Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromágneses rázóasztal
Lapozás: OK   2 / 2
(#) mlaci989 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Konkrétan erröl a Reléröl van szo. Meg ilyen potit küldtek hozzá együtt a relével amin 500k 2W 250V van feltüntetve tehát nem a 0,5W os változat. Eléggé a csuszka végén van használva olyan 1/3 vagy 1/4. Csináltuk hogy mikor megszakadt akkor a poti másik oldalát kötöttük be és igy használtuk.
(#) Hutty válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
A potenciométer az asztalra van szerelve?
(#) mlaci989 válasza Hutty hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Dehogy. Töle távolabb 2M re van dobozban a vezérlés.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Itthon kísérleteztem. Egy porszívó triakos szabályzóval meg egy egyutas egyenirányítással a kimeneten meghajtottam egy trafót. Megnéztem szkópon mi van a potin és a csúszka pontjai között 100-150 től 0 Voltig változik a feszültség. Nem egy bika poti és éveket ment a porszívó. Lehet fölrakom a porszívó szabályzót a rázóra és meglássuk.
De továbbra sem értem a szilárdtest relé miért eszi a potikat.?
(#) Bakman válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Ha nem változtattok a beállításon, akkor a jó értéknél meg kell mérni, milyen ellenállás értékre van állítva a poti és helyettesíteni egy fix, 3 - 5 W-os ellenállással.

Nem nagyon tudni, mi van az SSR-en belül...
(#) mlaci989 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Jó ötlet erre is gondoltam. Az a hejzet hogy nem mindig ugyanaz a beállítás, több féle anyagot mozgat a rázó (fagyasztott gyümölcs és zöldségek..). De megmértem a leggyengébb állásban 47k körül van, a legerősebb meg ugye a 0 Ohm. Tennék egy lépcsős kapcsolót meg hozzá egy ellenállás lépcsőt. 4-5 lépcsővel szerintem killennének elégítve az igények.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2024
(#) Hutty válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
A levágott félhullám sem hiányzik az SSR-nek?

razo.jpg
    
(#) mlaci989 válasza Hutty hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Jó ötlet. Nem panaszkodott érte csak a potikat eszi.
Ja meg még egy érdekesség. Ugyanitt volt egy szállítószalag DC motor tirisztoros szabályzóval. Ez is meghat és hasonlóan kapott egy triakos szabályzást a végén egyenirányítva. Ez megy a rotorra, a sztátornak állandó gerjesztése van. Ez is megy már évek óta van hogy 24 órás üzemben.
Biztosan létezik kézenfekvő egyszerű megoldás a problémára.
(#) pipi válasza mlaci989 hozzászólására (») Szept 17, 2024 /
 
Hali!
Tme-ből én ilyen potit tettem
SP1.2-330K-A 1 DB 5 804,00
Potenciométer:axiális;egyfordulatú;330kΩ;2W;±20%;6mm;mono
Gyártó: TELPOD; Gyártó cikkszáma: SP1.2-330K-A;
A HESTORE-os SSR-hez
SSR-40VA
Szilárdtest relé - teljesítményszabályzó (SSR), 1-fázisú, 40A, 500K dimmer, 24...380V AC, nullátmenetnél kapcsol
Melléklem milyen teljesítményeket mértem ohmikus fűtőbetéttel
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2024
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem