Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő működtetése tápegységről
Lapozás: OK   1 / 4
(#) Davidka90 hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Olvasgattam a fórumban de nem találtam ilyen topikot (lehet h nem olvastam eléggé vissza). Tehát az lenne a kérdésem, hogy otthon, 12V-os adapter segítségével, tudnám-e üzemeltetni az autós erősítőmet, ami az autóról szintén 12V-n működik
(#) ferci válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Hát ha az otthoni adaptered tudja azt a teljesítményt biztosítani, persze...
(#) lidi válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Amennyiben az adaptered le tudja adni a szükséges teljesítményt akkor igen. Nem tudom milyen adaptered van, de ha kicsi, akkor pl egy pc tápról több eséllyel meghajthatod. Vagy esetleg akkutöltőről, vagy hűtőládához való hálózati szivargyujtós tápról is.
(#) Davidka90 hozzászólása Jún 20, 2008 1 /
 
Elég lámer vagyok ebben a témában. mit jelent az h a szükséges teljesítményt?
(#) lidi válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Megnézed az erősítődet először. Pl 2x40W. P=U*I, ebből kijön hogy 12V -on 6.6A kell. Ezt kell megnézned az adaptereden hogy mennyi. Mondjuk ha klasszikus konnektoros adapterről beszélünk akkor ez max kb 1A lesz sajna.
(#) ferci válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Vajon mit jelent?? Ha a rádió fogyaszt pl. 5 ampert 12 volton, akkor az otthoni is tudjon annyit - vagy ha tudod, hogy 2x20 watt pl., akkot a táp tudjon 5-6 ampert.
(#) Davidka90 hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
hát akkor úgy néz ki hogy marad az akksitöltő
És arra lennék még kíváncsi h nem lesz-e vmi baja az erősítőnek ha nem kapja meg a szükséges teljesítményt?
(#) ha6pc válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Az erősítőnek nem lesz baja,legfeljebb az adapternek. (és az erősítő nem szól persze.)
Az akkutöltőt NEEE!!!
(#) Davidka90 hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
(#) lidi válasza ha6pc hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
filóztam az akkutöltős problémán. Nyilván üresjáratban picit nagyobb fesz van rajta, mint egy normál akkun, hogy tudja tölteni. Viszont kocsibol se veszik ki az erölködőt töltés közben. Viszont szűrés az biztos nincs benne, lehet hogy búgna az erősítő. Mindenesetre ha egy akksit is kapcsolsz rá, akkor már jónak kell lennie teljesen.
És még annyi hogy az autós erősítők a 4ohm os hangszórókra készülnek, ott adják le a teljesítményüket. A szobai hangszórók ált. 8ohmosak, szóval azokkal nem fogja tudni leadni a max teljesítményét.
(#) Davidka90 válasza ha6pc hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
azt gondoltam h nem fog szólni, de miért nem jó az akksitöltő?
(#) Davidka90 válasza lidi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
hát akksiról gondoltam h jól működne, csak sajna nincs fölös akksim ami nincs tönkremenve
(#) Davidka90 hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
a link elejéről ki kell törölni az első fölös http-t
(#) lidi válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Szerezned kéne valami akksit, az se baj ha nem túl jó. Azért ne legyen cellazárlatos, meg valamennyire működjön még, a célnak mefelelne így is. Vagy add el a mostanit, és vegyél egy szobait. Még ez lenne a legideálisabb amúgy.
(#) Davidka90 válasza lidi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
az autós hangszóróimból akarok építeni itthonra hangfalat. így nem kell se erősítőt se új hangfalakat vennem. csak az erősítő tápellátása a gond.
(#) ferci válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
1, brummos;
2., lehet 16-20 volt is a fesz...; ... bumm !
3., amit tud az erősítő is és ki is használnád, nem bírná a töltő sem... 20-40A.
Egy spéci 50 amperes táp kell.
(#) Davidka90 válasza lidi hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Tehát az lenne a lényege, h az akksira kötném rá az erősítőt, a töltőt meg az akksira és be a 220-ba? vagy hogy gondoltad?
(#) AMD válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Fogsz egy ATX számítógép tápot. A 12 voltos kimenetére teszel egy pár 100nF-os kondit és rákötöd az erősítőre, az alaplapi csatlakozón kikeresed a zöld vezetéket + 1 feketét és egy kapcsolót kötsz rá. A PC tára ráadod a 230-at és a kapcsolóval birod ki-be kapcsolni az erősítőt.
(#) ha6pc hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Hány Amperrel is terhelhető egy ATX táp 12Voltja?
Tudom,"szoktuk" csinálni mobil adóvevők tápellátásához stabil módban 13V-25...30A terhelésre átalakított PC-tápokat.(ezeknek komoly mennyiségű irodalma van,amerikaiul meg germánul) De ott nem az eredeti 12V-os rész,hanem az 5V-os rész van átbuherálva.
Ez lehet a megoldás,ha meglelem a linket,küldöm.
(#) Davidka90 válasza AMD hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
hmm, jónak tűnik
(#) AMD válasza ha6pc hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Az én 300 wattos tápom 12 volton 15 ampert ad le. Legalábbis ez van ráírva de szerintem többel is lehet terhelni.
(#) Árpy válasza AMD hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Üdv!
Ha a 12 voltos részre kötöd az erősítőt, akkor le fog tiltani a táp, mivel az 5 voltos ág van visszacsatolva, és azon nem lesz terhelés. Erre megoldás, hogy a visszacsatolást átrakod a 12 voltos részre, vagy az 5 voltot emeled meg (de ebben az esetben nem lesz tartalék, nagy terhelés esetén csökkenhet a kimenő fesz.)
Üdv, Arpy
(#) levii válasza Árpy hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Idézet:
„Ha a 12 voltos részre kötöd az erősítőt, akkor le fog tiltani a táp, mivel az 5 voltos ág van visszacsatolva, és azon nem lesz terhelés.”


Ezt a jelenséget én még soha nem tapasztaltam amikor az ATX tápot ilyen olyan célokra használtam.

Üdv!
(#) Árpy hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Így visszaolvasva tényleg hülyeséget írtam. Nem letiltani fog, hanem a 12 voltos kimenet fog csökkenni, mivel nem erről van a visszacsatolás.
(#) Brown válasza Davidka90 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
egy jó pc táppal elmegy legfeljebb nem tudod teljesen kihajtani
(#) proba válasza Brown hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Én azért a PC táp átalakítása akkutöltőnek topicot átnézném ,de inkább eladnám a helyében.
(#) damkodav hozzászólása Jún 21, 2008 /
 
Nem tudom miért kell szenvedni ilyen hurka erősítőkkel az adatlap szerint max 85w csatornánkét az minek azt is kb leadja vagy 2 ohmon szobába szobai erősítő nem autó de amúgy van ilyen fórum itt ha végigolvasnád tömören ez a lényege piacra azzal a szarral ha nem kocsiba akarod használni mert hiába blaupunkt ez nem arra való de ha mindenképpen szenvedni akarsz bár nem tudom mi értelme mert waterán 30000 veszel castone cpa 600b és lebontod vele a házat.....na mindegy.
Amit AMD írt az jó bőven elég a számítógáp táp ehhez a kis erősítőhöz de nem száz nanos kondi kellene, szűrve van az nagyfreki bár rosszat nem teszel vele, hanem vagy 20000u nem is drága és akkor biztos jó lesz bár szerintem ilyen teljesítményhez még az is felesleges.
Az 5 voltot meg le kell terhelni ha nem indulna be vagy 5w 300ohmal zöldet a feketével össze és már kész is.
CSak ott lesz a sok vacak kábel meg minden szirszar,de te tudod és ez még elég olcsó megoldás is.
(#) spyller hozzászólása Szept 13, 2008 /
 
sziasztok! az lenne a gondom,hogy egy autó erősytőnek kellene a kocsiból adjak 1 ampert a rádió bekapcsolásakor,mert ami a rádióból kijött az besült .mit tudok csinálni?
(#) szamóca válasza spyller hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
Legjobb megoldás ha megjavítatod a készüléket.
Gány megoldás, ha külön kapcsolón és védőbiztin keresztül manuálisan kapcsolod a + feszültséget.
Az 1A honnan vetted?
(#) spyller válasza szamóca hozzászólására (») Szept 13, 2008 /
 
köszi ,azt csak hallotam valakitől.
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem