Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   177 / 2499
(#) hapro válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Tehát a probléma, csak forrasztás volt.....
Mivel nem hagyott nyugodni a dolog, ismét elkezdtem átforrasztani a cuccot. Most bekapcsolt állapotban próbálkoztam vele, és láss csodát az egyik fólia szigeten forrasztottam, és megszólalt. Kinézetre tökéletes volt, de zárványos!
Forrasztom és forr le az alkatrész lából az anyag, gyanta vagy mittudomén mi...
De lényeg, hogy működik.
A kapcsolók meg legalább be vannak kenve WD40-nel.
(#) _ampervadasz_ válasza hapro hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Hurrá! Erre !!! Ez gyorsan ment!
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Üdv mindenkinek.Lenne négy kérdésem az STK4044XI-el kapcsolatban.Az eggyik hogy én a HQ-tól rendeltem, és a honlapjukon lévő IC-hez tartozó információs ablakban a gyártó résznél -SAN szerepel akkor ez azt jelenti hogy ez még eredeti a Sanyo által gyártott darab(ok) eggyike lehet?Mert az árából arra következtetek hogy inkább utángyártott lehet...Meg az STK adatlapján lévő adatok megfelelnek az utángyártott darabra is elsősorban a THD-re gondolok?Meg eggyáltalán mi a külömbség az utángyártott meg az eredeti darab közt miben nyílvánul ez meg a gyakorlatban.Még egy kérdés hogy az STK4044XI nyugalmi állapotban DC +-45V akkor 4Omh terhelésnél mekkora teljesítményt képes leadni szereintetek?Bocsi ha fárasztó vagyok, de nem sok tapasztalatom van az STK-s végfokozatokkal...
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Szia!
Mivel eredetileg ez az IC SANYO fejlesztésű gyártmány, ezért valószínű hogy az. (Hacsak nem hamisítvány, mert annak az adatai hát....) A XI utótag a 0,008% THD.ra utal,(+pure complimentary) tehát ha ráírták teljesíti azt.
DC 45V /4Ohmra az adatlap nem tesz ajánlatot, csak 8ohmra. Ott +-51V feszültséget javasol. Természetesen ennek ellenére hajtható 4Ohmos doboz vele. Nekem +-38V-ról megy a 4ohm-os doboz. A 100w eléréséhez ez a fesz. is bőven elég. A 45V /4Ohm tápfeszt kissé magasnak találom.
(#) Tomy27 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
És neked milyen STK-t hajt a +-38V mert nekem egy Sony erősítőbe van STK463 +-38V-on megy de nekem 4Omh-on nagyobb hangnál letilt, bár azt hozzá kell tenni hogy ennek az STK-nak a +-38V a max táp amit még elvisel az IC...
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Az általad említett STK4044XI-et.
(ennek ugyebár az Ut max=+-74V)
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Gondolon hogy az STK-k adatlapján feltüntetett teljesítmény az ajánlott tápfesz mellett szinuszos és zenei-nél ez az érték több?
(#) eron hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Sziasztok!
Erősítőt akarok építeni de valami olyat aminek aránylag szép hangja van, azt hallottam hogy a TDA sorozat nem valami jó. Kb 10-15 wattos kellene és nem túl drága, tudtok ajánlani valamilyen IC-t?
(#) vicsys válasza eron hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Én a VF2-t preferálom, igaz kicsit nagyobb a kimenő teljesítménye... Egy JHL-el is jól járnál.
(#) Tomy27 hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Még egy hülye kérdés, most olvastam pozitív kritikákat az LM3886 végfokról hogy milyen szépen szól szebben szólhat mint az STK?
(#) szamóca válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Az adatlapokon csak mint "output power" szerepel az adat. A tartós, és az impulzus üzemelés közti különbség elsősorban a külső körülményektől függ. Nagyobb kivezérlésnél tápfesz esés miatt, csökken a kimenő teljesítmény. És a nem megfelelő méretű hűtés is befolyásolja. Ezeknek a tokoknak az egyik erénye a hő stabilizált, nagy érintkezőfelülettel ellátott tokozás, ami nem mellesleg ellátja a tűz-füst mentesítést is.
(#) valve válasza Tomy27 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Szépen szól az LM3886 -os is! De szerintem kivan zárva, hogy egy LM jobban szól mint az STK. Én hallgattam már LM3886 -ot is, meg STK4048XI -et is, de az utóbbi messzemenőleg jobban teljesített,
és itt nem csak a teljesítményére gondolok, hanem a minőségére.
(az LM3886 THD ~0.03% míg az STK THD ~0.008%)
(#) szamóca válasza valve hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Az egyik monolit, a másik hybrid. Már ez sem egy kategória.
eron. A VF2 a legjobb ár/minőségű vég, és nem bonyolultabb egy IC-snél. :yes:
(#) Robi85 hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Sziasztok.

Lehet hogy nemide tartozik, de van egy 8Ohmos erősitőm (VF2) és van 1pár 2Ohmos hangszóróm.
Az lenne a kérdésem hogy mikell hozzá hogy rátudjam kötni a 2Ohmos hangszórókat az erősitőre hogy ne ugy járjak mint anno hogy kapásból meghalt szegény VF2?.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Semmit nem tehetsz. Nem illeszthetőek egymáshoz. (hacsak nem mondasz le teljesítményről és sorba kötsz a dobozaiddal egy 6 ohmos megfelelő teljesítményű ellenállást. de ez )
(#) proli007 válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Hello!

Még hat db. 2ohm-os hangszóró.
Vagy illesztő trafó. De mind kettő értelmetlen.
Nem egy másik erősítő kellene?

üdv! proli
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Okés. Köszönöm a gyors választ.
(#) Robi85 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Miet ajánlasz?
(#) proli007 válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Hát ebben nem vagyok illetékes. Talán a kollegák.
(#) Lacika001 válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Mekkora a hangszórók terhelhetősége?,
A tda2030 tranzisztorokkal kiegészített kapcsolása bírja a kétohmos terhelést kb+-15volt kell neki meg jó nagy pufferek.
35-40wattot tudhat kb
(#) Tomy27 válasza valve hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Köszi a véleményt én is így vélekedtem csak gondoltam megkérdezem a többieket is hátha valaki tapasztalatból beszél mint te is...
(#) Robi85 válasza Lacika001 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Adatlapom nincs róluk de kb 50wattosak lehetnek. Jónagy mágnesük van.

Hangszóró
(#) lczandris hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Az a kérdésem lenne, hogy audió áramkörökben van e valamilyen hallható hatása, hogy fémréteg vagy fémoxid ellenállást használok. Igazából konkrét tapasztalatra lennék kiváncsi, hogy valaki kicserélte az egyiket a másikra és szebb lett az erősítő hangja, vagy éppen h nem történt semmi változás.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Banday
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
De biztos akad olyan aki hallja. (hallani véli)
Emlékszem valamelyik hi-fi újságíró közölte, hogyha kiköti a bekapcsolás jelző LED-et a CD játszóján, szebb lesz a hangja.
(#) Lacika001 válasza Robi85 hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Szerintem az a legjobb ha eladod valakinek aki tudja használni (pl:kocsiban)és veszel 4vagy 8 ohmosat.
(#) masterpakt hozzászólása Okt 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Lehet értelmetlen kérdéssel állok elő, de kíváncsi vagyok hozzáértő emberek véleményére.
Egy Philips DVD lejátszom van, melynek 2 hang kimenete van (L-R). Valamint van egy digital out (koax). (RCA csatlakozokon)
És ehhez van egy Creative 5.1 hangfalszett, mely 3 bemenetet igényel (front - rear - center+sub). (jack csatlakozokon)
Van még egy aux in nevezetű bemenet, de ezt nem tudom mire jó.
A kérdésem az lenne, megoldható ezen valamiféle értelmes összekötés?
Jelenleg annyit értem el, hogy center kivételével ugyanaz szol mindegyiket, és ugy tűnik megy a mélynyomo is, holott az a kábel nem került bekötésre ( Ez fura!), csak a másik kettő egy RCA-jack átalakitóval.

Bármiféle ötletet megköszönnék!
Remélem megoldható a probléma.

üdv, Sanyi
(#) Lacika001 válasza masterpakt hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
ha van koax a creative-on akkor az a legegyszerűbb módja az összekötésnek.
A DVD-n csak 2RCA van? rear sub meg center nincs?
Ha nincs akkor annyit tehetsz hogy az aux inre rákötöd a dvd l-r imenetét.
(#) szamóca válasza masterpakt hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Hmm.. Ebből nem lesz 5+1 hangzás. Ugyanis a lejátszódban nincs 5,1 kimenet, aminek a kivezetéseit kivezették volna a hátsó lapra. Csak egy sztereó L-R kimeneted van, amit vagy a front bemenetre csatlakoztathatsz, vagy az Aux in-re. Mivel a Creatív nem tartalmaz digital in bemenetet, így hiába található meg ez a dvd játszódon. Így ezekkel a berendezésekkel csak sztereó hangzást érhetsz el.
Üdv.
(#) masterpakt válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Ezek szerint a DVD cseréjével tudok legegyszerűbben 5.1-et varázsolni a TV elé?!
Mit kell nézzek a DVD-n, ha viszonylag olcsón és 5.1-et szeretnék tűrhető minőségben?
Csak annyi, hogy tud 5.1-et kiszolgálni, hasonló 3 vezetéken, vagy van esetleg valami spec dolog is?

Köszi az eddigi segítséget!
(#) szamóca válasza masterpakt hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Tehát a hátsó lapon legjobb ha az RCA csatlakozókat nézed meg vásárlásnál, mivel általánosan ilyen csatlakozókkal, és nem jack-el alakítják ki a kimeneteket rajtuk.A tendencia azt mutatja hogy a legolcsóbb kategóriájú lejátszókon van 5+1 RCA kivezetés a hátsó lapon. Ezek mellet még számos más kódolt kimentettel is ellátják őket. (Tos-link;KoaxAz összeköttetéshez szükséged lesz 3,5 Jack-RCA átalakító kábelre, 3db-ra, sztereó kivitelben. Aztán düböröghetsz
Következő: »»   177 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem