Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Vegyes barkácsfogások
4mm vastag laposvasba fúrtam volna D=6.5mm furatot.
Előfúrás során beletörtem D=2mm fúrót. Most vakarom a fejem.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2020
Benne maradt a fúró? Ki lehet ütni visszafelé picit vékonyabb tüskével, ha nincs átfúrva, akkor szembe nekifúrni pld.: 4 mm fúróval, utána onnan kiütni. 2 mm fúró könnyen törik, ezzel nem célszerű előfúrni. Én 4 mm fúróval szoktam előfúrni.
Fúrjál be vele szemben 4-es fúróval egy keveset, aztán üsd ki valahogy.
Végülis ez lett a megoldás, ismételt szemrevételezés és fejvakarás után.
Másik oldalon már látszott egy "pattanás szerűség", oda pontozóval sikerült beütni egy jó nagy mélyedést, onnan meg már másik oldalról vitte a 6.5mm.
Sziasztok! Vettem egy kis csavarhúzó készletet, amiből a képen láthatónak ilyen nyele van. A nyélen a lyukak mire valók? A boltban azt mondták, hogy jelölésre, de nem igazán értem, hogy mihez, vagy hogyan? Tudja valaki a megfejtést?
Ha az enyém lenne én arra használnám, hogy valamit keresztül dugva rajta az erőkart növeljem szükség esetén. Bár a kép alapján elég gyenge muzsika.
A kép alapján inkább csak szögre akasztásra használnám azt a lyukat rajta, mert félek, hogy a növelt erőkaros megoldással eltörne
Kábel blankolásra van az a penge a nyélben . ( az eredeti kb 40 éve jobban nézett ki, meg a csavarhuzo pengéje is. Sajnos elvesztettem és azota sem láttam ilyet, pedig nagyon hasznos szerszám volt.)
A képből meg nem mondtam volna, hogy az ott penge benne...
Köszönöm a válaszokat, kipróbálom majd mennyire jó blankolásra.
bbb: Még a csomagolásában volt a kép készítéskor. Gondoltam aki tudja mire való, az ennyiből is felismeri.
Hol vetted, mert keresgéltem de eddig nem bukkantam rá. Én még valamikor Angliában vettem jo 40éve.
Obi-ban úgy két hete, LUX márka.
Kösz, majd megnézem a LUX szerszámokkal általában meg vagyok elégedve. Majdnem 50 éve valahol Hamburgban vettem egy olyan jo alaku és méretü finom fogot, ami nélkül a mai napig nem tudom elképzelni a finomabb munkákat. Azt hiszem a csavazürhuzo is LUX volt, de sárga és egy kicsit más formáju.
Elektroncső búra eltávolításaSziasztok,van pár kiállítási darabnak szánt színüveg elektroncsövem 1T4T, EF80 és társai, ami már úgyis levegős. Szeretném eltávolítani a ballont egy..kettő darabról, hogy utána az anódlemezt felvágva az érdeklődők nagyítóval csodálhassák a rácsokat, fűtőszálat, ilyesmit... Gyerekkoromban egyszerűen kalapáccsal szetvertem a búrát, és beragasztottam fotópapíros dobozba. 2025-ben ez már nem "trendi". Meg azóta fejlődött talán a technológia is. Az üvegpogácsáról kalapácsos szétverés után csípőfogóval levágni nem ér. Javaslat?
Cekasz fűtőszál, utána hidegvíz. A neten sok videó van ahol üveg palackot vágnak így.
Ezt már kérdezted, és volt is rá pár ötlet .
Mondjuk a cekász (vagy megfelelő ellenálláshuzal) még jobb ötlet, mert nem kell húzogatni. Egy másik, kipróbált verzió, a gyémánt tűreszelő helyett: nem régiben felkérést kaptam egy körömlakkos üvegcse beszáradt kupakjának eltávolítására, a beltartalom megőrzésével. Minifúróba fogott kis 20 mm-es gyémántkoronggal addig csiszoltam körbe-körbe, amíg le lehetett pattintani az üveg nyakát. Ami ott elég vastag anyagból van.
Ez így igaz, de eltelt másfél év, és a búra még rajta van.
Vigyek vékony ellenálláshuzalt? Kb. 100-as nagyságrendben poharasítottam e módszerrel üvegeket anno VKI-ben.
Mi legyen ebédre, és mikor (2025 preferált) jöttök?
Jelentem megvolt a nagy búrátlanítás.
A cekászos dolog nem működik, mert régen a trafók is, és a cekászok is jobbak voltak. Idézet: „Akkora trafók voltak, meg akkora cekászok, hogy csak körbedobtam a hurkot a palack nyakán, kézzel meghúztam és nyekk.” Régen minden jobb volt... Most meg, reggel kilenctől estig eketelünk, és utána úgy kell kiverni a csőből a belét.
A cekászos dolog biztosan működne most is , ha borospalackot vágna az emberfia vele.
Elektroncsőnél a múltban is kétséges lehetett, mert gondolom nagyobb hőtűrésű a búra. A hozzászólás módosítva: Vas, 10:30
Arra jutottam, hogy hogy amelyiknél sikerül elfogadhatóra felvágni (körömolló?) az anódlemezt, ott karácsonyfa fúróval csinálok méretes/kúpos fúratot. Hátulról beleragasztom a csöveket, és kikenem szilóval, az meg eltakarja a nem kívánt részeket.
A szilót is szépen el kellene simítani, (ami nekem sosem sikerült).
Mester és tanítványa leghamarabb márciusban jár erre.
Akkor meglátom, hogy a FBS-es (sziló fehér, FBS meg nem látszik) megoldás miként muzsikál.
Az ilyen vizezés, és műanyagzacskós izéket ismerem, jobb híjján alkalmazom is, de lehet, hogy csak túl magasra teszem a mércét...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |