Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   153 / 3581
(#) Sergei válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
bilincset meg korbácsot az ecserin is lehet occo pénzért venni
(#) zolee1209 válasza Sergei hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Jajjmá, olyan gonoszak vagytok! Leírta, hogy a
Idézet:
„surf-nek az orrát”
szeretné kijavítani! De kérdem én, egy szörffel mit lehet csinálni? Talán hullámokat "lovagolni" ?!
(#) googa válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Szétnyílott a deszka orra, egy vitorlással való ütközésem után, amit aztán poliészter-üvegszál-carbon kompozittal meglaminált nekem az egyik ismerősöm, de a sietség miatt eléggé csúnya lett. A hosszabb időt igénybe vevő javításig még szeretném használni és igazából örülnék, ha nem a szigszalaggal kellene normálissá tennem, meg jó lenne, ha valamilyen egybefüggő réteg takarná az új részt. Lehet csak túlmisztifikálom, de egyből az jutott eszembe, hogy folyékony latexba, vagy gumiba belemártanám és ha megszáradna, baromi jól nézne ki és még meg is lenne védve. A videómon meg röhögjetek
(#) googa válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Na vazzeg, gondoltam, hogy kapom az ívet Inkább röhögjetek a videómon, amit az előzőben csatoltam. A hangja meg elveszett, amikor virtual dub-al megforgattam a videót
(#) gyerek67 válasza googa hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Bocs, de ez magas labda volt!
Wellersex..... , de nem ragozom tovább.
(#) zolee1209 válasza googa hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Nem értek a szörfözéshez, de mi akadályozott meg abban, hogy azt a másik vizieszközt kikerüld?
(#) gyerek67 válasza googa hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Hogy nem vettétek észre egymást a Laser-rel?
Ki volt backboard-on?
(#) googa válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Én éppen élvezkedtem, hogy elkezdett húzni a szél és szépen indult siklásba a deszkám. Felnéztem, erre ott fordult előttem a kiscsávó. Ha beledobom a vitorlámat a vitorlájába, akkor kitudja mekkora kár lett volna, inkább kiengedtem a vitorlám, hogy veszítsek a sebességből és bevágtam magam a vízbe.
Én voltam jobb csapáson, Ő meg bal csapáson, úgyhogy Ő volt a hibás. De persze én sem figyeltem teljesen.
(#) gyerek67 válasza googa hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Láttam, hogy neked volt útjogod! Ilyenkor pedig ütközés előtt ordít az ember, ahogy a torkán kifér....
Jól csináltad, más megoldás talán csak az lehetett volna, ha (nem tudom az idevágó szakkifejezéseteket, mert én vitorlázó voltam) elengeded a baumot a bal kezeddel, hagyod kifordulni a vásznat és közben jobbossal magadra rántod a vitorlát a vízbe....
De nem akarok okos lenni, a "glídert" viszont rendbe kéne hozni....
Valamilyen szórható műgyanta esetleg...?
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Idézet:
„...elengeded a baumot a bal kezeddel, hagyod kifordulni a vásznat és közben jobbossal magadra rántod a vitorlát a vízbe....”

Tulajdonképpen ezt is tetted, csak későn....
(#) googa válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Még én is rutintalan vagyok, mert a videón látható esemény volt a tizedik alkalom amit windsurf-ön töltöttem.
Megoldom, ha nem jön jobb ötlet.
(#) gyerek67 válasza googa hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Vékony üvegszövet ráfeszít, aztán lakk, vagy műgyanta. Száradás után csiszolás és újra ugyanez. ha kell, 3x, 4x... ? Ez nem lehet esetleg megoldás átmenetileg? :nemtudom:
(#) idlob válasza gyerek67 hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
Pala tetők felújítására/szigetelésére használnak egy érdekes festéket, egy elég erős gumi szerű anyagot képez száradás után amit a kezedről nem tudsz leszedni esetleg kísérletezhetsz vele. És van több színben is.
(#) szamóca válasza googa hozzászólására (») Aug 14, 2008 /
 
A gugli dob egy pár dolgot rá. Pl.ezt.
(#) Topi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Mert a Tisztelt hozzászólás tulajdonos nagyívben tett az URL gomb használatára.

Már lassan szankciókat kell bevezetni hogy használják az emberek. Mi nehéz van benne?!
(#) Doszpot hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérem a Simsonom ügyében. Ugyanis váltóhiba miatt szét kellett húznom a blokkot (schwalbe turbós blokkja), és ha már ott járok, gondoltam csapágyat cserélek. Az összes csapágyat ki tudtam venni könnyen, de a "kuplungkinyomó csapágy" ami nem csak simán kiütős, hanem valahogy ki kéne húzni, nem jön ki. Tudtok valami jó megoldást, amivel kivehetem?
(az ecetes sarokcsiszoló nem vált be )
Szóval hogyan melegítsem, hűtsem, milyen varázslatot olvassak rá, hogy kijöjjön végre?
(#) Doszpot válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Szia!
No egy jókis kérdés: gázmelegítő palack helyett nem felel meg esetleg a gáztűzhely legkisebb rózsája? mert palackom nincs, és hétvégén motorozni szeretnék? Ha nem, akkor kerítek valahonnan rendes szerszámot...
(és bocsánatot szeretnék kérni, hogy az OFF topikot rendszeressen motorszerelés topikká változatom)
(#) Doszpot válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
A többi csapágyat a napon szedtem ki. Jól felmelegedett, aztán egy jégkocka a csapágyra, és két apró koccintás kalapáccsal (fadarab közbeiktatásával) és már kint is volt. De a kuplungkinyomó nem adta meg magát. Meg még töröm a fejem, hogy mivel tudom majd jól megfogni, hogy húzni bírjam.
Egyébként lemostam elötte a blokkot. :yes:
(#) googa hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
:nezze: Azt mondták a híradóban, hogy ejjdecsúnya vihar jön. Majd számoljatok be, hogy Nálatok régiósan hol és mi történik! Nálunk Székesfehérváron vihar előtti borulás, álló levegő = vihar előtti csend...a kábeltévé meg meghalt egy félórára...
(#) zenetom válasza googa hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Kisebb szél, de semmi viharra utaló jel
Ja és Békés megye
(#) sprofan válasza zenetom hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Hát, ez nekem nem tűnik túl vészesnek
Bővebben: Link
Amúgy észrevettétek hogy már kb 3 éve Augusztus 20. este mindíg ro++dt nagy vihar van?
Bővebben: Link
Szerintetek milyen idő lesz idén?
(#) googa válasza sprofan hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Egyébként mióta szörfözöm jobban örülök, ha szabadídőmben fúj a szél mint a fene. Van egy jó szörfös oldal ahol szörfös helyekre lebontva, de egészen megbízható előrejelzések vannak.
(#) Ricsi89 válasza googa hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Eddig nálunk Szabolcs megyében iszonyatos hőség egész nap. Ez már kibírhatatlan. 38 fok volt ma árnyékban a teraszon. mennyi lehetett akkor a napon.
(#) sprofan válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Hát..én valamiért nagyon szeretem a nagy viharokat

Most vettem észre, ha a térképen az "Európa" fülre katintok, ott egy fokkal brutálisabb kép fogad :taps:
(#) wg_kezdo hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Nem tudja valaki hol lehet "gurulós" cipőt szerezni 25-ös méretben?

(generátor+mobil töltő nem is lenne rossz hozzá ).

Szóval már mindent megpróbáltam és nem találok sehol, de állítólag létezik. Jobb, mint görkorcsolyát adni a kislányra így, ha tud valaki megköszönném az infót.
(#) googa válasza wg_kezdo hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Én láttam olyat a Hervis sportboltban, 31-es a legkissebb

Szerkesztve: HEELYS MÁRKABOLT
(#) zenetom válasza googa hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Ilyen "gurulós" cipője van az osztálytársamnak is, de ő azthiszem külföldön vette. Majd egyszer én is be akarok ruházni egy ilyenre De szerintem nem éri meg az ára
(#) sprofan válasza zenetom hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Jaja, elég drága.
Meg kell várni amíg a kínaiak is előrukkolnak vele
(#) Muri hozzászólása Aug 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Van egy problémám:
Vettem egy 320 GB-os maxtor wincsesztert. Beraktam egy PIII-as gépbe, BIOS látja, raktam volna rá Win XP-t, nem talált működő meghajtót. Ezután beraktam egy Ubuntu live cd-t (annak okosabb partícíókezelője van), csináltam rá új partíciós táblát, felraktam az XP-t, működött, örültem.
Később kipróbálás céljából ráraktam Ubuntu Servert is. Az működött, de az XP már nem indult el. Az írja ki, hogy a cylinder száma meghaladja a biosban megengedettet.
De ez még csak a kisebbik gond.
Mivel szeretem az Ubuntukat (Topi blogjában olvastam először hogy létezik, kipróbáltam, használom), letöltöttem az Ubuntu Studio-t. Nincs neki grafikus telepítője, a Windowsos partíciót előrébb akartam rakni a sorban, hogy az is elinduljon. Ezt nem tudtam megtenni az Ubuntu Studio telepítőjével, úgyhogy újraindítottam, és beraktam egy sima Ubuntu Desktop cd-t. Szerkesztem a partíciót, egyszercsak lefagy, de nagyon. Várok, nem történik semmi. Piros led világít folyamatosan, resetet nyomok.
Itt keletkezett a komolyabb gond. Mégpedig az, hogy mostmár nem lehet partícíókat szerkeszteni semmivel. Ubuntu Desktop live cd induláskor sok gondolkodás után összehoz 18 sor hibát, indulás után meg nem látja a winyót. A parancssoros az látja, szerkeszteni engedi, csak a végén írja ki, hogy nem tud rá írni.

Kicsit hosszúra sikerült, remélem érthető.
Milyen programmal lehetne helyreállítani? Esetleg low-level format, vagy vigyem vissza (garancia még él)?
Előre is köszönöm az ötleteket!
(#) válasza Muri hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Szia!

Érdemben nem tudok nyilatkozni, mindössze csak annyit, hogy a low-level formatot messzire kerüld el. A mai vinyók ezt nem igazán kultiválják - vagyis hazavágja őket.
Következő: »»   153 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem