Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves tápegység
 
Témaindító: korgs2, idő: Jún 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 3
(#) tunerman válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Nem kell semmilyen osztós kábel, 1:1-es is jó - a szkópod bemenetét kapcsold AC üzemmódra, és 1, vagy 10mv-os méréshatárnál vizsgáld meg az anódfeszültséget.
TJ.
(#) FerencziJ válasza tunerman hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Hantek 6022BE van 5V-os bemenettel, hogyan tudok 250 V-ot mérni? Nem vagyok nagy szkópos, eddig csak audió jeleket mértem amatőr szinten.
(#) tunerman válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 26, 2024 /
 
Valóban - elektroncsöves áramkörök méréséhez min. 500v AC bemenet kell, aztán utána van az osztó.
Mondjuk aki csöves technikát babrálja, ezt a PC-s játékot sürgősen felejtse el, és vegyen egy rendes műszert/oszcilloszkópot.
TJ.
(#) debe válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 27, 2024 /
 
"3. A második esetben is folynának áramok a földhuron keresztül."
Ez így nem igaz, pontosabban nem tudom mit jelent a "megszüntetés", de táp lekapcsolásával jelentősen csökkenek a zavarfeszültségek a tápvezetékekben is...
Árnyékolt vezetékek mennek minden potileágazásra? Ha igen, akkor minden árnyékolás csak egy ponton, egy végén legyen bekötve, lekötve a földre.
(#) FerencziJ válasza debe hozzászólására (») Aug 27, 2024 /
 
Tápzaj lesz, kipróbáltam dc-dc boost-al, ott más frekvenciájú zaj került a rendszerbe, tápot kell szűrnöm.
Az árnyékolások mind egy ponton vannak köttve, minden test vezeték egy pontból indul, potenciál különbség nincs közöttük.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem