Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DANA 2.1-ES Hangsugárzószett
 
Témaindító: antal27, idő: Szept 23, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) antal27 hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
Sziasztok.

Lenne egy DANA 2.1-es pc hangfal szett,csak az a bajom vele,hogy egyfolytában búg.A szimetrikus tápon lévő 2200mikro f.-os kondit kicseréltem 4700mikro f.-os ra de semmi változás.A kérdésem az lenne hol kellene még valamit kicserélnem,hogy ne búgjon.Egyébként PC--hez képest nagyon jól szol.Remélem találkozott már valaki ilyen hibával és tud segíteni.

Előre is köszönöm mindenkinek
(#) Kovidivi válasza antal27 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
A trafó utáni graetz minden egyes diódájával párhuzamosan köss 100nF-os kondit, megfelelő feszültségtűréssel, plusz a 4700uf-dal párhuzamosan is rakj egyet. ez elvileg csökkenti a búgást. vagy ha ez sem, akkor árnyékolás, trafócsere, stb... ha földhurkod van, az más téma (leellenőzni úgy tudod, hogy simán mp3 lejátszóra kötöd a hangfalszettet, és ha így nem búg, akkor földhurkod van). ekkor keress a keresőben a földhurok szóra.
(#) dbase válasza antal27 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Ha nem adsz bemenetet rá akkor is búg?
(#) antal27 hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
Bemenet nélkül is búg.holnap minden lehetőséget kipróbálok amit írtatok.
Köszi mindenkinek
(#) kaszarobert válasza antal27 hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Ha esetleg az előfok szűrésével van a baj, akkor hiába növelgeted a tápkondit, attól még nem lesz kevesebb a brum! Annak a felvett áramra méretezett tápszűrés kell. Egy külön aluláteresztő rc-szűrő, esetleg egy feszstabilizátor ic stb.

Tehát lehet, hogy nem a végfok búg, hanem az előfok rész...
(#) Terenc hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Sziasztok! látom már jó régiek a hozzászólások de azért reménykedem hogy valaki tud segíteni! Nekem is egy Dana 2.1-es szettem van, én nagyon szeretem szerintem elképesztő jó a teljesítménye a méretéhez képest! Na most ez lényegtelen a lényeg az hogy nekem a napokban elkezdte azt csinálni hogy a mélynyomó nem mindig működött azaz el-el ment a hangszóró de általában simán működött. Gondoltam leszedem a hátulját azzal csak nem lehet gond, belenéztem óvatosan hogy ne tegyek semmi kárt! Nem láttam semmi rendelleneset amúgy nem is értek hozzá igazán szóval lehet nagy hülyeséget csináltam mert most meg meg se szólal az egész! :S Úgy gondolom hogy valami kijöhetett a helyéről, biztos nem lehet nagy gond. Kérlek mondjatok tippeket mi lehet a gond!
(#) Terenc hozzászólása Szept 3, 2010 /
 
Á . Köszönöm! Ez volt a probléma!
(#) hip20 hozzászólása Dec 8, 2010 /
 
Sziasztok.

Nekem is van egy ilyen 2.1-es hang (fal) sugárzó szettem, csak tönkre ment. szeretném fel használni a potijait egy másik 2.1 es hez. Az a probléma hogy nem tudom mit hová kell kötni. Szoval ehhez kellene segitség.
Előre is köszi a tanácsokat
(#) batajohn hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Üdvözlömm mindenkit! Van egy Dana 2.1-es hangfalszettem, csak az a baj a paneléről hiányzik egy 16v-os kondi.Nemsoká képet is rakok fel róla.Az a baj nem tudom mennyi a uf.előre is köszönöm a segítséget!
(#) kawesz hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Nekem is ugyanez a problémám mint antal27nek búg a mély sugárzó bemenet nélkül is. Végig néztem a dióda hidat jó, azt viszont nem értem h minek tegyek bele szűrést ha eddig anélkül is működött? Nem vagyok nagyon jártas a dologban úgy ,h megköszönném a segítségeteket én am az IC re gondoltam. vagy esetleg ha vki tudna kapcsolási rajzot az is jó lenne
(#) DominikX8 hozzászólása Jan 29, 2013 /
 
Üdv!

Nekem is pont egy ilyen van és búgott is! Nálam a megoldás két összetevőből ált! Elétettem egy dürhő kondit, valamint átvezetékeltem az egész hóbelebancot! És megoldódott!

Remélem segített!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem