Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   202 / 1385
(#) Abukodonozo hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Kösz a válaszokat! Kipróbálom mindkettővel és biztos, hogy ha majd tudok rendszeresen műnyomót vásárolni valahol akkor azzal fogom a nyákokat készíteni.
(#) mate_x hozzászólása Nov 2, 2008 /
 
Hello!
Találtam egy nyáktervezőt. Nem tudom, szerintetek megfelelő?
Mert nekem csak az a baja,
hogy magyar leírása nincsen csak angol (németet tanulok), de mindegy majd valami webes fordítóval lefordítom, igaz egy csomó idő lesz.
Szóval szerintetek jó??

üdv: mate_x
Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza mate_x hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Próbáld meg inkább az eagle 5.-öt Annak itt is van témája magyar leírás is van hozzá
(#) cimopata válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Heló,

Megcsináltam csiszolással is 5 panelt.
SZépen letudtam fújni, csak az egyik lett rossz, de azt elkapkodtam mert nem vettem észre hogy kicsit vizes volt.
Amúgy 1200-as csiszolóval nyomom, aceton nélkül, sima vízzel.
P-20 beleszoktam tenni egy tál melegvízbe hogy jól feloldódjon a lakk benne. Talán így jobban is terül.
(#) niedziela válasza mate_x hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Kezdj valami egyszerűvel.
Sprint layout...stb szintű tervezőkkel.



(#) gulasoft válasza cimopata hozzászólására (») Nov 2, 2008 /
 
Mondtam neked!
De az 1200 durva, karcos lesz a nyák.
Hétfőn szerezz 2000-est majd meglátod mennyivel szebb.
A lényeg hogy megy. Én egész lapot pucolok. 1* kell lepucolni 1* kell fújni 1* kell száradni hagyni, utána hónapokig jó.
Az aceton levitte volna a vizet is, de nem kell elhinni, mindenki a maga kárán tanul, csak hát ugye a mondás nem így van.
(#) Csibi hozzászólása Nov 3, 2008 /
 
Készitettem egy kis videot, fotós nyákgyártásról.
Lehet, valakinek még jól jön.
A video-n, Topi AVR Doper-jét készitettem el, SMD változatban (köszi Topi).

Bővebben: Fotós nyákgyártás

Üdv
(#) gulasoft válasza Csibi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Ez jó, fotósról már csináltam egyet én is 5 hónapja, magyarázó szöveggel, most készült egy másik zenei aláfestéssel, van fent egy ilyen cikk is, fotózni vágyók el vannak látva rendesen anyaggal Vasalósról senki nem csinált videót? Szeretném megnézni.
(#) gulasoft válasza Csibi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Azért annyit had tegyek hozzá, hogy ez pl. pauszra már nagyon szép lett volna. Próbáld ki te is, nekem nagyon bejött, és ingyen szereztem egy tekercset
Fólia nagyon jó, csak az Én mostani nyomtatóm nem viszi. (durabrite tinta miatt)
(#) aderka hozzászólása Nov 3, 2008 /
 
Szevasztok!

Szerintetek, 200g-os matt műnyomoval sikerül a vasalásos NYÁK?
(#) gulasoft válasza Csibi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Figyi. Ahogy lötyögteted az előhívóba, a másik oldal nem sérül, és előhívódik? Én lógatni szoktam, elkerülendő a karcokat, de a buborékos marató az nagyon ott van
(#) Csibi válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Akkor, lesz már video rendesen . Szivesen megnézném a tiedet is.

Pausz-t meg műnyomó papirt, már régebben is próbáltam volna beszerezni, csak sajna Nagyváradon senki sem tudta, mi az, hogy néz ki (egyenlőre még én sem), ha járok felétek, ez lesz az első amit majd veszek.
Durabrite-al, ha jól tudom, egyenesen nyomtathatsz nyákra, de gondolom ezt már te is tudod, talán ki is próbáltad.

Nagyon nem lötyögtetem, a nyák nem mozdul el (a video ott föl van gyorsitva). A nyákot, kis lötyögtetés után mindig forditgatom, de megesik, hogy az egyik oldala hamarabb előhivódik mint a másik (pl. nem egyforma lakk réteg).
Azt hiszem az előhivást is, a buborékos maratóval fogom megoldani. Hogy ne kelljen majd mindig kimosni maratás előtt, lehet jól jönne még egy rekeszt hozzá ragasztani, igy lenne "tú in van"
(#) aderka válasza aderka hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Pls aki otthon van a vasalásos NYÁK témában az válaszoljon mihamarabb elég fontos lenne!
Szóval a kérdés: a 135 grammos fényes műnyomo helyett jó a 200g-os matt műnyomo?
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
csak a papír vastagságában van különbség
a nehezebb-vastagabb hosszabb vasalási időt
igényel
(#) gulasoft válasza Csibi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Az enyém is fent van a youtube-on, de itt egyben van:
tele-work.hu (lap alján)
Nyákra nyomtatást nem tudtam kipróbálni, mert nincs olyan nyomtató ami egyenesen húzná be a kartonnál vastagabb lapot. (illetve van 100.000 Forint környékén)
(#) Csibi válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Tetszik a video, jó részletes
A Sör, egy nagyon fontos kellék, nyák maratáskor :yes:
(#) gulasoft válasza Csibi hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Elengedhetetlen. Ellensúlyozza a vegyszerek szagát. Sör nélkül tilos nekiállni. A múltkor nekiálltam és büdi volt.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Ugyan fiúk ne sztároljuk a köbányait ! De az vitathatatlan
hogy sokféle betegségre jó (jókedv ellen -rosszkedv ellen
szomjúságra- éhségre ) Most több dolog nem jut eszembe mert nagyon részeg vagyok!
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Gulasoft!
Esetleg azt megpróbálhatnád, hogy papírra nyomtatsz, de egy kis nyák-darabot odateszel egy pillanatra a patron alá, amikor végigmegy a papír felett. Így egy kis tinta rámenne a nyákra és ki lehetne próbálni hogy állja-e a maratást.
Egyébként valószínűleg nem fogja bírni és lemarja a sav, hiába nem vízbázisú a tinta. Más is próbálta már ezt a DuraBrite Ultra tintát (itt a fórumon) sőt, más-más színeket és eredeti meg utángyártott tintát is, de mind leázott a maratáskor.

Üdv.!
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Akkor ezt meg is oldottuk, marad a fotózás. Egyébként sima fólián megfolyik, lehet hogy a nyákon is megfolyna, amilyen finomságokkal dolgozok tuti nem lenne jó.
(#) Krisz03 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Idézet:
„Vasalósról senki nem csinált videót? Szeretném megnézni.”


Egy ilyen videónak én is nagyon örülnék. Esetleg nem csak műnyomóval, hanem másmilyen papírral is. Nekem valahogy nem akar megtapadni a festék ezen a fajta papíron, szellemképesen nyomtat. Próbáltam már fényes reklámújságra, és régi magazin lapjaira is nyomtatni, meg is tapadt rajta, de a panelre nem tudtam rendesen felvasalni, cikk-cakkos lett sok helyen a vonalak széle, és volt ahol rövid szakaszokon egyáltalán nem is tapadt meg, de még mindig jobb eredményt sikerült elérnem, mint műnyomóval.
(#) niedziela válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Idézet:
„de még mindig jobb eredményt sikerült elérnem, mint műnyomóval.”


Akkor te alapjaiban rontasz el valamit, vagy a műnyomó papírodról csak hiszed hogy az.

(#) niedziela válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Az a baj, hogy ami tinta jó, azt ezek a nyomtatók nem eszik.

Akkor lenne némi esély, ha valami nagyon régi nyomtatót lehetne szerezni ami nem bublejet elven működik.

(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
youtube-on van egy videó, csávó valami c10-et alakított át síkágyasra, és azzal nyomta a nyákra egyből az anyagot.
Én meg ugye múltkor voltam fent a mérnöki irodánkon pauszért, hát akkora plottert a hőskorban láttam utoljára, volt vagy 2méter 50 centi hosszú, és most lehet kapaszkodni SZÍNES!
HP.
Mondanom gondolom nem kell, nem 5ml-es tartálya volt, mert az egy vonalnál kifogyott volna. Mondom a csajnak, hinnye.
Erre azt mondja, ja biza múltkor fotópapírra fényképet nyomtak valami rendezvényre.
Na ilyen kéne nekem otthonra, csak a családot ki kéne rakni a lakásból hogy elférjen a plotter, bár ha jobban meggondolom, úgyis el kell őket adni ha meg akarom venni, tehát helygond megoldva.
Szóval szereznem kell egy olyat, azután majd mint a posta személyi kölcsönös reklámban, azzal megyek moziba, meg csinálok gyertyafényes vacsorát miközben szemezek vele.
(#) niedziela válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Én sajnos abba a hibába estem, hogy egy bublejet rendszerű nyomtatót alakítottam át.

A project ott bukott meg, hogy a maratás álló tintát nem tudta a fej kinyomni mert rögtön rászáradt.

Úgy voltam vele, hogy egy próbát megért, aztán annyi.

Nem is bánom, mert elég behatárolt lett volna a használhatósága, gondolok itt a kétoldalas, vagy beültetési rajz nyomtatásának bonyolultságára.

Üdv!
(#) SzervízMacska válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Ezekkel a jó kis plotterekkel remekül lehet kontúrt vágni pl. öntapadós matrica-lapra. Grafikai cégek arra használják. Olyasmi lesz belőle, mint mikor írószerboltban veszünk öntapadós betűkészletet. Amikor kiveszik a gépből, sniccerrel leszedegetik a felesleget, majd ún. transferfóliát ragasztanak a tetejére. Így már az eredeti hordozó papír lehúzható a matricáról, és a szöveg vagy ábra pozícióhelyesen, egyben felragasztható. Akár nyákrajzolatot is ki lehetne vágni, ha nem túl vékonyak a vonalak. Kérdés, hogy a maratást bírná-e a matrica, vagy jobb lenne-e levilágítani... Persze a kérdés költői, mivel ezek a rajzgépek nem a hobbi árkategóriába tartoznak.

Üdv: SzervízMacska
(#) Krisz03 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
De mit ronthatok el? Ugyanolyan HP Laserjet 1020-as nyomtatóm van, mint itt egy fórumtársnak, ő küldött nekem műnyomót is. Neki jól sikerülnek a nyomtatások, vasalások, nekem pedig szétkenődik a festék. Amikor újra lett töltve a toner, akkor egy ideig (értsd: 2-3db műnyomóra nyomtatás) jól sikerült, de azóta megint nem.

Azért majd kísérletezem még...
(#) lidi válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Hát jó dolog lenne ez a vasalósdi, de elngedhetetlen feltétel hozzá egy jó vastag nyomtatot készítő lézernyomtató. Az enyém sajnos nem ilyen (HP 4L). Talán ha szétszedném lehetne állítani rajta valamit hogy több tonerpor jöjjön belőle?
(#) niedziela válasza Krisz03 hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Idézet:
„Amikor újra lett töltve a toner, akkor egy ideig (értsd: 2-3db műnyomóra nyomtatás) jól sikerült, de azóta megint nem.”


Akkor a nyomtatót nézd meg, vagy az utántöltő olyan amilyen, vagy a toner maga kopott....stb

Ennek a hibának köze sincs a műnyomóhoz, és az egész
módszerhez.
(#) Krisz03 válasza niedziela hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Nem is akarom szidni a műnyomót, hiszen látom, hogy mindenki azt használ, tehát rossz nem lehet.
A nyomtató alig pár hónapos. Ez volt az első utántöltés. De még az eredeti festékkel is szellemképes lett.
Végülis megeshet, hogy nyomtató hiba, hogy nem égeti rá eléggé a papírra a festéket, mert ha az A/4-es lap jobb oldali harmatára is nyomtatok, akkor az ott futó kivezető görgő elkeni a festéket. De ez még mindig kisebb gond, maximum arra a részre nem nyomtatok. A nagyobb gond az, hogy 1db tervet szeretnék nyomtatni, akkor a papír tetején ott is van az, de alatta mégegyszer halványabban is szerepel (szellemképes). Pedig nem is használok sok festéket, alapbeállításon nyomtatok.
Következő: »»   202 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem