Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   154 / 3581
(#) feki00 válasza Muri hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
"maxtor" << itt a problémád

Én előző héten vettem 500Gb-s samsungot 13E HUF volt, nagyon le mentek az áraik.>>
(#) szamóca válasza feki00 hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Idézet:
„nagyon le mentek az áraik.”
Na ja! Mert jönnek már az SSD-k!(Solid State Disk)
(#) sprofan válasza szamóca hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Az meg mi a rák?
Jó ez, nekem pl még egy 8 éves 40Gb-os samsung van a gépemben, és míg él, ott is lesz! (Persze van még ott egy 100-as de azzal is így vagyok)
Idézet:
„Mert jönnek már az SSD-k”
- ebből én azt veszem le, hogy piszok drágák lesznek. Márpedig sajnos átlak magyar emberke nem lenni ennyi pénz vacakra
(#) szamóca válasza sprofan hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
(#) sprofan válasza szamóca hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Idézet:
„De nem feledkezhetünk meg a hátrányokról sem”
-ezt elolvasva inkább maradok a jó öreg kattogónál Meg ha azt vesszük hogy 500Gb 13.000Huf, akkor ez a kapacitás SSD-ben kb ugyan enyibe kerüne csak a végére kéne még tenni vagy 3 db nullát
Samsung 32 GB-os változat mely 75 000 forint
(#) szamóca válasza sprofan hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Emlékezz vissza, Comodor 64, Amiga 16 világára. Az egyik korai szaklap szerint amikor megalkották a 100MB-os HDD-t,
Idézet:
„A merevlemezek tárolókapacitása már nem növelhető”
írták.
Ha visszagondolok hogy a 2001-ben 40GB merevlemezemet 50 rugóért vettem....
Mindennek eljön a maga ideje, én azt mondom.
(#) sprofan válasza szamóca hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Okés, ha itt lesz az idő én is ilyet fogok venni, de arra azért még várhatunk egy kicsit...
(#) szamóca válasza sprofan hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Ez igaz, két három évet még kibír a "régi motoros" meghajtónk is. :integet2:
(#) Muri válasza feki00 hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Azóta megoldódott a probléma! Gyanús volt, hogy már a BIOS sem látta, úgyhogy kicseréltem az IDE kábelt, meg másik tápkábelt dugtam rá, és egyből működött. Low-level formatot elkerültem. A maxtort pedig szeretem, van egy 99-ben gyártott 20 gigás Maxtorom, mindent kibírt eddig, és a mai napig hibátlan. Csak egy kicsit hangos. Ezt a depo.hu-n találtam, elég jó áron adták.
Mostmár csak a Grub Error 18-cal szembesülök minden indításkor, ezt próbálom megoldani. Ubuntu Studio-t azóta se tudtam kipróbálni.
(#) googa válasza Muri hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Szia! Nem akarok hülyeségeket beszélni, csak elmesélem velem mi történt, hátha segít.
Tavaly augusztusban vettem egy ACER Aspire 5310 notebook-ot. Haza rohantam vele, XP CD bedug, aztán telepítés elkezdődik (vagyis felmásolja a szükséges fájlokat először) aztán sikít, hogy nincs merevlemez. Hát, mondom van, de azért megnéztem - és tényleg volt 80GB-os Serial ATA csatolású vinyó. Agyon fórumoztam magam külföldön, mire két hét után sikerült egy megoldást találni. Az XP nem tartalmazta a SATA winchesterek driverét, ezért azt sem tudta mivan. Egy működő gép XP-jén sikerült egy N-Lite nevű program segítségével beintegrálni a szükséged drivereket a telepítő CD-be. És így szépen ment is a telepítés. Ezután már csak a többi driver-el volt gond, ugyanis ezt a gépet a Vista-val gondolták eladni így nem létezett driver az eszközökhöz.
Utólag kiderült, hogy HA lett volna ebben a típusban olyan bios, amiben a sata müködést át lehetett volna állítani ide-re, akkor egyszerűbben is ment volna. Plussz, ha lett volna flopy meghajtó, akkor a telepítés elején be lehetett volna adni a drivert. Mindenesetre egy oldalon leírtam, hogy is kell ezt megcsinálni, nézzétek meg a számlálót, amíg a telcsiszámom kint volt, a fele nagyjából fel is hívott, aztán levettem ACER 5310 XP telepítés
A gépen egyébként valamilyen LINUX kezdemény volt és miután eltávolítottam, állandóan valami GNU GRUB cucc jött elő, aztán a google segítségével végleg kinyírtam. Ennyi...
(#) googa válasza googa hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
A master boot record-al kell csinálni valalamit, hogy a GRUB error eltűnjön, most keresem, ami nekem is jót tett....
(#) gyerek67 válasza googa hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Klasszikus fegyver kell ide!
Norton Utility 3.5!
Ez egy DOS-os gyöngyszem, floppyról bootolsz, utána absolut sector módban kézzel felülírod az egész master boot sectort, vagy csak kiirtod a végéről az 55AA-t.
(#) googa hozzászólása Aug 16, 2008 /
 
HOLD FOGYATKOZÁS VAN!!! 23 óra körül van a legnagyobb takarásban, több, mint 80%.
(#) Ricsi89 válasza googa hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Csak kár hogy itt semmit nem lehet látni a sok felhőtől. Az előbb voltam kint direkt megnézni, de semmi. Korom sötét van.
(#) Szárnyas válasza googa hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Húúú, de jó hogy írtad majdnem elfelejtkeztem róla! Köszi!

Itt nálunk teljesen derült az égbolt!
(#) Norberto válasza googa hozzászólására (») Aug 16, 2008 /
 
Pont most akartam ezt én is beírni!

Amúgy dél-délkelet felé keressétek a Hold "maradványait"!
(#) Muri hozzászólása Aug 16, 2008 /
 
Megoldottam!
Csináltam egy 20 megás ext2 partíciót a lemez elejére, amire rámásoltam, majd beállítottam a grubot.
Az volt a gond, hogy régi a bios és csak a lemez első 512MB-járól tud bootolni. Hát most onnan fog.
Ubuntu Studio nagyon szép, nem volt időm mélyebben kipróbálni, de jól néz ki!
(#) Norberto válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Ezt nevezik kettős látásnak

Vagy esetleg nem is a Földön laksz, hanem pár fényévvel odébb, és mondjuk ott több Hold is van
(#) kaszarobert válasza Norberto hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Végül is a világháló az világháló!
Akár egy másik csillagrendszerből is olvasható a fórum? Rendeljünk valami érdekes alkatrészt!
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 17, 2008 /
 
Sziasztok!
Mennyibe kerülhet egy kb.4kilós erősítő elpostázása? 690ft, mint szimpla postai csomag 25kg-ig?
Köszi!
(#) Istike88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
én úgy tudom hogy 20kg-ig 890Ft

üdv
(#) Kovidivi válasza Istike88 hozzászólására (») Aug 17, 2008 /
 
Akkor buktam 200ft-ot... na mindegy...
(#) szabi83 válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
830 Ft 20 KG-ig
1490 Ft 30 KG-ig

Üdv
(#) wg_kezdo hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Nagy téma volt itt anno a hejesirásunk (helyesírásunk).
Nos most testközelből tapasztaltam meg a gazdasági hatásait.
(ahogy írtam régen jó helyesíró voltam, most pedig katasztrófa).

Az egyik szoftveremet a helyesítási hiba miatt nem vették meg kb 30.000 Ft-ot hozott volna nekem. Nagyon rendes volt az érdeklődő megírta, normális stílusban.

Úgyhogy elegem lett és elkezdtem újra átnézni a helyesírásunkat.

Szóval azoknak akik nem foglalkoznak a helyesítással üzenem, hogy sokba kerülhet ez nekik a későbbiekben :gumicsirke:
(#) Frankye válasza wg_kezdo hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Köszönöm!
Remélem, mindazoknak, akik nem képesek normális helyesírással leírni amit szeretnének, ez jó tanulság lesz!
(Különösen az értelemzavaró helyesírási hibákat utálom, de van néhány olyan, amitől a hajam az égnek áll... )
(#) wg_kezdo válasza Frankye hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
Igen én is így vagyok vele mondjuk egy lessz vagy egy kissebb csak idegesít, de amikor már nem is értem, hogy mit ír akkor elgondolkodom szeretett magyartanárom létének értelmén .

Igaz ez a mostani olyan hiba volt amit sok helyen írnak helytelenül: Szerviz és annak ragozott alakjai.

A neten kb fele így fele úgy írja, és akármennyire is kerestem nem találtam egy megbízható helyesítási jegyzéket. Megyek a könyvesboltba
(#) zenetom válasza wg_kezdo hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
ne m értem hogy mi, balyod van az hejesírásal
(#) Kovidivi hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
SZIN-re jön valaki ebből a jó kis társaságból?
(#) Tomi20 hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Ha már így felmerültek a rendezvények: Hétvégén jön valaki Győrbe Skoda találkozóra?
(#) Norberto válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 18, 2008 /
 
És Megyerre sörfesztiválra?
Következő: »»   154 / 3581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem