Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   282 / 2208
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 13, 2008
Nem óriás csak 80VA-es. Az erősítő ebből felvesz 30-at állandóan. Kicsi a hely belül nem engedhető meg hogy melegedjen. A osztálynál amúgy is 2-szer akkora trafó kell mint amennyit felvesz.
(#) Moszkvai válasza djhans hozzászólására (») Nov 13, 2008
Már látom szép kis erősítő lesz ebből!
Köszönjük a fotókat, jó látni hogyan halad valaki
a munkáival.
Lassan én is elkezdem a GU50-est.
Már megvettem a derótokat a hiperszilhez amit vettem tőled.
(#) djhans válasza nyikolaj hozzászólására (») Nov 13, 2008
Igen azzal. Meg van nagyon profi karos lemezolló, annyira tuti hogy az újság lapját is elvágja mint a penge.

Szerencse hogy annyi 1-es acél lemez van hogy nem kell azon gondolkodnom miből fogok dobozokat csinálni.
(#) djhans válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 13, 2008
Muszáj, mert addig nem kezdhetem el a PP-t amíg ez nincs meg. Nem akarok sokmindent félbehagyni. Még egy tranyós 2x100-as (st151) is már csak a dobozolásra vár, arról megy majd a szilveszteri buli, de első a csöves

Elnézést a többiektől is hogy tranyókkal káromkodtam itt.
(#) djhans válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 13, 2008
Az egyikből lesz a táptrafó gondolom. Szereztél hozzá lefogató keretet?
(#) fleta hozzászólása Nov 13, 2008
segítsetek! ez a kapcsolás 250 voltról üzemel? valaki ismeri-e? érdemes megépíteni?

m2000b.gif
    
(#) sturbi hozzászólása Nov 13, 2008
Közben azért én is haladok valamit, lássuk csak mi van itt ?
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Nov 14, 2008
Pofás kis cucc lesz
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Nov 14, 2008
De türelmetlen vagy !
Igen, ez a kapcsolás 250 Voltról (is) működik. Azonban ez csak egy torz "csatorna", illetve torzító, az APX 100 meghajtására nem is alkalmas (asszem annak vonali jel kell ), max ha a hangerő poti "fölötti" 22k-s ostó ellenállást elhagyod. Ha úgyis van ehhez csöved (ECC83), akkor miért nem próbálkozol inkább az ENGL kapcsolással, amit belinkeltem, vagy a másikkal?
(#) nyikolaj válasza sturbi hozzászólására (») Nov 14, 2008
Jól néz ki!
Elég robosztus tekintélyt parancsoló.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Nov 14, 2008
Uhh! Tükörből van? Nem semmi!!!!
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 14, 2008
Nem jársz távol az igazságtól, az utókornak is hagyni kell egy kis javítanivalót.

kocos
nem tükörből van, hanem olyan füstüvegből, amelyiknek egyik odala tükrözős.
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Nov 14, 2008
Köszi erre voltam kiváncsi. Nézegetem az engl előfokát, kezdek megbarátkozni vele, bár elég sok a kapcsoló meg a poti.Az utolsó cső után a Clean hangszín szabályzó is ide tartozik még ugye? Az APX 100 755 Mv a beeeője. Ebből mennyi lehet a kimenő?Mármint az engl-nek . Vagy egyből a végfokra menjen? Ennek tudsz-e valahol nyák rajzot? Kicsit sokat kérdeztem bocsi, de nagyon kell csinálnom egy előfokot.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Nov 14, 2008
Az Output Send-ig tart az előfok, és az utolsó cső után a lead csati hangszíne van, a cleannek az első trioda után van. ha a végéről elhagyod a 100k/47k osztót, akkor talán meghajtja az APX-et, de lehet, hogy kell még egy feszültségerősítő fokozat utána. Nem tudok neki nyákrajzot, de nem túl bonyolult ahhoz, hogy ne lehessen tervezni egyet, vagy esetleg forrlécre megépíteni. Én csak a lead csatiját csináltam meg full légszerelve. az meg hogy sok a poti, az viszonyítás kérdése Te akartál két csatornát, nem?
(#) Bassmester hozzászólása Nov 14, 2008
Van nekem egy Beag AE 785/a tipusú erőlködőm.807-es végcsövekkel, asszem olyan 50-60 W-os lehet, de sajna 100V-os a kimenete.Tippeket szeretnék, hogy milyen kimenőtrafóval lehet ezt 8 Ohmosra alakítani.
A későbbiekben gitárerősítőt szeretnék csinálni belőle.
(#) cruisher válasza kocos hozzászólására (») Nov 14, 2008
Folosleges plusz meghajto fokozat, a hangeroszabalyzo utan van egy trimmer, azon kell beallitani a megfelelo szintet. Esetleg kivenni egy az egybe, bar a tina szerint ugy mar tul nagylesz az erzekenysege.
(#) cruisher válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 14, 2008
Gitarhoz a legolcsobb megoldas ha illesztonek hasznalsz egy APT 100 kimenotrafot! De a 785 eleg alacsony impedanciara is tud dolgozni, minimum 15 ohm. Ha keszitesz egy gitarladat mondjuk 4db 8ohmos sorbakotott hangszoroval akkor mar nemis kell illeszto trafo. Probald ki!
(#) dollerakos hozzászólása Nov 14, 2008
Üdv! nem tudja valaki, hogy hol és mennyiért lehetne megkapni az Ágoston Lajos Audiofil erősítők építése c. könyvét? A Tibiscus Bt-től van telefonszámom, de fel se veszik és a neten sehol sem találok árakat... Ha vki tud valami megoldást, kérem, jelezze. Köszi.
(#) Bassmester válasza cruisher hozzászólására (») Nov 14, 2008
Jól ismered ezt az erősítőt?Ha tényleg megtud hajtani 32 Ohm-ot akkor két ilyen pont jó lenne neki:
Bővebben: Link
Négyhangszórós ládát nem csinálok mert az 1 vagyon
(#) CHZ válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 14, 2008
(#) cruisher válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 14, 2008
Nekem megvan digitalis formatumban. Ugy nemjo? De mar regebben beis linkeltem itt...
(#) cruisher válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 14, 2008
Ismerem, van nekemis egy belole. Valamennyivel kisebb teljesitmenyt ad le 32 ohmra mint a nevlegesen, de ezek a hangszorok eleg erzekenyek amiket kineztel, sztem jol fog szolni veluk! Ha keves lesz a teljesitmeny akkor pedig megprobalod az APT trafot.
(#) MrBrown hozzászólása Nov 14, 2008
Sziasztok, volna egy kérdésem amit nem tennék fel ha már kész lenne a táptrafóm, de nincs kész...
Szóval melyik oldalról nézve világít a legjobban a PCL86, mert úgy szeretném beállítani a foglalatot a sasszin!?
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Nov 14, 2008
KÖSZI a választ, megépítem, és majd beszámolok róla. még egy kérdés, az APX 100 kimenőjét ki szertném cserlni, ugye ez 100v 100 ohm. ehhez kellene nekem kimenő leírás. 8-16 ohm hangládával szertném használni.Trafóim vannak, hiperszil 12 ncm ablakkal. Tekercs méret kellene. olvastam sokat a fórumon, de konkrét méretet nem találtam
(#) hapro hozzászólása Nov 14, 2008
Sziasztok!

Meg tudjátok mondani, mikor lesz a legközelebbi elektronikai börze?
Volt ott egy csávó akinek volt rengeteg reléje abból vennék majd.
(#) cruisher válasza hapro hozzászólására (») Nov 14, 2008
Nov. 22.

10 oratol pedig a westend hiltonba hifi kiallitas. Erdemes odais elnezni!
(#) Ricsi1992 hozzászólása Nov 14, 2008
Sziasztok!
Djhans,sturbi,nagyon szép az erősítőtök,grat.

Végre elkészültem a GU50 SE-vel.Köszi mindenkinek a segítséget,a trafókat(köbzoli)....A dobozát még kell egy kicsit csiszolgatni,meg lehet a fa szinű éleket lefújom feketére,de nagyjából már összeállt a szerkezet.A belsejét nézzétek,szakszerüen forrlécen van minden :yes: .
Képek:
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Nov 14, 2008
Nem (csak) az ablak a lényeg, hanem a vaskeresztmetszet (is) ! De ott a jó vas, az APX eredeti kimenője! www.elektroncso.hu-n van leírás 8 ohmra áttekert kimenőhöz. Nekem van két 8 ohmos APX 100 kimenőm, de ugye remélem nem gond, ha nem számolom le a meneteket róla
(#) kocos válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Nov 14, 2008
Ejha Ricsikém ! elsőnek nem is rossz! Gratula! Ugye lesz egy másik monoblokk is, elvégre két füle van az embernek!
Az éleket hagyjad így, vagy fesd fehérre, sztem tök jól néz ki!
(#) Ricsi1992 hozzászólása Nov 14, 2008
Köszi mindenkinek a dicsérő szavakat.
Nem lesz másik monoblokk.
Lassan-->(nem sok pénzem maradt,az SE után,meg most jól lefárasztott ez a project is,de majd egyszer...) a következő projektre készülök majd:GU50 PP 2x20W.Már megvannak a kimenő vasak,a GU-k,és elvileg kapok egy 160VA-es levállasztó trafót a suliból.
Tényleg,elég lesz a sztereó PP-hez 300V,és 0,7A,egyáltalán a 230-as szekunder adna 300V-ot egyenben?

/Már kezdenek megsértődni a 2N3055-ök a fiókomban,hogy csak a csövekkel foglalkozok.Megépítem a hőerőgépet(DoZ,20W A-oszt.,68W-ot disszipál)Na elég az off-ból./
Következő: »»   282 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem