Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   189 / 2499
(#) szabi83 válasza Pyte hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
(#) Pyte válasza hapro hozzászólására (») Nov 3, 2008 /
 
Nahogy az a.... majdnem mondtam valamit azé nem fogok rendelni egy nyákot meg kitudja mennyi lenne a posta is szóval felejtős a téma keresek más rajzot
(#) szajo válasza Pyte hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Szia!

Itt egy nagyon hasonló kapcsolás:Bővebben: Link
(#) pb hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
helló
tudnátok nekem dobni egyy nagyon de nyagyon egyszerű kapcsolást előerősitőről? ha lehet max 1-2tranyós legyen és szimpla tápos.köszönöm
(#) lamalas válasza pb hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
IC-s nem jo? Sokkal jobb minosegu lesz mint 1-2 tranyo, szelesebb hatarok kozott be lehet allitani az erositeset, nagyobb bemeno es kisebb kimeno impedanciaja lesz, szimpla tapra is el lehet kesziteni ... szoval ha egyszeru kell es jo minosegu akkor muveleti erositos a legjobb megoldas ... szvsz.
(#) pb válasza lamalas hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
hát ha tutsz valami nagyon egyszerű ic-s előerősitőt akkor létszi dobjál már egy képet vagy linket
(#) lamalas válasza pb hozzászólására (») Nov 4, 2008 /
 
Egyszeru invertalo v. nem-invertalo muveleti erositos alapkapcsolas. Neten rakeresel millio pelda lesz. Szimpla tapos pelda is van biztos vagyok benne. Picit utana kellene nezni ...
(#) proli007 válasza pb hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Hello!

Nem tudattad velünk, de gondolom végerősítőről van szó.
Ha igen, egy LM386 megoldja a problémádat.

LM386

üdv! proli007
(#) lapose válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Szia!

Idézet:
„nyagyon egyszerű kapcsolást előerősitőről”
(#) hapro válasza pb hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Ez egy nagyon egyszerű és nagyon jó hangú előfok JLH tervezése. Én már megépítettem egy LM317-es táppal, és tényleg érdemes, fantasztikus mit művel!
(#) proli007 válasza lapose hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Hello!

Vak vagyok! :yes:
(#) proli007 válasza hapro hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Hello!

Én azért az R1 ellenállást ketté osztanám(22k+100k), és a közös pontot hidegíteném egy kondival.

üdv! proli007
(#) hapro válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Lehet hogy igazad van, ekkora mélységében nem értem a kapcsolást, de én így építettem meg. Nem csak szerintem, hanem több ember szerint is elképesztő jó hangú.
Miért tenne jót neki az, ha azt a pontot hidegítenénk egy kondival?
Egyébként a szerző az A-osztályú végfokában is hasonló ponton hidegítést alkalmazott egy 100µF-os elkoval.
(#) proli007 válasza hapro hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Hello!
A válasz, nagyon egyszerű. Mert a munkapont beállító osztó a tápegység felöl érkező zajt, bevezeti az erősítő bemenetére.
Üdv! proli007
(#) hapro válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Aha.. ez így valóban logikus.
Viszont nálam nem volt így sem zaj rajta, egy atomstabil tápegységet építettem hozzá egy azon nyákra közel hozzá.
(#) lapose válasza pb hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Na hogy valami érdemit is írjak..
(#) bancsi15 hozzászólása Nov 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy TDA2003-as sztereó erősítőnek mekkora teljesítményű táp kell?
( Van egy kis hálózati trafóm. Vasmag mértek: 1.7cm*4cm*4,8cm. Prim.: 230V~. Szek.: 14V~.
Nem tudom, ez jó lehet tápnak, ha egyenirányítom?)

Köszi
(#) lapose válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
Szia!
Szűken elég lesz a teljesítménye, de a feszültsége sok lesz, rakni kell rá egy áteresztőtranzisztoros stabilizátort!
Elméletileg egy 20W-os trafó kellene, de szerintem a tied 10 sincs, ettől még kis hangerőn hallgathatod!
(#) feri44 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Heló van egy kis gondom Szeretnék építeni egy integrált erősítőt 500w körül.Ha van valakinek ilyen kapcsolási rajza küldjétek már el előre is köszi.
(#) Robi85 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Sziasztok.

Azt szeretném megtudni hogy csillámlemez helyett alkalmazhatok e hűtőkockákat a FETet és a hűtőborda közé?
Sajnos nincs itthon csillámom és mikor rendeltem a Feteket elis feledkeztem róla.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Asszem kész.
nézd azért át, bár nem valószínű hogy hibás.

pa300.LAY
    
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Köszi hapro!
Majd átnézem. Örök hála.
(#) Robi85 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Erre gondoltam. Gyárban a TVbe is ilyet tesznek valami processzor hűtésére.

Bővebben: Link

Bővebben: Link

(#) Tomy27 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Üdv.Képzeljétek ma hogy jártam.A napokban vettem meg egy 84-kiadású úgymond klasszikus Denon erősítőt.Ma délelőtt pont mutattam a hangját a havernak mikor arra lettem figyelmes hogy az egyik oldal elhallgatott, pedig csak negyed hangon volt.De szerintem én voltam a hülye mert az erősítő tetejére papírt tettem hogy ne karcolódjon, majd arra a többi cuccot és így nem tudott eltávozni a meleg levegő!Mondjuk eddig is igy voltak az erősítők de ez miatt még nem ment tönkre egyik se pedig 2X100W Grundig volt előtte igaz abban volt hővédelem is, meg az STK-s volt az meg szerintem strapabíróbb, bár a Denon-t is annak mondták...Érdekességkép csatoltam egy képet is itt látható a papír az erősítő felett...

Image071.jpg
    
(#) Imi65 válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
És tapasztaltál jelentős túlmelegedést?
Legyen tanulság, hogy a szellőzőket nem véletlenül nyitják a dobozra. Ezt a papírozást meg felejtsd el.
(#) Tomy27 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Persze a papír alá benyúlva érezhető volt a meleg még a teteje is átmelegedett rendesen,csak azt sajnálom a legjobban hogy még nem volt javítva előtte és ha a HQ-nál veszek bele tranyókat azok nem biztos hogy ugyanazt a minőséget produkálják...
(#) korgs2 hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy Wermona 100 W os erősítőm 4 ohmra. Erre köthetek 1 db 16ohmos hangfalat?
(#) lamalas válasza korgs2 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Udv, igen.
(#) Tomy27 válasza korgs2 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Szia!Persze csak akkor KB negyed akkora teljesítményre számíthatsz...
(#) lamalas válasza korgs2 hozzászólására (») Nov 6, 2008 /
 
Jut eszembe: ez egy csoves erosito? Mert azok jobban szeretik ha a megadott nevleges impedanciaju terhelest kotod ra. De sztem akkor sem lenne baja, ha 4 ohm helyett 16-ot kotsz ra.
Következő: »»   189 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem