Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   311 / 1681
(#) Müszi hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Volt egy kis időm a múlt héten és a hangfalaimat felújítgattam, íme:

üdv
(#) Müszi válasza kefe13 hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Szép lett!
:kalap:
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Ha szabad érdeklődni azt honnan szerezted be és mennyiért? Mekkora a cső magassága, átmérője?
(#) kefe13 válasza Müszi hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
thx :worship:
(#) titkovics válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Helló Vicsys!
Megmutatnád a kijelző paneljának fólia oldalát?
Amúgy nagyon jó lett, van ezeknek a csöveknek egy varázsa, én mindig csak ámulok-bámulok. Ezért én is építek majd egyet!
(#) vicsys válasza titkovics hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Csatolom a rajzot és cső adatlapját. A csövet nem én vettem, semmi infóm nincs róla...
(#) mutatvanyos válasza yello hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Igényesen néz ki! Milyen paraméterekkel rendelkezik majd?
(#) Ricsi89 válasza lapose hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Igen. Múltkor, amikor szétszedtem észrevettem az ellenálláshuzalt benne. Nekem így is megfelel.
(#) vtnagy válasza vicsys hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Nagyon szép lett, grat
Publikálni fogod?
(#) burgdavid hozzászólása Okt 24, 2008 /
 
Sziasztok! Sikerült összedobnom a Kreuzer-féle fetes basszusgitár előfokot! Nagyon pöpecül szól A régi Jolanám új szárnyra kapott tőle
Semmi gond nemvolt az élesztéssel sem, elsőre működött ahogy kell. A nyákot vasalásos technikával csináltam. Második próbálkozásra sikerült szinte tökéletesre legyártani.
Aki akar egy jó előfokot, érdemes megípítenie! Fet miatt nagy bemenő impedancia, jó kivezérelhetőség, stb... Fetnek BF245C-t használtam. Egy módosítést eszközöltem a nagyobb érzékenység miatt, az R5 ös ellenállás értékét 10Kohm ra módosítottam.
(#) yello válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 24, 2008 /
 
Hello!
Köszi! Próbálok egyre igényesebben jobban dolgozni építeni, terveim szerint +- 0-30V kb 2A, rövidzárvédett áram korlátolt kapcsolás lesz benne csak még el kell készíteni a panelt!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Hourofil Vic barátom, nem is vártunk Tőled ás alkotást!
Tényleg! Át kéne már írnod a nicked Sylar-re!
(#) Ricsi89 hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Helló
Végre elkészültem majdnem véglegesen a labortápommal. Lassan egy fél éve készülget. Még hiányzik az előlapi feliratozás, de az már egyszerű feladat. Örülök, hogy ezzel is megvagyok. A tápról annyit, hogy duplatáp, lekapcsolható a kimenete, 0-30V és 0-3A között szabályozható. A táp a jó öreg 723-as IC-vel működik. Végtranyók két párhuzamosan kötött 2N3055. Még gondjaim vannak az áramgenerátor kijelzéssel, ezért azok a ledek nincsenek benne (felül azért vannak a lyukak). Nagyjából ennyi.
(#) levii hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Ma elkészültem az AVR-Doperemmel.
A Topi féle kapcsolás építettem meg.
De a nyák saját tervezés mivel nem akartam kétoldalas nyákot.Sajnos mivel egyoldalas, kellett rá néhány átkötés de töbségében inkább az ellenállások lábtávolságának a változatásával oldottam meg a dolgot.
A belevaló procit deguss programozta fel ezért köszönet neki.A nyák llevágása sajnos nem lett a legszebb de ez legfőképpen azért van mert vágás közbe eltört.
Szerencsére elsőre felismerte a gép de sajnos a progrmozás nem sikerült elsőre mert egy helyen szakadt volt a GND de most már működik.

Üdv!
(#) fleta hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Szép munkák, már 2 órája nézegetem őket.Én csöves erősítőket építgetek, javítok, Trafókészítéstől a gitárhangszedő tekercselésig. Néha építek ic-s és tranyós végfokot is, de csak kényszerből.
Most egy Soldano Slo50 gitárerősítőt csinálok, végefelé járok, 1 kondim hiányzik a tápegységből. Calestion gitárhangszórót hajtok majd vele, az is most észül, majd teszek fel képet. 2x12" hangszórók, 98db érzékenység, A Marshall cég is ezt használja.

PICT5053.JPG
    
(#) mutatvanyos válasza fleta hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Na ez minőségi munka, olyan szép, hogy biztos remekül szól!!! Le a kalappal!
(#) fleta válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Még nem élesztettem fel mert hiányzik egy 47 Mf 450V-os kondi. Már 3 helyről rendeltem, de mind a 3 helyjről 400 Voltost kaptam. Sajnos ahol lakom, nincs a környéken elektronikai bolt. Egyébként ezek az erősítők tényleg nagyon jók, az eredeti gyári 350 000 ft. Vannak kissebb átalakítások az elektronikában. Metálossabb hangra készült
(#) vicsys válasza fleta hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szép munka, gratula! Ha nem vagyok indiszkrét, honnan rendeled a csöveket meg a kondikat? Van egy Mullard 520-som és fel kéne újítanom...
(#) fleta válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
A csöveket a csőbarlangból rendeltem JJ ELECTRIT márkájú. Ők a legkorrektebb csőforgalmazók. Pl ECC83 náluk 2200 ft máshol ugyanez a márka 3600ft. A kondik Remixek, amik a kapcsolásban vannak, elég jó minűségűek, igazából Mallory volna jó de az 3-5 euró / db ,és kell 14 db. Remixek is jók, és olcsóbbak is. Ezeket Kecskeméti Digital alkatrészboltban vettem, és a tápegység kondikat is, 220mf 450 volt. ebből kell 6 db és 800 ft /db. A trafókat én tekertem. Az optókapukat /4db 1500/db/ A TME Elektriktől. ha kell küldök pontos címet.
(#) fleta válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Tudnál feldobni egy képet a Mullard-ról?
(#) vicsys válasza fleta hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Tessék, itt vannak.
Köszi a segítséget. Online tudok kondikan rendelni?
(#) fleta válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
köszi a képet. hát az axiális elkókat lehet hogy nem nagyon kapsz, a linket nézd meg hátha van nekik. . radiálisban biztosan va. fóliakondik is vannak , szerintem be tudod szerezni őket. a csöveket is. ha ló látom Tungsram csövek.. Ja a csövet párban kell venni.
http://www.tme.eu/hu/katalóg
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Juuj de komoly szerkezet, mit tud a masina ha szabad kérdezni?
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
2x36W sinus. Csöves dög, gondolhatod, hogy miért szeretném felújítani... Nagyon szeretek vele zenét hallgatni, van egyfajta csodálatos mélyhangja amit a (szilicium) félvezetősökbe nem találtam meg.
(#) mutatvanyos hozzászólása Okt 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Megépítettem Source2 által publikált RGB-ledes futófényt. Nagyon látványos kis kapcsolás, sok programmal.. Legalább kipróbáltam a Sziva féle pic-programozómat is. Ez az első Pic-cel épített kapcsolásom
(#) vicsys válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szép lett, csak így tovább!
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Aztamindenit, 2*35 egész watt csöves hangzás??? Jujj de irigyellek, gyönyörű hangja lehet, szívesen meghallgatnám, egyszer építek már egy GU-50 -es SE csövest, már régóta fenem rá a fogam.
Üdv
(#) Doncso válasza mutatvanyos hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Szép munka, grat!!
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
Idézet:
„, egyszer építek már egy GU-50 -es SE csövest,”


Semmi akadája a csöves hangzásnak

üdv
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Okt 25, 2008 /
 
csak az a fránya kimenő aggaszt még mindig
Következő: »»   311 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem