Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   214 / 2208
(#) Moszkvai válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 16, 2008
Akkor nekem fini lesz nyam-nyam
Az milyen kapcsolás/Paravicini-féle kapcsolás?
(#) CHZ hozzászólása Aug 16, 2008
Ma kifúrogattam a RIAA korrektor dobozának a lemezét , saválló lemez , nagyon nehéz fúrni , feliratokat is megcsináltam , most jönne a hajlítás .
Sajnos nincs ötletem hogyan hajlítsam meg házilag , igen kemény , pedig csak 1mm vastag .
Két széléből kellene 45mm visszahajtani és abból 2x 5mm-t
Satuban ezt nem merem . Van valami ötletetek?
Vagy keressek 1 jó élhajlítót ...
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 16, 2008
Felirat stabil , ha az sérülne akkor a lemez felülete is károsodna .Nitróval sem jön le , ráégettem .
Meghajlítva már nehezebb lett volna felvinni , így egyszerűbb .
Leragasztom fóliával a hajlítás műveletéig , ez a felület védelmében is kellene ...

Ha már Te is azt mondod , hogy élhajlító kell akkor azt fogok keresni , csak sajnos lassítja a kivitelezést .

Várom a meghallgatás eredményét !!!
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 16, 2008
Én satuba szorítható hajlító sablonnal szoktam, 2-es acél lemezt még lehet benne hajtani kalapáccsal, fa betéttel, bár nem lesz olyan szép, mint hajlító géppel, na de kinek van fél millája, ismerősök meg már unják, ha megyek
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 16, 2008
Én is csináltam ezzel a módszerrel , de most nem mertem belevágni .
Nagyon kemény ez az anyag , fúróim alig bírták , sárgaréz vagy alu simán mene , de ez nem , félek , hogy nagy rádiusszal sikerülne csak , kalapálni viszont nem lehet, nem merem .
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 16, 2008
az lehet, de akkor gyári élhajlítót keress, mert a "buher" megldások is elég nagy , ráadásul nem mindenhol egyfomra rádiusszal hajtanak
(#) ngyzoli válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 16, 2008
Ezt az erősítőt Tim de Paravicini francia származású elektronikai konstruktőr és hangmester alkotta vagy tíz évvel ezelőtt.sok más neves kapcsolás is fűződik nevéhez.visszább megtalálod a rajzát.a készülék gyári változatban is létezik EAR 859 néven.(ElektroAkustik Research)röviden az a lényege,h a sugártetródát a g2-őn vezérli rácsáramos üzemben,így csinál belőle triódát.ezen beállításban 13W-ot ad,de a végcső eléggé csúcsra van járatva...mondjuk nem egy gyakorló kapcsolás.viszont a hangminősége professzionális. :yes:
(#) ngyzoli hozzászólása Aug 16, 2008
A klasszikus kimenőtrafók készítése(régen)úgy történt,h az összes résztekercset felrakták,szépen kihuzalozták,majd a már kész,bevasalt magon, kívül egy kapocslécen összekötözgették.ily módon egy nagyobb osztású trafó esetében akár 20-26kivezetés is sorakozott egymás mellett,-ember legyen a talpán aki nem gabalyodik bele,még akkor is,ha saját maga készítette.én ezt a problémát úgy hidaltam át,h a tekercsen BELÜL alkalmaztam az összekötéseket.ezzel a tévesztés gyakorl.kizárva,s a végére érek a trafótekerés témakörének tehát elkezdjük a csévét a primerrel.mondjuk bal oldalon szig.csőbe bújtatva rögzítem az első szálat.felteszek két sort(ha kisebb osztású a tr,akkor négyet,de mindig páros sort),vagyis ismét bal oldalt vagyunk.itt elvágom a drótot(!),jó arasznyi kivezetést hagyva,szig.csőben.sorszigetelés-hangszórótekercs-sorszigetelés után újfent a vékony huzalt vesszük elő,de most jobb oldalon indítjuk a tekerést.ugyanúgy felrakjuk a 2 v.4 sort,szintén elvágva a huzalt.a hsz-tekercs elkészítése után megkeressük a BAL oldali tekercsrész befejező végét(ezt nem árt jelölni),visszavezetjük a cséve oldalán,ügyes forrasztás és szigetelés után folytatjuk az anódot,mintha mi se történt volna...ily módon a két tekercsfél kivezetése mindig ugyanarra az oldalra esik,csak váltakozva kell végigvinni ezzel a szisztémával a teljes menetszámot.amikor kész vagyunk,az egyik tekercsfél ELEJÉT a másik oldal VÉGÉVEL összekötjük,s ez adja a középpontot(plusz táp),a másik két vég megy az anódokra...egyszerű,mint a pofon a hangszórótekercseket ált.párhuzamosítjuk,esetleg vegyes-soros/párhuzamos kapcsolást alkalmazunk.bár egy ilyen aprólékos munkához nehéz írásban hathatós segítséget adni,remélem nem volt hiábavaló lepötyögni mindezt,s többeknek is(némi)segítséget nyújthat... -vége-
(#) Ricsi1992 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 16, 2008
Nagyon jól néz ki,grat.,látszik,hogy nem kapkodtad el.
(#) CHZ válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Aug 17, 2008
Köszi . Ha sikerül meghajlítani és megkapja a fa oldalait , negmutatom a végeredményt ...
Jó ez a lemez , nem kell polírozni ,lakkozni sem , de a többi tulajdonsága iszonyatos , eszi a fúrót , nagyon nehéz pontosan fúrni állváyos fúró nélkül .
(#) CHZ válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 17, 2008
Köszi a részletes leírást !

Kivezetések benti összekötése szerintem , csak már kipróbált elrendezlésű , gyakorlattban kiforrott kimenőnél jöhet szóba .Nem lesz lehetőség válztoztatásra , tekercsek más összekötésének kipróbálására , így nem tudjuk optimalizálni a tekercsek sorrendjét .
Már sokszor jártam úgy , hogy a megtervezett tekercs összekötések a gyakorlatban , más sorrendben hozták a jobb eredményt , még SE kimenő esetén sem biztos , hogy simán sorban haladva kell a primereket összekötnünk .
Ezért szoktam generátorral tesztelni az elkészült trafót és belöni , kihozni belölle a maximummot
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2008
Szia !
Szép lett és gyorsan elkészült , gratulálok !
Már a PPP -t is nagyon várom !
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2008
Szép lett! fel is csigáztál kicsit! A minap kaptam egy EBL21-et, kmenőm meg van egy kisebb cipősdoboznyi, szép bükk rétegelt lemez is akad
Csak én nem szeretem a monot, úgyhogy két monoblokkot kéne építeni, de csak egy csövem van
(#) Ricsi1992 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2008
Nem is tudom,honnan ilyen ismerős Élőben még szebb :yes:
Hamár a doboznál fogok tartani,leírhatnád röviden,hogy lehet ilyen szépre csinálni a fát...,na,ezt jól megaszontam ,simán megcsiszoltad,és lakkoztad,vagy festetted is?
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 18, 2008
Ez lakktól is függ! Én türelmetlen vagyok , ezért nitrolakkal csináltam, ott csak 20 percet kellett várni a rétegek között. 6 réteg ecsettel, minden réteg 400-as papírral csiszolva, az utolsó 2000-essel , és rá fújva a végső réteg.
De az igazi, az Milesi töltőalapozó lakk, és Milesi fényes lakk (két k.-s) lenne!
(#) EcoPityu válasza CHZ hozzászólására (») Aug 18, 2008
Megint szépet alkotsz testvér...
Jó kis anyag az a rozsdamentes, csak irdatlan rugalmas...
Lehet jobban jártál volna egy fél milissel, ugyanilyen erős, csak kicsit kisebb a merevsége.
Csak az élhajlító lesz a megoldás, jobb ha felkeresel egy bádogost.. Ha elkezded akár fakockák közt is hajlítani, megtörhet a felületi fényesége, a kis szögű hajlítás helyén, és nagyon látszani fog!!
Nameg ezt a lemezt csak egyszer hajlítod meg ám!!!
Ha elcsúszik, és csálé lesz, ami még jobban látszik a tükrös felület miatt, akkor kezdheted amortizálni a következő fúrókészletet...

Kíváncsian várom a végét!!
(#) EcoPityu válasza korgs2 hozzászólására (») Aug 18, 2008
Szia!
Egy 100w-oshoz minimum 18-20 mm2-es vas kell a kimenőnek!

Ha itt visszakeresel , asszem már linkeltünk ide GU50 PP-t!
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Aug 18, 2008
Én majd gyártok foglalatot a GU50-eimhez, valamely gyorcsatlakozó kis hüvelyeit /mint pl a PC táp csati/ beleforrasztom nyákba, jó nagy forrszemmel,hogy ki ne olvadjon. megfelelő lábtávolságokra, és kész is...
(#) EcoPityu válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 18, 2008
A gitárerősítő fej-ekben pont ezért vagy a két végén van a kimenő és a táptrafó, vagy a közepén az egyik, elforgatva..

Én az első /30w-os/ 6P3sz-es PP-m nél szívtam ezt meg. egy kis kiűzhetetlen medve pont ezért maradt meg, helyszűke miatt viszont nem is lehetne máshogy. Az árnyékolás valamennyit segít.
Észrevehető abból, hogy a csövek még fel se fűtöttek, és már van halk brummm.
(#) EcoPityu válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 18, 2008
Én is ezért építettem a kört!
Annó sok ECL86, EL84,6P14P-s SE-t hallottam már, de ilyen nagy csővel még nem, gondoltam, legalább egy legyen összehasonlításvégett.

Hibridben mi a cél, csöves elő, FET-es vég??
(#) EcoPityu válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 18, 2008
Én is csak Jazz hallgatáshoz készítettem el az SE-t, hogy összehasonlíthassam az ellenütemmel, csak hangerőhiányom volt.
Ha meg kicsit popposrockos hangulat uralkodik /REPUBLIC,M.C.L./ akkor kevéske...
Viszont, csak ne építsek már 30-40w-os SE-t, én sem lopom az áramot!!!.................még
(#) CHZ válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 18, 2008
Köszönöm ..
Igazad van , vékonyabb jobb lett volna , régebben az EL84 PP-hez 0,5mm szereztem azt fúrni sem volt nehéz , hajlítanom meg nem kellett .
Most méretre vágva 1mm és 1,5 mm kaptam , a vékonyabbat használtam , ez volt ..
Már találtam élhajlítót , csak a szaki azzal problémázik , hogy még a lehajlított 45mm -ből 5 mm -t is visszahajtanék .
Nem tarja könnyen megoldhatónak , ha nem sikerül akkor levágom azt a 5 mm-t.
(#) kocos válasza CHZ hozzászólására (») Aug 18, 2008
Élhajlítógépen zártszelvény közbeiktatásával simán megoldható.(szerintem) Először az 5 milit kell hajtani, aztán be a zártszelvényt (hogy a gép ne lapítsa ki a felhajtott részt ), és lehet hajlítani a többit. Ezt lakatos ismerősöm mutatta
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Aug 18, 2008
Köszi , ez valóban jó ötlet !!!
(#) EcoPityu válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 18, 2008
! cm2 bocsánat!!!
(#) kocos válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 18, 2008
Megjött ma a két 6AS7G, sajnos az egyik törötten
(#) PWM hozzászólása Aug 18, 2008
Sziasztok!
Nemrég apa hozott egy régi csöves erősítőt. Sajnos már nem üzemel, de a csövek még jók benne. Volt benne 2 db ecll800 és egy ecc83. Ezekbőúl a csövekből szeretnék csinálni egy erősítőt. A kimenőtrafó és a hálótrafó megvan. A kapcsolásirajzokat mellékelem. Szerintetek elég egyszerű? mert nekem ez lenne az első csőves erősítőm, és 300V nem játék, eddig én még csak max. 80V-al dolgoztam. Szerintetek belefogjak?
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Aug 19, 2008
RAGASZTD MEG!

Jól van , csak vicc volt!!!
Ez a postán küldözgetés átka, ezért akartam én személyesen elvinni a 807-eket!!/ami késik , nem múlik/
Fényképezd már le a kedvemért...

Amúgy csinálhatsz még egy csővel is sztereo 2-3w-os triódásat a két félből...
(#) EcoPityu válasza PWM hozzászólására (») Aug 19, 2008
Szia!
Ha pont ilyen csöved van, nem rossz kezdetnek, ráadásul neked már lesz egy ELLENÜTEMŰD!

Az a hangszín sem rossz választás, ECC83-al pedig igen jó minőséget érhetsz el. Bár igazi HighEnd körökben a hangszínszabályzó, a fázistolások miatt nem megengedett. De te csak simán HiFi erősítőt akarsz, abba meg miért ne...
(#) PWM válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 19, 2008
Pont ezek a csövek vannak meg nekem. Mi az az ellenütemű? és az jó?
Következő: »»   214 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem