Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   174 / 2499
(#) Ricsi89 válasza lapose hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Mindkettő csak számítógépen van. csak hát lehet, hogy a hangkari nem örülne a nagy feszültségnek a bemenetén. 10V-ot simán bírja, de hogy az erősítő kimenetét bírná-e azt nem tudom.
(#) lapose válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Nem gond!
A hangkártya kimenetére köss egy potit, a poti kimenetét kösd az erősítő bemenetére. a hanggenerátort állítsd kb. 100Hz-re. Az erősítő kimenetét terheld le 8 Ohmos műterheléssel, és a műterheléssel köss párhuzamosan egy kb. 470 ohm - 1Kohm-os potmétert.
A bemeneti potival kezd el növelni a bemenő feszültséget, a kimenő potival pedig akkora feszültséget állíts be, hogy a PCszkópon jól értékelhető jelet kapj (szerintem 1-2V elég).
Lassan emeld a bemeneti feszültséget, és közben nézd a szkóp jelét. Lesz egy pont ahol határozottan el kezdi vágni a szinusz tetejét. Ekkor vedd vissza a jelet hogy eltűnjön a határolás.
Ekkor mérd meg a feszültséget a műterhelésen(egész idő alatt is mérheted!), és innen már csak számolás az egész.
(#) Ricsi89 válasza lapose hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Majd holnap délután kipróbálom. Még jó, hogy összeraktam a tápomat, így legalább be tudom hozni. Kíváncsi vagyok, hogy mennyi így a teljesítménye. Szerintem tutira nincs annyi, mint a gyári kapcsolásé. Már csak a darlingtonok hiánya miatt is.
(#) lapose válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Mi volt a gond a darlingtonokkal?
Milyen tranzisztor van berakva T7, T8-nak? Ha valamilyen kis BC akkor gond lehet velük, nem fogják bírni a végfokok bázisáramát!
(#) Ricsi89 válasza lapose hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Mivel nincs darlingtonom kéznél, a boltban meg minimum egy hét mire megrendelik és megjön, ezért most próbálom sima tranyókkal, hogy mit produkál. A meghajtók még csak bc547 és 557, de majd cserélem erősebbre holnap. Így is szépen szólt nagy hangerőn is és nem is melegedtek a bc-k. Bömböltettem egész délután. A fél utca hallotta.
(#) lapose válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Én a biztonság kedvéért lecserélném BC301-303 kategóriájúra!
(#) pakaierik hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Hy all! találtam itthon egy végfokot : upc1185h2-es ic beforrasztva deh a vezetékek levannak tördelve róla és arra gondoltam hogy megjavítanám vagy készitenék vele egy erősítőt. de nem találtam róla semmit csak anyit tok hogy 5.8w-os... ha valaki tudna róla valamit vagy valakinek van valami kapcsolási rajza,nyákja az segítsen.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) sound.man válasza pakaierik hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Adatlap Amúgy szerintem felesleges volt ezért új topikot nyitni... Kicsit fura lenne minden ic-nek egy új topik.
(#) pakaierik hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
oksi bocsi

de az a baj hogy itt sem találtam meg mert amit küldtél az 1188-asé és az 20w-os meg gondolom totál más az egész. non sehol sem találtam ezt az ic-t
jolenne vaalmi használható információ.:/
(#) pakaierik válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
ezért írtam hogy beforrasztva komplett erősítő és az erősítő vezetékei vannak letörve(táp,kimenet,bemenet).
deh azt biztosra tudom hogy ez nem 20vattos hanem 5.8...
(#) sound.man válasza pakaierik hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Bocsi elnéztem. :pirul: Nah de Bővebben: Link ez elvileg jó a te ic-dhez is valami pótlótípusa lehet. Nézd meg a rajz alapján h ugyan ilyen-e a paneled és kész. Itt találtam rá hogy helyettesítője.
(#) Tama89 hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Üdv.
Sajnos a csatolt rajz működését nem látom át, de szeretném megtudni hogy ez a végfok rövidzár védett e mert én nem látom ennek nyomait. Hogy lehetne ezt megoldani rövidzár védetté tenni?
Segítségeteket köszönöm.
(#) KD mester hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Nem rövidzárvédett, de természetesen rövidzárvédetté lehet tenni.
(#) Tama89 válasza KD mester hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Nagyon bonyolult lenne ezt megtervezni hozzá? Esetleg van egy bizonyos kapcsolás ami nem csak ehhez a végfokhoz való hanem más hasonló felépítésű végfokoknál is alkalmaznak?
(#) KD mester hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Hát igen. Van több megoldás is, ami szóba jöhet.

Pl: nézd meg a "Monster" nevű erősítőmet a VF2 topikban.

Abba hiszterézises védelmet terveztem. Az pl alkalmas lenne ebbe is.
(#) KD mester hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Ja ,41. oldal, VF2 topik.
(#) Tama89 válasza KD mester hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Köszi.
Azt hiszem nekem ezt még túl bonyolult lenne. Ilyen szinten tervezésben még sajnos nem vagyok.
Viszont nagyon tetszik a VF2 felépítése is és az általad tervezett "Monster" is nagyon tetszik. Ebből nem lehetne valahogy kiszedni 600W-700W ot?
(#) danka- válasza hapro hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Köszi,akkor nekiállok majd! Egyszer....álltalad emlitett topikos sche/pcb cuccot ismerem,csak be is fürödtem vele,mert ha megnézed,alkatrész oldal,nyák oldal ugyanaz,lehet 2 oldalas,és másik full gnd? Meglehet,anno ezt én nem vettem figyelembe ostoba módon,és a másik oldalára telepítettem az alkatrészeket. Hát nemigen szólt semmit

Namajd.....köszi addig is,összeszedem a cuccot hozzá.


Bye!
(#) bkercso hozzászólása Szept 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Ugyan nem tartozik szervesen a témához, de meg szeretném kérdezni, hogy ti mire használjátok ezeket a több száz wattos végfokokat? Milyen hangsugárzókkal, és milyen lakókörnyezetben? Én a 10W-os erősítőmet még nem tekertem föl max-ra...

Üdv!
(#) Tomi20 válasza bkercso hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Nekem kb 300W összteljesítményű cuccom van (én építettem mindent). Családi ház, ajtó ablak bezár, időnként 1-2 számot meghallgatok, mikor olyan kedvem van (ezt még a szomszédok is kibírják) kívülről csak azt hallani, hogy minden zörög a lakásban. Egyébként halkan szokott szólni, meg bulikat csinálunk, ott meg full hangerőn egész este.
(#) Kovidivi válasza bkercso hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Nálam csak 150watt összteljesítmény van, egy picike szobában. Ez két hangfalra, és egy mélyládára oszlik el, 4db 20centis videoton mély, és egy 25centis mnc. Én masszíroztatni szoktam magam vele egyébként annyira kedvelem azt a hangzást, ami van a szobámban, hogy egész nap el tudom hallgatni... itt az albiban két kis szg. hangszóró van, semmi mély nem hallatszódik, és mikor hazaérek, és ott hallgatok zenét... ég és föld a különbség... családi házban lakom én is, egy kis faluban. Ablak, ajtó becsuk, redőny leengedve, és nálam se szűrődik ki relatív sok hang. a redőny rezonál, de az nem olyan zavaró kint szerintem (bent nem hallatszik ). Természetesen szülők nincsenek ilyenkor otthon, mert különben biztosítékcsapkodás lenne a vége (ez eléggé sarkított kijelentés )
(#) KD mester válasza Tama89 hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
De. 3,6KW RMS-ig megépíthető.

Dupla adag végtranyó, +-90V tápfesz 8-900W 4 Ohm-ra. Ja és +2 tranyó (BC545 BC556), ami besegít az NE5534-nek, mert már nem lessz elég az IC kimenőárama ennyi fetre.

Ha komolyan meg akarod csinálni, akkor küldhetek rajzot, de ez már messze nem amatőr erősítő. A 450W-os Monster sem az...
(#) Imi65 válasza bkercso hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Van egy bizonyos kor, ami felett az ember fia megtalálja a Volume gomb lefelé irányát is. Hogy ezt ki, mikor éri el, egyéni. De egyszer biztos, hogy meglesz!
Egyébként a hallásunk logaritmikus, ezért a 10X akkora erősítő közel sem 10x-es hangerőt jelent.
(#) Tama89 válasza KD mester hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
A rajzot megköszönném.
Én sem itthon hallgatok ekkora cuccal zenét hanem bulikat szoktam csinálni művelődési házakban kocsmákban tortana termekben. Ide azért nem elég 10W esetleg 100W.
Pedig egészen nagy érzékenységű Garry hangfalakat használok.
Persze nem mondom ,hogy nem próbáltam még ki itthon szobámban.
A mellékelt képen egy néhány héttel ezelőtti teszt látható ami az udvarunkban volt.

DSC00907.JPG
    
(#) DJ Szabcsa válasza Tama89 hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Nem semmi kis cucc... Ha jól látom az ott a háttérben egy Behringer keverő
(#) Tama89 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Köszi. Igen Jól látod DX626.
(#) Tomy27 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Érdeklődnék hogy az STK4044XI-es 100W-os végfokot +-66-68V-ról lehet 4Omh terhelni mert az adatlapján csak a 8Omh szerepel?
(#) lapose válasza Tomy27 hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Szia!
Az STK-at általában 8 ohm-ra tervezik!
Ennek az IC-nek még 8 ohm-on is sok a +- 66V! Az ajánlott feszöltség +-51V.
Ha adott a trafód keress inkább más IC-t hozzá!
(#) Tomy27 válasza lapose hozzászólására (») Szept 27, 2008 /
 
Az adatlap szerint +-74 a max tápfesz amit még elvisel de lehet hogy inkább STK4048V vagy STK4050V ajánlatosabb lenne hozzá mert mindenképp 4Omh-ra kellene...
(#) Tomy27 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Még egy kérdés, mit kell érteni azon hogy audiofil minőség PL a VF2-re gondolok?
Következő: »»   174 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem