Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Futófény
 
Témaindító: NBalage, idő: Szept 16, 2005
Lapozás: OK   6 / 25
(#) _JANI_ válasza Mickey5 hozzászólására (») Nov 14, 2008 /
 
Bizonyos esetekben ennyi is elég a HAZARD-ok kivédéséhez. Persze érdemes utánajárni.
(#) Mickey5 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Végre sikerült!!! Itt a Knight Rider utolsó verziója! A mellékelt kapcsrajzra felkerülhet végre az "Ultimate Version" és a "Garantált kapcsolás" felirat.
Mivel a 4001-es változat hibáját nem tudtam megszüntetni, visszatértem a 4093-as változathoz. De ehhez kellett még két inverter is (T11 és T12). A rajzot a végletekig egyszerűsítettem, hogy áttekinthető legyen. Ezért csak a LED10 vezérlését mutatom be, de ebből a részből természetesen 10 darabot kell építeni. Akinek nem kell a késleltetés, az hagyja ki a 470µF-os kondikat (C10 és társai)! A felhasznált LED-ek típusától függően szükség lehet a 130 Ohmos ellenállások (R20 és társai) cseréjére! Célszerű megépíteni az 5V-os szabályozót is. Mindössze néhány forintba kerül és így 8-18V között AC/DC-ről üzemel az áramkör.
A videók elég gyengék, de azért látható az eredmény. Ez a rajzon feltüntetett értékekkel működik. Ha változtatsz a frekvencián, akkor valószínűleg a kondenzátorokat is ki kell cserélni!
Részemről befejeztem ezt a témát, jó szórakozást az utánépítőknek!
(#) _JANI_ válasza Mickey5 hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Szép munka. A videó magáért beszél.
(#) dolfin válasza Mickey5 hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szép munka

Jól érzem hogy a végére egy "picit" eleged lett belőle?

Már csak maximum egy kicsit gyorsítani kell rajta, mert a eredeti KN fény asszem gyorsabb, de így is tökéletes.
Hajrá NYÁK-ot neki és mehet a kocsi orrába

Köszi a kapcsolást.
(#) StefuPeti válasza Mickey5 hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szia
Jól látom a kis videódon, hogy húzza a fénycsóvát? Vagy csak mindig egy LED világit egyszerre?
(#) kaqkk válasza dolfin hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Avval azért vigyázz ! Ami nem gyári tartozék ,arra nagyon harapnak a rendőrök! És igazuk is van !!
Gondolj bele :Éjjel meglátsz egy ilyen fényt a tükörben ?
Figyeled mi az és belemész az előtted fékező autó hátuljába! Szép és jó a KR futófény otthon az asztalon,
de autóba nem tenném be !
(#) dolfin válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Tuning autóra mehet
Meg azért hülyén nézne ki egy Suziki Ignis-en.

(#) kaqkk válasza dolfin hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Na erről írtam ! Szutyuki Knight Ryder? Garantált a hármas kocc! Viszont tényleg jól nézne ki szuperfényes
Netán lüxeon lerekkel egy tuning BNV-n !
(#) kaqkk hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
Mellé ütöttem Luxeon .
(#) Mickey5 válasza dolfin hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
dolfin
Igen, csakugyan elegem lett belőle egy picit: kb. 6-8 változatot építettem meg. Volt egy olyan is, ami 100%-osan azonos volt Topiéval (alkatrészek tekintetében), de az sem akarta az igazságot. Még most sem tudom, hogy miért.
StefuPeti
Bizony jól látod: húzza a fénycsóvát!!! Éppen ezt mutattam be a videón. Egyébként ezért kezdtem bele: olyat kellett építeni, ami a lehető legjobban utánozza az eredetit.
kaqkk
Korábban leírtam, hogy víztiszta LED nem jó hozzá, nagyon zavaró, mert sokáig parázslik. Viszont ez a 10mm-es, amit vettem hozzá, telitalálat (véletlenül bukkantam rá)! Ha valakit érdekel a pontos típusa: L-813SRD-H és itt az adatlapja is. Erős fényű (1300 mcd), szép sötét piros (660nm), 60 fokos szögben látható és szép méretes darab. Élőben gyönyörűen néz ki. Ja és persze opál, így nem zavar a parázsló fény!

L-813SR.pdf
    
(#) dollerakos hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Üdvözlet! Lehet, hogy nagyon nem jó helyen járok, de szeretnék egy olyan áramkört, amellyel ha nem is futófényt, de ahhoz hasonlót lehet csinálni: gombnyomásra szeretnék léptetni kimenetekre 12 V / 2 A-t, a lehet legegyszerűbb módon (ne kelljen semmit se programoznom), tehát lenne az áramkörnek egy bemenete - ez a 12 V / 2A, valamint lenne egy impulzus-bemenete (ez lenne a nyomógomb-bemenet) és lenne 4 kimenete, amely gombnyomásra "körbemenne", azaz 1-től 4-ig és újra 1-től 4-ig stb., szép sorban adná a kimenetekre a 12 V-ot. Nem baj, ha nem 12 V-os és az se, ha nem bír 2 A-t, azt majd erősítéssel, illlesztéssel megoldom. Köszi a segítséget.
(#) proba válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
A CD4017-et neked találták ki.A clk lábára kötöd a gombot szintillesztés prellmentesítés után , a ce láb testre a Q4 kimenet a reset lábra. Ennek a Q0...Q3 kimeneteit felerősíted és kész.
(#) dollerakos válasza proba hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Ó, nagyon köszi a segítséget, neki is látok. Üdv.
(#) kaqkk válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Az "erősítést én 2003 meghajtó ic és relék segítségével oldanám meg ! ' 2003 7 relét tud kapcsolni
(#) dollerakos válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Nagyon köszi, a 2003 nekem is eszembe jutott, de nem tudtam, hogy 7 relét is meghajt - ez jó hír
(#) proba válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Nem tudom mit akarsz vele kapcsolni , de én ha nagy áramot akarnék egyszerűen kapcsolni 4017 tel aminek lehet közös a földje. egy fetet használnák kimenetenként.
Ez szerintem hűtés nélkül (vagy minimális hűtéssel) kapcsolna min 3-4 A t .
(#) dollerakos válasza proba hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Köszi, ez is eszembe jutott, pl. az IRF 1010 - azért hűtés nem árt... Ezeket kapcsolgatnám 12 V-ról: 20 W-os halogén-lámpa, 50 db kék LED, 20 db piros LED és 20 db fehér LED. Üdv.
(#) proba válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Ha nem egyszerre akarod mindet..De még akkor is.
(#) dollerakos válasza proba hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Ja, csak a lényeg maradt ki, ezeket váltogatnám 4 ütemben, tehát a lámpát, a kék, a fehér és a piros LED-eket. Valaki mondta, hogy a LED-eket áramgenerátoros módon illik táplálni, mert ha melegszenek, megváltozik az ármafelvételük. Találtam is rá IC-t, a 4962-est, de azt mondom, ha nem annyira fontos, ezt inkább kihagynám... Ha 12 V-os a hálózat és egy LED 3 V / 20 mA-t kér, akkor 4-esével sorbakötöm azokat; az 50 esetében így lesz inkább 52, azaz: 13X4, a 20 piros és fehér esetén 5x4...
(#) Mickey5 válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Bocs, hogy közbeszólok! Megmondanád, hol találtad azt a 4962-t? Mert engem érdekelne, de amit én találtam az egészen más. Az egyik helyen optokapuk, a másik helyen pedig step-up konverter van ezen a néven. Esetleg feltehetnéd az adatlapot a Katalógusba, mert még nincs benne ilyen. Köszönöm!
(#) proba válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
A ledeket a fórumon található képlet segítségével kiszámíthatod.
Szerintem teljesen jó a 3-4 led sorba és ezzel sorba egy 50-100 ohm os elenállás.Azután ezek a fűzérek párhuzamosan.
Az ellenállás elrendezi az adott (11-14V) tápfeszültség mellett az áramgenerátor funkciót.
(#) dollerakos válasza Mickey5 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Hű, most én sem találom, de pontosan L4962A és ST-termék, talán így könnyebb megtalálni.
(#) dollerakos válasza proba hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Köszi, azért mégiscsak nyugodtabb vagyok, ha van előtte ellenállás...
(#) _JANI_ válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Az L4962A egy DC / DC kapcsolóüzemű tápegység. Alkalmazása akkor lenne előnyös ha nagyobb kimenő feszültséget szeretnél mint a tápfeszültség. A te esetedben ha PL: 24-30V ra emelnéd a LED-ek táp.feszét, akkor több LED-et köthetnél sorosan. S ekkor az ÖSZ eredő áram is kevesebb lenne. Akkus táplálás esetén az lenne az előnye, hogy az akku kapocsfeszültség változása a LED-ek fényerejét nem befolyásolnák. ( 12.2V - 14.5V )
Gondolom én...

<<< Itt be lehet szerezni és az ára is elfogadható! >>>
(#) dollerakos válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Igen, de valami visszacsatolással lehet áramgenerátorosan is működtetni, mgé nem jöottem rá, hogyan, de valaki magyarázta... Viszont nem fogom használni, hanem csak a FET-es vezérlést. Ez a 4017 nem megy még, nem tudom, miért, majd még elszórakozom vele... Üdv.
(#) kaqkk válasza Mickey5 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Egy kicsit tuningoltam a fényen . A 2003 meghajtó ic k
500mA bírnak bőven elbírják a flux led 20mA áramát
de azon is gondolkoztam ,hogyha valakinek tuning
célra kell akkor at ellenállások cseréjével akár soffita égők is kerülhetnének bele (talán egy pirosra festett plexi mögött . itt vannak a tervek
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
és még egy
(#) dollerakos válasza dollerakos hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Minden rendben van, az volt a gond, hogy nem 4017 volt az IC, hanem valami 40174 vagy mi az ördög, amely egy 6-os tároló...

Tudtok nekem mondani egy olyan szinuszos oszci IC-t, amely fél Hz alatt is tud működni? - A lehető legegyszerűbb megoldás kellene. Nem kell nagy teljesítmény, mert FET-et vezérelnék vele. Tudok RC-oszcit csinálni műv. erősítővel, FET-es amplitúdó-szabályzóval, de ha nem muszáj, akkor inkább mexeretném úszni a sok alaktrészt, gondolom, van vmi IC, amelyre csak ráaggatok ezt-azt... Előre is köszi.
(#) snakesix hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Sziasztok.
Hogy lehetne 2x16 ledet sorban felgyujtani,és sorban kioltani?
csak PIC-el?
ahhoz sajnos nem értek.Hasonlóra gondoltam,mint itt a videón:

knight rider 2008

Figyelj oda légy szíves az URL beszúrásánál, hogy NE kétszer legyen ott a http:// tag! Most javítottam.
Kösz: Frankye
(#) kaqkk válasza snakesix hozzászólására (») Nov 23, 2008 /
 
Lehet 4017 -el is 2db már 20 ledet villogtat
itt az oldalon arra is találsz példát
Következő: »»   6 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem