Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
A 150V-ot miből nyered?Külön táp kell neki vagy az erősítőéből csinálod?
A 150V nem szentírás, az anódfeszből le lehet venni a szükséges feszt. Azért írtam hogy 220-470K ellenállás kell, mert ennek az értékét a tápfesz függvényében lehet változtatni.
Helló!
Akkor a rajzod jó a kb.330v-os anódfeszre?És a bemenetet kössem rá a kimenő szekunderére?Nem lesz az egy kicsit sok az EM-nek? / Marha jó kedvem van,működik a pic-égetőm/tegnap raktam össze/(be is égettem egy futófényes progit),beszereztem egy szupi GU50 foglalatot is.... /
Szia! Jó lesz Az EM84 érzékenysége 3-4V körül van, adatlap szerint. Nekem a PCL85 után lóg a kimenőn, és kb a torzításhatáron mutat teljes kivezérlést. Ha sok neki akkor soros néhány Kohm vagy egy trimmer, és be tudod lőni hogy mikor mit mutasson A bemeneti kondi értékével is lehet játszadozni.
Köszi.Nagyon kiváncsi vagyok erre a GU50-re,hogy fog szólni.Varázsszemet még nem láttam élőben,biztos nagyon szép lehet.
Kicsit haladtam a PP dobozával, most így néz ki a megvalósítás.
Előlapba is sárgaréz, középen fa + sárgaréz potigomb, még csiszolgatni és színezni kell...
Ismét egy PROFI munka Tőled! Grat! Hétfőn indulnak a foglalatok!
Köszi !
Hozzád már úton vannak , talán holnap át is veheted .
Én annó símán jó sok pillragaccsal nyomtam körbe!
Símán kibírta a hőt!
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy az elektroncso.hu-n látható EF86-EL84 SE DC csatolt csöveshez nagyon kicsi-e kimenőnek az SM74-es hiperszil? Számításaim szerint 4-5W mellett le tud menni 40Hz-ig. A qv=20ˇ√(P/fa) képletet használtam. A hangfalam Orion HS-282. Fog ez úgy szólni, hogy ne hagyjak fel az első után a csöves erősítők építésével?
Sziasztok, megint a Szinfónia rádióm brumja miatt érdeklődöm!
Összefoglalom mire jutottam eddig: Ha elindítom a rádiót, miután bemelegedtek a csövek, megjön egy halk búgás is, lehalkított potméter mellett, ami engem zavar, mert általában halkan halgatom. 1. Mondtátok tegyem távolabb a kimenőt a hálózatitól, ezt végre ma este megcsináltam, vagy 10 centivel arrébb került, bár minden vezetéket meg kellet toldanom, de legalább most átláthatóbb, és nem is feszülnek, sajnos a búgásom nem szűnt meg. 2. Mondtátok, hogy a potiról vegyem le a 230v-ot, ami a bekapcsoláshoz kell, ezt megteszem holnap, de ha a poti után viszem be a bemenő jelet akkor is van brum. 3. A 2x50mikros tápszűrő kondit, cseréltem két 100mikrosra, semmi sem változott... 4. Én arra gondolok, hogy valamelyik előfoknak, nem jó a tápszűrése: Köbzoli segített a múltkor, hogy az ech81-egy keverőcső. Nem lehet, hogy annak egy másik bemenetén jön valami jel, pl. a rádiórészből... 5. Nem tudom mit csinálhat az Em80-as cső. Ha az valami tápegységszerű akkor még itt is lehetne, nagyobb kondit tennem valamelyik 47n-os helyett? Köszi eddig is mindenkinek aki segített. A link továbbra is: Kapcsrajz
Az EM80 az varázsszem!
A készüléken az eredeti kétágú hálózati dugó van? Ha igen, a hátoldali antenna csatlakozónál próbáltad a földre kötést? Nekem egy Weimar csak akkor halkult el brummügyileg, ha egy kábellel vízvezetékre kötöttem. (Nagymamám régi falusi házában ma sincs földkábel, földelt fali aljzat...)
Persze a varázsszem
Bocs elfáradtam, kipróbálom ezt is de csak holnap. Akkor ez az előfokos dolog sem lehet?
Köszi
Már csak azért is, mert a márkásabb hangfalgyártók nem álltatják a népet azzal, hogy a gyártmányuk 20-20k-ig átvisz, hanem megadják a frankó adatot. Alsó határfrekinél ez 35-45Hz-et jelent. Szó sincs 20 Hz-ről.
Párhuzamosan kötve nem csak 70%-os a kimenőteljesítmény növekedése (vagy ez csak a pentódákra igaz?)? Mert ha igen akkor a paralel 2A3-al max 5,5-6W érhető el. És azért ekkora powernél számít az az 1-2 watt. Summa summárom, 300B kontra 2A3, a vételár+megépítési ár tökéletes arányban van az elérhető kimenő teljesítménnyel. Nem számolva hogy dupla cső - dupla anyaghiba rizikó!
Vadonat új KÖ-BZ oli szabvány: 40Hz-20KHz
Nem én állítottam a székesfehérvári hangfalaimról, hogy 20-20kHz. Ők, maguk. Itt ezzel van a baj. Hallgattad, és elhitted. Mi mást tehettél, honnan gondoltad volna, hogy egy nagyüzem valótlan adatokat ad meg. Ha leírta volna a valóságot, akkor is megvettük volna a termékeket, mert nem nagyon volt más. Valahol aztán beépült az agyakba, hogy a hangfalak alsó határfrekije az 20Hz.
GU50-es testvérek, jó néven veszem ha kapok visszajelzéseket a csomagok megérkeztéről!
Szia!
Azt javasolnám, hogy a táp kondiját tedd távolabb a hálózati trafótól. A hálótrafó arra (is) rászór. Ha úgyse az eredetit használod, akkor vegyél két db. új 47µF/350V osat, és drótozd ki távolabb a trafótól. Jah és a 100+100µF-ot cseréld vissza kisebbre, mert az egyencső nemszereti a túlnagy kondit magaután közvetlen. Továbbá javaslom hogy cseréld ki a két 10nF ot a trafó szekunderén, jóminőségű 630V os kondira, lehetőleg újra(a régiek nagyot szólnak amikor szétdurrannak). A földelést is érdemes megpróbálni ahogy előttem írták. A pár nanós kondikat nem érdemes cserélgetni. Ha szakadt, vagy szivárog akkor úgysem működik a rádió. Továbbá cseréld ki az 50µF/12V-os kondit is.
sziasztok!
Ha 2 el84-et párhuzamosan kapcsolok akkor az optimális terhelő ellenállás kb 2500 ohm lesz? Növekszik a kimenő teljesítmény ha 2 csövet párhuzamosan kötök és ezzel a 2500 ohmmal zárom le a csöveket? Külön katódellenállás kell minden csőnek? Vagy csak egyszerűen kössem párhuzamosan?
Gyönyörű munka!
A lyukakat te vágod a lemezre?Mivel? Kiváncsian várom a végeredményt is! Idézet: „021 írta: sziasztok! Ha 2 el84-et párhuzamosan kapcsolok akkor az optimális terhelő ellenállás kb 2500 Ω lesz? ” Igen, mert a csövek belső ellenállásai párhuzamosan kapcsolódnak. Mindegyik csövön maradjon meg az egy csőre eső nyugalmi áram (ez 250 V-nál 48 mA, 11-12 W körül disszipáljanak darabonként) Idézet: „Növekszik a kimenő teljesítmény ha 2 csövet párhuzamosan kötök és ezzel a 2500 Ωmal zárom le a csöveket?” Igen a teljesítmény elvben a duplája lesz mert egy csőre pl. ha 30 mA váltóáram és 5000 ohm a munkaellenállás, akkor Pprim=0.03 A*0.03 A*5000 ohm =4.5 (Watt) (P=Inégyzet*R). Kettő csőnél ekkor a váltóáram 60mA, tehát 0.06*0.06*2500=9 (W). Ez a primer oldali teljesítmény, a szekunderen a trafó vesztesége miatt kicsit kisebb. Idézet: „Külön katódellenállás kell minden csőnek? Vagy csak egyszerűen kössem párhuzamosan?” Nem feltétlenül kell külön katódellenállás, ha a csövek párba vannak válogatva lehet közös is (fele érték, mint egy csőnél), de lehet közös,szimmetrizáló ellenállással, vagy potival, de lehet külön is, a lényeg, hogy csövenként meglegyen az egyforma nyugalmi áram (annyi, hogy csövenként bent maradj a megengedett disszipációban (12 W)).
Üdv
Van egy ilyen elektroncsöves rádió tápom érdekell valakit mert akkor apróhirdetésbe teszem ?
Köszönöm .
Ezt most nem én vágtam , vigyázni kellett a lemez felületére mert nem lesz festve , ezért marógépen lett kimaratva . Majd képekben bemutatom hogyan halad ....
Érdekel minden mozzanat!
/Külön mappot csináltam a készülékeid képének annyira tetszik!/
Azért én szeretem a zenében hallani a basszusgitárt, aminek H húrja üresen (kontrabasszus H) 30,868 Hz-en rezeg, "durvább" zenéknél szokás ezt lehangolni A-ra, ami 27,5 Hz, és akkor még nem beszéltünk verseny zogorán, vagy orgononán a kontrbasszus E, és F hangokról, amik 20,602, és 21,827 Hz-en szólalnak meg. Jó, ez utóbbi nem valami gyakori, de ha "leüti" a művész, akkor szeretném otthon hallani. Persze hallatszik ez, akkor is, ha hangfalam csak 40 Hz-től működik, mert ugye ez nem azt jelenti, hogy az alatt semmi nem szólal meg, csak itt csökken 3dB-lel a hangnyomás, amit az ember éppen észrevesz, hogy hallkabb
|
Bejelentkezés
Hirdetés |