Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 375
(#) lapose válasza patexati hozzászólására (») Szept 26, 2008 /
 
Egészségedre!
  1. ;-)
(#) titike01 hozzászólása Szept 27, 2008 /
 
Sziasztok!
Én egy olyan kapcsolási rajzott keresek ami pl.a video kamera jelét át tudja konvertálni egy TFT monitorra.
(#) Sebi válasza titike01 hozzászólására (») Szept 28, 2008 / 4
 
Erről mondj le, nem kispályás feladat.
Ha a TFT monitoron nincs video bemenet, akkor csak azokat a módokat ismeri, amit a VGA kártya kiad neki (ezekkel sem mindig éles a kép, igazából azt a felbontást szereti, amire készült).
Egyébként van ilyen téma: VGA-t TV-re, meg TV-t a VGA monitorra - ott alaposan ki lett tárgyalva.
(#) titike01 válasza Sebi hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Köszi a választ
(#) hapro hozzászólása Szept 28, 2008 /
 
Sziasztok!

keresek olyan végfok kapcsolási rajzot, lehetőleg kipróbáltat, ami szinuszban minimum 300-500W-ot tud. Tranzisztoros, nem fetes, lehetőség szerint legyen hozzá nyákrajz is.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Szia Hapro mester!
Nekem van egy 300-as tranyósom, MJL21193/4 el van felépítve, ki is próbáltam, ha érdekel keress meg.
Üdv: Doncso
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Írtam e-mailt azzal kapcsolatban neked, mert már megosztottad velem. Érdekelne, hogy azt megmérted-e hogy valójában mekkora teljesítményű?
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Igen , 8ohmon mértem, 1khz-en és 140W sinus torzítás nélkül.ez fölött egy kicsivel kezdett torzulni a szinuszjel teteje. 4 ohmon ez olyan 280-300W sinus 350W zenei.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Köszi. Akkor nem azt fogom megépíteni, hanem ezt. Ilyet hallottam szólni, és jópárat már építettünk is. Tuningoltuk is, egészen kb 450W szinuszig, de nem is ez a lényeg. Van hozzá nyákrajz, meg védelem clip, hővédelem, hangfal védelem. Ja és tök jó hangja van, tetszett.

pa300ee.pdf
    
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Ez sem rossz darab, bár egy kicsit magasabb tápfeszről üzemel, nyilván ennek köszönhető a nagyobb kimeneti teljeítmény, az meg tök jó, hogy van hozzá minden doksi. Hiába, ezeknek az MJL-eknek jó hangjuk van, nekem is tetszett a hangja.
Várom a fejleményeket!!
Sok sikert
Üdv.
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
hoho...az majd még jelentősen odébb lesz. A quad 606 is vagy fél - egy évet kimaratott nyáklemez formájában állt és rápihent a munkára. Most már a dobozolásra vár, ami valószínű ebben a hónapban kész is lesz.
Ezt is először csak nyák lemez, aztán majd szép lassan.
Ezekről a tranyóról meg nekem is csak jó véleményem van, és alapvetően az onsemi tranyókról is..
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Nekem még nem sikerült elpukkantanom MJL-tranyót, jó biztos el lehet, de nagyon jó kis tokok, az már egyszer biztos.
(#) kanoc86 hozzászólása Szept 28, 2008 /
 
Helló mindenki!
Marantz pm 4001-es erősitő kapcsolási rajzot keresek.
Az a gond az erősitővel hogy a bal oldal elkezdett recsegni majd elhalgatott és csak akkor jött ki egy kis hang ha benyomtam a loudness gombot.
szerintem az előerősitővel lesz a gond, mivel a végfoktranyoknak semmi baja nincs.
Van esetleg valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm!
(#) lapose válasza kanoc86 hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Szia!
Nekem ez van, hátha jó!
(#) szesh hozzászólása Szept 28, 2008 /
 
hello én erre azt mondom hogy proobáld ki magában a végerösitö részét és akkor láthatod a hibát de max ha a végfok jo akkor az elöerösitöben egy tranyo vagy egy müveleti erösitö haldoklik
(#) kanoc86 válasza lapose hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Sajnos ez nem jó mivel a 4001-es csak sztereó.
De azért köszönöm szépen!

szesh: Már kipróbáltam a végfokot és tökéletesen működik. Az előerősítőt még nem néztem meg mivel az rá van szerelve az előlapra és gondoltam addig nem is szedem darabokra amíg nem sikerül egy rajzot szereznem.
Persze ha semmi úton módon nem lesz rajz nyilván szétszedem mivel meg kéne javítani (vagy valami ilyesmi )
(#) Szebence hozzászólása Okt 1, 2008 /
 
Sziasztok!

Stepper motor vezérléshez keresek speciális vezérlőt. Lézerbe szeretném rakni, de nem nagyon komoly építmény lesz, mindössze azt szeretném, hogy ide-oda mozogjon nagyon nagy sebességgel és ha lehet akkor potméterrel vagy esetleg LPT porton keresztül lehessen állítnai a sebességét (bár ez már bonyolult) elég lenne a potis megoldás is.

Olyanra gondolok, mint az alábbi videóban, az 1:30-tól 1:40-ig tartó részben Bővebben: Link
(#) lapose válasza Szebence hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Szia!
Ezekhez nem steppper motorok kellenek, hanem a profibbakhoz galvó, az egyszerűbbekhez hagyományos motor pl. magnóból!
Olvasd el ezt itt sokminden van róla!
Bővebben: Link
(#) Szebence válasza lapose hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Oké, köszi szépen, felvettem a kedvencek közé, mert most már nincs odőm elolvasni, max éjfél után.

Áhh, akkor nekem elég lesz kis sima dc motor is
De akkor meg iszonyatos sebességgel kellene polaritást váltogatni, nahd de majd elolvasom.
(#) Szebence válasza lapose hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
uhh.. most látom, hogy mi ez a topic... ezt ismerem már végig olvastam, sőt utolsó pár lapon elég sok hozzászólásom is van.
Erről tudok mindent.
Én konkrétan most azt az effektet szeretném elérni, hogy ide-oda rezegjen egy motor nagyon gyorsan, hogy a lézert úgy lásd mintha egy V betű lenne és a V betű aljában van a motor, amin a tükör, ami ide-oda rezeg és akkor a V szárai irányába ÉS közötte szétszórja a fényét...
A falon meg csak egy egyenes csíkot látsz, amit a lézer vetít oda. Most engem ez az efekt érdekelne.
(#) mex válasza Szebence hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Most csak ilyen "mórickaábra" telik tőlem,azért nézd meg. A tükör csapágyazása nincs a rajzon.
(#) Szebence válasza mex hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Köszönöm a válaszod, bár nem mindent értek az ábrán. A motort azt látom, meg a tükört, a bal oldalon az ábra a lézer lenne? Ha igen, akkor a felső rész a kék vonal a lézer nyaláb? és a narancssárga az mi, ami az excenterre van rátekerve?
Amúgy mindjáűrt utánanézek ez excenter fogalmával, mert nem tudom, hogy mi az.
(#) mex válasza Szebence hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Holnap a Bottyánban megmondják.

Amúgy csak az elvet akartam szemléltetni ilyen módon. A lényeg az,hogy a motor tengelyére egy tárcsát erősitesz,aholis a tengelyfurattól kis távolságra van egy kis csap (pecek,stift,vagy akár egy kis csavar is lehet) szintén a tárcsához erősitve,vagy gyárilag műanyagból az egész fröccsöntve. Ez az excenter,másnéven körhagyó. Ha a motor forog akkor ez a kis csap is forgómozgást véget a motor tengelyfurata körül. Ha az ábrán látható lemezkébe,annak is a hosszú kivágásába illeszted ezt a kis csapot,a lemezke felső végét pedig a tükör tengelyére erősited (persze a tükörtengelyt meg kell csapágyazni) akkor forgás közben a lemezke jobbra-balra fog mozogni és magával mozditja a tükröt is.
Akék,és narancs szaggatott vonal csak a lemez csatlakoztatását jelzi,mint már irtam,nemegészen korrekt módon....
(#) Szebence válasza mex hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Nagyon szépen köszönöm a magyarázatot, első olvasásra kicsit bonyolultnak és összetetnek tűnik, de utánajárok, és megpróbálkozom akkor egy ilyennel, bár ez inkább mechanikus, mint lektronikus megoldás, de semmilyen ötletet nem vetünk el
Még azt meg akartam kérdezni, hogy ez körülbelül milyen gyorsan mozogna oda-vissza?

Az elektronikával megvalósított, a motor tengelyének ide-oda forgaatására várom még a válaszokat.
(#) mex válasza Szebence hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Igen ez mechanikus főleg. Ha belegondolsz ez félfordulatonként vált irányt. Ha szembeforditod magaddal a motorra ráerősitett tárcsát akkor rögtön nyilvánvalóvá válik,hogy 9óránál van balra a legnagyobb kitérése,12 óránál és 6 óránál az irányváltás és 3 óránál jobbra a legnagyobb kitérés,és mindez a szinuszfüggvény szerint.
Tehát egy körülfordulás egy teljes tükörkitérés jobbra-balra. Ezt szorozd meg a moci fordulatszámával.....
A tükörkitérés a lemezkar hosszának a függvénye elsősorban,de függ az excentertárcsa méretétől is.
Papiron szépen ki lehet szerkeszteni.
Mindenesetre egyszerű megoldás,DC motort nem tudsz olyan gyors irányváltásra késztetni mint ami kellene neked. Persze az igazi a galvo.
(#) kobold válasza mex hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Videoton Infra Color in line 110 típusú (őskori, színes) TV-hez nincs valakinek kapcsolási rajza véletlenül?
(#) Szebence válasza lapose hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Esetleg akkor stepper motorhoz, nem tud senki ilyen kapcsolást?
(#) kefe13 hozzászólása Okt 2, 2008 /
 
Sziasztok.

Egy egyszerű loudness kapcsolást keresek, tda7294 elé, kapcsolhatóra szeretném csinálni, dualmono felépítésű puritán masina elé. LM ic nemke Segítséget előre is köszönöm.


(#) Sebi válasza kobold hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
TS4327SP?
(#) vicsys válasza kefe13 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Neked talán egy középmegcsapolásos potméter lenne a legideálisabb...
Következő: »»   38 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem