TB és 1×2TB HDD van bent, annyi meghajtóm és partícióm van, hogy rendesen felgyűltek a betűjelek. Még 8.1-gyel kezdtem, de kénytelen voltam 10-re áttérni, mikor WiFi kártyát vettem (lejjebb nem volt driver). Jelenleg ilyen gépházam van, előtte ilyen volt. Optikai meghajtó nélkül gépet nem rakok össze.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |