Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Adatvédelem / Jelszóbiztonság
Talán már kérdeztem...(vagy nem):
A Hotmail mikor küldi a másodlagos emailfiókba a "Microsoft-fiókjához kért egyszer használható kódot" ? Persze én nem kértem...de az a gyanúm, hogy ezt akkor küldi, ha új eszközről jelentkeznek be a fiókba, sőt ami aggasztó, hogy ezt csak a megfelelő jelszó beírása után küldi, de előtte kéri a másik (biztonsági) emailcímet. De annyira gyagyás, hogy arra a címre is elküldi, amibe éppen be akarok lépni. Értitek...? Nem bírja felfogni, hogy ilyet csakis a másik (biztonsági) emailcímre kéne küldeni...pedig ez logikus lenne. Talán a "robotok" írják be, a biztonsági emailcímemet nem bírják kitalálni (Nekem odaküldi, ha azt beírom). De szerencsére harmadik idegen emailcímre nem küldi, próbaltam. Nem izgulok, de cca. 2 óránként sikertelenül próbálnak belépni továbbra is, régebben 2 percenként. De most is cseréltem jelszót, 20 karakteresre váltottam...1-2 hét nyugit remélve (mire kitálálják újra). Köszönöm, ha Hotmailos tagtársunk ír valamit a saját tapasztalatáról. A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2024
Az ilyen "gyagyás" megoldás nem áll távolt az OTP-tôl sem. Nemrég nagyobb összegű átutalásomkor küldött a szokásos SMS-es kód mellé, egy másik kódot az email címemre. De hát az is ugyanúgy a telefonomon csipog! Ha a telómat megszerezték (vagy feltörték/stb.) akkor tökmindegy hány kódot küldenek rá.
Másik szintén OTP-s agymenés, hogy netes vásárláskor kérnek a bankkártya (vagy virtuális kártya) hátán lévő 3 jegyű kód mellé, plusz az SMS-es kód mellé egy harmadikféle kódot (amit nem dinamikus, netbankon át kaptam egyszer). Ami szuper is lehetne, hiszen ez nincs a kártyára gravírozva (mondjuk nekem minden kártyafrissítéskor első dolgom hogy felírom, majd lepörkölöm a 3-jegyû kódot a hátáról.) Ott a hiba, hogy ezt kizárólag magyar vásárláskor kéri, ha külföldi oldalon költöm a pénzem, akkor ezek nincsenek. Egy csaló nyilván nem fog magyar oldalon költeni, ha a külföldin két azonosítóval kevesebb akadályba ütközik, és még gondolom a lenyomozása is nehézkesebb.
"kizárólag magyar vásárláskor kéri"
Egész európa egységes. EU-n kívüli vásárlást meg letiltottam a fő kártyámról. EU-n kívül csak a virtuális kártyám használható. Szóval pont jól van ez, így biztonságos.
Nekem magyar neten fizetéskor az egyik helyen 12 ezernél sem küld/kér kódot, máshol meg akár 1500 Ft-nál is "kódol"...zsákbamacska!
Így van jól. Tudja a bank hogy ezen helyekről rendszeresen vásárlok így feleslegesen nem vagy csak ritkán ellenőrizget. Logikus.
Pont jó, hogy EU-n kívül nem kér két kódot, ha a szomszéd utcából rendelek akkor meg kér? A virtuális meg a sima kártya netes vásárláskor informatikailag ugyanaz..
Nyilvánvaló hogy az EU rendelet csak az EU-ban van érvényben, semmi köze pl kínához..
Ezért mondtam hogy ha a fő kártyámmal próbálnék valamit kínából vásárolni akkor azért nem kérdezne semmit mert azonnal elutasítaná a műveletet. Ez csak a virtuális kártyámmal menne ami másik számlához csatlakozik amire csak akkor és csak annyi pénzt teszek amennyi a vásárláshoz kell.
Ez a teória is megbukott, hogy csak EU-ban kér kétfaktoros hitelesítést kártya. Most fizettem pár perce OTP kártyával egy villanyszámlát az MVM oldalán (kivételesen, mivel így nem szoktam befizetni, csak kiderült hogy a nagy informatikai átállásukkal elfelejtettek emailben kiküldeni egy számlát).
A fizetési felületet a CIB biztosította, és az égvilágon semmi extrát nem kért, tehát csak ami a kártyára rá van nyomtatva. (Emlékeztetőül, ha egy OTP-s fizetési oldalon fizetek, akkor mint írtam múltkor: szívatóra tesznek, kell plusz internetes biztonsági kód, meg még SMS kód is.) Ezek szerint itthon sem kell kétfaktoros hitelesítés mindenhová.
Én a K&H nál vagyok így. Ott is rendszeresen feldob a mobil app egy ablakot, hogy engedélyezem e vagy sem a kifizetést. Ez így jó is lenne , de nem mindig kéri. Egyszer agy banki telefonos akciónál rákérdeztem. Azt mondták, hogy a kifizetést kjérő dönti rl kéri e ezt.
Na most én ezen nagyon fenn akadtam.
OK, bocsi visszavonom. Erre a beállításra gondoltam, de jobban utánaolvasva kiderült hogy ez csak a ATM és POS fizetéseket érinti, a neteseket nem. De tudtommal a bankod dönt, nem a csaló aki el akarja lopni a pénzed..
Én szintén, több mint ötvenezret fizettem be ugyanígy...semmi faktor (0 faktor?), nemhogy kettő!
Tehát egy idegen kártyával is működhet, ha van róla fénykép. A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2024
Gondolom valami hivatalnak vagy nagy ismert szolgáltatónak fizettél, így nincs benne kockázat. Ha ugyanezt egy sarki pizzaárusnak próbáltad volna más lenne a helyzet.
"fizettem be" : remélem kártyás fizetésről van szó, mert az utaláshoz ennek nincs köze. |
Bejelentkezés
Hirdetés |