Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 138
(#) Georgee válasza horcsab hozzászólására (») Okt 28, 2008 /
 
egy sima LPT vezérlőt. eddig nem módosítottam semmit kivállóan ment és most meg... amit már irtam. a kábeleket átnéztem nincs megtörve az LPT kiadja a jelet, a lézerek működnek. Bár most ahogy nézem ha a lézer meghajtó össze van kötve a géppel akkor a piros kicsivel erősebben világít. Átkötöttem másik kimenetre is de ugyan az a reakció.

Utólag módosítom a hozzászólást bekötöttem egy LED et az LPT 2-3as lábára és világít kicsit furcsállom
(#) zenetom hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
Hali!
A forgótükrös lézershow-ban nektek se jó a 47k ohmos potméter? Nekem már 12k ohmnál csutkán pörög a motor. De az nem is baj, mert van 12kilós potim is, ráadásul ezek jobbak mert a 47kilósak kicsit "kontakthibásak"...
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Na sikerült szereznem egy lézertükröt, kör alakú, kb 5cm átmérőjű (szóval vágni kell belőle...). Mind a két oldala visszaveri a fényt, szóval kétoldalú tükör
Nem tudja valaki hogy miből van? Mert olyan mint ha valamiféle plexi lenne...
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Szépen elvagyok itt magamban
Vágatni fogok tükröt (kör alakúra), csak a levékonyabb tükör 3mm-es. Nem túl vastag? Az előző lasershowomban 2mm vastag volt a tükör és elég jó volt... Nem töri meg nagyon a lézert, mivel minnél nagyobb az üveg vastagsága, annál nagyobb lesz az eltolódás a beeső és kimenő lézersugár helyénél?
(#) fester válasza zenetom hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Ha tudsz szerez valami rossz lézernyomtatót pl.HP és kapd ki belőle a felület gőzölt tükörcsíkot.Na az nem fogja megtörni a lézersugarat.kicsit vastag, de jól működött nekem annó...
(#) zenetom válasza fester hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Ha minden jól megy akkor sikerül lézertükröt vágatni.
(#) dB_Thunder hozzászólása Nov 28, 2008 /
 
Helló Mindenki!

Nekem is folyamatban van 1 lézer építés(1 éve dobozba pihen egyéb projektek miatt).Információkat gyűjtök ki hogyan épített galvót, milyen anyagokat használt fel,honnan szerezte be, mekkora sebességet ért el vele. Decemberben akarok rendelni mágnest, főleg a felhasznált mágnes mérete érdekelne.
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) zenetom válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Hali!
EZ A TÉMA konkrétan ezzel foglalkozik.
(#) tibcsi62 hozzászólása Nov 29, 2008 /
 
Sziasztok ! Szeretnék otthoni célra készíteni egy lézeres efektet. Ezzel a témával most kezdtem el foglalkozni. Valaki tudna segíteni leírással ,rajzal, ötletekkel, beszerzési forrásokkal . Saját magam szeretnék ilyet építeni. A biztonsági részről már valamennyire tájékozódtam. Üdv.tibcsi62
(#) Müszi válasza tibcsi62 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
(#) Moderátor hozzászólása tibcsi62 hozzászólására (») Nov 29, 2008
 
tibcsi62!
Kereső- beír -lézer - beállít témák közti keresés- enter.
Neked ezt tudnod kellene!
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Szia!
Nekem a tükrök négyzet alakúak, és így is nagyon szépen kirajzolja a figurákat. egyébként, próbáljátok ki cigarettafüsttel! Én a dobozba fújtam bele, és mivel jól szigetelt a doboz, ezért vagy 10percig benne is marad a füst. gyönyörűen néz ki, ahogy a vörös lézer megtörik...
A képen nem annyira látszik, de majd készítek jobb minőségűt is! Természetesen a nyaláb is előcsalható ilyen módon egy dolgot még szívesen megtennék: erősebb lézert raknék bele, és egy plusz motort! ugyanis 3motorral további ábrákat lehet rajzolni. A motorokat úgy csinálnám meg, hogy kapcsolhatóak legyenek (3 állás- előre, hátra, és stop ).
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Igen én is betudtam lőni sima négyzet alakúval (sőt, mivel szó szerint törtem a tükröt, nem is lett nagyon szabályos..), de ha már 100Ft-ért lehet kör alakúm, akkor mért ne? Ráadásul így könyebb belőni mert nem "lóg" ki forgás közben (érted mire célzok..). A 3 motoros tényleg jó poén lenne, de az majd a következő lézershowomban lesz . Most egy olyat csinálok hogy LPT portról irányítom a motorok sebességét és az egyik motor irányát (elég az egyikét), meg villogtatni a lézert. Bár a motorvezérlés még mindig kicsit instabil mert egy nagyon nagyon picit "rángat "a motor és így az alakzat se stabil. De ez van, ezt kell szeretni.
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
100Ft valóban nem sok. bár nekem seikrült úgy beállítani, hogy ne "lógjon" ki Valóban valami vezérlés kellene a motoroknak Pl. Csibi megcsinálta PIC-kel, és felrakta a programot is hozzá. nem egy nagyon bonyolult szerkezet.
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Hmm... újabb érv hogy tanuljak meg PIC-et használni
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 30, 2008 /
 
Ha úgy nézzük, már az is elég, ha van egy ismerősöd, aki felprogramozza neked a PIC-ket, és esetleg segít az élesztésben. Utána már neked is fog menni sztem. Én is így vagyok vele, csak idő és pénz hiányában most kicsit pihentetem az elektrót sajnos
(#) Collector hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Ma vettem egy 50mW-os zöld lézert, így minden összeállt, hogy egy RGB pakkot dobjak össze. Képek:Bővebben: Link
(#) Szebence válasza Collector hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Nagyon tuti!

Ha megépíted a laser show-t akkor te galvot fogsz hozzá használni? Esetleg DMX vezérlésű lesz?
(#) Collector válasza Szebence hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Ömm, nem tudom mi az a lézer show, nekem már ez is az . Fehér lézert akarok, illetve komplett színskálát. Utóbbi nem probléma, dielektrikumtükör beszerzése folyamatban. Ha majd nagyon sok pénzem lesz, talán veszek scannert, de amúgy nekem itthonra nincs szükségem ilyesmire. Tervezem sárga, magenta, illetve cián pointerek készítését, így aztán kísérletezgetek színkeveréssel.
(#) Szebence válasza Collector hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Az a tükör... aminek nem tudom kimondani a nevét... amit írtál... az milyen tükör? Az valami speciális tükör?
(#) Collector válasza Szebence hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Speciális, mert lehet vele színt keverni. Fehér lézerhez kell egy kék és piros, vagy kék és zöld, vagy piros és zöld visszaverő. Olyan tükör, hogy egy hullámhossz tartományt visszaver, egyet pedig átenged. Így 45 fokos szögbe állítva, egy színnel alulról, egy színnel pedig oldalról megvilágítva egyesülnek a nyalábok.
(#) pepe33 hozzászólása Dec 4, 2008 /
 
Vennék piros , és zöld lézereket, esetleg még egy kéket is.
Lézershow készitséshez kellene.
Tud valaki valami valami jo beszerzési helyet ajánlani ?
(#) zenetom válasza pepe33 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Tán nyertél a lottón?
(#) tommy55 hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a két forgótükrös lézershowt és lenne 1 lérdésem.
A több vonalból álló ábráknál a lézer fénye elhalványodik (az ábra közepén erősebbnek látszik a lézer fénye, a szélén pedig halványabban) ezzel a problémával találkozott már valaki?
A lézeremet ~100mA-rel hajtom és kb 1,5-2m-es képet vetít.
Szerintetek esetleg jó megoldás lenne ha a motorok fordulatszámát növelném, persze mindkét motorét arányosan?
(#) zenetom válasza tommy55 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Milyen lézert használsz? Hajthatod nagyobb árammal is (persze megfelelő hűtés melett), akkor sokkal nagyobb lesz a fénye. Én a 16X DVD lézert kb 185mA-el hajtom és már fél éve tökéletesen működik. Milyen távolságból 1,5-2méteresek az ábrák?
(#) dB_Thunder válasza tommy55 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ezen nem nagyon tudsz javítani ! Mivel az ábra külseje felé haladva egyre több utat kell megtennie a fénynek azonos idő alatt. Tehát kevesebb ideig világítja meg az adott pontot ezért, halványabbnak tűnik.
(#) zenetom válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ez valóban igaz, viszont a fényerő növelésével lehet rajta javítani.
(#) pepe33 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Nem nyertem de erre projektre gyüjtöttem pár 10e FT-ot. Szilveszterre csinálnom kéne egy lézershowt, scannerek megrendelve kínából , már csak lézerek kellenek hozzá.

A saját építésümbe nem voltak elég gyorsak a scannerek, a lézerdióda meg időközben elhalálozott.

Úgyhogy ha valaki tudja hol lehet vannni jó áron lézereket az ne titkolja tovább.
(#) zenetom válasza pepe33 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ja, az más.
(#) Collector hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Kis RGB vízeffekt, amit ma alkottunk:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Következő: »»   25 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem