Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 289
(#) bodnar00 válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 8, 2008 /
 
Köszi, akkor lehet hogy még egy szikraköz lesz a megoldás, ahogy olvastam.
(#) elektroboy hozzászólása Aug 14, 2008 /
 
Üdv !

Van egy már kimaratott villanypásztor panelem és kell rá egy BU326A , de sajnos ez csak TO-3 tokozatban van lehet valamivel helyetesíteni ami TO-220 Tokozású?
(#) Dempsey válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Szia!Én nem tudom hogy helyettesíthető-e,de én odavezetéketzem,szóval igy is meg lehet oldani.Sőt a potik is vezetékezve vannak meg az egyenirányító híd is .
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Hello !

Köszi én is gondoltam már arra hogy összevezetékezemde megnézem a BU426a t még a HQ-nál
(#) elektroboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 15, 2008 /
 
Hello !

Megnézem tölükszoktam rendelni Köszi
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Hello !

Össze építetem a vill.pásztort de nem igazán müködik a lednek villognia kellene a panelon , mert most folyamatosan világit. Feszültséget kiadja skopom meg nincs hogy megnézem nem küldtem e el az 555-öt. Hábár még trafot nem kötöttem rá.
(#) Dempsey válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Szia!
Aha villognia kell mert nekem is ez volt a baj hogy nem villogott.Érted ha villog akkor szaggatja a trafót, tehát ne m folyamatos az üzem.A potikkal tudod belőni nekem is annyi volt és kész is.Sok sikert majd irj hogy mi lett az eredmény.
(#) Dempsey válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Ja meg azt elfelejtettem mondani,hogy kb másodpercenként egyszer villan fel a LED, és így folyamatos az ív a trafó kimenetén.Ja és lényegtelen hogy nem raktad rá a trafót.Nekem még tranzisztor se volt rajta és úgy lőttem be a villogást szóval totál mindegy.
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Ezt mind tudom de ez egyfojtába villágit lehet hogy elszált az 555 hiába bir 200mA-t ezt kicserélem meg kiveszem a tranzisztort is köszi
(#) Dempsey válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 19, 2008 /
 
Nem hiszem hogy elszállt az IC,bár sose lehet tudni az igaz.De mondom szépen lassan álligatsd a potikat és hidd el hogy a LED egyszer csak villogni fog, és ha villog sinen vagy,mehet rá a trafó és zuzza is rögtön.
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Márcsak abbol gondolom hogy elszált mert egyszer kapot 18 V ot másrészt a tranyó bázisára menö47 R elenálás kicsit elfüstölt ennek hány watosnak kell leni? A tranyó nem zárlatos! Szerintem kicsit alulméreteztem a W számot .
(#) Dempsey válasza elektroboy hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Igaza van köbzolinak!Az IC 3-15V-ig működik szóval a 18V lehetett a gond, és csak negyed wattos ellenallások kellenek max.
(#) elektroboy válasza Dempsey hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Üdv !

Köszi a segitségeket !
0.4-0,6 W os ellenálások vannak bent akkor nem az a gond! NE 555 van bent de van egyolyan tipusa is ami 18 V ig birja lehet hogy lecserélem arra vagy a trafot kiveszem ugyis akkurol fog müködni .
(#) elektroboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 20, 2008 /
 
Hát igen mert már it sorakoznának !
(#) elektroboy hozzászólása Aug 21, 2008 /
 
Üdv!

Kicseréltem az NE 555 öt meg a 47R t most jó , viszont melegszik a 47 ohmos ellenállás kb 50-60 fokra meg kb 30 fokra az 555 .Mondjuk én BU426A raktam bele biztos hogy elég a 0.4 w os ellenállás és nincs rajta még a trafó?
(#) elektroboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Ezt http://norbimagan.tar.hu/elektronika.htm még nem raktam be a diodát
(#) elektroboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 21, 2008 /
 
Hát igen nem valami szerencsés a rajz meg sok elent mondás is van a kapocs rajz meg a nyák között. Összeraktam igy ahogy volt trafoval 1 cm röl húzza az ívet de melegszik (forro)az 555, 47 ohm meg a BU426A már hütöbordáztam is. Hát a dárlington féle elméeletedet nem igazán értem , de megküzdök vele már utána néztem mi is az. Marad a második variáciod 47 ohm csere 150 ohm-ra bázis test 220 ohm habár ezt nem értem miért de ha ettöl nem melegszik . !
De köszi hogy segitesz
(#) uli hozzászólása Aug 26, 2008 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az oldman féle kutyapásztort, a második oldalon van a rajza. Problémámm az, hogy a 15 R-os ellenállást elfüstöli. Mi lehet a gond??
Kössz: Uli
(#) sniperx válasza uli hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Tuti jól raktad össze?
Ebben a formában nem építettem meg, de nem is kell, mint már kiveséztük. Ez csak a régi 555 ic-k kis terhelhetősége miatt volt így megcsinálva.
Az ic 3-as lábáról megy a 100ohm-ra (inkább 180), onnan direktben a BU326 bázisára. BFY34, 15ohm, 820ohm felejtős.

Esetleg a táp és a 7-es láb közti ellenállást cseréld 4,7k-ra, nagyobbat szikrázik a vége úgy.
(#) uli hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
Fú, az a gond, már kicsit szétszedtem,megépítettem egy másik fajtát. De csak aBu meg 1-2 dolog van kiszedve belőle. Ha lesz időm ujra nekiülök.
4,7k-s van benne, a többi ellenállást pedig majd megsasolom milyen. kössz
uli
(#) sniperx válasza Cavalier hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Sikerült már megmérni a kimenő feszt, vagy a leadott teljesítményt?
(#) jespy válasza Cavalier hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia

Jól emlékszem, hogy te akartál autótrafós pásztoron kimeneti áramot mérni? Sikerült valami, mennyit mértél?
(#) Noémic hozzászólása Nov 10, 2008 /
 
Hello
Kispolák trafom van ,Szeretném megtudakolni hogyszertintetek melyik kapcsolás jó hozzá, mert ugye az megszakítós?
Köszike
(#) Peti.Janka hozzászólása Nov 11, 2008 /
 
sziasztok! építettem 555ős icvel egy astabil kapcsolást be van áítva úgy, hogy magas szint kb700ms alacsony kb3 ms és egy egy potival mindketőt lehet álítani. ez eddig oké. kimenetére raktam egy fetet, csak egy vele a probléma, hogy pont fordított idők kellenének mert így 700ms ideig van fesz a trafón 3ig meg nincs. nincs valami ötletetek hogy tudom ezt megfordítni? gondolom kell a fet és az ic közé még egy tarnyó de mien meg hogy? előre is köszi a választ ja a fet irfp460
(#) mex válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Meg tudod az időtartamokat az astabilnál is forditani.
Ha nem megy tedd fel a kapcsit és segitünk.
(#) Peti.Janka válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
a másik irányba 50 százalék alá nem tudom vinni a kitöltési tényezőt. a kapcsolás meg a segédprogik közt az astabil van megépítve a 3as láb ki van vezetve. egyenlőre úgy álok, hogy az n csatornás-fet source kivezetése negatívon a drain-je megy a trafóra a trafó másik kivezetése pozitívon a gate pedig 100ohmal a ic3as lábán plussz 1 db 1kohmos ellenálás lehuzza a gate-t negatívra. így szépen szikrázik csak melegszik mint álat mert pont fordítva van a jel.
(#) niedziela válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Háromféle astabilt különböztetünk meg

<50%kitöltési tényező
=50%kitöltési tényező
>50%kitöltési tényező (kép)


kisebb50.gif
    
(#) mex válasza niedziela hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
A D2 nem kell,egyébként helyes.
(#) meslac válasza Noémic hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Ez biztos működik, igaz gyári és nagyon régi, kis alkatrész korszerűsítéssel használható (még germánium tranzisztoros). A teljesítményéről annyit, gyári ajánlás szerint 400 méternél hosszabb vezetékkel kell használni.

villp.jpg
    
(#) niedziela válasza mex hozzászólására (») Nov 11, 2008 /
 
Akkor nem ha 0 - 100% akar szabályozni.
Amúgy kell.
Következő: »»   20 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem