Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli gyertya
 
Témaindító: vicsys, idő: Okt 28, 2008
Lapozás: OK   8 / 59
(#) Matt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Az a gond, hogy, nekem csak akkor viszi át az asztalt, ha 9V-od adok rá... A tranyó egy kicsit melegszik, de nem vészes. Biztonság kedvéért majd kap egy hűtőbordát. Amit írt Skori hogy hosszú a vezetékezésem, azt kijavítottam, és egyáltalán nem javult a hatótávolság, csak nagyon picit. Az alkatrészlábakat is megrövidítettem. Majd még maximum megpróbálom összerakni panelen, hátha akkor jó lesz...
(#) Matt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
A tranyó BD139, a 4,7 n pedig sima fóliakondi.
(#) Matt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Az elkó az ellenálláson már nincs rajt...
(#) Skori válasza Matt hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Igen, úgy gondoltam, hogy a tekercs is a dobozon belül lenne. Egy lapos (vékony) doboz lenne amire mindjárt rá lehet tenni a poharat, vagy az asztal lapja alá be lehet tenni, és felülre a poharat.
Persze ha nem vagy gyakorlott, tapasztalt áramkörépítő akkor a legjobb ha egy dugasztápot használsz fel tápnak (pl. régi mobil töltője). A táp nem igényel komoly szűrést: trafó, graetz egyenirányító, és mondjuk 1000uF, ez pici helyen el is fér (akár még a dugasztáp házában is).

Esetleg csinálj megint fotót az áramkörről, hogy most hogy néz ki.
(#) Kovidivi hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Köszönjük Skori a kapcsolást! Mi lenne a jobb megoldás? 9V-os elemről simán működtetni, vagy rakjak elé stab IC? Köszi a választ!
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Készen van az áramkör. pöccre indul, nagyon jó kis kapcsolás! 8voltról 70mA-t vesz fel üresjáratban, leddel kb.80mA-t. A leden mérhető maximális feszültség 2.85V. Áramot nem bírtam mérni a kínai műszeremmel
3 kék ledet is simán meghajt a kapcsolás. a távolságok a két áramkör között: kb 9-10 centi, amikor elkezd világítani a led. a maximális fényerőt kb. 6cm távolságban éri el.
Videók:

Első videó
Második videó
(#) Mickey5 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Tényleg jó, gratulálok! De úgy látom, hogy meglehetősen hosszúak a vezetékek a tekercsek és a többi alkatrész között, ráadásul az egyik kondi is mintha kerámia lenne. Csupa "tiltott" dolog. Más hozzászólásokban azt olvastam, hogy ezek miatt nem működik az illető kapcsolása. Van valami tipped, hogy a Tied mitől működik ilyen jól? Mit kell elkerülni? (Én még csak tervezem, mert jelenleg egy ilyen egyszerű áramkörre sem érek rá: talán 2-3 hét múlva...)
(#) Kovidivi válasza Mickey5 hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
A vezetékek nem hosszúak. a tekercsnél van olyan. kb. 3.5cm. sztem simán belefér.az alkatrészeket ónnal kötöttem össze, és a lehető legrövidebb lábbal forrasztottam be a próbanyákba (a nyákon 5x7 lukat foglalok el, vagyis 1.5cmX2cm-t...). max fél cm-es lábak vannak... Igen, a kicsi kék kondi nem éppen fólia . a boltosnak nem volt más kondija. viszont nem is kerámia, mert az inkább így néz ki. Ez valami más. a boltos szerint bírja a 3MHz-et, és a tapasztalat is ezt mutatja. Sztem tudod te, hogy mit kell elkerülni, nagyon jól leírtad! a fontos, hogy ne keverd össze a bd lábait
Sok sikert hozzá! Biztosan menni fog
(#) Skori válasza Mickey5 hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Valójában csak a tekercs kivezetései túl hosszúak a többi kötés nem. Azonban itt azért nem okozott problémát, mert egyforma hosszúak, és együtt is futnak a kivezetések, + a "vevő" oldalon is pont ugyanannyira hosszúak. Tehát az, hogy Kovi áramköre mégis jól működik azért van, mert ügyelt a primer-szekunder egyformaságára, és némi szerencse is közerejátszott
(#) bogár76 hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!
Skoritól szeretném megkérdezni, hogy a vevő áramkör bővithető e 1 F -os kondival hogy tartósan világitson a led.
(#) Kovidivi válasza Skori hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Próbáltam úgy dolgozni, hogy ugyanolyan "rossz" legyen mindkét tekercs így jó
(#) Attila86 hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Rajzoltam egy nyákot a Skori-féle áramkör primerének:
Nyákterv
Beültetés

A tranzisztor SOT223-as tokozású.
A szekundernek nem kell nyák, mert az a gyertyában van ugyebár.
A nyák 5*5cm-es.

Ja igen, vasaláshoz ezt a nyáktervet még tükrözni kell.

Üdv.!
(#) kaqkk válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Gratulálok Én még nem jutottam el a beültetésig de működő képes az ötletem ?:
310498 De én a "vevő" tekercsét is marattam ,
így teljesen egyforma a kettő !
(#) deguss válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Bizonyos részletekre ügyelni kell nagyfrekvenciás nyákok tervezésénél, Attila nyákterve sokkal jobb, mint a Tiéd, ezzel nem azt mondom, hogy ügyetlen vagy, vagy hasonló, csak azt, hogy érdemesebb az övét megépíteni, ha már mindenképpen nyákra akarod. Én még nem vagyok benne biztos, hogy jobb-e mint a tekercselt, mivel itt a nyák a vezetőpályák között ugye kapacitást képez, még ha nem is sok, de pár pF biztos. Előnye a nyákra készült megoldásnak, hogy a tekercs lényebében nem hangolódik el, míg a cérnával összetekert esetében a geometriája könnyen módosulhat, ha egy picit meglazul a cérna, és széthúzódnak a menetek.
Én egy légszereltet építettem, tökéletesen működik Skori nagyszerű, de ugyanakkor egészen triviális, kapcsolásának köszönhetően. Lényegében ez nem más, mint egy a rezonanciafrekvencián üzemeltetett légmagos transzformátor.
(#) kaqkk válasza deguss hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Félreértés ne essék én nem azt írtam hogy ez jobb -vagy az ! megkérdeztem működik e az ötletem !
Csak azt szeretném én is mint itt a témában mindenki
hogy legyen egy jó és könnyen probléma mentesen
megépíthető "gyertyánk " Egyébbként azért akartam nyákon kivitelezni a tekercset mert nekem soha 1 tekercs nem sikerült olyanra amilyen adatokkal akartam
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
És egy pár kép az enyémről
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Még nincs teljesen kész , valószínű hogy alulról lesz bekötve a forrasztási oldalon és köszi a tanácsot vastagabb vezetéket keresek . Azt viszont nem tudom hogy a kerámia kondik jók lesznek e bele ?(csak azt találtam a fiókban )
(#) deguss válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szép kivitelezés, de...
A vevő része rendben van, de az adó nem a legjobb, mivel az az átkötés ugyan úgy része a tekercsnek, ahogy Skori is írta. A tranzisztornak, vagy bármilyen más alkatrésznek fizikailag ott kell lennie közvetlen a tekercs végénél.
(#) kaqkk válasza deguss hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Ki próbálom és ha nem jó a "tekercs adatok meg vannak "
az adónak csinálok másik nyákot vagy teszek egy trimmerkondit a vevőbe hogy egy frekire tudjam húzni az adóval .
(#) sprofan válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
A nyák terv kerámia kondikra van tervezve?
Nem úgy volt hogy csak fólia jó, vagy van fólia SMD-ben is?
(#) Attila86 válasza sprofan hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
1206-os tokok vannak a nyákterven. Azt gondoltam hogy hogy ilyen kis értékben van fóliakondi ilyen tokozással, de most hogy rákérdeztél megnéztem és sajnos nincs, csak 2220-as tokozásban. Átrajzolom a nyákot eszerint...

Szerk.: Átrajzoltam és frissítettem az oldal tetején lévő két linket (a nyáktervet és a beültetést).
(#) sprofan válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Jó, nem azért kérdeztem, csak pont most szedem össze hozzá a cuccokat, de sehol nem találok ilyet. Azért köszi.
üdv
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Jó hozzá a kerámia kondi is !
Itt a példa 10 12 cm es távolságot is elért
és most azon agyalok hogy faragok rá egy pices
villogót (a futófény témába már feltettem a programját )
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Nagyon szuper lett!
(#) sprofan válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Na, ezt jó tudni. Szép lett!
(#) Matt hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Hali!

Nekem is megoldódott! Átépítettem panelra, és egyből viszi a 10 cm-t. 9vról működtetem. A trafó egy picit melegszik. Még azzal kell valamit kezdenem. Szépen bedobozoltam, az asztal alá felszerelhető. Majd egy panelra rá lesz ültetve a tekercs, és azzal lehet felszerelni majd az asztalra, a panel n sarkával
(#) Colossus hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Üdv mindenkinek!

Légszerelten bár, de én is megépítettem a Skori-féle Hartley oszcillátoros változatot. Légmaggal kb. 10 cm-ről már pislogott a led, azonban én az adó részt egy fadobozba tettem, ezért a primer tekercs kapott még egy hűtőbordát is "vasmagnak" , és szépen fel is erősödött tőle az átvitel.
A gyertyaöntés volt a kritikus rész, nem is sikerült buborékmentesre, viszont ez utólag nem baj, mert raktam bele csillámport is, és a kettő együtt nagyon szépen szórja a fényt: nem látszik, hol van pontosan az RGB led, csak annyi, hogy világít "valahonnan" a belsejéből.
Megpróbálok képet és videót csatolni. A minőségük sajnos kritikán aluli köszönhetően annak, hogy csak teló volt nálam. (Ugyancsak emiatt a videó mp4 formátumú, ami miatt újfent elnézést kérek.) Ja, és a kész gyertya színei természetesen villognak és folyamatosan átúsznak egymásba, nem pedig szaggatnak, a felvétel ellenére...
(#) Colossus válasza Colossus hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Hopsz, az még lemaradt, hogy 4x1.5 V-ról megy (ahogy a képen is látszik), valamint a tranyó munkapontját nem 15k ellenállás, hanem két párhuzamosan kapcsolt 33k állítja be, mivel a Lomexben eltévesztették, de ez nem befolyásolja lényegében a működést.
(#) kaqkk válasza Colossus hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Ezt a színváltós ledet milyen néven lehet beszerezni ?
Talán típusszámot is tudnál mondani?
(#) scooby_ válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Hello!
RGB led a neve!
R=Red
G=Green
B=Blue
Következő: »»   8 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem